האם אנחנו גזענים?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י איגור .פ., ‏11/11/06.

1. FelaKaT Member

האוכל בפה זה במקרה משהו כזה?

2. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

למרבית העם הפלסטיני גם נמאס מהמצב החרבנה באזור. הבחירות היו על רקע חברתי בלבד, וכל דבר אחר ממך מראה שאתה לא עוקב לחלוטין אחרי המתרחש.

3. FelaKaT Member

בדיוק, בגלל זה הם בחרו בדרך הרצח שפועלת לא רע הודות לשמאלניים במדינה שלנו.

בכל מקרה, הבחירה הזאת מראה עד כמה איכפת להם מהחיים של השכנים שלהם, כמה הם אוהבים אותנו וכמה הם חפצים בשלום.

4. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא יכול להאשים כי אני לא במצב הזה-אבל בחירה בחמאס זה פיתרון לטווח הקצר[מאוד מאוד]
    זה בערך כמו לגסוס מסרטן,איידס,ועוד 20 מחלות ולהיות מרוצה שאתה כבר לא מצונן.

5. בית"רי מלידה Member

וגם גילי פלג היה גרוזיני! שם משפחתו המקורי היה פקריאשווילי.

אז מה זה אומר? שאפילו אצלנו היהודים יש מיני גזענות.

הרומנים גנבים
    הפולנים והפרסים קמצנים
    העיראקים ערסים
    המארוקאים והטריפוליטאים אלימים
    הכורדים טמבלים

והרי על הסטיגמות האלו בנויות כל הבדיחות.

6. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

לצערי, הרבה אנשים הולכים אחרי הנתון המאוד מטעה הזה. הסיבה היחידה שיש יותר אשכנזים, היא תוצאה של אפליה מתמשכת (מנהל אשכנזי יעדיף מורה אשכנזי) וגם של ארצות המוצא מהם כל אזרח מדינת ישראל הגיע אליה. כידוע, ארצות אירופה היו מתקדמות יותר. משנה לשנה הפערים האלה מצתמצמים, מה שמוכיח שאין באמת הבדלים עקב גזעים.

7. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איפה הסמיילי המפהק כשצריך אותו?

אני בטוח שבאותן סטטיסטיקות שריקי הביאה גם נראה שאחוז העולים מבריה"מ הוא לפחות כאחוזם באוכלוסיה אם לא יותר מזה, ואני לא צריך להסביר לך באיזו אפליה הם נתקלו פה כשהם הגיעו. אחרי דור הטיעונים לאפליה, קיפוח ותנאי פתיחה לא שווים אולי עוד קבילים וניתנים לויכוח, אבל בינתיים עברו מאז עוד שני דורות ואין חדש תחת השמש, ויש לי תחושה שגם בעוד 10 דורות עוד נשמע את הקשקושים האלה (ואני מקווה מאוד שאני מתבדה פה). משום מה אצל ה"רוסים" זה יעבור אחרי דור אחד...

נערך לאחרונה ב: ‏12/11/06
  8. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההודעה שלך גאונית, באמת. רק תרשה לי להעשיר את הידע שלך בפרט אחד קטן: עולי ברית המועצות הם גם אשכנזים. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

9. בית"רי מלידה Member

לא כולם.

הבוכרים, הקווקאזים, והגרוזינים נחשבים "ספרדים".

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אההה אז מנהל בי"ס יקי, מלח הארץ שכזה, יעדיף עולה חדש שאין לו דבר וחצי דבר איתו על-פני ספרדי צבר שהרבה יותר קרוב אליו רק בגלל ששניהם אשכנזים? הדברים פה פשוט לא עובדים ככה. כאחד שמכיר אשכנזים גזענים וכבן לאבא שבעצמו היה עולה חדש (ואשכנזי) אני יכול להגיד לך שגם הוא אכל מהאשכנזים הגזענים ה-"ותיקים" האלה הרבה חרא.

אשכנזים או לא, העולים מרוסיה נתקלו פה באפליה רצינית כשהם עלו, ועם זה אי אפשר להתווכח. כוח רצון, נכונות לעבודה קשה והשקעה ושאיפה להשכלה ולהצלחה כפי שיש לעולים מבריה"מ שום אפליה לא תעצור.

הטיעון שלך פשוט מגוחך. אם כך לדעתך הדברים עובדים אני גם יכול להגיד לך שיש מעט אשכנזים בכדורגל כי יש אפליה נגדם כי מרבית המעורבים בכדורגל הישראלי ספרדים והם רוצים לקדם אחד את השני גם כן...

וברור שזו לא הסיבה לכך. אני יודע שהולכים לסקול אותי פה באבנים על זה, אבל כנראה שחלקנו מעדיפים למקד את המאמצים בכדורגל בעוד שהחלק האחר ממקד אותם באקדמיה...

11. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינת התרבות, ארץ המוצא שלהם הייתה מפותחת יותר מבמדינות המזרח התיכון. ואגב, הם בדיוק הדוגמא למה שרציתי להגיד בהודעה השנייה שלי באשכול הזה, שזה כן קשור לפערים שהיו בין ארצות המוצא ולא לפערים בין האנשים.

12. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

פערים בין ארצות מוצא לא אמורים להיסגר מתישהו? כמה שנים כבר אפשר לבכות על זה? ילד מזרחי שנולד היום הוא ישראלי בדיוק כמו ילד אשכנזי שנולד עכשיו, בדיוק כפי שההורים של אלה ושל אלה ישראלים והסבים ישראלים או עלו לארץ בגיל צעיר מאוד. אפליה ממסדית כבר מזמן אין, הליכוד וקדימה שהתפצלה ממנה כבר הרבה שנים בשלטון במקום האשכנזים הותיקים של המערך, משמיעים מוזיקה מזרחית לא פחות משמשמיעים רוק ישראלי ברדיו, פייס איט, זה כבר לא הפיפטיז, חלאס עם התירוצים...

13. Maccabi Diamond משתמשים של כבוד היכל התהילה

הם לא נתקלו באפליה כזאת גדולה, בטח שלא במוסדות החינוך, שם העריכו את היכולות המתמטיקאיות שלהם וחטפו אותם. מה שהם הרויחו ביושר, אי אפשר לקחת להם. אבל להשליך את זה על כאלה שלא הייתה להם את האפשרות להתקדם בארץ המוצא שלהם ולכן לייחס להם נחיתות, זאת טעות.

החונך שהיה לי בפר"ח (השתייכתי לכיתת 'אקדמיה' ושם הארגון הזה פועל בתמורה למלגות), אמר לי שכבר עשו על זה מחקרים. המעסיק הישראלי יעדיף קודם כל את האשכנזי, אחרי זה את המזרחי, אחרי זה את הערבי ורק בסוף הוא יעדיף לקחת אישה. זה מה שהמחקרים הראו. אני לא זוכר את המספר של האנשים שנחקרו, אבל הוא היה גבוה.
    שהוא יחזור הבייתה לעפולה, אני אשאל אותו על זה בצורה יותר מפורטת, כדי שאני אוכל להביא את זה לכאן.

הכיתה שלמדתי בה זכתה לכינוי 'כיתת סאדם', כי כולנו היינו מזרחיים. תתפלא, כולנו הולכים ללמוד בעתיד באוניברסיטה. ובכלל ה,פרוייקט הזה הוקם כדי לעזור לתלמידים מעוטי יכולת. הפרוייקט הזה בא להוכיח שאם תנאים טובים, כולם יכולים להצליח, גם המזרחים.

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ארץ מוצא? מה ארץ מוצא? מישהו מושפע היום מזה שסבא-רבא שלו לא למד פיזיקה בתיכון במרוקו (ואגב גם יהודי מרוקו היו אליטה בהשוואה למרוקאים הערבים שסבבו אותם)? כל בנאדם היום יכול ללכת, ללמוד, להתקדם בסולם האקדמי, להשיג דוקטורט בפיזיקה גרעינית ולעבוד בכור האטומי. הכל עניין של חינוך וסדרי עדיפויות.

תן לי לנחש, הוא... אשכנזי? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

די לבכות, כל אחד יכול לנפנף במחקרים בתחומים האפורים האלה. העובדות בשטח הן שאצלי בפקולטה לרפואה, שהקבלה אליה היא לפי נתונים מספריים נטו (בגרויות, פסיכומטרי) ולא מוכנס לחישובים שלה שום שיקול אנושי "מוטה גזענית" (ולראיה חצי מהמחזור שלי ערבים) מתוך 40 יהודים 4 ממוצא ספרדי, וברפואה בב"ש בשנתון שלי בפקולטה מאוד הומנית ועם נטייה סוציאליסטית חזקה מתוך 70 יהודים 7 או 8 ממוצא ספרדי.

15. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתפלא? אתה אומר פה בדיוק את מה שאני אומר. עם קצת שאפתנות, כשרון וכוח רצון כמו שבטח יש לך ולחבריך לכיתה אתה תלמד באוניברסיטה ותזכה להשכלה גבוהה בדיוק כמו כל "צהוב מניאק" ו"רוסי מסריח". באקדמיה אין שם ואין צבע, הקבלה היא לפי נתונים סטטיסטיים נטו כפי שכבר אמרתי לך לעיל, ולכן אני אבטל כל טיעון שלך לאפליה באקדמיה בגיחוך וביטול.