דיון תקשורת - 2020/21

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/9/20.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. DRORIKO Member

לא, אני דיברתי בכלליות על המערך. אם תרשה לי להיתלה באילנות גבוהים אז מסימיליאנו אלגרי(בהזדמנות אני אספר לך מי זה) אמר שמערכים זה אוברייטד ומה שחשוב זה הסגנון, המערך הוא רק אמצעי להשיג אותו. זה ויכולת טכנית של השחקנים. וכשאני מסתכל על הסגנון של הנבחרת תחת וילי וכשאני מסתכל על התוצאות שהן סבירות בהחלט אז אני לא מבין מה הפאקינג בעיה שלך ושל שאר ההייטרים.

2. itzik.miro Member

גם קליארי משחקת עם 3 בלמים [emoji6]

Sent from my SM-N970F using Tapatalk

3. DRORIKO Member

אמרתי שאני בקיא בכדורגל אירופי, לא אמרתי שזה ברמה שלך ושל יורי :)

itzik.miro אוהב/ת את זה.
  4. Telkiyski Member

איפה ראית שיש לי בעיה עם התוצאות של רוטנשטיינר? דווקא כתבתי פה בדיוק ההיפך.
    ולא הבנתי, כל מי שימתח עליו ביקורת הוא "הייטר" אוטומטית?

לי נשמע שכל סוגיית 3 הבלמים הזו הייתה עבורך פשוט כר פורה להודעות של "אני אכתוב משהו על מערכים ואצטט מאמנים מאיטליה ואגיד ש-3 בלמים זה מערך טוב ואז אני אראה ממש מבין בכדורגל". פלוס מינוס

5. DRORIKO Member

יש ביקורת ויש ביקורת. @סמואל אטו למשל כתב ביקורת מאד עניינית ומחכימה על הנבחרת. אתה לעומת זאת באת בשביל לצווח "מערך שלושת הליצנים! חחחח" בלי קשר לשום דבר, אז קיבלת תגובה בהתאם זה הכל.

6. Telkiyski Member

כן, בלי קשר לשום דבר קראתי לזה "מערך שלושת הליצנים". אין ספק. מה אני רוצה מטיבי.

7. DRORIKO Member

לא, הביקורת שלך לא היתה על טיבי אלא על רוטנשטיינר ואני אפילו לא צריך לנבור עמוק בחיפוש כדי למצוא את זה, זה היה לפני חצי שעה.

8. Telkiyski Member

נו, כתבתי שאני לא מסכים עם המערך.
    מה אתה רוצה לעזאזל?

עזוב.
    אתה ממש מבין בכדורגל ואתה רואה המון כדורגל איטלקי ואתה יודע באיזה מערך משחק אנטוניו קונטה וראית לפני שבועיים פארמה-סמפדוריה.
    הדיעה המקצועית שלך היא מאוד מעניינת ומעכשיו אני אקרא כל הודעה שלך על כדורגל כדי להחכים ולהעשיר את הידע הטקטי שלי.
    רק ללמוד ממך דרוריקו.

9. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק אציין שאני גם לא חושב שהנבחרת צריכה לשחק עם 3 בלמים. חומר השחקנים של ישראל לא קשור למערך הזה וגם אם כן אז לא בתצורה שרוטנשטיינר משתמש בו. לא הבנתי מה הבעיה בדעה הזאת ומה קשור אטלאנטה ואינטר, השוואות מופרכות מהיסוד. מזכיר לי איך בערך כל טמבל שאימן את הפועל בשנים האחרונות(איווניר, ניסו, קלינגר) ניסה מערך עם שלושה בלמים, ואז בתקשורת לפני המשחק דיווחו ש"השחקנים צפו בסרטונים של אינטר/יובנטוס כדי להבין את המערך". כמובן שתמיד כשהשתמשו בזה הקבוצה נראתה כמו חור תחת.

oranfu ו-Sturridge אוהבים את זה.
  10. DRORIKO Member

למה מופרכות מהיסוד?

11. Telkiyski Member

אבל רגע, אתה רואה בערוץ וואן פיורנטינה-ססאולו?
    כי אם לא אז בבקשה תפנה את הבמה לדרוריקו הטקטיקן.

