האלימות בכדורגל הישראלי: דיון מיוחד

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Ice Cream, ‏20/4/12.

1. Ice Cream חסה

אבל רק לקרוא בכותרות (ובמקרה שיש פרטים אז גם שם) מראה שהיו לא מעט תקריות של עימותים בין מאמנים, שחקנים, משפחות וקהלים, ומי שקורה את מדור הליגות הנמוכות של יום ראשון בידיעות אחרונות גם בטח שמע על כל מיני סיפורים שקורים בליגה ג' לשופטים מדי פעם...
    אפשר לא להתרגש מזה ולומר שזה נגזרת של כל העולם הזה וצריך רק לטפל נקודתית במקרים, אבל לא להתרגש מאלימות של אנשים בוגרים שבאים לכדורגל, שאנחנו רוצים להכניס בו תרבות - זה קר מדי וזה יכול להיגמר רע יום אחד.

אבל אם יש תופעה של רציחות, אז ראש הממשלה כן צריך להתערב איכשהו בנושא. לכן אם האלימות בליגות הנמוכות תהפוך לתופעה קשה - אז לוזון כן צריך לתת הסברים ומה הוא מתכוון לעשות.
    אבל כמו שראש הממשלה אשם בתופעות שליליות, יש לו קרדיט בתופעות החיוביות (נגיד הצלחה של המון סטארט-אפים חדשים) אפילו אם כל התכניות והמימון היו פרי יוזמתם של נדבנים מאמריקה ועמותות, ולא מצד ההמשלה. לכן גם ללוזון אפשר לספח את הקרדיט על האיצטדיונים (מישהו יכול להבטיח שהוא לא מעורב מאחורי הקלעים בזה? ומה לגבי איצטדיון ר"ג והתכניות החדשות?), כי זה מסוג הדברים שכן התחילו בקדנציה שלו.

2. f-side Member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4289154,00.html

3. aleminio Member

נכון שאלימות בין מחנות אוהדים זה לא משהו ייחודי לארץ וניתן למצוא אותה
    בכל מקום בעולם, אבל ההבדל היחידי הוא שבמקומות אחרים מדובר
    בכמויות של אלפי משוגעים שלא רואים בעיניים והדרך הכי טובה להתמודד איתם היא פשוט
    הפרדה מוחלטת בין מחנות האוהדים.

בארץ מדובר סך הכל בכמה חוליגנים בודדים, אם המשטרה היתה עושה את העבודה שלה
    ועוצרת אוהד שמבצע פעולה כזו של זריקת אבוקה ליציע מלא אוהדים, ומערכת המשפט
    היתה מתפקדת ומעיפה אותו לכמה שנים טובות לכלא, אני רוצה לראות את האוהד הבא
    שיעשה זאת שוב.
    גם אם יצוץ אחד כזה, אחרי 2-3 אוהדים שיושיבו אותם מאחורי סורגים, אף טמבל לא יקח יותר
    את הסיכון הזה.

אבל למה שהם יעשו את העבודה שלהם. הרבה יותר קל לאסור על האוהדים להכניס בקבוקי שתיה, טרופיות, דגלים (במושבה
    חל איסור כזה, איפה עוד בעולם נשמע דבר כזה?! עוד מעט יאסרו להכניס צעיפים) ולהרוס באמת לכל צופה נורמטיבי את חווית
    הצפיה במשחק כדורגל באצטדיון, מאשר לטפל במתפרעים.

אבל עוד פעם, האלימות היא בעיה מדינית, אין יום בו לא תקרא על דקירות ומקרי רצח, אין יום שתעביר בנסיעה ובילוי בארץ
    מבלי להתקל בצעקות, ריבים, קללות, מכות ומה לא.
    אפשר פשוט לשנות את הדיון לבעית האלימות בארץ.
    האלימות במגרשים זו לא בעיה משל עצמה שניתן לטפל בה במסגרת האחריות של ההתאחדות אלא חלק מבעיה הרבה יותר גדולה.
    כל הנסיונות של ההתאחדות לעשות משהו (רדיוסים, משחקים ללא קהל, קנסות) רק פוגעים בענף ומרחיקים את כל האוהדים
    הנורמטיביים, בטח שלא עוזרים.

4. Ice Cream חסה

גם לקאמפ נואו אסור להכניס בקבוק עם פקק. אם אתה תזרוק בקבוק מלא ותפגע למישהו ברקה זה ייגמר לא טוב, ולא חסרים אירועי זריקות חפצים כל משחק...

