דיון שאר קבוצות פרמייר ליג - 2018/19

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י alexshw, ‏24/7/18.

1. סמואל אטו Member

אם אתה מחפש גרפים אין לי מה להציע לך, אבל תשאל את עצמך דבר כזה:
    מנצ'סטר סיטי היא מועמדת לאליפות בכל שנה, אם היא תזכה 5 שנים ברציפות באליפות זה אומר שהיא עומדת במקום?

2. Coutinho10 Member

מי טען שהספרס אובראצ'יברים ?
    להפך, הם לא לוקחים תארים ולא כלום, הם כבר היו במירוץ אליפות ופספסו אותו ללסטר, הם נכנסים כל עונה בקלילות ובצדק לטופ 4.
    בניית אצטדיון חדש זו התקדמות, כבר הסברתי שזה עניין של יוקרה וגידול הכנסות עתידיות. זה תמיד בא על חשבון משהו, גם אצל ארסנל וגם אצל ריאל מדריד למרות שאצלה מדובר רק בשיפוצים.

בכל מקרה, הייתה להם תקרה ברורה בשנים האחרונות והם הגיעו אליה בהצלחה. עצם זה שאתם מדברים על טוטנהאם כקבוצת צמרת לכל דבר ועניין זה אומר הכל. צריך לזכור מה הם היו לפני 10-15 שנים סך הכל.

אני בעיקר דיברתי אגב על הציפיות שסך הכל בעיניי נראות מוגזמות, הם לא יכולים להתמודד על אליפות מול קבוצה שהספסל שלה איכותי יותר מכל ההרכב הראשון של טוטנהאם. אנחנו בתור אוהדי ליברפול שנהנים מאולי אחת הקבוצות האיכותיות ביותר שהיו במועדון מרגישים חסרי אונים כשאצלנו בהרכב השני עולים שחקנים כמו לאלנה והנדרסון, ולנו יש אמצעים קצת יותר גדולים מטוטנהאם, כולל כוח משיכה.

3. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

...כן? אם היא זוכה באליפות כל שנה וממשיכה נניח להתקע באלופות באותם שלבים במשך 5 שנים, אז בהחלט. אתה חושב שפסז' מתקדמת משנה לשנה כי היא זוכה באליפות כמעט כל פעם? או שבאיירן מינכן חזקה יותר מבאיירן של לפני 5 שנים כי היא זכתה מאז ב5 אליפוית רצופות?

אפשר לשאול "אבל מה אם היריבות מסביבה מתחזקות משנה לשנה", אבל זה בכל מקרה לא ממש המצב של טוטנהאם. בשנים האחרונות היא קיבלה סיטי אלוהית וליברפול משתפרת משנה לשנה אבל בו זמנית ארסנל גרועה, יונייטד מגמגמת וצ'לסי דו קוטבית שעונה אחת זוכה באליפות ועונה אח"כ מרוויחה את הנפילה מחוץ לטופ 4 ביושר.

אפשר להציב רף גבוה מאוד ואם כל מה שאתה עושה זה לשמור עליו אתה עדיין עומד במקום. זה לא או זה או זה.

4. Clichy COYG

אף אחד לא מצפה מטוטנהאם להביא את אליסון ב70 מיליון פאונד, אבל איך אפשר לא לבוא בתלונות לקבוצה שהוציא 0 פאונד על רכש בקיץ? הרי הבעיות במרכז המגרש, במחליף ראוי לקיין או אפילו במרכז ההגנה היו ידועות בקיץ.

כללי המשחק בטופ-4 שונים עבור מה שטוטנהאם הורגלה עד לפני 3-4 שנים וגם בעונה טובה אתה לא יכול לנוח. אם ליברפול בעונה הטובה ביותר שלה מזה שנים או סיטי באליפות היסטורית מצאו לנכון להתחזק אפילו בקצת, אז על אחת וכמה טוטנהאם.

ואמנם זה נושא בפני עצמו לדיון אבל אני לא בטוח לגבי האיכות של קיין, עלי ואריקסן לעומת מקביליהם בקבוצות האחרות.

5. סמואל אטו Member

אז אתה בעצמך אומר שהיעדים עצמם לא רלוונטיים, אז על פי מה אתה שופט את הקבוצות האלו?

הרי אם סיטי תסיים מקום 2, אתה לא תגיד "הפסידו אליפות, אבל הם מתקדמים", ובדר"כ זה המיקום עצמו שקובע את מידת ה"התקדמות".

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לסטר סיטי מעדיפה לשבת שלוש שעות באוטובוס מאשר לטוס לקרדיף. מבין לחלוטין את הפחד, אבל מבחינה סטטיסטיקה האוויר יותר בטוח מאשר הכביש...אולי אנשים צריכים זמן מה לדבר עם פסיכולוגים בעניין הזה. בטח קספר שמייכל שממה שהבנתי היה מאד מהר במקום ההתרסקות.

