דיונים שונים בעניין השרות הצבאי.

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י ofer16, ‏2/8/03.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

טוב עד שאחד המנהלים יועיל בטובו להעביר אני יגיב.

אני עתודאי. המשכתי י"ג אלקטרוניקה ואני שייך לחיל חימוש. אתה צודק בקשר לאלו שלומדים מכונות. יש להם עבודה שחורה, ממש חרא של עבודה אזה ממש לא מומלץ. אבל אני זכיתי בג'וב מאוד מכובד.

אני טכנאי של מערכות תצפית ובלי להשתחצן זה דבר חשוב ביותר (הכל חשוב בצבא אבל עדיין), אין הרבה כמוני בצבא. הקורס שעשיתי היה הראשון מסוגו בצה"ל. יש לי רמת סיווג גבוהה ואמרו לנו שזה ג'וב די יוקרתי ואני באמת מרגיש ככה. אין הרבה כמוני בצבא (באותו ג'וב שלי) אני עובד יחד עם חבר שלי שעלינו אחראי איש קבע שעוד חודשיים פורש. שהוא יפרוש נשאר רק שנינו ותבינו, אנחנו בקושי בני 20 וכבר נהיה אחראים על כל גזרת עזה, לא לבד אבל כמעט לבד. העבודה שלי זה נטו אלקטרוניקה בלי עבודה שחורה בכלל.

להמשיך להיות עתודאי זה טוב, אבל מי שעושה את זה צריך לעדות את זה במקצוע הנכון אם לא הוא יאכל חרא, הרבה חרא.

2. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

שאלות ל94..
    הפרופיל שלי 82 ואמרתי שאני רוצה תפקידי תקשורת ואם לא אז קרבי (אבל לא קשה..)
    בראיון האישי בלי לחשוב אמרתי שריון ועוד משהו ..אח"כ התחרטתי..קיצר האם ישלחו אותי לשם? או שתהיה לי בחירה?
    ------
    מה בקרבי נחשב "לקל" ביותר?

3. Forza Sampdoria Member

בקרבי הכי קל זה : תותחנים ושריון . ולגבי ג'ובניקים , אתם יכולים לשאול אותי הכל

94 , בן כמה אתה ?

4. -94- Member

אוקי יכול להיות שהתפקיד שלך הוא תפקיד טוב. אני מבין למדת אלקטרוניקה ובאמת הרבה פעמיים שמים אותכם במקומות טובים. יש מקצועות שבהחלט שווה להמשיך שמה.. ולפעמים אתה נופל במקום טוב עם יש לך מזל (כמו שאני מבין ממך במיקרה שלך) ואז זה אחלה.
    אני בן 20 בדוכיפת (יחד עם יוגב).

אממ.. בעיקרון ברגע שאמרת בצו ראשון שאתה רוצה שריון יש סיכוי גבוה מאוד שתתקבל לשמה. למה היום אין כמעט אנשים שמוכנים להגיע. ולכן הם שמחים על כל אחד כמוך.

אני לא חושב שיש מונח כזה קרבי קל. בכל מקום יש לך תקופת הכשרה (טריונות ואימון מתקדם) שלפי הרובאי שלך בדר"כ ככה האורך של זה.. אבל זה תקופה של חצי שנה בערך... אחרי זה כולם (כולל תותחנים ושריון) תופסים קווי חי"ר רגילים עושים שמירות וכו'.. העניין הוא ברגע שאתה בשריון אתה מוסמך רובאי 03 בלבד.. ולכן הרבה דברים שהיו בגזרה שלכם יעדיפו להביא לוחמי חי"ר עם 07 ומעלה. מה שאומר שאולי ההכרשרה של שריון ותותחנים היא יותר קלה. אבל אחרי חצי שנה היא הופכת ללא כדאית בגלל שכמעט כל מה שתעשו יהיה פשוט שמירות וכו'.. ולזבד נגמ"ש וטנקים ודברים כאלה.

לידע כללי. חטיבה 500 של שריון.. התפרק והם עברו לחירמ"כ בתור יחידות מבצעיות. וזה הכיוון בגדול של הצבא. לפרק כמה שיותר את גדודי השריון ולהעביר אותם הסמכת חי"ר כי גם ככה רוב מה שהיום צה"ל נלחם בו זה מלחמת שטחים שדרושה בה הכשרת חי"ר.

5. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

טוב אבל מאז הצו בראשון ממש לא מתחשק לי ללכת לשם ואם יהיו עוד אפשרויות אני אבחר במשהו אחר..

