האם אייאקס חוזרת להיות אייאקס של פעם?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י AFC AJAX, ‏5/8/02.

1. AFC AJAX Member

זאת התחושה שמעבירים הקבוצה של רונאלד קומאן וחניכיו....אחרי ההצגה נגד בארצלונה שחזרו מפיגו 3-1 ל 4-3....
    2 שעריים של השחקן המצויין רפאל ואן דר ואארט(ד"א עקבתי אחריו כבר מהרגע שהוא עלה לבוגרים של אייאקס).....ועוד משחק מצויין של כל אייאקס כולה.
    בכלל אייאקס גידלה דור חדש שוב של צעירים...אנדי ואן דר מיידה..ראפאל ואן דר ואארט...סדריק ואן דר חון....ועוד שחקנים כמו מידו המצרי המצויין....כריסטיאן קייבו....ניקוס מאחלאס....ריצ'רד ויטסחה שחוזר לקבוצה.....אחרי תקופה אצל אלאבס הספרדית....זה נראה כמו מן שילוב של שחקנים מצויינים שרוצים להצליח ושילוב של שחקנים מבוגרים עם ימי הנוסטלגייה שלהם....ורצון החדש והרענן של הצעירים זה מתחבר טוב.
    אחרי עונה גדולה של דאבל בהולנד אליפות פלוס גביע...ואחרי זכייה שניה ברציפות(גם שנה שעברה הם זכו) בטורניר אמסטרדם....נראה שאייאקס פשוט חוזרת לימיה הגדולים.
    אם אתם מסתכלים על זה גם הקבוצה הגדולה של לואיס ואן חאאל....אז בתחילת שנות ה-90 הייתה מאוד דומה לזאת של קומאן היום....היא הייתה קבוצה עם צעירים שרוצים להוכיח את עצמם....אז אלה היו דוידס ליטמאנן דה בורים..פינידי....ווקלייברט..היום מחיליפם אותם ואן דר ואארט ואן דר מיידה מידו..סדריק ואן דר חון...כריסטיאן קיבו ועוד....
    לדתי הסיטאוציה שנוצרה היא מאוד דומה לזאת של אז...שאייאקס פשוט קבוצה של צעירים עם אמביציות ורצון להצליח ולהוכיח את עצמם באירופה...

האם אייאקס חוזרת לימי הזוהר באירופה?
    פה תוכלו לדון בכך...

2. N-castle Member

ללא ספק!
    שמעתי כבר רבות את ההשוואה של ההולנדים הצעירים בכיכובם של דאווידס, קלייברט, והדה-בורים שלקחו את הקבוצה עד זכייה בליגת האלופות לקבוצה הצעירה והנחושה של היום.
    נקווה ש"היהודים" מאייאקס ימשיכו להשתיק את הנאצים מפייונורד, וישחזרו את ימיהם הגדולים של תחילת עד אמצע העשור הקודם!

3. Asaf Member

לפי דעתי זה משהעולם צריך..
    אם לא שמתם לב שהולנד יצאה מהתמונה..
    גם העולם לא התקדם..
    אייקס מראה שמי שרוצה מצליח..
    היה לי עצוב שהם לא עברו את הסיבוב המקדמות האחרון שנה שעברה..
    אם הם היו עוברים הייתם רואים לפחות שחקן אחד מאייקס עובר לאירופה..
    זה נכון שכל המאמנים בעולם עוקבים אחרי אייקס
    אבל אם שנה שעברה היא היתה מתחרה ברמה הגבוה ביותר..
    המאמנים היו מקבלים את האינדקציה שהם היו צריכים

4. אנונימי Guest

הלוואי שהם יחזרו לימים הגדולים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx
    השאלה האמיתית היא האם ואן דר ווארט כריסטיאן צ'יבו מכלס מידו איברהימוביץ וכל החברה האחרים יכולים לעשות מה שעשו קלייברט דוידס סידורף האחים דה בור ואן דר סאר ברקאמפ ואוברמארס הם נראים אולי קצת פחות מוכשרים מהשמות האלה אבל כולם עוד צעירים ולפי דעתי אייקס תהיה קבוצה שתרוץ חזק בליגת האלופות http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

5. AFC AJAX Member

לדעתי אתה טועה..אוחר...
    הכישרון שלהם לא נופל מאייאקס של פעם...

6. Batigol Member

איאקס עסוקה כבר כמה שנים בגידול שחקנים מוכשרים (כמו בשנות ה-90),ומה אחר כך קורה באה קבוצה גדולה כמו ריאל מדריד שעם הכסף שלה יכולה לקנות את מי שהיא רוצה....
    ואן דה ווארט הוא כישרון גדול!! אז אתמול ראינו במסך אחד את שני הכשרונות הכי גדולים שישנם סביולה,ורפאל ואן דה ווארט ממש היה תענוג,קליוורט הביא משחק נהדר והריגש כמו בבית.
    river campeon כמה זמן אתה חושב שאיאקס יצליחו להחזיק את הכשרונות שלהם בבית???
    זה כמו בית חרושת איאקס מייצרים כל כמה שנים שחקנים ברמה הכי גבוהה ואחרי שנה באה קבוצה גדולה לוקחת את "האוסף" של איאקס ואז שוב הכל יורד לטימיון ואז מגיעות עוד כמה שנות בצורת ואז שוב שוכחים את איאקס.
    ועדיין אי אפשר להשוות שום שחקן מאיאקס כולל את ואן דה ווארט לשחקנים של פעם לליטמאנן או קליוורט,אוברמאס,ברקאמפ,פינידי,קנו....וכו'
    זאתי שנה ראשונה שלהם במפעל אירופאי גדול אין להם עדיין את הניסיון,כמו שקומאן אמר:"אני יודע שניצחנו את מנצ'סטר יונייטד אבל הם לא הביאו את ה-100% שלהם וזה רק משחק ידידות"
    גם לקבוצה של 95 לקח זמן עד שהם קיבלו את התהילה....

