האובר-רייטד והאנדר-רייטד של הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Engel Del Madrid, ‏14/8/05.

1. eman Member

את כל זה אתה אומר ואפילו לא הכנסתי את ראול בין החלוצים שאני חושב שיותר טובים מאטו...אם הייתי כמו שאתם אומרים הייתי מכניס שחקנים של ריאל לדיון,אבל כמעט ולא הזכרתי אותם,נתתי דוגמאות לחלוצים מקבוצות אחרות

2. daniel_haifa Member

פשוט אנטי בארסה.
    אטו הוכיח את עצמו אינספור פעמים, ועכשיו גם ריאל מצטערת שוויתרה עליו.
    חבל שאתה נותן לאהבה של לריאל לסנוור אותך...

3. Spanish Weapon Member

טוב נו , תעשה טובה.

אם הייתה לכם האפשרות , כבר מזמן הייתם מחזירים את אטו אליכם , מה גם שכל אוהדי ריאל מעדיפים את אטו על פני כל חלוץ וחלוץ(לא רוצה להזכיר ת'שמות כי זה עושה לי בחילה) שלכם מה גם שאני בטוח שאתם מתחרטים כל דקה וכל שנייה על הרגע שבו ויתרתם על אטו.

4. Bensh Member

ראול? ראול?! :aaarofl:

5. Bensh Member

כמה שערים אדריאנו, טרזגה ו-ואן ניסטלרוי (ואן ניסטלרוי??!!?!?!?) כבשו בעונה האחרונה?
    והנרי...? הוא לא מצליח לא בנבחרת ולא בצ'מפיונס... כל מה שהוא עושה הוא עושה בליגה.

6. BrN Member

יש לך טענות כלפי אדריאנו?
    אדריאנו הוא החלוץ השני בטיבו בעולם (אחרי שבה), ועל אחת כמה וכמה הוא יותר טוב מאטו.
    אטו הוא ללא ספק אחד מחמשת החלוצים הטובים בעולם, אבל בחמישיה הזאת הוא נמצא בתחתית.

7. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אדריאנו בשנתיים האחרונות -

71 משחקים, 49 שערים

אל תשכח שהייתה פה פציעה של איזה חודש כלולה, ושהוא לא נח כבר שתי קייצים, בהם הוא סיים כמלך שערים בקופה אמריקה, ובגביע הקונפדרציות

8. Andrea Pirlo Member

טוב באמת אין שום ספק(אם להחשיב את רונאלדיניו לקשר) שזה הולך ככה:
    1. שבה הכי טוב
    2. אדריאנו
    3. הנרי
    4. מקאי
    5. אטו

והנה אטו בין 5 הגדולים, אבל בתחתית, אגב אלה 5 חלוצים שאין הבדלים ענקיים בינהם, אבל גם אין כרגע עוד חלוץ בעולם שיכול להצטרף לרשימה הזאת.

9. Juni Member

אתה רק אומר את זה כי אתה חושב שרקורד הכיבושים של תיירי הנרי (32 שערים ב63 משחקי ליגת אלופות) הוא חובבני לחלוטין, נכון?

משהו אומר לי שהרקורד של ואן ניסטלרוי (40 שערים ב50 הופעות) באותה מסגרת מרמז על כך שעונה אחת בה הוא סבל מפציעות לא תמנע ממנו לחזור ליכולתו הקודמת, במיוחד כשהוא כבר סבל מפציעה הרבה יותר קשה בקריירה שלו, ממנה הוא חזר טוב מאי פעם.

עם כל הכבוד לאטו, עונה אחת טובה לא הופכת אותו לשחקן טוב יותר מחלוצים מבוססים ומוכחים ממנו. Don't believe the hype.

10. Barcik Member

הנה מגיע בוריס לעשות סדר.
    אטו היה בעונה שעברה השחקן הטוב ביותר בספרד. הוא הפגין איכויות מדהימות, וכשרון אדיר. כבר היום, הוא בהחלט נכנס לעליתה של החלוצים עולמיים בצוותא עם שמות כמו שבצ'נקו והנרי. עוד עונה או שתיים ברמה זהה (או גבוהה יותר), ואפשר להשוות אותו אליהם בלי בושה. מבחינת החלוצים שמתאימים למערך של בארסה, כלומר חלוץ שמאגד יכולות של חלוץ מטרה, חלוץ ציר, וחלוץ שני, אטו שני רק להנרי. והעובדה המצערת שאנחנו שוב קלענו בול ברכש ועוד דפקנו אתכם בדרך, ואתם רכשתם בכסף הזה את ג'ונתן וודגייט, לא צריכה לגרום לך לחשוב אחרת.

Madrid, Cabron, Saluda al Campeon!!!

11. Andrea Pirlo Member

לדעתי בתור חלוץ לבד מקאי ושבה עדיין יותר טובים מאטו, אבל אטו עדיין צעיר והוא עוד יהייה שם. שנה הבאה פיצ'צ'ו- תזכרו מה שאני אומר.

