האוף טופיק הישראלי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Maccabi Diamond, ‏11/4/11.

1. Ice Cream חסה

התאחדות, כסף, מענקים חדשים...
    4.3 לכל קבוצה זה יפה, יש גם מענקים על השלב הראשון של גביע השוקו ובטח עוד משהו ששכחתי ולא ציינו בכתבה ומגיעים ל-5 מיליון. מענק על כל משבצת של זר שלא נוצלה של 100 אלף שקל עד 300 אלף, כלומר לקבוצה מותר להעביר בבקרה לאורך כל העונה עד 2 זרים כדי לזכות ב-300 אלף שקל. מענק שמן לזוכה בפרס הקבוצה העוגנת (עדיף על 2000 שקל לקהל), ויש עוד תוספות כסף מהטוטו על מספר הפעמים שקבוצה שודרה והרייטינג שלה. מענקי המיקום נותרו בגינם.

2. Ice Cream חסה

והנה תחקיר של וואלה אודות המחירים לאוהדי הכדורגל:
    http://sports.walla.co.il/?w=/196/1851247

בסופו של יום, המחירים שלנו די משקפים עבור רמת הליגה ביחס לאחרות. אין עוררין שצריכים לשפר דברים כמו שירותים, חניה, דרכי גישה לאיצטדיון, יציעים למשפחות, יציעים ללא עישון ובידוק יעיל יותר, אולי גם יותר מסעדות, בתי קפה, חנויות למזכרות וכו' כמו שיש ביד אליהו למשל, אבל זה פחות קריטי.

העיקר שלא נשמע יותר בכיינים שמתלוננים שאבא עם 2 ילדים צריך להוציא סכום מופרז של 160 שקל לכרטיסים ו-60 שקל לנקניקיה וקולה (מי מפריע להביא טרופית וסנדוויץ' מהבית? ובכלל אפשר לחשוב על 10 פתרונות איך להימנע מלקנות אוכל במחירים המופרזים במזנונים בתוך האיצטדיונים). אחרי הכל כל אלה נוסעים למשחק של ברצלונה נגד דפורטיבו אלאבס ליציעים בקומה השלישית משלמים כמו טאטאל'ה 100 יורו לכרטיס במקרה הטוב, קונים נקניקיה ב-5 יורו עם כוס שתיה בעוד 2-3 רק כדי לצלם ולהצטלם.

ולגבי חבילות הספורט? אבא שלי מזמן מאס בטלוויזיה בישראל ובכסף שמשלמים שם על כלום, אז ויתרנו על כבלים. בגלל תקלה רצינית במשבשי השידור האנלוגי הצלחנו להשיג חבילת 40 ערוצים אנלוגית של HOT בחינם (עדיין לא בוטל, אם אתם שואלים) ובשביל לראות משחקים יש בימינו אינטרנט אם צריך http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx. בזמנו היו קולות של חרם צרכנים ובמונדיאל 2006 המחירים היו באמת הגבוהים באירופה, אבל איך שהמונדיאל התחיל ולאומי התחילו לפטם במבצעים כולם נכנעו ומאז הכל קרס ולאף אחד לא אכפת אם משדרים תכניות ב-5+, 5+לייב או צ'רלטון, כי כולם כבר קונים את זה ומוסיפים חטא על פשע גם קונים ערוצי HD רק בשביל לבכות אחרי זה שגובים מהם כסף...

3. אלי מתחן Member

א. המחיר שהביאו פה הוא אבסולוטי, לא משקף את רמת המשכורות במשק, כלומר כוח קנייה.
    ב. המחירים לא משקפים את הרמה.
    ג. המחירים לא משקפים את איכות האיצטדיונים ושעות המשחקים.
    ד. המחירים המצויינים הם של כוס שתייה, אני מוכן לחתום על זה שבגרמניה לא מוזגים לך קולה בלי גזים מבקבוק פלסטיק שעולה 5 שקלים לכוס שהיא רבע ממנו ועולה פי 2.
    ה. אין מחיר לכאב ראש של לחכות בתור למזנון בהפסקה או לחילופין להפסיד דקות משחק.