רק יכול לקוות שהטרגדיה הזאת לא תגרום לעוד יותר סבל אנשים.

7. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא, לא אמרתי את זה. אפילו אמרתי שבמקרה ההיפותטי הזה צריך יהיה גם לראות מה אותה סיטי עושה בליגת האלופות. אם זכית ב5 אליפויות ברצף אז הגעת לפיק בזירה המקומית ואז ההישגים האירופים יתנו אינדיקציה. ואם סיטי לוקחת גם 5 טרבלים ברצף זה לא בהכרח אומר שהיא מתקדמת מעונה לעונה. אתה יכול לעמוד מעל כולם ועדיין לעמוד במקום.

8. סמואל אטו Member

אני עדיין לא מבין על מה אתה מתבסס.
    אם אתה טוען שאליפויות של סיטי זה לא מדד, אז אתה בעצם שופט אותם על משהו אחר(ליגת אלופות זה כבר אופרה אחרת, גם לסטר הגיעו לרבע גמר ביג דיל).
    ובאופן של דבר מה המטרה של "התקדמות" אם לא למצות את הפוטנציאל? אם לקחת 5 טרבלים רצוף, סביר להניח שזה נובע מהתקדמות.

9. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואני עדיין חושב שאנחנו לא מסכימים על מה זה התקדמות. יש לי הרגשה שמבחינתך אם קבוצה טובה משמע היא מתקדמת.

התקדמות = גרף שיפור. שיפוע חיובי. בתוצאות, בתארים, ברמת ועומק הסגל, במספרים - כולם מדדים אובייקטיבים למדי. היחיד שאפשר לדבר עליו כסובייקטיבי, אגב, זו רמת ואיכות הכדורגל.

אני לא יודע מה זה מבחינתך התקדמות, אבל זו סוג של המשמעות של המילה. אם אתה עושה אותו דבר שנה אחרי שנה, אתה לא מתקדם. לא משנה כמה נראה לך שהדבר הזה הוא מרשים וראוי לשבח. אני בכוונה לא נכנס לעומק של הדוגמא ההיפוטתית שלך כי היא פשטנית מדי ויש הרבה גורמים אחרים שמהווים שיקול - מה קורה באירופה? עם כמה נקודות היא לוקחת אליפות כל עונה? מי היריבות שלה והאם הן מאתגרות אותה? ברור שאם סיטי לוקחת אליפות עם 90 נקודות ואז בעונה הבאה לוקחת אליפות עם 50 נקודות כי כל השאר עד כדי כך גרועות אז היא לא התקדמה.

אם אותה סיטי דמיונית הגיעה למצב שהיא כ"כ דומיננטית באנגליה שהאליפות היא כבר לא מדד, ובעולם הדמיוני הזה גם כל המדדים האחרים שציינתי נשארים בדיוק אותו דבר משנה לשנה, אז כן, מה לעשות, תסתכל על הישגים אירופים. אופרה אחרת? אולי, אבל אין לך משהו טוב יותר.

אם לקחת 5 טרבלים ברצף אז ברור שהתקדמת מאיפשהוא כדי להגיע למעמד הזה, זה לא בהכרח אומר שמטרבל אחד להבא התקדמת. אולי כן, לא יודע, אבל לא בהכרח. אם אתה טוען שקבוצה דמיונית כזאת הגיע כבר לפיק שאין לאן להתקדם ממנו בגבולות ההגיון זה דיון אחר, אני לא יודע, אתה הבאת את הדוגמא.

טוטנהאם התקדמה ומיצתה את הפוטנציאל שלה כבר לפני שנתיים. זו הטענה שלי.

10. סמואל אטו Member

בעיני, ליצור יציבות של הצלחות שבעבר לא היה לך זה לגמרי התקדמות.
    מה עדיף? להיות ארסנל? יונייטד? לידס?
    לפרוץ פעם ב.. אבל להתפרק הדרגתית?

אני לא חושב שזה דבר הגיוני לבקש שיפוע חיובי כל הזמן. בטווח הארוך כן, אבל חלק משינוי חיובי בטווח ארוך זה גם שיפוע שלילי בתקופות מסויימות (נניח, טוטנהאם בליגת האלופות שנה). עבור טוטנהאם לייצר יציבות של כניסה לטופ 4 זו התקדמות גדולה וזה בסיס לשלב הבא, אבל כל קפיצה צריכה להתרחש בזמנה, ויחד עם זאת יש עוד גם תחרות לא קלה.
    בשורה התחתונה, יש מצב שאנחנו רואים את המצב של טוטנהאם אותו דבר רק שאתה חושב שזה דבר שלילי ואני דווקא רואה את אותו מצב בדיוק כחיובי.

