האלימות בקרב בני הנוער ובבתי הספר בפרט.

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Nesta, ‏25/2/04.

 1. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  אחרי שראיתי "זה הזמן"(אותה תכנית שבטח פיספתם בגלל המבחן של המדינה) שהיא תוכנית מומלצת בחום.
  התכנית הציגה את סיפורו הנוגע ללב של ילד קטן בן 10 אשר החלים מן מחלת הסרטן הקשה ועכשיו צריך להתמודד מול פרא,חולרע,בהמה(סמנו את התשובה הנכונה) בן גילו שמשליט טרור בכל מובן המילה על תלמידים ומורים בבית הספר שנמצא באילת.
  הילד הצעיר שסבל וסובל מן הפרא אויים בדקירה על-ידיו וקיבל מכות(עד כדי הופעת סימנים כחולים על גופו) התוצאה הטראגית היא שהילד החל לאבד משקל, מדובר ב6 ק"ג שהילד איבד עקב מעיכת האוכל היום-יומית של הבריון.

  אחרי שראיתי את הנושא החלטתי להציג אותו לאלו שלא ראו וכמובן לדון בבעיה שלטעמי חוץ מהבעיה הכלכלית היא החשובה מכולם-אלימות בני הנוער בישראל ובבתי הספר בפרט.
  כידוע לכולכם אלפי נערים כבר היו מעורבים או עדים לאלימות הקשה של בני הנוער במדינה שנדמה שאיבד שליטה על עצמו ובדרך להרס עצמי בלתי מודע.

  אתם מוזמנים לשוחח על הנושא שאני בטוח שנוגע לכל אחד מאיתנו בחיים הפרטיים שלנו.
  דעות,הצעות לפתרונות וכדומה.
   
 2. Julian Joachim

  Julian Joachim Member

  הצטרף ב:
  ‏30/7/02
  הודעות:
  7,506
  לייקים שהתקבלו:
  0
  הבעיה הזאת אמנם נראית פחות חמורה מהבעיה הכלכלית אבל לטווח הרחוק המדינה שלנו מתחילה להתפרק בגלל זה.

  זו לא רק האלימות, זה בעיקר חוסר הכבוד (שמתבטא באלימות אבל גם בעוד מליון דברים אחרים). אנשים לא שמים זין אחד על השני ואם פעם האמרה הייתה "כל ישראל ערבים זה לזה" אז היום זה "כל ישראל מרביצים זה לזה". כואב, אבל אני לא רואה איך אפשר להתגבר על הבעייה ואני מאמין שזו בעיה לא רק בישראל אלא ברוב מדינות המערב.
   
 3. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  סלחו לי על מה שאני הולך לרשום עכשיו:
  [​IMG] חרא של חינוך, טלויזיה, אינטרנט, דור מחורבן עם מגזרים ספציפיים שנוטים לאלימות כתוצאה מהחינוך הדפוק של ההורים הדפוקים שלהם שבעצמם מכים את האישה או את הילד [​IMG] .
  בשורה התחתונה, זה מה שיש לנו בארץ, וכנראה שעדיף לא לחיות פה כי הסברה וכל דבר אחר לא עוזרים, ואפילו מתחת לאף אפשר למצוא דוגמאות לזה, ואני מתכוון אצל כל אחד ואחת. כך שאין לכך פיתרון ואלה יהיו דור העתיד שלנו ואין אפשרות לתקן, כי הסטייה האיומה מגבול הנורמלי נעשתה ובלתי הפיכה לדעתי.
  הולנד מקום יפה מאוד וגם סקנדינביה... [​IMG]
  אני לא אומר שאני עוזב את הארץ, ואתם מוזמנים לדוש במה שכתבתי אבל דעותיי מוצקות.

  ופולדאש, הבעיה הזו אמנם נפוצה יותר במדינות המערב בהשוואה לעשורים קודמים (בגלל האינטרנט והטלויזיה שציינתי) אבל לא בקנה המידה שאנו "זוכים" לראות כאן.
  מקרים כמו של הילד האילתי שהציג יניב אמנם קורים בכל מקום אבל לא בתדירות כזו כמו אצלנו, ואל תגידו לי שהמקרה הזה הוא יחיד מסוגו.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/2/04
 4. Forza Sampdoria

  Forza Sampdoria Member

  הצטרף ב:
  ‏13/11/03
  הודעות:
  764
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני מסכים איתך בכל מילה, גל .
  אבל, בדבר אחד אני חולק עליך .
  אתה אומר את זה כאילו יש לנו ברירה אחרת : לעזוב את הארץ .
  אני, שמדבר כל שבוע עם השגרירות הגרמנית ( ומקבל "שלילי" כל פעם לשאלה :
  הייתי מזמן עוזב לשם או לאיטליה, אבל החראות במדינה הזוועתית שלנו לא מסכימים שנעזוב את " ארצנו היפה " .
   