7. AFC AJAX Member

שמע בטי-גול...לאייאקס הנוכחית יש כישרון והרבה....זה שאין להם ניסיון זה משהו אחר....גם לקבוצה ההיא לא היה ניסיון...אם מסתכלים על זה גן לליטמאנן דה בורים וכל השאר לא היה ניסיון...!
    ועוד משהו זה שאיזה קבוצה באה ולורחת את כל הכשרונות זה ברור!
    כי הם לא יכולים להישאר כל הזמן בליגה ההולנדית הם רוצים להתקדם...אבל זה כל היופי שהם כל השמן מייצרים ומייצרים וממיצרים...כמו ריבר בארגנטינה..ככה אייאקס באירופה.

8. Batigol Member

מי כמוני מכיר את איאקס כל כך טוב אני הולך פה חופשי למשחקים שלהם ואתמול הייתי "באמסטרדם ארנה" ונהניתי מכל רגע... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx
    כמו שאתה אומר איאקס מלאה בכישרונות מפה ועד הודעה חדשה ואני מסכים איתך בהחלט אבל כל עוד שחסר להם את הניסיון ועד שהם לא יוכיחו את עצמם באירופה יהיה להם קשה מאוד להיסתדר עם האגרסיביות בליגות הגדולות...(אנגליה,איטליה,ספרד)!!!
    הם עדיין תינוקות והם צריכים לחוות את האגרסיביות מקרוב לחוות את המתח האווירה המשחק המהיר ואחרי השנה הזאת לדעתי הם יהיו בשלים

9. Julian Joachim Member

אני מאמין שרונלד קומאן יכול להביא אותם להישגים נאים, אם ייתנו להם שנתיים שלוש, להתבשל קצת, ואז, יכולה לבוא הפריצה הגדולה...

10. Kgt1 Member

דבר אחד ברור יהיה שמייח. המהפך מאתמול היה מדהים - אם כי קרה רק בגלל שבארסה לא הובילו 5-0 כבר במחצית.
    היידה פ.ס.ו.

11. AFC AJAX Member

איך אתה יכול לאהוד את פ.ס.ו!?

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

הלוואי!!!

בטוח שאפשר להשוות בין הדור הזה לדור של קלייברט אבל גם פעם שאיאקס זכתה בליגת האלופות היא עדיין לא ניחשבה לקבוצה "גדולה" למה?
    עובדה שאחרי שנתיים הקבוצה התרוקנה לחלוטין הלכו: קלייברט, אוברמארס, דווידס, קאנו, פינידי, האחים דה בור, רייזיחר ובוחרדה כמעט כל ההרכב!!
    היחידים שנשארו זה ואן דר סאר וליטמנן שעזבו מאוחר יותר.
    ולצערי זה יקרה גם בשנתיים שלוש הבאות נראה לכם שואן דר וארט ישרוד באיאקס עוד יותר משלוש שנים? על קיבו בכלל אין מה לדבר הקיץ הזה הוא כמעט עזב. וכך גם כל שאר השחקנים המוכשרים וזה חבל.
    כי מה לעשות שהליגה ההולנדית לא אטרקטיבית כמו הליגה האנגלית, ספרדית ואיטלקית.
    אבל לפחות נקווה שבינתיים שהשחקנים עדיין באיאקס הם יצליחו להגיע רחוק בליגת אלופות ולדעתי זה לא מוגזם להגיד שיש לאיאקס את הפוטנציאל לקחת את ליגת האלופות ואני מקווה שזה יקרה ואיאקס תמיד תשאר הקבוצה מספר אחת שלי!!!!
    גם נבחרת הולנד שאני בטוח שתשחזר את ימיה היפים.

13. arsenal the champions Member

זכותו!!!
    אני אוהב אותם הכי בהונלנד כן יותר מאיאקס...!
    חוץ מזה הם לא נאצים כמו פיינורד.

14. Inter-Man Member

לדעתי אין כמו ואן דר וארט הוא יהיה בן הטובים בעולם, ולדעתי יגיע לליגה הספרדית והאנגלית, בקיצור רפאל ואן דר וארט זה השם הבא ותיזכרו אותו טוב מאד.

15. AFC AJAX Member

אני אומרתי לאנשים שישימו לב אליו מאז שהוא עלה מהנוער!!

גם אנדי ואן דר מיידה יגיע רחוק לדעתי....