דירוג אופ"א 2010/2011

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏25/8/10.

1. riquelme1 Member

איזה מצחיק אם זה יקרה. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

הפער אפילו יגדל.

2. AFCA Member

טמטום גדול שהנקודות שמקבלים לדירוג מדינות וקבוצות שווה בין ליגת האלופות לליגה האירופית, במיוחד עם הבדלי הכסף הענקיים בין המפעלים.

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/10
  3. werder bremen Member

3 האיטלקיות סיימו במקום ה-2 בבית שלהם סביר להניח שאחת מהם תפגוש את יונייטד,ברצלונה,מדריד,צ'לסי וכו'..ככה שקשה לי לראות 3 איטלקיות בחצי הגמר..דבר נוסף נאפולי ממש לא תזכה בליגה האירופית. יש שם את סיטי,לברקוזן,מוסקבה,זניט,פורטו,ליסבון וזה רק חלק מהקבוצות שהרבה יותר טובות מנאפולי.
    וזה לא שאני נגד הכדורגל האיטלקי חלילה אני אוהד מילאן ורק לה אני צופה אולי להמשיך רחוק בליגת האלופות.

4. Pirlo59 Member

רק ניסיתי להמחיש את סיכוייה האפסי של האיטלקיות להפוך את הקערה על פיה,
    (גם אני לא תיארתי לעצמי מצב בו קבאני, האמשיק וחבורתם מניפים את הגביע, נראה אם הם בכלל יעברו שלב...)

מה לעשות, מגיע לגרמניות, מגיע לאיטלקיות, אני כבר עיכלתי את הבשורה המרה מזמן.

5. cazzo Il Capocuoco

מעניין איך האיטלקיות היו משחקות ואילו תוצאות היו משיגים אילו לסבתא היו גלגלים ואופ"א היו פחות "קפיטליסטים". http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏9/12/10
  6. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

הגרמניות יעקפו את האיטלקיות ללא צל של ספק וייקח זמן רב לאיטליה כדי למחוק את הפער אבל אם להיות כנים, הגרמניות צריכות להגיד תודה לאופ"א שנותן את אותן נקודות דירוג בליגת האלופות ובליגה האירופית ולזלזול המתמשך של האיטלקיות במפעל השני בחשיבותו. הרי איך אפשר להשוות בין ההצלחות של הגרמניות בליגת האלופות לעומת אלו של האיטלקיות, לגרמניה יש פיינליסטית אחת לעומת שתי זכיות של האיטלקיות בחמש השנים האחרונות. אם אופ"א לא נותנים את אותם מענקים לזוכה בליגה האירופית או בצ'מפיונס אז למה היא נותנת את אותן נקודות דירוג?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏9/12/10
  7. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

הגרמניות לא צריכות להגיד תודה לאופ"א. גם הקבוצות האיטלקיות וגם הגרמניות יודעות היטב את שיטת הניקוד, זה שחלק בוחרות לזלזל במשחקים שיביאו להן ניקוד זו בעייה שלהן. הקבוצות הגרמניות הרויחו את הנקודות שלהן בזכות, היחס של האיטלקיות הוא הבעייה שלהן. אני גם לא בטוח שכולן מזלזלות, חלקן פשוט מפשלות.

8. Muurad Member

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/goodpost.Xxx

זה שהם נותנים אותו ניקוד וחשיבות לליגת האלופות והליגה האירופית זו בדיחה עצובה.

9. Nesta Warden of Milano היכל התהילה

אם הליגה האירופאית הייתה מקבלת סכומי כסף דומים אז זה היה מאוד ראוי שכך זה יתבטא גם בניקוד אבל מכיוון שזה לא קורה אני לא מבין למה הניקוד דומה. בכל אופן הגיע הזמן להפסיק להשתמש בקלף הזילזול כניסיון לגונן על האיטלקיות. הן ממזמן איבדו את הזכות לקבל את מיטב ההגנה של מיטב האוהדים שלהם בארץ לפחו. גם פאלרמו, סמפדוריה ויובנטוס כמה שזה יישמע עצוב לא היו מספיק טובות כדי לעבור קדימה מול שורה של קבוצות בינוניות והגיע להן לגמרי לעוף.

