דיון קבוצות הצמרת: ע"ש אלון מזרחי - באירופה ובספרד. מה יהיה ולנסיה?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/8/16.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. AS R Member

אין דיון למחזור ה-19 בינתיים, אז אני ארשום כאן על המשחק של סביליה באוסאסונה (3:4)
    סביליה כרגיל שותפה למשחק רב שערים וסופרת כבר ניצחון חמישי ברציפות בליגה, אבל לדעתי זה היה הניצחון הכי פחות מרשים מבחינת יכולת ברצף הזה.
    אוסאסונה שבמקום האחרון בטבלה ועם ניצחון בודד העונה עד כה, פתחה מעולה וכנראה נתנה את המחצית הראשונה הכי טובה שלה העונה. ההגנה של סביליה ממשיכה לקרטע במשחקי החוץ, אני מקווה שהבלם הצרפתי החדש לנגלה יצליח לייצב אותה.
    איבורה הקשר ממשיך לכבוש (עוד משחק שהוא משלים בו שלושער, רק שהפעם שער אחד שלו הוא לכיוון הלא נכון).
    החילופים של סמפאולי היו מעולים, סראביה ממשיך להיות פנטסטי כשהוא עולה מהספסל, חד מאוד מול השער. יש לו כבר 5 שערים ו-5 בישולים, כשבמחצית מהמשחקים הוא בכלל עולה כמחליף.
    סרחיו ריקו כרגיל מציל גול עם רפלקס נהדר, תמיד כיף לראות שוער שגובהו כמעט 2 מטרים שמשתטח כל כך מהר על הרצפה.

אני אמשיך להגיד שהמטרה של סביליה כרגע היא לסיים במקום השלישי שמוביל לליגת האלופות בעונה הבאה. העיתונאים אולי אוהבים לדבר על יותר מזה, אבל בואו נהיה ריאליים.

gilad16 אוהב/ת את זה.
  2. riquelme1 Member

אתה הייתה פסימי בתחילת העונה, וכרגגע סביליה סוגרת את הסיבוב הטוב ביותר בתולדתיה.

לאנגלט צריך לשחק במקום מרקאדו. הצרפתי נחשב עילוי וגם מנהיג, הארגנטינאי די בינוני למרות שהוא שחקן נשמה.

האופציות ההבלתי נגמרות, שקצת חבל לי על קיואטקה היפני שהוא אחלה שחקן, השיטה. סביליה נראת פשוט פנטסטי.

3. AS R Member

נכון, הייתי פאסימי בתחילת העונה ועדיין אפשר לראות למה. ההגנה עדיין סופגת הרבה שערים סתמיים (כמו היום כשהיא ספגה 3 שערים מקבוצה שתשחק בעונה הבאה בליגה השנייה), והמון שערים שסביליה כובשת נכבשים בדקה ה-90 (או בזכות אחוז ניצול מצבים גבוה שכנראה לא ימשיך להיות כזה). אפשר לומר שאולי זה מראה על אופי או ווינריות, אבל ברור שיש כאן גם המון מזל לכבוש כל כך הרבה שערי ניצחון במאני טיים.
    דבר נוסף שמפחיד אותי הוא שהמשחק של סביליה כל כך תלוי באנזונזי כך שפציעה/עייפות/ירידה ביכולת שלו יהיו מכה קשה מאוד לאנדלוסים (וצריך לחשוב גם טוב מה לעשות בקיץ הקרוב כי נראה שהוא יימכר לקבוצה גדולה).

אגב, הייתי רוצה לראות יותר את גאנסו משחק ולו בגלל סגנון המשחק הייחודי והאטרקטיבי שלו.
    יהיה מעניין גם לראות איך יתחלקו דקות המשחק בין יובטיץ' לוייטו. היום למשל הארגנטיני לא ראה דקת משחק.

Die Werkself אוהב/ת את זה.
  4. Raulito Madridista

רק בסיום העונה נוכל לקבוע אם זו 'סביליה הגדולה בתולדותיה' אבל מה שבטוח הקבוצה מעולם לא סיימה את הסיבוב עם 42 נק'. הדבר הכי טוב שסביליה יכולה לעשות הוא להשאיר את מונצ'י שצריך לדאוג למחליף לנז'ונזי. לנלט בלם טוב וברור שהגנה חשופה משום שכל השחקנים תוקפים והאמת שקצת קשה ליצור תיאום בחולייה האחורית שמתחלפת כל הזמן, אבל אני לא חושב שראמי למשל שחקן ברמה המתאימה לסביליה. בינתיים סמפאולי מצליח בטירוף והאוהדים היו צריכים את הניצחון הזה על קבוצה גדולה כמו ריאל מדריד. כי קודם לכן סביליה הפסידה בפיחואן גם ליובה וגם לבארסה ושלא נדבר על משחקי הסופר-קופה השונים. מבחינת החלוצים, לטעמי וייטו אמור להיות אחרון בהיררכיה כרגע. יובטיץ' הוא השם החם ובן-יידר גם מצוין. לא הייתי רוצה לראות את סביליה משחקת עם '9' מזויף. ההתלהבות מנאסרי אגב בינתיים קצת פגה.