12. Juni Member

אז אולי העובדה שהגדרתך ל"חלוץ שמתאים למערך של ברצלונה" היא מוטעית צריכה לגרום לך לחשוב קצת. אם היה לברצלונה חלוץ מטרה שהוא במקרה סקורר מטבעו (רמז: אטו לא אחד כזה), היא הייתה מצליחה גם להכניע בונקרים נואשים בקלות רבה יותר. אני לא יודע מאיפה באה לך האשליה שאטו הוא החלוץ המושלם לברצלונה, כי לא חסרים לכם שחקנים שיכולים להתנייע מחוץ לרחבה - חסרים לכם שחקנים ברחבה עצמה (בשני קצוות המגרש, אבל זה כבר נושא נפרד). אטו הוא מחמיצן לא קטן ונוגח לא גדול. ואן ניסטלרוי (או שפשוט חלוץ אול-ראונד טוב יותר מאטו - אדריאנו או הנרי, למשל) היה כובש יותר שערים מהקמרוני המהולל, ללא פגיעה משמעותית בתמיכה שאטו נותן לשחקני הקישור.

13. M_T_A Member

טרזגה?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/hahaha.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx כשהוא יהיה רבע מאטו נתחיל לדבר...
    איברהימוביץ'? נו באמת... כמה גולים הוא שם השנה תזכיר לי?
    ואן ניסטלרוי סקורר ענק אבל לאטו יש עוד הרבה איכויות שואן ניסטלרוי יכול לחלום עליהם.
    ראול?!?!?!? ראול?!?!!!?!?!?!? :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl: :aaarofl:

כולם אומרים שאטו בין ה5 הכי טובים בעולם חוץ ממך, אז אנחנו הלא אובייקטיבים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

14. Barcik Member

בהתחשב בכך שרוב הקבוצות מולן בארסה התמודדה בעונה שעברה לא התביישו להתבנקר (כולל מילאן וצ'לסי) ואטו סיים אותה עם 28 שערים, כאשר ברוב הפעמים הקמרוני אחראי על שער היתרון/שוויון, לא הייתי אומר שיש בעייה בתחום הזה. חלוץ שעומד ברחבה ובועט כל מה שמגיע לעברו בטח לא היה עוזר יותר מאשר חלוץ שנע לכל אורך ורוחב המגרש.

אבל חסרים שחקנים שיכולים גם להתנייע מחוץ לרחבה, וגם בתוכה ברמה גבוהה.

ביתרון, זה נכון. במצב של שוויון/פיגור הוא הרבה יותר ממוקד.

כששאבי או דקו יתחילו להגביה, זה ידאיג אותי.

אולי (!), ואולי לא. אבל כולנו יודעים טוב מאוד שאטו זה הרבה יותר משערים, וזה התפקיד של החלוץ בבארסה. עם ואן-ניסטלרוי, למשל, הפגיעה בקישור הייתה משמעותית מאוד.
    וכאמור, אני מסכים עם חלק אחד - חלוץ אול-ראונד טוב יותר זה הנרי. הנה אחד שמרגיש בבית ברחבה ומחוצה לה, יכול לבוא עם הפנים או עם הגב לשער, וגם להשתלב במהלכים ההתקפיים הזורמים כשחקן ציר המשחק בנגיעה. אבל זהו. אדריאנו, חלוץ שאני מעריך מאוד, אבל הוא עושה הרבה פחות תנועה מאטו, ובעל חלק קטן יותר בבניית המהלכים (אלא בעיקר בסיומם).

15. Juni Member

הוא כן היה עוזר מכיוון שהוא היה מוסיף גיוון. יש לברצלונה סגנון משחק אחד בו היא מצטיינת. ברגע בו הסגנון הזה משותק ונסגר, אין לה אלטרנטיבות וכך גם המשחק נראה. הצפיפות קוראת למשחק גובה יעיל ואם ברצלונה תמשיך להתעלם מהנופח הזה של המשחק, היא תיפול מול קבוצות מאורגנות מבחינה הגנתית. לאליפות בספרד זה אמור להיות מספיק טוב, אבל בדרך לזכיה בליגת האלופות אתם תמיד תפגשו לפחות "צ'לסי" אחת ולא כל יום רונאלדיניו (כמעט) יושיע. האידיאולוגיה ההתקפית שבארסה המציאה לעצמה היא לא מושלמת, לדעתי היא פגומה מיסודה.

ללא חלוץ שהוא 'מטרה' (והיו לברצלונה תכניות לאחד כזה, לארסון התחיל כשחקן הרכב ולמרות העבר הרחוק שלו כקשר, הוא היה סקורר אמיתי), ברצלונה תמשיך להתקשות מול בונקרים ואין צורך להסתכל על שורת השערים של אטו כדי לדחות טענה זו - חלוץ יכול לכבוש המון שערים כשהוא מגביל ופוגע בצורת המשחק של קבוצתו (רונאלדו מוכר לך?). המקרה של אטו הוא פחות קיצוני, מדובר בשחקן שמתאים לסגנון, אבל אם חושבים לרגע על התמונה הגדולה - הוא גם מגביל את הקבוצה לאותו סגנון (שהוא בפני עצמו מוגבל), בעוד שאפילו שחקן כמו אדריאנו, שחלש יותר מאטו בכמה וכמה תחומים, היה מוסיף זוית אחרת להתקפה שלכם, דבר חשוב הרבה יותר ברמה העקרונית מעוד שחקן שמתמסר עם רוני, דקו, צ'אבי וז'יולי.

אגב: אני מסכים איתך לגבי צ'אבי והגבהות. חבל לי על הילדים שיצטרכו לרוץ אחרי הכדורים.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/05