לגבי אלימות בארץ... לא חושב שאנחנו בכזו מכת מדינה. אפילו אם יש הרוגים, נרצחים, נדקרים ונאנסים זה משהו שיש בכל מדינה. יש מדינות שבהן זה תדיר יותר ויש שפחות, נראה לי שבישראל דווקא פחות. אתה יכול להביא מקרה רצח או דקירות מהיום?

5. Ice Cream חסה

והנה עכשיו שמעתי על זה ששחקנים מקלנסאווה תקפו את מאמן ומנהל הקבוצה (נפצע קל) של אריאל, אחד מהם נעצר כבר במחסום אורנית, ועוד 3 עוכבו לחקירה. לא הבנתי לגמרי את מה שדווח (שירים ושערים, אתם יודעים), אבל הסיבה הייתה קריאות גזעניות, לא ברור מצד מי בדיוק.

6. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

בוינטר אסור להכניס גרעינים
    יש יותר הזוי מזה?

7. aleminio Member

מהיום? בבקשה:
    "בן 16 נמצא דקור בכל חלקי גופו בבית העלמין בשגב שלום "
    "אריתראי בן 28 הוכה במועדון במצפה רמון ונפצע קשה מאוד "

וזה מה שראיתי רק ממעבר קצרצר על המבזקים של YNET מהיום.
    והבעיה היא לא רק הדקירות, אלא אלימות בכללי.
    זריקת אבוקה ליציע הומה אדם זה אלימות, "תושבים בסכנין ניסו למנוע מעצר של נהג שהשתולל עם רכבו " זה גם כן אלימות. זה לא תמיד חייב להגמר בדקירה או רצח.

להגיד שבכל מקום יש מקרים כאלו זה לסלף את המציאות.
    בכל מדינה יש מקרי אלימות, אבל יש הבדל בין קיצוניים לבין תרבות.
    אצלינו זה לא קומץ של אנשים קיצוניים שיש לטפל בהם, אלא התרבות שלנו כישראלים היא פשוט אלימה.
    תרבות של הכל מגיע לי, כולם על הזין שלי, הכבוד שלי מעל כל דבר אחר.
    לפי מה שאני רואה, אתה אוהד בית"ר, כאחד שיושב עם אוהדי בית"ר מדי שבוע, אתה אמור להבין
    זאת יותר טוב מכל אחד אחר. ואם לא, תבקר באירופה ותלמד קצת על הבדלי התרבות.

crazyblue5, גם אצלינו אסור להכניס גרעינים.

נערך לאחרונה ב: ‏6/10/12
  8. crazyblue5 למען האיש עם המגל והפטיש

כי אצלנו מוכרים אותם בתוך המגרש ואז גונבים ממך עוד כסף

בוינטר אסור לפצח בכלל ולא מוכרים בתוך המגרש ( לפחות עד דצמבר האחרון שהייתי שם פעם אחרונה )

9. eran levy Member

אם זה היה תלוי בי הייתי אוסר על פיצוח גרעינים בכל האצטדיונים.
    נוהג פיצוח הגרעינים הוא עסק מלוכלך ודי דוחה. לפצח גרעינים ולזרוק את הקליפות על הרצפה זה די פרימיטיבי, וגם המפצחים המנוסים ביניכם יודו בכך.

אולי ביום בו ידאגו המפצחים לזרוק את הקליפות בתוך שקית זה יהיה פחות גרוע, ועד עז - גרעינים החוצה!

10. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

האמת שאני לא מסוגל לפצח גרעינים תוך כדי משחק. לא באיצטדיון ולא בבית.
    אני לחוץ מידי, זה מפריע לי להתרכז בכדורגל. כמובן רק שזה נוגע למשחק של הקבוצה שלי. אם זה סתם משחק שאני רואה כאוהד הנייטרלי, זה לא באמת כזה קריטי.

11. Gaudi Member

מי שמפצח לא מעודד.

12. לא מצאתי כינוי Member

אותו דבר אפשר להגיד על סיגריות, לא? אולי בגרמניה כן מותר לעשן, אבל בהרבה מאוד מקומות באירופה העישון באצטדיונים אסור. אבל למה זה בעצם מותר? כי כמו גרעינים - כל אחד בדרכו, זה מפרק סוג של לחץ/מתח, מעין הרגל מגונה. זה אומנם לא מלכלך כמו הגרעינים, אבל אני מבטיח לך שגם מבדלי הסיגריות באצטדיונים נשארת כמות ליכלוך לא קטנה.

13. Ice Cream חסה

אלמיניו- לא מתכחש לאלימות ואולי אתה צודק שזה קשור לתרבות ולאופי של הישראלים. כלומר בלי אולי, זה באמת קשור. ועדיין מכת האלימות במדינה היא לא גבוהה או חריגה ממדינות אחרות, אם לא נמוכה יותר.