5. AS R Member

סביליה סוגרת רכש שלישי בחלון ההעברות של ינואר. אחרי יובטיץ ולנגלה, וולטר מונטויה, קשר בן 23 מרוסאריו יחתום תמורת כ-5 מיליון יורו. ריבר פלייט ובוקה ג'וניורס רצו את השחקן אבל כאמור מונצ'י הצליח לשים את ידו עליו. מונטויה צפוי להישאר ברוסאריו עד סוף העונה ולהצטרף לסביליה רק בקיץ.

אשמח אם מישהו כאן מכיר את השחקן ויכול לתת את דעתו עליו.

6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

מונטוז'ה שחקן טוב, אבל לא נראה לי שהרבה היו מהמרים לפני חודש שהוא יסיים את החלון הזה עם חוזה בסבייה ושסנטראל תרשום 4 מ' דולר לקופה. בעיקר בגלל שהוא לא נראה שחקן יוצא דופן כמו אלו שלרוב עושים את הקפיצה הזו, אפילו לא מהבכירים יותר בסנטראל עד לחודשים האחרונים, וגם בגלל שאין לו פספורט אירופאי שיקל על המעבר. אבל בסוף זה קרה.

קשר עם נטייה התקפית שיכול לשחק על הקו (ימין) עם הלוך-חזור לתת עזרה למגן במידה מסוימת, אבל גם במרכז השדה. לדעתי מצטיין יותר במרכז השדה כקשר התקפי כשפחות נדרש לעבודה הגנתית שכוללת ספרינטים חזרה על הקו. שליטה טובה מאוד בכדור, דריבל לא רע (יותר בשטחים קטנים עם הזריזות, מכאן שוב ההתאמה למרכז דווקא), אבל לא איום גדול על השער ודי מוגבל בשימוש שלו בשמאל. יש לו גם נטייה לכדרורים מיותרים והימור על מהלכים מסוכנים באזורים ומצבים שמסוכן לאבד בהם את הכדור.

אני חושב שבשיטה של סאמפאולי הוא יסתדר יותר בנוחות מאשר אצל צ'אצ'ו בסנטראל, כי יש לו את הנכונות לעבוד הגנתית אבל הוא פחות טוב במשחק ההגנה ככה שלחזור חזרה לעמדה פחות יתאים לו מאשר ללחוץ גבוה מיד לאחר איבוד שליטה בכדור של הקבוצה. השאלה האם הוא טוב מספיק בלי קשר? לדעתי לא, אבל מכיוון שעושה רושם שיש לו אופי להשקיע ולהשתפר אני חושב שיש סיכוי, גם עם קטן, שהוא יאכיל אותי כובע.

AS R אוהב/ת את זה.
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באל גראפיקו הביאו קצת נתונים סטט' על מונטוז'ה לאחרונה.
    הייתי לוקח אותם בערבון מוגבל מהכרות חלקית עם המקור, אבל למי שאוהב...

8. Raulito Madridista

היום האחרון של חלון ההעברות היה מרתק בספרד:

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/01/30/14858104285424.Xxx

- ויאריאל עשתה את העיסקה המשתלמת ביותר כשמכרה את פאטו החלוץ הברזילאי ב-18 מיליון יורו לליגה הסינית! מטורף בהתחשב בכך שבקיץ הוא נרכש בתמורה ל-2.5 מיליון יורו. תעשו לבד את המתמטיקה. פאטו אמר שהוא גאה על היעד החדש בקריירה שלו ושהוא מודה לויאריאל. החלוץ שכבש העונה 6 שערים ב-24 משחקים בכל המסגרות, ירוויח 6 מיליון יורו לעונה.
    - סביליה לא צירפה עוד שמות חדשים אבל כבר עשתה את שלה בחלון ההעברות. מעבר לכך היא גאה להודיע על הארכתו חוזהו של הקשר האחורי המצויין נז'ונזי עד 2020. הקשר הצרפתי חולם להגיע למדי הטריקולור ובטוח שהשמיים הם הגבול למרות שלדבריו גם מקום שלישי יהיה נהדר. "אני שמח בסביליה ולא עניינו אותי קבוצות אחרות, אני לא יודע מכך כלום". עוד הוסיף - "טוב לי בעיר, טוב לי מקצועית בקבוצה ואני אוהב מאוד את הקהל".
    מנגד השוער סיריגו שהגיע בהשאלה מפריס סן-ז'רמן, לא היה מרוצה ממעמדו בתור מחליפו של סרחיו ריקו והוא עבר בהשאלה לאוססונה עד לסיום העונה
    - ולנסיה הודיעה על החתמתו של הקשר אורייאנה ששיחק בסלטה ויגו. הוא יחתום עד לסיום העונה עם אופצייה לשנתיים נוספות, תלוי במספר ההופעות אליהן יגיע. אורייאנה כבר בן 31 ולמרות איכויותיו המקצועיות בקבוצה לא רצו לדבר על חוזה ארוך טווח.

