האוף טופיק הספרדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Riki, ‏16/12/05.

1. Raulito Madridista

האיחוד המרגש של פפה ואיקר

'זה רשמי. זה מהלב. זה תמיד היה ויהיה הרצון שלי - להתחרות בכל הכוח ולנצח. אני תמיד הייתי חלק מפורטו'. כך, על רקע התמונה הזו, במעט מילים אבל עם כל-כך הרבה רגש, וכמובן תמונה עדכנית - פפה בישר על חזרתו לפורטו, הקבוצה ממנה הגיע לריאל מדריד בקיץ 2007. השמועות הלכו והתחזקו בימים האחרונים, וכל התקשורת בספרד חיכתה לאיחוד המרגש בין איקר קסיאס ופפה, ששיחקו יחד בריאל מדריד בין 2007 ל-2015. השניים עברו הרבה מאוד ביחד וכמובן שאין תמונה מרגשת כמו זו מהדסימה. בהחלט אפשר לומר: רגע מרגש עבור אוהד ריאל מדריד בעונה חשוכה.

אני תמיד עקבתי אחריהם, אחרי ההרפתקאות שלהם, האחד בפורטו, ונהגתי לעדכן מחזור אחרי מחזור בליגת האלופות, והשני בבשיקטאש, בתורכיה. ולא מדובר בשחקני התקפה - כי את חאמס ומוראטה אנחנו רואים בתקצירים כל הזמן ואפילו בשידור ישיר, שלא נדבר על כריסטיאנו רונאלדו, שבשל המעבר שלו ליובה, היא הפכה עבור אוהדים לא מעטים שאני מכיר - למעין קבוצה שנייה, והם אפילו התחדשו בחולצה של כריסטיאנו במדי הגברת הזקנה. איקר קסיאס ופפה הם אגדות בריאל מדריד. כמובן שזה לא אותו הלבל, אבל בהחלט אפשר לציין מכנה משותף - הם תמיד נתנו הכל למען הסמל, גם במשחקים המחורבנים, ואנחנו גדלנו עליהם, על העשור שלהם ביחד.

http://www4.pictures.zimbio.com/gi/Pepe+Iker+Casillas+Real+Madrid+v+Atletico+sas580ldSYPl.Xxx

וחמור מכך - שניהם סיימו את הפרק בריאל מדריד באופן צורם. את מסיבת העיתונאים של איקר והפרידה מריאל מדריד בשני חלקים - הפרמיירה העלובה, כשהוא מקריא מהדף לעיני העיתונאים ומהצלמות ומבקש שאף אחד מאנשי המועדון לא יהיה, ועד ל-'תיקון' כעבור 24 שעות, בברנבאו לצד כל גביעי אירופה - אי-אפשר לשכוח, והיו שם הרבה דמעות, לא רק שלו - אלא גם שלנו. בעיקר בגלל האוהדים כפויי הטובה שהעזו לשרוק לו בוז בשלהי עונת 2014/15, ואפילו במשחק הפרידה - ה-7:3 על חטאפה בברנבאו. גם פפה נפרד בעצב, אפילו בלי מסיבת עיתונאים. 'אחכה לריאל מדריד עד לשנייה האחרונה', אמר לא פעם בראיונות, אבל המועדון לא הציע חוזה חדש, אולי גג לשנה אחת. פפה מתח ביקורת קשה על זידאן שנידה אותו. משחקו האחרון היה באפריל, בברנבאו, כשהוא כובש נגד אתלטיקו בדרבי במצב נייח ומנשק את החולצה, אפילו דומע. ריאל מדריד הובילה בביטחה, עד שהוחלף.

שניהם היו שק חבטות לא מעט זמן. איקר קסיאס ספג השפלות אפילו מנשיא פורטו, אחרי עונת בכורה עלובה. הרפלקסים דעכו, בכל כדורי גובה הייתה פאניקה, שכרו הגבוה הכביד על המערכת; ופפה? המקרה עם קאסקרו לא יעזוב אותו לעולם, כנראה. אנשים שכחו שמיתן את האגרסיביות והאימפולסיביות ולא פירגנו לו אפילו על הטורניר הנפלא עם פורטוגל, הוא פשוט היה שחקן שנוא בכל מקום שהוא לא ריאל מדריד או פורטוגל. האתלטיות, התשוקה, הניסיון, המלחמה, כל אלה? לא שווים דבר. קשה להגיד שהמדרידיסימו התגעגע אליהם. איקר החמיץ את שלושת גביעי אירופה וקיילור הוא זה שיירשום בספרי ההיסטוריה - אלא שלאיקר יש את 'השלישייה' שלו, עם דגש על הדמעות בשנת 2000 בגיל 19, וסדרת ההצלות נגד לברקוזן כשנתיים אחר-כך. ופפה? מוריניו בזמנו התעלל בו ואמר שהבעיה הגדולה של פפה היא ואראן. אז ואראן נשאר ואראן, בלם נפלא, מהיר, חכם ושקט, שכל עתידו לפניו.

