האם אתה בעד או נגד ועדת חקירה לאירועי המלחמה?

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י בית"רי מלידה, ‏14/8/06.

1. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

כפי שכתב היום זאב שיף בהארץ, אין צורך בוועדת חקירה טיפוסית וידועה שבה משתמשים פוליטיקאים כדי לפגוע ביריביהם. יש צורך בוועדת בדיקה, של מומחים, שתסיק מסקנות אופרטיביות לקראת המערכה הבאה (ותהיה).

2. Waters Member

כוחות שלנו יורים אחד על השני, חוסר ניסיון של הסדירניקים...

אני בעד.

3. Pirlo59 Member

כי יש לנו חרא של מדינה. אל תחשוב שאפילו לא התריעו בפני הצרה. הרמטכ"ל לשעבר בוגי יעלון התריע כמה פעמים שהחיזבאללה מתחמש, חייבים לעצור אותם וזה, והממשלה סתמו לו את הפיות.
    *אל תשכח איך העיפו אותו לאחר שאמר שנסיגה חד צדדית מחבל עזה רק תחמיר את המצב- סתמו את פיותיו והעיפו אותו לכל הרוחות (באותם זמנים ממשלת שרון ומופז)

נערך לאחרונה ב: ‏15/8/06
  4. Reyes Member

1. איך לעזאזל התקדמו עד הליטאני כשהפסקת האש בהישג יד (סיכון חיילים לשווא)?
    2. איך קורה שטנק דורס שני חיילים?
    3. איך קורא שספינת הסטיל לא מפעילה את מערכות ההגנה שלה (דבר שכמעט הוביל למותם של 80 איש ולאיבוד ציוד בשווי 100 מליון דולר)?
    4. איך שני מסוקים נפגשים ומתרסקים?
    5. איך יכול להיות שמסוק מופל ע"י ירי נ.ט?

כ"כ הרבה מחדלים היו במלחמה הזו. אין פה שאלה, חובה להקים ועדת בקרה וחייבים לספק תשובות.

נערך לאחרונה ב: ‏16/8/06
  5. Robin Member

אני בטוח ששמעת על המושג מלחמה. לילה, חושך, הטנק נוסע אחורה. זה נורא אבל מה לעשות שזה קורה ולא חשוב כמה ועדות חקירה או מומחים תביא.

כשטיל מתפוצץ נראה לך שהוא חושב, "המממ.. אני טיל נגד טנקים וירו אותי על מסוק אז אולי אני לא יתפוצץ כי זה לא הייעוד שלי?" הטיל פגע במסוק והתפוצץ - לא נראה לך שצריך להסביר הרבה למה או איך המסוק נפל.

שוב, אני בטוח שגם אתה שמעת על המושג מלחמה. במלחמה לפעמים קורים מקרים של ירי כוחותינו על כוחותינו - אף אחד לא אוהב את זה אבל זה חלק בלתי-נמנע ממלחמה.

ניסיון קרב אפשר לקבל רק בקרב - כשהם לא נלחמו מעולם בצורה הזאת - איך אתה מצפה שיהיה להם ניסיון? אולי נעשה מלחמה כל כמה שנים בשביל שהצבא לא יתנוון (הלו, מוסוליני?)

זה לא מקומו של הרמטכ"ל להגיד לתקשורת מה הוא חושב שהצבא צריך לעשות - הרמטכ"ל עושה מה שהדרג המדיני אומר לו ולא אמור לדבר על אי-ההסכמות שלו עם דרג זה בפומבי. אולי בוגי צדק אבל זה לא אומר שהממשלה לא צדקה בזה שהיא החליפה אותו.

6. Waters Member

כמה שטויות אלוהים ישמור.

א. ניסיון לא מקבלים רק מקרב. מקבלים גם מאימון אוגדתי שלא היה להרבה מהחיילים שניכנסו לתוך לבנון ואני מדבר כאחד שיודע.

ב. לא, לא צריכות לקרות "תקלות" כמו ירי של כוח אחד על אחר. זה פשוט לא צריך לקרות. צריך להיות תיאום בין כל הכוחות על אחת כמה וכמה
    כוחות שנלחמים באיזורים קרובים מאוד.

7. Robin Member

מה זה לא "צריך" לקרות? במלחמה דברים כאלה קורים. זה קרה בערך בכל מלחמה שהייתה עד היום. תשאל כל מי שיש לו ניסיון צבאי נרחב (סגן אלוף במיל. ומעלה ותקבל את אותה תשובה).

8. Spanish Weapon Member

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3292158,00.html

אז אכן תהיה ועדת חקירה שבראשה יעמוד אמנון ליפקין - שחק , החלטה מצויינת לדעתי , אדם משכמו ומעלה בתחום הצבאי עם הניסיון הדרוש.

עוד בצוות החקירה : האלופים בירן ובודינגר ומנכ"ל טבע, אלי הורוביץ

אם אפשר יהיה לקבל מסקנות ולתקנם לפני הסיבוב הבא עם החזיבאללה (שיהיה בקרוב) מה טוב.

9. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

פאשיזם http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx

10. Pirlo59 Member

צודק ב-100%.
    אין צבא מושלם. לדעתי, צבאנו הוא הצבא שמתקרב לשלמות יותר מכל צבא אחר בעולם- אבל אין צבא מושלם: כל מלחמה יש תקלות, לפעמים משלמים עליהם יותר לפעמים פחות...

11. Waters Member

ותקלות כאלה צריך לחקור.
    בסדר, קרה? תחקרו ותסיקו מסקנות. כי לא שווה לנו שזה ייקרה עוד פעם. זה מזעזע שלא נדבר על מביך.

רובן, אתה נגד ועדת חקירה?

12. spurs229 Member

זה אחד המחדלים הגדולים ביותר במלחמה. לחיזבאללה היה קל מאוד ליירט את המסוק כי חה"א ביצע באותו מקום כ-40 נחיתות! בד"כ לא מבצעים יותר מ-10 באותו המקום. פשוט המחבלים בחרו להם מקום נוח להסתתר בו, חיכו למסוק הבא (שכמובן הגיע לאותו מקום צפוי) וגרמו להפלה ראשונה של יסעור עם כוכב כחול עליו.

13. Robin Member

לא, אני לא נגד ועדת חקירה - בכל מקרה היא לא יכולה להזיק. אני כן נגד אמירות כמו לא אמורות לקרות תקריות של ירי כוחותינו על כוחותינו במלחמה.