דיון תקציבי הקבוצות בעולם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Luis Fernandez, ‏19/11/05.

1. שייזלר סטף Member

נכון מאוד, אני מעדיף לוותר על כמה שחקנים בקבוצה, להביא שחקנים מוכשרים שהם נחשבים איך לומר ''שמות לא מוכרים'' שהם כן יוכלו להוביל את הקבוצה להשגים.
    עכשיו כולנו יודעים את הנוסחה הפשוטה תארים=כסף, לא מבין אותם שם תאמין לי.

2. jjbb3 Member

אם אני לא טועה , בנוגע לעשירות הכללית של הקבוצות המדד הוא כזה :

1. ריאל מדריד
    2. מנצ'סטר יונייטד
    3. באיירן מינכן
    4. מילאן
    5. יובנטוס

לא מזמן קראתי שאלה הקבוצות המובילות .

(חשוב לציין , שזה כסף ששיך למועדון והוא בצד , במקרה של צ'לסי ההון שייך לאברמוביץ ולכן צ'לסי לא בין ה 5 העשירות ביותר )

3. Ampelmann Member

אני מסכים איתך במאה אחוז, אני רק רוצה קצת לחדד.
    ריאל בונה את הסגל שלה בעזרת שמות נוצצים, 'השחקנים הטובים בעולם' כביכול. הבעיה היא שמרוב עצים לא רואים את היער ולכן מגדל הבבל הזה חסר אופי. מצד שני, שחקנים כמו בקהאם שווים לקבוצה כמה עשרות מיליוני דולרים (אם לא יותר, בעצם) ולכן ריאל עדיין יותר רווחית מצ'לסי, שמורכבת אולי מהכשרונות הטובים בעולם (ומתפקדת בהתאם) אבל עדיין זיכתה את רואי-החשבון של רומן עד כה, רק בכאב ראש.

אגב, מנצ'סטר (עד לפני שנה וחצי), באיירן, ריאל ויובה (לא בסדר הזה) הן הקבוצות הרוויחות ביותר ולווא דווקא העשירות ביותר (כיוון שזה תלוי גם במשקיעים).

4. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

לא מזמן הייתה איזה כתבה באינטרנט או בעיתון אני לא זוכר והיה כתוב שם שמנצ'סטר בחובות של 650 ליש"ט נדמה לי ואני שואל איך זה ייתכן לאור העובדה שהיא עדיין מתוייגת כמועדון העשיר והמרוויח בעולם?

5. VaN Member

למנצ'סטר מתוייגת כמועדון מרוויח בגלל המחזור השנתי שלה(הצאות הכנסות) לא קשור לחובות של הבעלים.

6. Ampelmann Member

שוב, אותו הסבר. גלייזר כרגע בבוץ. החשבון האישי שלו בוכה מהקבר. לגבי פרגוסון, הוא לא ממש צריך לדאוג שהמשכורת שלו תאחר. למנצ'סטר יש 65 אלף מנויים בערך כל שנה והרווחים של המועדון הם הסיבה העיקרית בגללה גלייזר הכניס את עצמו כל-כך בכוח לקבוצה- הוא רצה לכסות את המינוס שלו בזכות השדים האדומים.
    האוהדים הם הנדפקים העיקריים בגלל זה ולכן היהודון צריך ליווי משטרתי אם הוא רוצה לצאת מאולד-טראפורד חי.

7. שייזלר סטף Member

כן אבל להבדיל מאיתנו בצ'לסי חושבים קדימה, יש להם את הסגל הטוב ביותר את הקבוצה הטובה ביותר שמלבד ברצלונה אני לא באמת רואה קבוצה שמסוגלת להתמודד איתה שווה בשווה.
    מה ששונה בצ'לסי מריאל זה החשיבה לטווח הרחוק.
    כרגע אולי אברמוביץ משקיע ומשקיע אבל הוא לא יזרוק כספים לנצח כי לאט לאט ההשקעה תשתלם.
    כבר עכשיו הם מניבים את הרווחים.
    אפשר לומר את אותו דבר על ריאל מדריד? לא, בגלל שאצלנו חושבים על לעשות כסף עכשיו וכמה שיותר.
    אני חייב לציין שאת הגישה הזאת פיתחתי רק לאחר שיחות ארוכות עם ריקי, אני מקווה שהיא תיכנס לפה ותרחיב כי אני בעצם רק מצטט את דבריה.
    התקציב של ריאל אולי הגדול ביותר, היא אולי הקבוצה העשירה ביותר אבל במצב שהיא נמצאת בו כיום הדבר היחיד שאני רואה בהמשך זה גירעון אחד גדול.
    חשבת מה יקרה עם ריאל לא תיקח השנה תואר כל שהוא? מה שמין הסתם יקרה.
    ותיקח בחשבון שהרכש שעשינו השנה דיי גורם לאופטימיות אבל בהחלט צריך להיות ריאלים ולראות את התמונה בשלמותה, ריאל מדריד טועה בכל הגישה שלה ובכל תפיסת הניהול.