11. Walkon משתמשים של כבוד היכל התהילה

"בעיני, ליצור יציבות של הצלחות שבעבר לא היה לך זה לגמרי התקדמות." - אם אתה מסתכל על זה במאקרו ככה ומשווה את טוטנהאם כמועדון ב2018 למועדון שהוא היה פעם אז כמובן שאני מסכים והם התקדמו. אני דיברתי אך ורק על השנתיים-שלוש האחרונות וההתקדמות (שלטעמי לא ממש קיימת) משנה לשנה בטווח הזה.

אני לא מבקש מטוטנהאם כלום. אני כן חושב שהם יכולים לעשות יותר (בחייך, לא להביא אף שחקן בקיץ זה מגוחך בפרמיירליג ולא משנה מי אתה ומה המצב שלך) אבל זה לא הדיון, אם תגיד לי שהם לא יכולים לעלות מפה כי אין להם את האמצעים אני לגמרי מקבל את זה.

כל הטענה שלי היא שבשנתיים האחרונות היא לא מתקדמת, לא באמת. אני הבנתי, אתה קורא לעצם זה שהם בטופ 4 כמה שנים ברצף התקדמות, מקבל את זה. אני דיברתי על ההתקדמות שלה כקבוצה על הדשא מעונה לעונה ולא על המעמד של המועדון. אני גם אוסיף שאני לא חושב שטוטנהאם כמועדון מסוגל לבצע את הקפיצה שאתה מדבר עליה. כל מה שהם עושים משדר שנוח להם איפה שהם.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  12. oranfu Member

אני מסכים שאם יביאו את עצמם למצב של התבססות בהעפלה לליגת האלופות כל עונה זאת התקדמות. האם מעמדם בטופ4 העונה טוב יותר מבעונה שעברה? מלפני שנתיים? אנחנו יחסית עוד מוקדם בעונה אבל נראה לי שלא.

יכול להיות שהם בונים את הפלטפורמה שהם צרכים על מנת לבצע קפיצת מדרגה (מאבק אליפות אמיתי, שלבים גבוהים מאוד באלופות, הגדלה משמעותית של התקציב וכתוצאה מכך את הרכש ושדרוג הסגל). אני לא משוכנע שהם באמת עושים את זה.
    בסיטי הכסף והאמביציה של הבעלים אומרים שהם תמיד יכוונו לטופ.
    הכסף והמעמד ההיסטורי של יונייטד אומרים שהם תמיד יכוונו לטופ.
    המעמד ההיסטורי של ליברפול אומר שהם תמיד יכוונו לטופ (גם אם בתהליכים ארוכי טווח).
    האמביציה של רומן אומרת שצ'לסי תמיד תכוון לטופ (אולי שנה כן שנה לא, אבל תכוון לטופ).
    במידה מעט פחותה גם ארסנל שם.

כמו שאני רואה את זה, טוטנהאם מכוונים להיות ארסנל. כלומר עסק שמתקתק יופי יופי מבחינה כלכלית ונמצא באזורים טובים בצמרת, אבל לא מעבר לזה.

13. Coutinho10 Member

אני חושב שעוד 100 מ' על רכש או אפילו 200 לא יספיקו להם ליותר ממקום שני בליגה/זכייה בצ'מפיונס.
    מצד שני, בלי להשקיע שקל אני נותן להם סיכוי מצוין להשיג גם השנה העפלה לצ'מפיונס.

אם זה מה שיתן להם גב כלכלי חזק בעתיד ויבטיח יותר יציבות כלכלית (כי יש את עניין האצטדיון), אני במקומם לוקח את אותו סיכון.
    הם הקבוצה הכי מאומנת ומתואמת בליגה ביחד איתנו ועם סיטי, הם שמרו על כל הכוכבים שלהם.
    אז נכון שהם לא מלהיבים, אבל כל עוד הם עומדים בקצב (והם לגמרי עומדים בקצב) כרגע זה נהדר בשבילם. הם עוד יחזרו לעניינים.

14. סמואל אטו Member

לגבי כל ההתנהלות שלהם המועדון אני לא יכול לקבוע אם אכן מה שטוטנהאם עושים זה לשדר שנוח להם, אבל אני חושב שהחתמות כמו לוקאס וסאנצ'ז אלה שחקנים לעתיד שיכולים לשמר את הרמה הקיימת ואולי לשדרג אותה. בנוסף יש את עניין האיצטדיון שאיך שאני הבנתי את זה זה צעד עצום לעבר קפיצת מדרגה פיננסית.
    אמרת שאתה מסתכל על טוטנהאם של השנתיים משלוש האחרונות, יכול להיות שזה פשוט לא מספיק זמן כדי לבצע את הקפיצה הבאה, אבל אם מלכתחילה אתה חושב שהם לא מסוגלים לבצע את הקפיצה הזו אז הביקורת כלפיהם קצת מבלבלת.

15. אלעד משתמשים של כבוד היכל התהילה

Scouser Tommy אוהב/ת את זה.