למתלבטים שכאן אולי תמליץ על כמה תפקידים טובים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx והאם חיל האוויר הוא באמת לא אופציה טובה?

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/04
  6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

ואם כבר עתודה יש לי שאלה:
    אני מתלבט אם ללכת לעתודה כימיה. מצד אחד אמרו לי שתהיה לי בעיה להמשיך לתואר שאני ואני אאלץ להישאר בצבא 5 שנים בערך אחרי סיום התואר הראשון כשאני בעצם רוצה להמשיך לתואר שני. השאלה היא האם כדאי לי ללכת לעתודה או לעשות שירות רגיל ואחריו ללכת ללמוד באופן עצמאי (שבמצב כזה אני גם ככה מבזבז 4 שנים בערך בשירות רגיל).

7. -94- Member

אממ... יהיה לך קשה מאוד להתחמק מזה..

בקשר ללהמליץ לך על מקומות ללכת.. עם הכוונה שלך למקומות של שירות קרבי אז...

סיירות זה הכי טוב אבל היית אמור לבקש גיבושים לזה ביום של הצו ראשון.. כי אחרי שאתה מתגייס את לא יכול להגיע.

אבל עדין יש לך אפשריות טובות של יחטיות בחטיבות.
    אם תליח להתחמק איכשהו משריון.. אז בכל חטיבה יש לך מקום טוב ללכת השאלה איפה אתה נופל..
    ככה בכללי. עם את צנף (יענו צנחנים) תנסה להגיע למגל"ן דרך צנחנים אתה יכול להגיע לשמה והם אחלה. או לסיירת צנחנים.
    עם הגעת לגבעתי אז נסה או לפלס"ר גבעתי.
    בגולני יש לך את אגוז עורב ופלס"ר גולני שהם אחלה
    וככה זה ממשיך.
    עם אתה בחירמ"כ.. אז אין יחטיות והכי טובה שמה זה דוכיפת (בדוק..) ובכלל בגדודים דוכיפת זה בין הטובים ביותר (אני יהיה מוכן להסביר את זה עם תבקשו). אה.. אפשר להגיע רק דרך חירמ"כ לעוקץ.

במידה ואתה נשארת בשריון. אז נסה או להגיע לפלס"ר 7 או פלס"ר 500 (תלוי בחטיבה שאתה מגיע אלייה) הפלס"רים הם בהחלט משהו ברמה אחרת ומי ששמה יכול להסתדר יופי בשירות מעניין.
    ועם גם זה לא נסה להגיע לחטיבה 401.. הם עובדים שמה עם מרכבה 4.. שזה היום הדבר אולי הכי טוב ומעניין בחיל השריון בצבא הישראלי. טנק פשוט מרשים.

אני לא כזה מבין גדול בענייני עתודה וכדאי שתשאל אנשים שיהו לפנייך בכיתה שלך והמשיכו תיראה מה קורה איתם כרגע. אבל מה שכן בכללי על כל שנה שאתה ממשיך בבית ספר מעבר ליב' אתה נותן עוד שנת שירות. ועם זה מקצוע שאתה אוהב ותירצה לעבוד איתו גם בחיים אחרי זה אז זה יכול ליהות מעולה כי יש לך הרבה ניסיון ואתה יוצא מהצבא עם ידע וותק מסויים במקצוע דבר שיכול לעזור מאוד לאזרחות.

צריך לזכור שמובן מסויים הצבא.. זה פשוט חממה.
    יש לך שמה תנאים של מקום לישון אוכל לאכול ציוד והכל. לא משנה מה תעשה אתה תקבל את כל הדברים המינלים האלה. אתה עדין לא צריך לדאוג לעצמך בכלום וגם לא ההורים שלך. ככה שלא כל כך צריך לברוח מהר מהמסגרת הזאת כי אתה לא יודע מה מצפה לך בחוץ

8. -94- Member

נסטה.. בקשר לחיל האוויר רק עכשיו ראיתי..

תיראה.. התנאים בחיל האוויר הם הכי טובים בצהל לג'ובניקים זה בטוח.... יש שמה הרבה מאוד דברים טובים.

מה רע? מה שרע זה תקופת הכשרה של שנתיים בערך שהיא מאוד קשה. נורא קשה להתקבל לשמה ומעיפים אותך כמעט על כל דבר קטן. ועם יש לך תפקיד טוב אתה חותם קבע של קרוב ל9 שנים ברוב התפקידים.. אז כל אלה צריכים לבוא בשיקול עם אתה חושב בכיוון. כמובן שעם אתה רוצה סתם תפקיד שמה אתה יכול לתפוס משהו נחמד וליפול על אחלה של מקום ויהיה לך תנאים מעולים.