אבל שניהם ניצחו. איקר זכה באליפות היסטורית עם פורטו והמשיך את החלום והוא ממשיך לשבור שיאים בליגת האלופות, חוזהו כמובן הוארך. פפה הצליח להתגבר, לפחות חלקית, על מכת הפציעות, ורשם עונה טובה בבשיקטאש, בתקופתו במועדון אפילו כבש שערים רבים. וכמובן אי-אפשר בלי הסיפור היפה - כשהבין שהמועדון לא מסוגל לשלם את שכרו - לא רק שהותיר חוזה במטרה להקל על הקבוצה - אלא שילם משכורת חודשית של כל העובדים שלא קיבלו שכר.

קסיאס חשב בשנה שעברה שסיים את הפרק בכדורגל האירופי ואמר - "אם אני נפרד מליגת האלופות באנפילד - זו במה ראויה", אבל הוא עוד כאן בגיל 37 וחצי. העונה שמר בעשרה משחקים בכל המסגרות על שער נקי(ושיאן הנצחונות וההופעות בליגת האלופות) והוא בדרך לעוד אליפות. ואולי פורטו תוכל להסתדר עם רומא, לכו תדעו. ופפה? בגיל 36 לאור הפציעות הבלתי-נגמרות של ואייחו לדוגמא - כן היה לו מקום בריאל מדריד. גם הוא יודע אגב מה זה לקחת אליפות בפורטוגל, והיו לו כבר שתיים כאלה, ואז - בום: ריאל מדריד שמה 30 מיליון יורו בקיץ 2007 ומחתימה בלם פורטוגלי שלימים יהפוך לאגדה במדריד...

2. Raulito Madridista

https://www.realmadrid.com/img/horizontal_940px/zidane-gol_.Xxx

בהמשך ישיר לפוסט הקודם: סיפור האהבה של זידאן וסביליה. הקשר הצרפתי שיחק נגד יריבות רבות לאורך הקריירה, אבל סביליה היא האהובה עליו ביותר, אין ספק. הוא כבש נגדה את השער האחרון במדי הקבוצה - במחזור הסיום בפיחואן ב-2005/06, ובסיבוב הראשון בגיל 33 לעת זקנה כבש את השלושער היחיד שלו בקריירה. מעבר לכך, המספרים שלו נגד סביליה הם 8 שערים ו-4 בישולים ב-12 משחקים. זידאן לא החמיץ אף משחק ליגה נגד סביליה בחמש העונות שלו במדריד ובישל שני שערים למוריינטס בניצחון ב-2001/02. ב-2002/03 הוא כבש בצמד הנצחונות של ריאל מדריד, הן בפיחואן(3:0) והן בברנבאו(3:1), במשחק בו גם בישל. ב-2003/04 כבש בניצחון 5:1 בשלהי העונה עם קיירוש, וב-2004/05 כבש את הגולאסו בתמונה בפיחואן. זידאן גם רשם שני משחקים נגד סביליה בחצי גמר גביע המלך ב-2003/04 אם כי לא בא לידי ביטוי ובגומלין אף הורחק. שימו לב שבמקום השני נמצאות שלוש קבוצות - אספניול, פאריס סן-ז’רמן ונאנט, מולן כבש 4 שערים. נגד מאלגה רשם את מספר הבישולים הגבוה ביותר - 5.

3. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/1/15c5cb9eaff0018705394cf7cc823310d5a71f7a.Xxx

ראול וארבלואה השתתפו במירוץ הסולידריות הקצר של מדריד הבוקר והשלימו בהצלחה את ה-10KM(מירוץ צדקה). ראול השתתף כבר במרתון בעבר כך שזה קטן עליו. “היה כיף לראות כל-כך הרבה אנשים, ממדריד ולא ממדריד, באים לרוץ ולהשתתף וליהנות איתנו. זו דרך מעולה להתחיל את הבוקר. ארבלואה ניצח אותי, זה נכון, אבל יש לו חמש שנים פחות ממני. השתפרתי ביחס לפעם הקודמת”, סיכם ראול בחיוך. 7000 אנשים השתתפו במירוץ. ארבלואה הגיע למקום ה-18 כשרץ בזמן של 36:17. ראול סיים במקום ה-36 עם 38:27 דקות, ואבל אנתון, אלוף העולם לשעבר בריצת מרתון ואלוף אירופה בריצת 10KM, סיים במקום ה-40 עם זמן של 38:41, אבל הלו, הוא כבר בן 56…

ועוד: דני קרבחאל התייחס למעברו של מוראטה לאתלטיקו - "אם הוא שמח שם אז אני מאושר עבורו, הוא תמיד יהיה קודם כל חבר ורק אז יריב. אני מקווה שלא יבקיע נגדינו ואאחל לו בהצלחה ביתר הזמן. הוא צריך לצבור ביטחון. באנגליה לא היו לו הזדמנויות"

4. Raulito Madridista

ארבע שנים אחרי הבישול האלוהי לזידאן נגד סביליה, גוטי הצליח אפילו להאפיל על כך. העקב המדהים לבנזמה במשחק החוץ בריאזור, בו שברנו נאחס עצום במגרש המנחוס של לה-קורוניה - הותיר אותנו פעורי פה. במקום לבעוט לשער ממרחק כל-כך קרוב - גוטי פתאום החליט לתת עקב אחורה. תשע שנים עברו ועדיין מרגש כל פעם מחדש. היו ימים.

אני חושב על הבישולים הכי גדולים שראיתי כאוהד ריאל מדריד. חוץ מגוטי שזו קטגורייה בפני עצמה(סביליהXמי זוכר), היה את הבישול המדהים של זידאן לפורטיו נגד ולנסיה ב-2002/03, פיגו רץ את כל קו ימין נגד בילבאו ב-2000/01 ומרים לרחבה, העקב של רדונדו והרוחב לראול באולד-טראפורד וגם את בקהאם מול ויאדוליד ואתלטיקו. אם נדבר על הכדורגל הספרדי עצמו, בטוח שגם שחקנים כמו צ'אבי-אינייסטה-רונאלדיניו הציגו בישולים שהיו משאירים אותנו עם פה פעור. ומסי בימים אלה. אבל גוטי יחיד ומיוחד.

5. Raulito Madridista

ססק פברגאס נשאל מיהם ה-11 הכי טובים ששיחק איתם ואמר אחרכך שלא ציפה לשאלה הזו ושהעניין יפורסם אז הוא ענה 'מאוד מהר'. פברגאס פירסם את זה ברשתות החברתיות וענה לחלק משאלות הגולשים. אחד השמות הראשונים עליו נשאל ססק הוא כמובן צ'אבי, וססק ענה - "נו, טוב, אתה צודק, אבל אי אפשר שכולם יהיו מברצלונה", ושאלו אותו גם על דידייה דרוגבה(במקום דייגו קוסטה למשל). אגב ססק סיפר שכאשר פגש את פטריק ויירה בליגה הצרפתית, ויירה הסתובב לנשיא קבוצתו ואמר - "אתה רואה את הילד הזה? הוא זה שגרם לי לעזוב את ארסנל".

ועוד: קלוד מקאללה התראיין בקצרה והחמיא כמובן לזידאן שהיה עושה דברים מדהימים גם באימונים בריאל מדריד ובנבחרת צרפת, אבל לא היה יכול לשכוח את רונאלדיניו - "אמרתי לו פעם מרוב עצבים - אני אשלח אותך לבית חולים", אחרי שהברזילאי שוב התעלל בו בכדרור.

6. Raulito Madridista

שני דברים:

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/04/10/15548951936041.Xxx

1. במארקה פתחו בסקר מעניין, כל אוהד יכול לבחור את השחקן הגדול בהסטוריה של כל 20 קבוצות הליגה הבכירה. בינתיים אלפרדו די-סטפאנו וכריסטיאנו רונאלדו צמודים ראש-בראש בריאל מדריד. לואיס ארגוניס ינצח בסקר של אתלטיקו מדריד, במי בחרו אוהדי בילבאו ואספניול ויש לכם ספק מי נבחר בברצלונה ובבטיס?
    2. בטיס מפרגנת לחאטם בן ארפה עם ציוץ גדול בטוויטר שם נכתב: 'אמנם לא מזמן ששנאנו אותך אחרי שהדחת את הקבוצה מהליגה האירופית אבל אחרי שער כזה אין לנו יותר מדי מילים'.

7. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/f/f24a0be4eafd7d4074dab319d8ef6123e4ab00c6_1_367x500.Xxx

ניתוח מעניין שהעלו ב-AS: רונאלדו-פנומנו נגד כריסטיאנו רונאלדו.

שתי אגדות עם סגנון משחק כל כך שונה, מה שכן קלאסי להגיד: הלוואי והיה לרונאלדו-נאזריו את התשוקה והמקצוענות של כריסטיאנו רונאלדו, או להיפך: אם היה לכריסטיאנו רונאלדו את הכישרון הבלתי נתפס של רונאלדו. אגב מרגיש לי שהציון הסופי די נמוך ביחס לשני שחקנים כאלה.

קטגוריית ה-‘פרסונה’ די מיותרת, הייתי מוסיף מהירות לדוגמא או משהו כזה. כריסטיאנו ירד מאוד ביכולת שלו ברגל שמאל לדעתי ורונאלדו-פנומנו תמיד סיים היטב בשתי הרגליים ובפינה הרחוקה. אני זוכר את רונאלדו הברזילאי עם מסירות יוצאת דופן וראיית משחק נפלאה, בזמן שהתחשק שלו, וגם כובש כמה שערים בכדור חופשי אבל באינטר ולא בריאל מדריד. מעבר לכך שהקריירה שלו מפוספסת ואשכרה זכה באליפות רק בעונה הראשונה אצלינו (ובליגת האלופות לא ממש התחבר להוציא את אותו השלושער מול מנצ’סטר יונייטד), אפשר לומר שבכל זאת הוא התגבר על אינסוף פציעות וזה ייאמר לזכותו.

8. Raulito Madridista

https://scontent-cdt1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/56835472_1849592811808391_1908510203066712064_o.Xxx?_nc_cat=110&_nc_ht=scontent-cdt1-1.xx&oh=3882a67df2f1b3f8365807d809abc7ae&oe=5D6506F5

לפני ארבע שנים, ה-23 במאי, ריאל מדריד סיימה את העונה עם 3:7 על חטאפה בברנבאו אבל היה קשה לשמוח. לא רק משום שהעונה הסתיימה בידיים ריקות עם שני כשלונות דווקא בסנטיאגו ברנבאו (רק תיקו 1:1 בגומלין חצי הגמר נגד יובנטוס, ו-2:2 עם ולנסיה בליגה). אלא בעיקר בגלל שריקות הבוז העצובות לעבר השוער איקר קסיאס במה שהיה כצפוי משחקו האחרון בקבוצה. כריסטיאנו רונאלדו כבש שלושער באותו ערב, וגם חסה, צ'יצ'ריטו בשער פרידה בלבן, חאמס ומרסלו הבקיעו.

אין ספק שזה אחד הרגעים היותר עצובים שלי כאוהד (הרי על מסיבת העיתונאים העצובה הזו בה קסיאס החליט להיפרד כשהוא מקריא מפתק, ובהמשך לאחר יום נעשה 'תיקון' - אין לנו שליטה). ראול וגוטי לא עזבו עם הראש למטה. וברור שקסיאס הציג יכולת לא טובה ועלה לנו בשערים במשחקים המכריעים, ועדיין, הוא אלוהים בריאל.

9. Cup of Tea Liverpool, UK

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

לא נעים. המדרידיסטה ראול בראבו בראש ההתארגנות.

11. Raulito Madridista

אז בתקשורת בספרד נפלו בפח, אוהד יצירתי של ריאל מדריד יצר חולצה של אדן הזאר עם הספרה מס' 7 ושם אותה לכמה רגעים בחנות הרשמית\ מעשה פוטושופ, ובאל-מונדו ואפילו **[במארקה](https://www.marca.com/futbol/real-madrid/2019/06/07/5cfa854a268e3e65418b45e3.html)** האמינו. "מארקה אימתו את העניין", לפי טענתם. אין ספק שזה משעשע. אגב, אם תשאלו את קווין דה בריינה, לא תהיה שום הודעה רשמית ב-4-5 ימים הקרובים וזה ימתין רק לאחר המשחק השני של בלגיה מבין השניים השבוע במוקדמות היורו.