4. Ice Cream חסה

1. דבר פשוט יותר, אני לא מבין גדול בכלכלה...
    2. כמובן שצריך להיות מדד לזה רק במחירי הכרטיסים, והם די הוגנים. כשאני לא חושב שעל סרט טוב יותר כרטיס יעלה יותר בקולנוע...
    3. שעות המשחקים? באיטליה משחקים בכלל ב-12 בצהריים! על איכות הצפייה כמובן אמרתי.
    4. אני רוצה להיווכח בעצמי, על חשבונך.
    5. מזל שאפשר להביא סנדוויצ'ים וטרופית מהבית כדי לחסוך את כל זה, או פשוט לבקש מים מהספסל http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

5. Yotam Member

הכתבה הזאת לא משקפת במציאות את מה שקורה ביחס לכדורגל העצמו ואאני לא מבין למה בכלל משווים בין המחיר הישראלי לאנגלי או לגרמני. נקניקיה בגרמניה או כוס בירה זה מסורת בגרמניה, אני חושב שהמחירים על חבילת ערוצי הספורט בגרמניה גבוהים כדי לגרום לאוהדים לצאת למגרש מה שלא קורה בישראל. אני מכיר חולצות בפחות מ300 שקל בגרמניה, לפחות במקרה של דורטמונד כל הפרמטרים הם חיובים, כרטיס למשחק בדורטמונד הוא נמוך מאוד ביחס לגרמניה ושם הצופה רואה משחקים אטרקטיביים ונהנה בכמעט כל משחק. כנ"ל המנויים השנתיים, ידוע לי שבדורטמונד מכרו 53,000 מנויים מתוך 80,000 מושבים באצטדיון, ובאמת במקרה הזה היד עוד נטויה. חבל לי שהמצב כזה בליגה הישראלית, שישוו אותנו בכתבה לפחות למחירים בפולין.

6. Ice Cream חסה

שנייה, אתה רוצה לומר שגם פה צ'רלטון וספורט 5 צריכות לדרוש מיליון דולר על חבילת השידור שלהם כדי שבמקום שאנשים לא יקנו אותם אלא יעדיפו לראות משחק של הפועל פתח תקווה נגד בני סכנין מיציע 18 ברמת גן תמורת 500 שקל?

אלא אם חבילת הספורט בגרמניה (אני יודע שאפשר להתקין לווינים כרצונך ויש אפשרות לקלוט שידורים מכל העולם) שייכת למדינה, באמת שזה נשמע מגוחך שהם מעלים מחירים כדי שאנשים לא יקנו אותם אלא ילכו למשחקים... אולי ההתאחדות משלמת לחברות שמשדרות כדי שהמחירים יהיו כה גבוהים?

7. Ice Cream חסה

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/8/11
  8. סטפן שאלוי Member

http://www.calcalist.co.il/sport/articles/...3528685,00.html

http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/gives.Xxx

9. Bluekipper Nil Satis Nisi Optimum

מישהו ספר כמה כהנים משחקים כיום בליגת העל?

תמיר כהן, איציק כהן, אלרואי כהן, אורי כהן, סטיבן כהן, ירדן כהן, גל כהן, לירן כהן, שגיב כהן ולא אופתע אם שכחתי עוד שחקן או שניים.
    ידוע שכהן הוא שם המשפחה הנפוץ ביותר בישראל, אבל לא זכורה לי כמות כזו בליגת העל.

10. Ice Cream חסה

ומוזר שכמעט ואין לא לוי (גל לוי, עידו לוי) ולא מזרחי (נבו מזרחי), ואלה לא שמות משפחה פחות נפוצים...

11. סטפן שאלוי Member

שיא הכוהנים היה בזמנו ב....בית"ר ת"א:

ניסים כהן, ניסן כהן ( שניהם קשרים ), וירון כהן החלוץ ( אל תתבלבלו עם דנהל'ה שלא חתכו לה את הבבנל'ה ).

12. Ice Cream חסה

גם בהפועל פתח תקווה שיחקו גל כהן, איציק כהן ושגיב כהן ביחד, ובמכבי תל אביב אלי כהן אימן את לירן ותמיר כהן.

13. סטפן שאלוי Member

רק שבמכבי הם היו חלק מהסגל המורחב, ובבית"ר ת"א הם היו תמיד הרכב ראשון...

טוב שלא הבאת גם את את האפסנאי.

14. חייל שוקולד משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם רפי כהן.
    היו בערך 4 רפי כהן בכדורגל הישראלי - 2 שוערים, חלוץ(ששיחק ביחד עם אחד השוערים לפני שנה-שנתיים באותה קבוצה) ומאמן. מילא כהן, אבל רפי לא שם מי-יודע-מה נפוץ.

15. Ice Cream חסה

בנוער של בית"ר (בשנתון שזכה בגביע המדינה) שיחקו שני קובי מויאל גם, אם ממשיכים את הדיון הזה. אחד מהם כונה הגדול והשני הקטן. מעניין מי מהם זה זה שהיום בהרכב של בית"ר ולאן נעלם השני.