  נערך לאחרונה ב: ‏25/2/04
 5. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  לא להסיט את הדיון.
  לגבי מה שגל העלה..מה אתם חושבים שגרם למצב? המצב הביטחוני? החינוך של ההורים או שמה החינוך של המדינה או בכלל הטלוויזיה
  אמשיך אחרי 24 אך אתם מוזמנים לתת את דעתכם.
   
 6. Barcik

  Barcik Member

  הצטרף ב:
  ‏28/8/03
  הודעות:
  6,708
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אנשים תמיד נוטים לתת סיבות סוציאולוגיות, דתיות, צבאיות, חברתיות, כלכליות ופילוסיופות לאלימות, אך תמיד מחטיאים את הגורם המשמעותי ביותר - אלימות זה אינסטינקט. אבולוציה, שמבולוציה, אנחנו עדיין חיות. ההיררכיה שלנו מבוססת על "החזק שולט", כי ככה זה בא בטבעיות. מנסיון אישי, אני מכיר הרבה בני נוער שכאשר פוגשים קבוצה אחרת ישר מחפשים תירוץ ללכת מכות. למה? כי זה כיף. ממש כמו כדורגל, אלימות זופעילות גופנית מבדרת. סרטו המופתי של סטנלי קובריק, התפוז המכני, מיטיב מאוד לתאר את התופעהץ
  אז איך פותרים את הבעייה? מוטו אישי שלי הוא שדברים גדולים דורשים מעשים גדולים. לא צריך לבטל תוכניות טלויזיה, לסדר תוכניות חינוך וכד'. צריך לצאת נגד האינסטינקט. צריך לבטל את התנודה האוטומטית לעבר מעשי אלימות. איך? באכיפה מוגברת ועונשים קשים. אני מבטיח לכם שאם קטין ששבר למישהו את היד יישב שבועיים בכלא הוא לא יחזור על זה שנית.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/2/04
 7. Nesta

  Nesta Warden of Milano היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏9/1/03
  הודעות:
  15,930
  לייקים שהתקבלו:
  174
  מין:
  זכר
  בוריס צודק, הענישה בארץ היא קלה מידי,רכרוכית מידי וזה לא רק במקרי האלימות של בני הנוער אלא גם בתחומים אחרים.
  הגורם הראשי לבעיה לטעמי היא חינוך ההורים, ההורים הם אלו שאחראים על הילדים והם אלו אשר משפיעים רבות על הילדים והחינוך שלהם נראה היטב דרך המעשים של הילדים שלהם.
  כיום ההורים איבדו שליטה לחלוטין וכך לצערי זה נראה.
  בתכנית אמש שפנו אל הורי הילד המכה ההורים צעקו בחזרה,איימו ומה לא..ההורים היום נראה שלא מקדישים מספיק לילדים שלהם שמחפשים תשומת לב וזאת הדרך שלהם. [​IMG]
   
 8. Kiko

  Kiko Member

  הצטרף ב:
  ‏12/10/03
  הודעות:
  1,399
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני לא מסכים איתך. ההורים הם האחראים על הילדים, זה נכון, אבל יש המון בני נוער בני 15-16 ואפילו יותר צעירים ששמים פס על ההורים שלהם.
  ההורה נמצא במילכוד במקרה הזה: אם יעניש את הילד הוא יגרום לנתק בינו לבין הילד, ואז הילד לא מקשיב לו, ואם לא יעניש את הילד, הוא גם בבעייה כי הילד יודע שההורה לא יכול לעשות כולם והוא לא יקשיב לו.
  ועוד דבר, נערים בני 15-16 לא אמורים לשלוט בעצמם? מה ההורים אמורים לעשות כשהילד שלהם פורץ לחנות למשל?

