האם הרחקת ריו פרדינד יכולה לעזור ליוניטד?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Sir Alex Ferguson, ‏24/12/03.

1. ArsenalFan Member

לקחת שתי עבירות של רוני והיברט (העבירה של היברט לא הייתה כזו קשה, היא פשוט הייתה עבירה בתוך הרחבה), ובנית מהם פילוסופיה, כאילו כל שחקן טכני שמגיע למשחק כדורגל באנגליה ישר מקבל כיסוחים. שחקנים חכמים יותר מטוני היברט ידעו כבר לעצור את כריסטיאנו רונאלדו, הוא לא. באנגליה קמו לאורך שנים שחקנים טכניים, וגם היום יש לה שחקנים כאלה יותר מלהרבה נבחרות, והם קצת סותרים את התיאורייה שלך. קשיחות (זו, עם כל הכבוד, לא ברוטאליות) זה דבר ששחקנים טכניים ברמה גבוהה יודעים להסתדר איתו (או אמורים לדעת), וזה לא הפריע לאף שחקן יצירתי להתפתח באנגליה מעולם.

2. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

ניתוח מעניין מאוד משה... לא חשבתי על הסיבה הזאת.... ייתכן שזה פוגע בהתפתחותם של שחקני ילדים
    אבל אני לא רואה במשחק אגרסיבי כל פסול להתפתחותו של שחקן בוגרים- ברגע שכריסטיאנו רונאלדו מוכיח שהוא יכול להתמודד עם הקשיחות של שחקני ההגנה האנגליים קל וחומר שהוא יוכל להתמודד עם הגנות רכרוכיות תוצרת הליגה הספרדית לדוגמא. הקשיחות של הגנות אנגליה מחשלת אותו.
    לדעתי הסיבה המרכזית שלאנגליה לא צומחים שחקנים טכניים מבריקים היא חוסר תשומת הלב למשחק הטכני בגילאי ילדים, ועל חשבון זאת שימת דגש על משחק הקרבה, פיזיות, כושר וקריאת משחק.

ומשה מה תאמר על ראיין גיגסף שהוא טכני לכל הדעות והוא משחק באנגליה מגיל נוער (מה גם שהכדורגל הוולשי לא שונה מהכדורגל האנגלי במאומה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx ).

3. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אוקי, קודם בקשר למה שאמרתי.
    בניתי פילוסופיה בגלל משחק אחד?
    נו באמת, על מי אתה עובד, שנינו יודעים מה זה כדורגל אנגלי.
    ושוב, אני לא מדבר על שחקנים שמשחקים בבוגרים, אלא על שחקנים בגילי ילדים.
    ואתה חייב להודות, מהשחקנים האנגלים, יש הרבה יותר שחקנים שמשחקים מלוכלך מאשר שחקנים שמשחקים נקי.
    בגילי ילדים אין לי ספק ש 90% מהילדים משחקים חזק, כי זה מה שמלמדים אותם.
    ואני חוזר, בגיל הזה, לחטוף משחקנים עבירות בכל פעם שאתה עולה עליהם טכני זה לא קל.
    כי ג'ון טרי וריו פרדינד יש מעט, שחקנים כמו היברט יש הרבה(ולא דיברתי על הפנדל אלא על העבירה אחרי זה, שהוא לקח בדרך את הרגל של רונאלדו).
    אין מה לעשות, זה החינוך.
    מישהו שאל בקשר לגיגס, גיגס(למי שמכיר את הסיפור שלו יודע) כל חייו הוא טופל בכפפות של משי.
    בגיל 7 הוא עלה לאנגליה, ועד גיל 14 הוא היה בבית ספר למצוינות של מנצ'סטר סיטי.
    בגיל 14 הסיטי חשבו שהוא לא יתפתח לשחקן טוב והחליטו לא להחתים אותו, פרגוסון חשב אחרת והביא אותו ליוניטד.
    עד גיל 16(שבגיל זה הוא הפך למקצוען) הוא טופל שוב בכפפות של משי, הפעם אצל היוניטד, שראו בו כוכב עולה.
    בגיל 16 הוא נעשה מקצוען ובגיל 17 הוא עשה את הבכורה בבוגרים.
    ככה שגיגס בנעוריו היה במוסדות ובמסגרות מצומצות, שהתיחסו לכל ילד שם ככוכב הבא.
    יש הרבה דוגמאות כאלה של שחקנים מהאי הבריטי, שהפכו בסוף לשחקנים טכנים טובים, אבל לא מאנגליה.
    בקשר לקשיחות, נכון ששחקנים בוגרים, ואני חוזר בוגרים, אמורים לדעת איך להתמודד איתה, אבל איך ילד בן 10 או בן 12 יתמודד איתה? בגיל כל כך קריטי.
    " וגם היום יש לה שחקנים כאלה יותר מלהרבה נבחרות"
    שמע, עם אתה אומר את זה כניראה אתה ואני לא על אותו גל.
    איזה שחקנים טכנים.
    על מה אתה מדבר?
    איזה שחקנים בעלי יכולות טכניות יש בנבחרת אנגליה, ושוב, אני לא מדבר על הכדורגל האנגלי או על האי הבריטי, אלא על נבחרת אנגליה, על שחקנים אנגלים, כמה שחקנים טכנים יש בנבחרת היום?

