האם היה צריך להעביר את משחקיה של בית"ר מול פ"ת וקר

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י AFC, ‏13/8/02.

 1. AFC

  AFC Member

  הצטרף ב:
  ‏31/7/02
  הודעות:
  4,665
  לייקים שהתקבלו:
  0
  השאלה הזאת נשאלה מזמן, אך למרבה הצער התשובה עדיין רלוונטית.
  להזכירכם, בסוף עונת 01-02 התעורר ויכוח ציבורי סוער על דרישת המשטרה להעביר את משחקי בית"ר לאיצטדיונים גדולים.
  המתנגדים טענו שהמשטרה מסייעת לבית"ר בהחלטה שהיא לכאורה מקצועית, אבל למעשה נועדה רק להקשות על הקבוצות שאמורות לארח אותנו.

  אילו הכדורגל שלנו היה מנוהל בצורה תקינה ומקצועית, ספק אם וויכוח כזה היה בכלל מתעורר. ברור שבמקום שיש בו משטרה אחראית ומקצועית, מועדוני הכדורגל המנוהלים ע"י אנשי מקצוע והתאחדות הכדורגל אשר דואגת לסדר ושלום הציבור, הפיתרון שמציעים להוציא מספר מוגבל של כרטיסים הוא סביר. ברור שזהו אינו המצב. הקופות נפתחות בשבת בלי קשר למכירה המוקדמת, אין יחס סביר בין מספר הכרטיסים הנמכרים לבין קיבולת היציעים והספסרים חוגגים בתווך עם כרטיסים מזוייפים ואו ממוחזרים, ללא תגובה של המשטרה.

  השאלה היא מי צריך לסבול בגלל שהמערכת לא עובדת כהלכה. אם בגלל אוזלת היד של המשטרה, החמדנות של הקבוצות והאדישות של ההתאחדות, היו נרמסים ונפצעים רק עסקנים ושוטרים, אז לא היו לנו תלונות. אלא שאת המחיר על החובבנות והרשלנות של הגופים משלמים אוהדי בית"ר. העסקנים יושבים בנחת ביציע הכבוד, הקופאים דוחפים כמה שיותר כרטיסים החוצה והשוטרים מקבלים את פרמיית השבת שלהם וצופים בקהל הנאנק. האם אתם מצפים שאנחנו, האוהדים, נקבל בנחת את הייסורים האלה, מתוך ידיעה שאם יהרג מישהו או יהפוך לנכה זה יקדם את הסדר בכדורגל הישראלי? וגם אם לא מדובר בסכנת חיים, האם אתם מצפים מאיתנו לקבל בשיוויון נפש מצב שמאות אוהדים קונים כרטיסים ונשארים בחוץ? לטעמי, הזכות של האוהדים לקניין ולביטחון אישי, קודמת לצדק הספורטיבי המוחלט - וזאת מבלי להיכנס לויכוח על מידת הייתרון שהמשחקים הביאו לבית"ר.

  אם תסתכלו מהלך אחד לאחור, תבינו שאבי לוזון, פנה לחברי ההתאחדות, הנמצאים מימיני, וביקש מהם מפורשות להעביר את המשחק של מכבי פ"ת מול בית"ר ירושלים לאצטדיון ר"ג. האם זהו לא מהלך נכון, לתת ליו"ר קבוצה לקבוע איפה הוא רוצה לקיים את המשחק?

  גם אדון גדי אלמליח בחר לא להילחם על הביתיות, מכיוון שהמשטרה פסלה את המגרש. אחד מהמשחקים החשובים בתולדות המועדון לא יכול להתקיים מול 1200 צופים, ואין אפילו שידור ישיר בטלויזיה. גדי אלמליח הבין שהוא ירוויח רבע מליון שקלים מ6000 הצופים באשדוד, ופרסום רב שיהפוך אותו לקדוש מעונה וקיבל את ההחלטה ללא ויכוחים.

  זהו זה, כואבות לי הידיים מרוב כתיבה, בבקשה תביאו תגובות ענייניות, ולא תגובה של שתי שורות משהו כמו "יש לכם פרוקטציות ואם הייתם יורדים ליגה היו מקפיאים את הירידות" אלא תעשו תגובה נורמלית וצודקת.
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!