  חייבים לעשות חוקים הרבה יותר קשים, לא ייתכן שילד, רק בגלל שהוא עוד לא בן 12, לא ייענש על המעשים שלו, חייבים לשנות את זה - ילדים אלימים צריכים להיזרק למוסדות סגורים
  הילדים הקטנים (מתחת 12) יודעים שלא משנה מה הם יעשו - כלום לא יקרה להם - אז הם עושים.
  אחרי שהילד מתרגל למכות הוא הופך להיות אדם אלים, ושאז לא יתפלאו על מקרי הרצח/אונס/שוד שיש בארץ הזאת
   
 9. burning soil

  burning soil Member

  הצטרף ב:
  ‏15/11/02
  הודעות:
  5,216
  לייקים שהתקבלו:
  0
  בכל מקום יש אלימות,לא רק בארץ,
  ניתן למגר את התופעה אבל לא למנוע אותה,
  אני חושב שהרבה מתחיל בחינוך,ולכן צריך להשקיע בו ובד בבד
  להעניש כמו שצריך.
   
 10. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  מסכים איתך בכל מילה, יניב. הענישה פשוט מגוחכת. היום קראתי על ילד חיפאי שהוכה ע"י חברים מכות נמרצות "בעוון" כך שהתחיל עם ילדה מסוימת, או שרצה להתחיל, לא עקרוני. הילדים הושעו לשבוע מבית הספר. אני הייתי זורק את הזבלים האלה לכל הרוחות שילמדו על בשרם איך להתנהג כמו בנאדם ולא כמו חיה.
  דבר נוסף בקשר לאינסטינקטים: בשורה התחתונה- יש ציבור בישראל שהם פשוט חיות מבחינת תרבות (חוסר תרבות), אינטליגנציה, ודרך להגיע ללהיות נורמלי. מה לעשות איתם? אין כבר מה לעשות.
   
  נערך לאחרונה ב: ‏26/2/04
 11. נדב

  נדב Member

  הצטרף ב:
  ‏15/2/03
  הודעות:
  1,730
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אתה צודק בכל מילה,

  אני לא יודע "איפה טעינו" אבל משהו לפני כמה עשרות ואולי רק אחדות שנים פיקשש לנו את העניינים כאן וכדאי כבר עכשיו ("זה הזמן [​IMG] ") לבדוק מה זה בדיוק הדבר הזה שדופק לנו כאן את המדינה. [​IMG]
   
 12. shmulikwe

  shmulikwe Member

  הצטרף ב:
  ‏22/12/03
  הודעות:
  1,112
  לייקים שהתקבלו:
  0
  זאת בדיוק הבעיה שלנו, זה שאם הנוער יוצא חרא וקצת חרא לנו כאן אנחנו בורחים, זה אמור להיות בדיוק ההפך! אנחנו צריכים לצאת ולהלחם נגד זה! מה שאתה אומר על לעזוב את הארץ רק מגביר את האדישות של הנוער כלפי הנושאים הרציניים כי מילא אפשר לעזוב את הארץ!
   
 13. raul madrid

  raul madrid Member

  הצטרף ב:
  ‏29/1/04
  הודעות:
  107
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אני ירשום את זה בסעיפים הסיבות לאלימות בארץ :
  א.המצב הביטחוני והכלכלי הגרוע מוביל לעוני ואלימות בעיקר בקרב השכבות החלשות במדינה .(הפכנו להיות הרלאם?)
  ב.חינוך גרוע גם בבתים של הילדים האלימים וגם בבתי הספר בארץ שלא עושים כלום נגד התופעה החמורה הזאת!
  ג.המנטליות "הישראלית" -אנשים פה לא מתחשבים אחד בשני ,מלכלכים,גונבים ,מקללים ,נוהגים בפרעות,ועוד.
  ד.שנאה בין מזרחים ואשכנזים (גזענות)לפי מה שאני רואה יש גזענות ,זלזול ,וחוסר כבוד בין המזרחים לאשכנזים,לרוב המיזרחים הם אלו שמתנהגים בפרעות כלפי האשכנזים אני יכול לתת דוגמה מהתיכון שלמדתי בו, אני זוכר שכול הזמן רוב המזרחים "הגאים" (לא כולם) היו לועגים לי ולחברים שלי(האשכנזים) על העובדה שאנחנו אשכנזים הם היו משתמשים בכינוי גנאי כגון:לבנים מסריחים,אשכנזים מזדיינים ,מוות לאשכנזים וכ"ו שמעתם פעם מישהו אומר מזרחי מזדיין ?מעניין מה היו עושים לו [​IMG] .וש 50 אחוז מהעם הזה הם יוצאי עדות המזרח ו50 אחוז הם יוצאי עדות אשכנז ,טבעי מאד שיהיה אלימות ושנאה בקרב בני הנוער.