12. DRORIKO Member

הוא אוהד רומא, זה לא באמת כדורגל אירופי :p

13. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוא נעבור בזריזות על המפתחות להצלחה עם שלושה בלמים:
    1. הבלמים צריכים גם להכיר טוב מאוד את המערך, להיות בלם בשלישיית הגנה זה שונה לגמרי מבצמד. אם אני לא מפספס משהו אז אף אחד מהבלמים של הנבחרת לא משחק במערך הזה בקבוצה שלו. מעבר לזה הם גם לא מתואמים אחד עם השני כי מדובר בכדורגל נבחרות. גם כשאיטליה רצו עם המערך הזה בזמנו הם לקחו את שלישיית הבלמים של יובה.
    באופן כללי זה מערך שצריך לאמן טוב כדי שהוא יצליח, לא סתם אני לא זוכר קבוצה או מאמנים בארץ שרצו איתו לאורך זמן בהצלחה.

2. היתרון אולי הכי גדול של המערך הזה הוא שאם יש לך ווינגבאק התקפי טוב הוא יפרח שם, לאינטר יש את חאקימי, אטלאנטה עם שורה של ווינגבאקים שפרחו במערך הזה בשנים האחרונות, לישראל יש את אלי דסה וסאן מנחם.

3. אטלאנטה באופן כללי זו קבוצה חריגה גם בנוף של הכדורגל העולמי, מדובר בחיות של כושר גופני שעל הנייר משחקים עם שלושה בלמים, אבל בערך כל התקפה שלהם נגמרת עם בלם ברחבה של היריבה. מה לזה ולישראל?

4. אם כבר האוסטרים משחקים עם שלושה בלמים אז עדיף בסגנון של קונטה כלומר רג'יסטה(ברוזוביץ', פירלו) ולידו 2 קשרי מרכז שגם יעשו תנועה למעלה וגם יחפו עליו בצד ההגנתי(היום אלו בארלה, וידאל, אריקסן, פעם אלה היו פוגבה, מארקיזיו, וידאל).
    אז בישראל באופן מפתיע דווקא כן יש רג'יסטה(נאתכו) אבל במקום לשים לידו 2 סוסי עבודה רוטנשטיינר תמיד שם לידו קשר אחד, ואת סולומון בעמדה התקפית לא ברורה+2 חלוצים. ואז גם לנאתכו יש פחות חופש לנהל את המשחק כי האמצע דליל וקל ללחוץ אותו, וגם בהגנה החולשה ההגנתית שלו תמיד בולטת.
    אם כבר סולומון אז המערך הזה פחות מתאים לשחקן בסגנון שלו וזה חבל כי מבחינתי הנבחרת צריכה להיבנות סביבו.

אני תמיד מעדיף מאמן שבונה מערך ושיטה סביב השחקנים שיש לו ולא להפך, כלומר לא בא עם מערך מהבית ומנסה להתאים את השחקנים עליו. לצערי התחושה שלי עוד מימי הרצוג היא שהאוסטרים בחרו את המערך ואז בדקו אם השחקנים מתאימים אליו.

(לא יצא כזה זריז בסוף)

oranfu ו-orimor2212 אוהבים את זה.
  14. DRORIKO Member

קודם כל תודה על התגובה המושקעת. בלי ציניות. ולגבי הסעיפים

1.אני אזכיר לך שגם בנבחרת של אברם שיחקנו עם 3 בלמים שלא היו רגילים לשחק אחד עם השני ולדעתי גם לא במערך הזה וזה עבד יופי.

2.לא מחייב ששני הוינגבקים יהיו התקפיים. גם ברומא שלך אין סימטריה. יש את ספינזולה שהוא קיצוני לכל דבר ויש את קארסדורפ שהוא יותר הגנתי.

3.תן לי לאונן רגע על גספריני כי לא הספקתי היום. טוב אפשר לחזור לדיון.

4.יש היגיון בדברים שאתה אומר וזה בהחלט מקום לדיון. לטעמי ברמה הכללית האוסטרי עושה עבודה טובה בנבחרת. לבטח טובה בהרבה מהכלומניק עם הקסדה שקדם לו ולהרצוג.

15. Sturridge Member

אם זה עובד ב*הכנס קבוצה איטלקית רנדומלית* זה לא בהכרח מתאים לנבחרת ישראל. באמת צריך להסביר את זה?
    או שכל מערך שרוטנשטיינר יבחר זה סבבה כי גם *הכנס מאמן איטלקי עם פאה רנדומלית* משחק ככה.

ואם כבר בכל זאת להשוות אז השוואה יותר רלוונטית היא מכבי חיפה ובכר, שכל פעם שניסה שלושה בלמים (ביניהם בלם מהנבחרת) זה היה לא פחות ממזעזע.

מצב נושא:
הנושא נעול.