כל הכבוד לגרמניות שמגיע להן לחלוטין עוד נציגה. אגב לספרדים יש מזל שיש להם את בארסה וריאל אחרת גם הן בדרך למטה. האיטלקיות בכל מקרה יצטרכו להתחיל הכל מחדש וזה לא משהו שאני רואה קורה בקרוב.

10. עומר משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה ממש לא טימטום, הרי אם לא היו עושים את אותו ניקוד גרמניה לעולם לא היתה עוברת את איטליה, אל תשכחו שחלק מהעובדה שגרמניה עברה את איטליה זה העובדה שורדר ברמן הגיעה לגמר הליגה האירופאית...הרי לא היתה גרמנית שבדיוק הצליחה בליגת האלופות בשנים האחרונות, פרט לבאיירן שהגיעה בשנה שעברה לגמר מול אינטר

11. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם אני מודע לזלזול של האיטלקיות בליגה האירופית וזהו זלזול נטו ולא חוסר יכולת מקצועית. האם זה הוגן שמצד אחד אופ"א מעניקה את אותן נקודות בשני המפעלים, מה שאומר שהם מייחסים את אותה חשיבות לשני הטורנירים האלו ,כשמצד שני המענקים שמקבלים בליגה האירופית מזעריים לעומת אלו שבליגת האלופות.לדוגמה, האם הנקודות שאינטר צברה לאחר שעברה את בארסה ובאיירן מינכן בשלבים האחרונים של הצ'מפיונס שווה ערך לניצחונות הכלליים של אתלטיקו מדריד נגד פולהם וליברפול?

12. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

ככל שמספר הקבוצות המשתתפות באירופה גדל כך הניקוד על כל ניצחון/תיקו יורד, כך שבמידה וקבוצה אחת מגרמניה כושלת באירופה אז תיאורטית הפער מצטמצם. זה שהאיטלקיות משחקות בליגה האירופית כמו פדלאות זה כבר נושא אחד, אבל תיאורטית - הסיכוי שהפער ייגדל לא גבוה, הסיכוי שהפער ייקטן אפילו גדול יותר.

13. yocki land Member

אני חושב שיש מאחורי זה היגיון די גדול, ולא מבחינת אוהד כדורגל גרמני או משהו, סתם דיעה אובייקטיבית.
    כל מדינה שולחת את קבוצות הדרג הראשון שלה לצ'מפיונס ואת קבוצות הדרג השני של לאירופה ליג. בצ'מפיונס נפגשים הטופ של אותן מדינות מול הטופ של מדינות אחרות. באירופה ליג נפגשות קבוצות דרג שני של מדינות מסוימות עם קבוצות דרג שני של מדינות אחרות.

הרי מה הדירוג אמור לשקף? את כמה שהליגה טובה לעומק ורחבה ולא כמה שהטופ שלה טוב.

ליגה שבה יש קבוצה אחת טובה שתזכה בצ'מפיונס ועוד הרבה קבוצות שלא יעברו סיבוב מוקדמות אחד בליגה האירופית, היא ליגה טובה יותר מזאת שקבוצות הצ'מפיונס שלה בינוניות וקבוצות הדרג השני טובות יחסית? לדעתי לא.

אם בנוסף לדירוג היה אפשר להשוות בין קבוצות תחתית בליגה אחת לאחרת גם זה גם היה מדד טוב. אולי בדירוג המועדונים עדיף לתת יותר משקל לצ'מפיונס, אבל בדירוג הליגות הוא מפעל לא פחות חשוב.

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

בולדוג - אם לטענתך חלק מהנצחונות הם קלים יותר ולכן צריכים להיות שווים פחות נקודות (משחקי הליגה האירופאית), אז במקום להתלונן על שיטת הניקוד שהאיטלקיות פשוט ינצחו את המשחקים ה"קלים" שלהן.

אתה באמת חושב שזהו נטו זלזול? ראיתי איך נאפולי ופאלרמו עלו למשחקים האחרונים שלהן, ולא ראיתי שם זלזול.

15. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

yocki land,
    אין לי בעיה עם הדעה שלך , אבל לא יעמוד מאחוריה הגיון עד שלא ישוו את המענקים בשני המפעלים. אם לדוגמה בצ'מפיונס מקבלים פי 5 יותר יורואים מאשר באירופית אז למה שלא יקבלו בצ'פיונס ניקוד גבוה פי 5 מאשר באירופית?