  בב"ס שלי התופעה הזאת של אלימות הייתה מאד גלויה לעין . היה בכיתה שלי ילד עם בעיות התנהגות וכול יום התעללו בו חיות אדם למינהם ששורצים פה בכמויות הם לקחו לו את המחברות וזרקו אותן מהחלון, היכו אותו ,לעגו לו ,גנבו לו חפצים וכו"ו .
  ןכול זה קרה בכיתה יא!!!!
  אנשים בני 17+ שהיום כבר מחזיקים נשק בצבא ,כמה שזה עצוב.
  קצת מזכיר את ארצות הברית רק ששם כבר היתה מלחמת אזרחים והמצב הכלכלי שם טוב מאד!
   
  נערך לאחרונה ב: ‏27/2/04
 14. Nerazzurri

  Nerazzurri Member

  הצטרף ב:
  ‏8/12/03
  הודעות:
  20
  לייקים שהתקבלו:
  0
  יש בעייה חברתית חמורה בארץ, והבעייה הזאת לא תיפטר ע"י אזהרות או מילים, צריך לעקור את הבעייה מהשורש וזה יעשה רק ע"י חקיקה ועונשים חמורים!
  אני מזדעזע לשמוע כל פעם מחדש על מקרי האלימות ההולכים וגוברים (עלו ב25% מפרוץ האינתיפאדה) של האלימות בארצנו. הרבע נובע מהמצב הכלכלי-חברתי הקשה מאוד בארץ, אך גם הענישה והחקיקה. אם רואים ילד מרביץ יש להעיף אותו מביה"ס! (לא לוותר!) למען יראו ויראו, אחרי ילד או שנים שיסולקו מביה"ס ויפתח להם תיק פלילי תאמינו לי שלא יקרו עוד הרבה מקרים.
  עוד בעייה היא שהנוער היום מרגיש יותר חשוב מההורים, יש בני נוער שלא שמים זין (סליחה על הביטוי) על ההורים שלהם ואני ממש לא מבין את זה, אני נוהג להקשיב להורי ולתת להם כבוד כי הם יודעים מה טוב בשבילי והם רוצים רק בטובתי. אך מה לעשות שהמון בני נוער לא שמים זין ואם ההורים שלהם מענישים אותם הם יכולים בשנייה לפתוח להורים תיק במשטרה.
  נכון, אסור שיהיה אלימות בשום מקום, אבל אם הורה נותן איזה מכה קטנה (ואני מדגיש!!! מכה קטנה כמו סטירה חלשה) זה בשביל לגרום לילד להבין שהוא עשה מעשה חמור ושאסור לעשות את זה. ואני שמעתי על מקרים שההורים אפילו לא נגעו בילד ובנם התלונן עליהם וזה חמור.
   
 15. Alvaro Recoba

  Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏12/6/03
  הודעות:
  12,566
  לייקים שהתקבלו:
  0
  לא אמרתי שאני בורח מהארץ. להיפך- הגדשתי בהודעתי ש:
  ובקשר לזה:
  כמעט הכל נכון. את המשפט הלא נכון הדגשתי. ודאי שאומרים על אנשים שהם מזרחים מזדיינים (תומרקין [​IMG] ), שווארצה חאייס, מארוקניו ואניוצ'י (ברוסית), שחורים וכדומה. זה בהחלט גזעני ומי שיעז לומר את זה לחבר'ה כאלה שבהחלט אלימים הרבה יותר מהאשכנזים "הלבנים" יחטוף מכות רצח. בכל מקרה, הגזענות קיימת לשני הכיוונים, ואפילו יותר בכיוון של אשכנזים נגד מזרחיים, כך שמוזר לי שחשבת הפוך. איפה אתה גר?
  כמובן שבשביל לגשר על הפערים צריך את "פרויקט המילניום" ולאלה שהקימו את הפל-קל וגשר המכביה בודאי שלא יהיו תוכניות טובות לפרויקט מורכב כל כך.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!