9. Raulito Madridista

http://images.wcdn.co.il/2324360-18.Xxx?crop=w635

מרגש: ייראי שאובחן כחולה סרטן - האריך את חוזהו בבילבאו.
    לפני פחות מחודשיים הודיעה בילבאו שיראי אלברס שחקן הקבוצה אובחן כחולה בסרטן האשכים. הבלם כבר הספיק לחזור לשחק ומאז היום (חמישי) הקבוצה הבאסקית הודיעה שאלברס חתם במועדון על חוזה ארוך טווח עד 2022, ובכך הפך לשחקן עם החוזה הכי ארוך טווח במועדון, כאשר סעיף השחרור יעמוד על כ-30 מיליון יורו. אלברס חזר לפעילות רק ביום שבת האחרון בקאמפ נואו מול ברצלונה, אחרי שבדצמבר הוא עבר ניתוח להסרת הגידול באשכיו. יראי צפוי לפתוח גם ביום שבת מול לה קורוניה והוא התייחס לעתידו במועדון: "המטרה שלי היא להמשיך להשתפר כשחקן וגם בבנאדם, ולנסות לעזור לקבוצה להגיע כמה שיותר רחוק בליגה האירופית". [באדיבות וואלה ספורט].

10. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

Franco אוהב/ת את זה.
  11. Raulito Madridista

http://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2017/02/10/primera/1486749592_725217_1486764389_noticia_normal.Xxx

ריאל סוסיאדד חולמת על הצ'מפיונס. אחרי הניצחון 2:1 על אספניול אמש במשחק החוץ, הקבוצה הבאסקית העפילה זמנית למקום הרביעי עם 41 נקודות כשהיא חולפת על פני אתלטיקו מדריד. סוסיאדד הצליחה להתגבר על פציעתו המוקדמת של וויליהאן חוסה הכובש המוביל שלה שנפצע והוחלף בחונאמי בשלב מוקדם. הקשר יירמאנדי שרושם עונה גדולה כבש בתזמון מושלם את שער הבכורה שלו עם בומבה לחיבורים של דייגו לופז בדקה ה-61 והבטיח את הניצחון. עוד צויין לטובה החלוץ קרלוס ולה שהעלה את סוסיאדד ליתרון והציג משחק טוב. השניים קיבלו את הציון הגבוה של 3 כוכבים באתרי הספורט בספרד. במארקה כתבו 'אש על הצ'מפיונס\חמים על ליגת האלופות' בעוד המאמן אאוסביו אומר - "לא יכולנו לדמיין שנהיה במקום כה גבוה אבל צריכים לרדת לקרקע ולא לשכוח שרק עבודה קשה ויום-יומית מביאה לתוצאות". סוסיאדד השיגה העונה כבר 6 נצחונות חוץ כשרק ברצלונה ניצחה במשחקי החוץ יותר פעמים ממנה. לפני ארבע שנים סוסיאדד סיימה במקום הרביעי גם כן, ולשם השוואה היו לה רק 33 נק' בשלב הזה של העונה.

12. Raulito Madridista

איך יוצאים מזה? בויאריאל עדיין מנסים לקום מהקרשים אחרי התבוסה הביתית המחפירה מול רומא - 4:0. בשנה שעברה הצוללת עברה בשלב רבע הגמר את נאפולי החזקה למרות הספקות שהוטלה לגביה, והודחה רק בשלב חצי הגמר ע"י ליברפול. השנה זה כבר לא יקרה. "אנחנו יכולים רק להתנצל בפני הקהל, ולהמשיך לעבוד. זה מאוד כואב לנו", אמר השוער סרחיו אסנחו שהשנה לא ספק כל-כך הרבה שערים באף משחק אחר, ולהזכירכם לצוללת ההגנה הטובה בספרד. המאמן פראן אסקריבה אמר - "רומא הייתה טובה יותר אבל 4:0 זה מוגזם וכואב". גם מאמן היריבה הודה - "עד 2:0 היה משחק מאוד שקול שהיה יכול ללכת לכאן או לכאן". במארקה התעכבו בעיקר על תצוגת העל של החלוץ אדין דז'קו - "הוא ניפץ את ויאריאל לרסיסים עם שלושער תוך 20 דקות", נכתב. מדובר על אחד הימים השחורים בהיסטוריה של ויאריאל יחד עם ירידת הליגה ב-2012.

