דיון שאר הקבוצות בליגת העל 2017/18

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Nigel de Jong, ‏1/7/17.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. עידן444 Member

אז חצי עונה בהפועל חיפה הפכה את שיימן לשחקן בכיר?
    אתה מבין כמה זה מגוחך?
    כאילו אם בן הרוש היה העונה בנתניה ונותן עונה טובה הוא פתאום היה המגן שתחפש איזו הזדמנות להביא?
    ועוד לשלם לו את הסכומים המוגזמים לקיבלו וובה בראון, ומוחמד גאדיר?
    בזה נמדדת מצויינות?
    במה העובדה ששיימן יהפוך לאיזה שחקן רוטציה בב״ש במקום מגן ליגה טוב בהפועל חיפה בכפול שכר מובילה למצויינות כלשהי?

Sent from my iPhone using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. yedidel Member

באיזה קבוצות אנחנו אמורים לחפש שחקנים? מכבי ת"א?
    את מה שהיה פוטנציאל ברעננה כבר תפסנו...

Sir Alex Ferguson אוהב/ת את זה.
  3. Melikson24 Member

גם על דיא, אברהם ומוחמד אפשר להגיד אותו דבר בטון מזלזל.
    חצי עונה טובה הפכה אותם לשחקנים בכירים?

לשאלתך ולשאלתי,
    כן.

4. yedidel Member

וובה בראון היה שחקן ופוטנציאל מצויין בזמן שהוא הגיע אלינו, בגרף עלייה מרשים. אגב למרות האכזבה היחסית ממנו לא מעט מתגעגעים אליו.

גאדיר זה סיפור אחר ובהחלט החתמה לא ברורה, במיוחד שבאותה נקודת זמן היה לנו מקום פנוי לזר. לזכותו ייאמר שהוא החזיר את ההשקעה בזכות עקב אחד מול אינטר...

5. סיונרה Member

עצלות מחשבתית וסקאוטינג שער השבת. ב"ש הצליחה בדיוק בגלל שהתנהלה בצורה אחרת.
    גם לאו מסי נתן חצי עונה טובה ראשונה, זה לא אומר שאפשר להסיק לגביי החצי עונה של שיימן מה שאפשר להסיק לגביי החצי עונה שלו.

עידן444 ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  6. קשר שמאלי Member

דהאן קוסם אם הוא מוצא לדוידזאדה בקיץ קבוצה בכירה בארץ
    הבלוף שלו כצפוי התפוצץ העונה. שחקן נוראי

7. Melikson24 Member

מה הופך את ההחתמות של ראדי, צדק ושהר בחלון הראשון של בכר ליותר מ-"עצלות מחשבתית וסקאוטינג של שער הבית", כפי שטענת?

דווקא בעיניי להביא שחקנים כמו אורן ביטון, אלחמיד ושיימן זה לחשוב מחוץ לקופסה כשאנחנו בסטטוס של אלופת המדינה. רכש כמו אצילי, טוואטחה או רפאלוב זה רכש צפוי בלי יותר מדי מחשבה (ואין עם זה שום בעיה, אגב, בטח כשהשוק הישראלי כל כך מוגבל וחלש).

8. קשר שמאלי Member

שיימן בינוני מאוד מבחינה הגנתית וסביר מבחינה התקפית. מגן חביב בסך הכל. עדיף בהרבה על מגנים נוראיים כמו דוידזאדה ובן הרוש.

9. henry1 Member

אם זה היה קורה בקבוצה שלי הייתי מתפוצץ מעצבים (ותודה לסגל שזה לא קרה) אבל בסופו של דבר, הייתי מבין ומקבל. מה אתם רוצים מב"ש? מה הם עושים שכל קבוצה אחרת בדרג שלהם (עשירה) לא הייתה עושה או עשתה? אם הם ימתינו, קבוצה אחרת תיקח.

היה תקדים לקבוצה עשירה שתמיד חיכתה לסוף העונה ורק אז החלה ברכש לעונה הבאה? לא זכור לי. זה המצב כיום, כך מתנהלים והם לא שונים מאחרים.

רוצים לשנות את המצב? שיהיה הסכם ג'לטלמני בין הקבוצות, נניח בין 4-5 הראשונות, וכל קבוצה לא תורשה לנהל מו"מ עם שחקן של קבוצה אחרת כל עוד המאבק ביניהם רלוונטי. יגיעו להסכם כזה, מצוין. אין ספק שהאווירה תהיה אחרת.