דבר נוסף: לא מזמן נערך 'מפגש צמרת' וסלפי מרגש בקונגרס של אופ"א, בלטו בו מדרידיסטאס ידועים לשעבר. גולת הכותרת הייתה סלפי מרגש לצד ההחיוכים של איקר קסיאס וז'וז'ה מוריניו שממש שנאו זה את זה בריאל מדריד בשנה האחרונה. 'אם לא היינו יודעים שהם התווכחו בעבר, הייתי חושב שהם חברים טובים לכל החיים', אמה פדג'ה מיאטוביץ'. במארקה נכתב שמוריניו היה מודאג מאוד כששמע על התקף הלב של קסיאס במהלך אימון פורטו ולא הסתפק בהודעה לשוער אלא גם התקשר אישית לרופא של פורטו כדי לשמוע מיד.

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/07/06/15624153674657.Xxx

בטח שמתם לב שאלבארו מוראטה הוא השחקן הספרדי שנרכש בתמורה להכי הרבה כסף בכל ארבע העסקאות: 193 מיליון יורו: 20 מיליון יורו שילמה יובנטוס לריאל בקיץ 2014, כעבור שנתיים ריאל החזירה אותו בתמורה ל-30 מיליון יורו, צ'לסי שילמה עליו 66 מיליון יורו וכעת הוא נרכש בסכום של 65 מיליון יורו. במקום השני פרננדו טורס עליו שולמו 94 מיליון יורו, דייגו קוסטה מדורג שלישי עם 93 מיליון יורו - על הקו של צ'לסי-אתלטיקו, רודריגו הרכש הטרי של סיטי במקום הרביעי עם 90 מיליון יורו, חמישי קפה עם 80 מיליון יורו בעסקה אחת, השוער היקר בהיסטוריה, ואת הרשימה סוגר ססק פברגאס עם 76 מיליון יורו - מארסנל לברצלונה ומברצלונה לצ'לסי.

13. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/d/db99c5606b1ba5c2e446713cd07c79641a2c61de.Xxx

אדן הזאר בכבודו ובעצמו הוא ‘הפרזנטור’ של Fifa 2020 כשהשתלט על כריכת המשחק [כריסטיאנו רונאלדו ויובנטוס מכרו את הזכויות רק ל-PES]. “זה המשחק הגדול ביותר שיש, הייתי משחק עם אחי עוד בילדות. אני בר מזל. אני מקווה שיוכלו ליהנות ממני ומריאל מדריד גם במשחק האמיתי וגם בפלטפורמה הזו”, אמר הזאר. הבלגי עצמו כבר הופיע על העטיפה של המשחק ב-2015 יחד עם ליאו מסי. כריסטיאנו רונאלדו הופיע לבדו במדי ריאל מדריד ב-2018, וקאקא הופיע עם ווין רוני ב-2011. רוברטו קרלוס קיבל את הכבוד ב-2003 יחד עם ראיין גיגס ואדגר דווידס, דווקא במדי ברזיל. עוד מצד ריאל מדריד: דיוויד בקהאם הופיע על העטיפה ב-1998 (לקראת המונדיאל, במדי אנגליה) ופרננדו מוריינטס, כשהיה שחקן ליברפול ב-2005, הופיע במדי ספרד לצד פטריק ויירה ואנדריי שבצ’נקו. מ-2003 ועד 2013 הופיעו יותר משחקן אחד על הכריכה. כמובן שרונאלדיניו ו-ווין רוני תפסו פיקוד על הכריכה למשך זמן רב וגם ליאו מסי השתלט על העניינים. המשחק ייצא למכירה ב-27 בספטמבר. הנה כל העטיפות מ-1994 עד 2018| וגם כתבה מעניינת עם “הדירוג” של העטיפות

14. Raulito Madridista

הנה משהו שלא יספרו לכם בכל מקום. סרחיו ראמוס הוכיח שוב שהוא לא רק שחקן גדול אלא גם אדם ענק. הוא הקדיש את השער שלו אתמול לנער צעיר שעבר ניתוח בעינו ולא יוכל להגשים את חלומו ולשחק כדורגל. אחותו של הנער פנתה אליו והוא נענה: “שולח חיבוק גדול, אל תורידו את הראש ואל תאבדו תקווה. בחיים יש הרבה יותר מכדורגל”.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/a/a67788e10b2685ce252e494e747da6e16c8c556a.Xxx

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

https://instagram.fhfa1-1.fna.fbcdn.net/v/t51.2885-15/e35/s1080x1080/92543750_651538409021414_3896062101468732911_n.Xxx?_nc_ht=instagram.fhfa1-1.fna.fbcdn.net&_nc_cat=102&_nc_ohc=9zM182VbQ3MAX8JrZre&oh=97ca17abaf5cdaf4606a5eef4acead8e&oe=5EB7F49E
    מי השחקן?