האם אנחנו גזענים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י איגור .פ., ‏11/11/06.

1. Chievo Member

יש לי שאלה שרציתי לשאול מזמן, אבל לא רציתי להתיחס לזה:

למה אתם שונים את הערבים, ואני מתכוון אך ורק לערבי ישראל?? כשאני יוצא לעיר שרובו יהודים, ובעיקר במרכז הארץ כשיודעים שאני ערבי הם מסתכלים אלי כאילו אני רוצח, ושאני האחראי על כל הפיגועים ועל כל מה שקורה בישראל??

נערך לאחרונה ב: ‏11/11/06
  2. בית"רי מלידה Member

יש לי שאלה שרציתי לשאול מזמן, אבל לא רציתי להתיחס לזה:

למה אתם שונים את היהודים, ואני מתכוון אך ורק ליהודי ישראל?? כשאני יוצא לעיר שרובו ערבים, ובעיקר במרכז הארץ כשיודעים שאני יהודי הם מסתכלים אלי כאילו אני רוצח, ושאני האחראי על כל הסיכולים ועל כל מה שקורה בעזה ובשטחים??

3. Chievo Member

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/peace.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/peace.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/peace.Xxx
    רוב הערבים במדינת ישראל לא שונים אותכם, אבל רוב היהודים שונים את הערבים, זאת עובדה אחי.
    בגלל שאנו המעט במדינה, יש לי את זכות השאלה, תענה על השאלה.
    ודווקא במרכז הארץ אין דבר כזה, יש מעט ערבים שם, זה לא היגיוני.

עכשיו ענה על השאלה ששאלתי, בקשה..

4. בית"רי מלידה Member

אני לא אחראי על כל היהודים, רק על עצמי.

יש לי שני חברים בלוד, שניהם מוסלמים, הייתי אפילו בחתונת אחד מהם. ואני גם אוהד בית"ר 38 שנים.

די כבר לסטיגמות ולהכללות.

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

האדם, מטבעו, הוא יצור גזעני. הטבע האנושי הוא להשתייך לקבוצה מסויימת, ולרוב בתוך הקבוצה הזאת יהיה איזשהו רגש עליונות. לצורך העניין, בעיני העם היהודי הוא "העם הנבחר", וזה עובד כך גם אצל גזענים אנגלו-סקסים ששונאים כל מה ששונה מהם.
    כמו שבית"רי אמר, זה טבעי, זה הגיוני לעשות הפרדות בין עמים בעיניי אבל זה לא הוגן לעשות עריצות או אפלייה כלפי הרוב.

6. ReL Member

קודם כל אני מאמין שהרבה ערבים שונאים אותנו , וטוב איך אפשר להאשים אותם בכל זאת לקחנו מהם אדמות . אבל עזוב את זה . אני לא שונא את כל הערבים , אבל שומעים יותר מדי על ערבי ישראלי שהסיע מחבלים או עזר להם , ובוא נגיד ככה כמעט בכל פעם שהיה פיגוע בארץ זה היה בזכות סייען ערבי ישראלי . אני עוד לא מדבר על העזרה לחיזבאללה או גניבת מכוניות.

אבל למרות כל זה אני ממש לא מכליל ויש מספיק אבל מספיק ערבים שהם אנשים אינטלגנטיים והגיוניים . אני רק עונה לך לשאלה מדוע ישראלים מסתכלים וחושדים בערבים ישראליים .

אבל אני יכול להבטיח לך שכל ערבי או ערבייה שמסתובבים לבד בתל אביב מרגישים הרבה יותר בטוח מיהודי שמסתובב לבד בטייבה או אום אל פאחם .

7. ראול Member

לא יודע מה "איתנו"... אבל כן, אני גזען. מהגרועים.

ארתור, KKK

8. Chievo Member

מה?? לא היה הרוגים לערבי ישראל במלחמה?? איך אתה יכול לומר דבר כזה??

9. Engel Del Madrid Member

קייבו, לפני כמה זמן נסעתי לטבריה, עם המורה לנהיגה שלי ונכנסו לתוך כפר בשם "דבוריה".
    לא משנה למה אבל היה שם התפרעויות ותפסו שם מחבלים. (לא באותו זמן שהיינו שם רק רוצה להמחיש שהיה מאוד מסוכן ליסוע שם). למה אני צריך לפחד במדינה שלי? אין עוד דבר כזה בעולם.

10. Spanish Weapon Member

אני לא רואה את עצמי כגזען , אני לא עושה הכללות בנוגע לאנשים מסויימים.

אם אני שומע על ערבי-ישראלי שהסיע מחבל או סייע לו בפיגוע שהרג ישראלים אז בוודאי שאני אשנא אותו ולרגע גם יהיו לי רגשות שנאה כלפיי כלל האוכ' הערבית-ישראלית(לדוגמא) אבל אחרי כמה זמן מבינים שזה פרימיטיבי וטיפשי להאשים באופן כוללני.

11. Riki Member

כן, אנשים הם גזעניים. אני במיוחד.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

והיא עוד גרוזינית!

13. Barcelona Member

אגב, אם כבר נגענו בעניין הערבים, יש משהו שדי חורה לי לגביהם. הם מעזים להתלונן שמפלים אותם לרעה, שיש גזענות כנגדם, אבל הם לא משרתים בצבא, לוקחים לנו אדמות ועוד מאיימים שבעוד ככה וככה שנים יקחו את האדמות בחזרה שגנבו מהם.

כמובן, אני לא מכליל ויש ערבים שמשרתים בצבא, אבל רובם לא.

14. Barcik Member

גזען! גאורגיאנית!

15. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא עושים צבא כי צה"ל לא מעוניין בשירותיהם. זה לא קשור.

לגבי הערבים ישראלים, כרגיל, הציבור השלם סובל כתוצאה מ"קומץ" כמו שאומרים בכדורגל, שלא משקף את דעת הרוב, ולצערם גם נבחריהם בכנסת מתעסקים בעיקר בלעזור לסוריה, רש"פ, לבנון, אירן, עירק, הכל מלבד הערבים בישראל שבחרו בהם, וכל ההתבטאויות שלהם (ושל דוב חנין http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx) גורמות ליהודים לשנוא אותם, וזה משליך על מי שבחר בהם לכנסת.