לידע כללי בעניין תנאי שירות.

חיל האוויר חייל הים. ומקומות של גו'בנקיים התנאים הכי טובים.
    אתם תמצאו שמה סופר מרקטים שקם חלביה סטקייה חנות מזכרות ומה שאתם לא רוצים. חדרי כושר ענקים מגרשי כדורגל כדורסל וכו'. בעוד שאיפה שיש קרבים אין את הדברים האלה.

למה זה?
    אז ככה יש אגודה שניקרת אל"ח (אגודה למען החייל) כל שנה הם מקבלים מתורמים בחו"ל עשרות מליוני שקלים לפיתוח הבסיס הצה"לים. עכשיו מכיוון שבסיס שבו יש אנשים קרביים בדר"כ זה מוצב בדר"כ זמני (גם 5 שנים זה זמני).. ומוצב בדר"כ הוא די קטן.. אז לא שווה להשקיע בו דברים שהם לא ניידים. ולכן בדר"כ משקיעים את רוב הדברים במקומות שהם קבוןעים. כמו בסיסי חיל האוויר ובסיס חיל הים.. ובסיסים גדולים של ג'ובניקים. לכן במקומות שבהם אין קרבים ואלו מקומות קבועים יהיו תנאי שירות טובים יותר.

9. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אבל כל מה שקשור ליציאות, חיל האויר וחיל הים זה חרא.

10. Forza Sampdoria Member

אני מסכים שיש תנאים טובים בח"א ( הייתי שם ) אבל הג'ובניקים בירוקים פחות עובדים ... בח"א , לעומת זאת , הרבה יותר כייף , זה כמו משפחה אחת גדולה

נערך לאחרונה ב: ‏31/1/04
  11. -94- Member

הג'ובניקים בחי"ר (הירוקים) פחות עובדים בגלל הכמות הענקית שהם. כל מי שהתגייס בתור ג'ובניק שמה.. וגם מלא כאלה שהיו בקרבי ויצאו.. (שזה בערך חצי ממי שמתגייס קרבי).. יש להם עבודה. ויש הרבה מקומוחת שהם פשוט טוחנים את הנשמה. ויש מקומות שהם עושים בית זונות ויש להם סד"כ ענק ליציאות משהו משהו

12. שגיא Guest

מוזג עם הנושא הכולל, אתם מוזמנים להמשיך בדיון

13. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

שחכתם גם את המשמעת בחיל האוויר,בחיל הירוק פחות מקפידים על הנושא הזה בעוד בחיל האוויר ממש הורגים את החיילים בקטע הזה..חוץ מהשבת לשניים הנחמדה שיש להמון חיילים בחיל האוויר.

14. Forza Sampdoria Member

או קיי , אז אני , כנציג חיל האוויר , אומר שיש להרבה חיילים "חצאים" , אבל זה , מצד שני , יכול להיות נחמד , כי , כשאתה נמצא בבסיס סגור , אז שם זה כמו משפחה . ( ויש שבתות , שפשוט חבל"ז , יענ2 מבחינת הבנות וכו' http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx ) .
    כמה תפקידי חיל האוויר שאני , אישית , ממליץ
    * טכנאי אל-הרס ( משהו חבל"ז , אני הייתי בזה , פשוט שכונה )
    * כבאי - לא עושים כלום ושבוע שבוע
    * מש"ק אבטחה - גם לא קשה וגם יציאות טובות
    * תצ"א - תצלומי אוויר , תפקיד מעניין ולא קשה .

כמה תפקידים שאינני ממליץ :
    * כל סוגי הממ"ס ( מכונאי מטוסים )
    * כל סוגי החמ"ש ( חימוש מטוסים )
    * מש"ק עצירים ( סתם , כאב ראש )

* למי שמעוניין לדעת ( יותר ) על חיל האוייר , מוזמן לשאול אותי באיי סי קי או בפרטי .

נערך לאחרונה ב: ‏6/2/04
  15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ברור שבסיס סגור זה הרבה הרבה יותר כיף מאשר יומיות. כי בבסיס סגור אתה מכיר אנשים, מכיר בחורות, עושה חיים, הזמן עובר יותר מהר (השירות עצמו) ובגדול זה דבר כיף.

אבל יש הבדל בין חצאים לבין שבת ל-4 נגיד.

חצאים זה קריעה.