4. Julian Joachim Member

אתה לא חייב להיסחף משה.

שחקנים שמסוגלים לשחק בנבחרת?
    דאייר, ג'נאס, פארקר, פנאנט, מילנר, ג'ו קול, סטיב מקמנמן (עכשיו לא, אבל אולי יחזור לכושר), סקולס וזה רק בשליפה מהראש. יש הרבה יותר. אתה נהנה לדבוק לסטיגמות...

5. ArsenalFan Member

אני ממש לא בטוח. יש הרבנה מגנים אנגליים שידעו להסתדר עם שחקנים טכניים (אנגלים וזרים) גם בלי עבירות מלוכלכות, ובדרכים הוגנות, ואפילו מגנים שלא שיחקו בנבחרת אנגליה בחייהם. לא כולם טרי בוצ'ר. אם כך המצב, איך זה שהשחקנים הטכניים בכדורגל האנגלי לא התלוננו עוד פעם אחת שהמשחק האנגלי יותר מדי קשוח עבורם, אבל כן אמרו דברים כאלה על הכדורגל האיטלקי או הגרמני? המשחק באנגליה הוא פיזי, ויש בו קשיחות, אבל זה לא מנע משחקנים אנגלים וזרים להביא לידי ביטוי את הטכניקה שלהם, בגלל שהכדורגל האנגלי הוא כדורגל הוגן, ולא מחנכים את השחקנים להיות אלימים.

לא הבנתי מה הטיעון שלך בקשר לראיין גיגס. הוא גדל באותן מסגרות אנגליות, בקבוצה אנגלית בעיר אנגלית. הוא גדל באותה סביבה כמו שגדלו שחקנים אנגליים אחרים. מה זה שונה מהסיפור של סטיב מקמנמן למשל? או של פול גאסקוין? או של דניס לאו? או דיוויד רוקאסל?...

לאנגליה אין מה להתחרות היום בנבחרות כמו צרפת, ברזיל או ספרד מבחינת כמות הכשרונות והשחקנים היצירתיים, אבל מול נבחרות אירופיות אחרות, אפילו כמו איטליה והולנד, שלא לדבר על גרמניה או שבדיה, לאנגליה אין הרבה במה להתבייש מבחינת איכות השחקנים. שחקנים כמו סקולס (שחייב להיות בנבחרת בהרכב הראשון, אני לא מבין איך אפשר לטעון אחרת), ג'ו קול, ווין רוני (הוא עדיין שחקן עם טכניקה טובה מאוד, והוא עדיין לא בן 18 להזכירכם), קיירון דאייר, ג'רמיין דפו ועוד שמות שחלקם פולדש הזכיר, הרבה נבחרות באירופה ובעולם היו שמחים לקבל.

6. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב, הבעיה שאתם לא מבינים שמדובר בנבחרת אנגליה.
    נבחרת אנגליה היא לא כמו נבחרת רוסיה שמבחינתה ברגע שהיא עלתה למונדיאל או ליורו היא עשתה את שלה.
    נבחרת אנגליה היא נבחרת עם צפיות, חצי גמר, גמר, וכדי להגיע למעמדים האלה אתה צריך להשוות את עצמך לנבחרות כמו צרפת וברזיל, ולא שבדיה ודמנרק.
    הצפיות באנגליה עלו במיוחד לאחר הזכייה בגביע העולם ברגבי וההתגברות על טורקיה שהגיעה במונדיאל לשלבים האחרונים.
    עם כל הכבוד לשחקנים כמו:
    דאייר, ג'נאס, פארקר, פנאנט, מילנר, ג'ו קול, וסטיב מקמנמן(שלדעתי בכלל לא צריך להיות כאן בכושר הנוכחי), אף אחד מהם לא טכני ברמות של שחקנים בנבחרות כמו ברזיל, צרפת והולנד, שהם היריבות האמיתיות של אנגליה.
    עזבו את זה, הם בכלל לא תופסים מקום בהרכב של הנבחרת האנגלית, ועם הם תופסים, זה מקום זמני, לא כמו שחקנים ברמתם של סקולס ובקהאם.
    אני, כאוהד נבחרת אנגליה(תופסת אצלי מקום ישר אחרי הולנד) מאוכזב מהנושא הזה, אבל כמובן שזה לא אומר שאנגליה לא תגיע להישגים ביורו, כי עם נבחרת גרמניה ביכולת כל כך אנמית במונדיאל הגיעה לגמר, גם אנגליה יכולה לשחזר את זה ביורו.

בקשר לשיטת הכדורגל באנגליה, שוב, אני מדבר על הכניסות הברוטליות ולא על המשחק החזק.
    וכמה שתתוכחו לא ישנה את העובדה שבעוד בברזיל שמים דגש מהגילאים הצעירים על טכניקה ויכולת אישית, באנגליה באותם גילאים מלמדים יכולות הגנתיות ומלחמה על כל כדור, ולכן קשה לילד בגיל הזה להתפתח מבחינה טכנית.
    שלא תבינו לא נכון, הליגה האנגלית היא האהובה עלי באירופה, אבל עם זה, אי אפשר להתעלם מחלק מהחסרונות בשחקנים האנגלים, ואז כמובן, זה מתבטא בנבחרת האנגלית.

7. Julian Joachim Member

משה, אתה בעצמך אומר שנבחרת כמו גרמניה (וגם איטליה לצורך העניין) היא לא מבריקה אבל הגיעה רחוק, וגם היו נבחרות לא מבריקות אחרות שהגיעו בטורנירים האחרונים רחוק (טורקיה וקרואטיה רחוקות מלהרשים וגם איטליה של יורו 2000). טכניקה זה לא הכל. לכן אני לא מבין למה אתה אומר שאין כלים להתמודדות..

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם, לדעתי לפחות, ברמות האלה, אסור לסמוך על מזל, או לקוות שאנגליה תקבל הגרלה קלה עם היא תעבור את הבי בהצלחה.
    שנית, גם עם היא תצליח להגיע לגמר או לחצי גמר בלי שחקן טכני ברמה הגבוהה, ברגע שהיא תפגוש נבחרות עם שחקנים טכנים ברמה הגבוהה(בחצי או בגמר) היא תעוף.
    אז נכון שאוהדי נבחרת אנגליה(ואני בינהם) התרגלו לאי הגעה לשלבים המאוחרים בטורנירים(עזוב זכייה) אבל זה לא אומר שהמצב חייב להמשיך ככה.
    כי, לדעתי, כפי שאמרתי בעבר, בלי שחקן טכני ברמה הגבוהה, אין לאנגליה סיכוי לזכות בטורניר רציני.

9. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

העלתי את הדיון הזה,מאז ההרחקה של ריו ההגנה של מנצסטר לא מתפקדת וסופגת כמעט כל משחק לפחות 2 שערים
    מנצסטר בלי ריו,מאבדת כמעט כל סיכוי לקחת אליפות.
    אני הייתי בטוח שזה שריו לא ישחק זה נזק ענקי ליונייטד אבל לא האמנתי שעד כדי כך. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/mad.Xxx

10. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

נכון, ההגנה שלנו בתקופה האחרונה היא מסננת.
    נכון, עכשיו שגם סילבסטרה מורחק, ההגנה נפגעה.
    אבל המישור הכי חשוב שבו נראה את ההשפעה של ריו, זה ליגת האלופות.
    ברור שאף אחד לא יזכיר את ריו עם היוניטד תגיע לחצי גמר ליגת האלופות ויותר(שזאת המטרה), אבל הפחד שההגנה תראה כמו בליגה קיים.
    פרגי אגב, אמר שדווקא דרך ליגת האלופות ההגנה שלנו צריכה להתאזן ולחזור לעצמה.
    בכל מקרה, עם ריו, בלי ריו, עדיין אנחנו צריכים להגיע לפחות לרבע הגמר(כשהמטרה היא לזכות).