בסלטה ויגו מאוכזבים אחרי ההפסד 1:0 לשחטאר דונייצק בבלאידוס. מצד שני בקבוצה נאחזים בניצחון על ריאל בברנבאו בגביע המלך כניצוץ של אופטימיות. קאברל - "אנחנו מאמינים בהחלט שאפשר לחזור". המאמן בריזו היה מתוסכל - "התוצאה הסופית לא הוגנת". הוא הוסיף שהוא מרוצה מהביצועים של השחקנים, לפחות מהגישה.

13. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/03/21/14901042818804.Xxx

לא הרבה קורה בספרד בזמן פגרת הנבחרות, אבל הקבוצה המדוברת ביותר להוציא את הגדולות היא ריאל סוסיאדד. עד לא מזמן היא הייתה כתף אל כתף בקרב על המקום הרביעי מול אתלטיקו מדריד אלא שדברים השתנו. מאז פציעתו של הכובש הבכיר שלה, וויליהאן חוסה - הקבוצה השיגה 7 נק' בלבד מששת המחזורים האחרונים כשהיא רושמת שני הפסדים רצופים בהם היא לא כובשת - בדרבי מול אתלטיק בילבאו לעיני הקהל הביתי(2:0) וכן 1:0 מול אלאבס. כעת סוסיאדד רחוקה 7 נק' מליגת האלופות ורק 4 מהיריבה המרה בילבאו שדולקת אחריה.
    אבל יש גם בשורות טובות - הקשר הוותיק צ'אבי פרייטו האריך את חוזהו בקבוצה בעונה נוספת. "חשבתי לפרוש ב-30 ביוני אבל דעתי השתנתה. הקבוצה עושה עונה נהדרת ואני דוחה את סיום הקריירה שלי". הקשר המשיך - "המועדון ממשיך להיות שאפתן וזה טוב. אני מרגיש טוב מבחינה פיזית והתשוקה שלי לכדורגל לא פחתה". הקשר נשאל האם העונה הבאה תהיה האחרונה שלו ואמר - "אני לא מעיז לומר זאת. נראה". צ'אבי פרייטו(33) הוא אגדה בסוסיאדד. הקשר שגדל בקאנטרה עלה לבוגרים ב-2003/04. רשם למעלה מ-450 הופעות כאשר עונת השיא שלו הייתה ב-2013 אז כבש עשרה שערים.

14. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/multimedia/graficos/futbol/2017/aduriz/ordenador.Xxx

אדוריץ' בדרך למאה. באתלטיק בילבאו מתרגשים במיוחד ומשוכנעים שמייד אחרי פגרת הנבחרות יקרא הרגע המרגש - אדוריץ' זקוק לעוד שער ליגה אחד כדי להצטרף ל-'מועדון המאה' המכובד של 'האריות'. לא פחות מעשרה שחקנים כבשו עד היום למעלה מ-100 שערי ליגה עבור בילבאו. אדוריץ' עם 99 שערים ב-239 משחקים. בגרף למעלה מצורף הפירוט המלא: 43 שערים במגרש החדש בסאן-ממס, 11 שערים במגרש הישן, 43 במשחקי החוץ. 35 שערים בימין, 32 בנגיחה, 17 שערים בפנדל ועוד 15 שערים בשמאל. העונה שעברה הייתה הפוריה בקריירה שלו בליגה עם 20 כיבושים. העונה יש לו רק 9. שערו הראשון כמה צפוי היה בדרבי נגד ריאל סוסיאדד. לאדוריץ' יש 18 דאבלים בקריירה ועוד 4 פעמים כבש שלושער. נגד ולנסיה ולבאנטה הוא כבש הכי הרבה שערים - 9 ונגד סלטה וסביליה כבש 7 פעמים.

15. Raulito Madridista

http://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2017/03/28/14906897115544.Xxx

מונצ'י עוזב. בספרד כבר מתייחסים לעזיבתו של מונצ'י לרומא כעובדה מוגמרת, ומחכים רק לאישור הרשמי. יותר מכל מאמן שעבד במועדון וכל שחקן טוב שהתקדם והכניס לקופת המועדון מיליוני יורו - היה מרתק לראות את סביליה ללא המנג'ר הספורטיבי שעשה עבודה מעולה. מונצ'י היה מרוקן כבר בעונה שעברה וב-30 במאי אשתקד הודיע 'אני עוזב' אך שוכנע להישאר. היו שמועות שקשרו אותו גם לריאל מדריד. למונצ'י חוזה סביליה עד 2020 אבל נראה שאין מנוס מפרידה. לפי סקיי-ניוז מונצ'י נפגש בלונדון אמש עם אנשי הנהלת רומא, שתשלם את סעיף השחרור שלו שעומד על 5 מיליון יורו.

מצב נושא:
הנושא נעול.