עד אז הכל לגיטמי לא משנה כמה מגעיל זה נראה מהצד.

נערך לאחרונה ב: ‏15/2/18
    Maccabi Diamond ו-לירן אוהבים את זה.
  10. סיונרה Member

עושה רושם שאתם קונים כל שחקן שמופיע בתקציר כלשהו ומקבל כמה מילים חיוביות בשידור של יום שני. לא במקרה רובם התגלו כבלופים במקרה הרע ושחקנים בינוניים במקרה הטוב. אייבינדר לדוגמא זה שחקן שכל מי שצפה בו ליותר מ-90 דקות ידע בדיוק מה הוא שווה, וזה לא מתקרב לחצי מיליון דולר לעונה.

לא רק שזה לא חוקי, זה גם הורס כל סיכוי לתחרות.

11. henry1 Member

אני לא רואה כאן משהו לא חוקי, החלטה של הקבוצות אם לקנות או לא.

תחרות? שהתחרות תתחיל מיד עם סיום הליגה. היכן הבעיה?

12. סיונרה Member

לא הבנתי אותך כמו שצריך, זה כן ישפר את המצב מבחינת תחרות לאורך השנה, אבל זה עדיין לא חוקי. אסור לקבוצות מתחרות לתאם ביניהן מהלכים כאלו.

13. henry1 Member

שהתיאום יהיה גלוי, שההסכם יהיה ידוע. לא מציע לעשות זאת בדרך מחתרתית, אלא הסכם (לא בכתב) שיהיה מתואם ע"י הקבוצות. לא תהיה כאן שום הסתרה ובאמת שאני לא מוצא כאן משהו לא חוקי. סה"כ הסכם. איזה חוק/תקנה שקשורה לתחרות זה נוגד? כל עוד התיאום הוא הדדי ומקובל על כולם, הכל תקין.

אבל קשה לי לראות דבר כזה קורה. כפי שרשמתי, בעידן של היום זה המצב. החזק גובר על החלש, זאת דרך הטבע ואף קבוצה לא שונה מהשניה כשהיא במצב הזה.

14. oFiRzZz Member

הפועל באר שבע עושה מה שקבוצה עשירה שמתיימרת לזכות בתארים עושה. אין הבדל בנושא הזה בין מכבי ת"א
    להפועל ב"ש למכבי חיפה וכו' .. אני חושב שמה ש'מדליק' פה את הויכוח הוא זה שאם מכבי ת"א הייתה עושה את
    המהלכים הללו, היו את הקבועים שישר היו צווחים על הכוחנות של מכבי ת"א ואיך הם הורסים כל תחרות בריאה
    בליגה. כמו שאמרתי , הפועל ב"ש עושה מה שקבוצה במעמדה צריכה לעשות כרגע, אבל אני מקווה שכאן יפסקו
    הדיבורים על הרומנטיות של ב"ש. הרומנטיקה נגמרה בסוף העונה שעברה בערך, וזה בסדר. נראה לי שהגיע הזמן
    שכל הצדדים יבינו את זה.

לגבי שיימן, באמת קצת מפתיע אותי איך מגן בינוני הפך בחצי עונה לרוברטו קרלוס (בתודעה, כמובן). מה שהכי מצחיק
    אותי זה ההתעניינות של מכבי חיפה בו. לפני רגע הוא לא היה מתאים לתהליך ועכשיו כן ? מכבי חביתות.
    אגב בנושא קלינגר, כל עוד הוא רואה בעצמו מועמד לגיטימי לזכייה באליפות אני איתו, ששיימן יתייבש ביציע.

Maccabi Diamond ו-לירן אוהבים את זה.
  15. yedidel Member

את האליפות הראשונה לקחנו עם 4 זרים.
    זה בגלל שהיה לנו ישראלים כמו ברדה, מליקסון, ראדי, בוזגלו
    ארבעת אלה הזדקנו/עזבו, ותחליפים ברמתם אין בליגה.

אז אנחנו נאלצים להתפשר על ממן ודומיו. אני חושב שזה יוכל לעבוד רק עם פגיעה מדוייקת לפחות ב5 זרים בעונה הבאה.

מצב נושא:
הנושא נעול.