11. King_Beckham Member

אני חדש פה ואני לא ראיתי את התגובות של כולכם אז תסלחו לי אם כבר אמרו את מה שאמרתי פשוט אני רוצה להגיב על זה ואין לי ממש כוח לקרוא את כל התגובות - קראתי חלק.

ברור שהתשובה על נושא הדיון כבר נענתה.
    זה היה ברור גם שכך יהיה.
    נראה שפרדיננד משחק חלש במנצ'סטר, מאז שהוא הגיע ולא משחזר את התקופה הטובה שהייתה לו בלידס ובייחוד את המונדיאל של 2002, שלמעשה לפי זה הוא נשפט כשנקנה ליונייטד, וזה באמת ככה.
    אבל זה לא ממש מדוייק, כי נכון שפרדיננד משחק חלש, אבל למעשה כל ההגנה של יונייטד חלשה, ופרדיננד משרה המון אבל המון ביטחון ושקט על ההגנה של מנצ'סטר למרות שהוא לא בתקופה טובה מאז שהוא הגיע למנצ'סטר.

אני אוהד של מנצ'סטר יונייטד, וברגע שרק הודיעו שכנראה משעים את פרדיננד אמרתי שמנצ'סטר גמרה את העונה הזאת.
    אני ידעתי שכל זה הולך לקרות.
    אני לא אשקר לכם, ולא חשבתי שזה יהיה עד כדי כך גרוע שהם יגיעו למקום שלישי והפרש 9 מארסנל עם הצגות כל כך מביישות, אבל ידעתי שהם יהיו חלשים ללא פרדיננד.
    תראו כמה שזה נכון.
    ההפסד לפורטו זה גם בגלל חיסרונו של פרדיננד ובכלל כל תוצאות התיקו האחרונות וההפסדים זה בגלל חיסורו של פרדיננד.

עבורי הדבר הזה מצער עוד יותר כי לא רק שאני אוהד מנצ'סטר אני גם אוהד אנגליה ואני לא סתם אוהד כמו שאומרים וזהו.
    אני רואה כל משחק של אנגליה ושל מנצ'סטר כשהצעיף שלהם עליי והחולצה שלהם עליי.
    (התפלחתי מבצפר כדי לראות משחקים של נבחרת אנגליה במונדיאל 2002, למרות שאני יודע שכולם עשו את זה).
    אני כל כך קיוויתי והאמנתי שסוף סוף אנגליה תזכה בתואר ולצערי פרדיננד יחמיץ את היורו הזה ואני פסימי לגבי אנגליה עכשיו.

מה שכן, פרדיננד די צעיר ויש שתי סיטואציות שיכולות לקרות שיכריעו לו את הקריירה:

תחזית אופטימית (אני מקווה שזה מה שיקרה) - פרדיננד יחזור רעב בעקבות ההשעייה ליונייטד בעונה הבאה וינסה להוכיח לעולם כולו שהקריירה שלו לא נגמרה כפי מה שכולם חושבים והוא יחזור בגדול, וייתן הופעות ענקיות וטובות יותר ממה שנתן במונדיאל 2002.

תחזית פסימית - פרדיננד יחזור מההשעייה למנצ'סטר בעונה הבאה בלי כושר ובלי חשק לשחק, כשכבר נראה שהוא שבע מכדורגל ויביא הופעות גרועות במנצ'סטר.
    הוא יישב שם על הספסל ולבסוף הוא יימכר לקבוצה לא רעה, גם שם הוא ישחק רע ולבסוף יגמור את הקריירה שלו בצורה גרועה וישכחו מההופעות הגדולות שהוא נתן והוא לא ייחשב בתור כדורגלן גדול בהיסטוריה.

12. The North Stand Member

מה שכן, יזכרו אותו בתור אחת האכזבות הגדולות... הוא לא בדיוק החזיר למנצ'סטר את הסכום הגבוה ששילמו עבורו כשהפכוהו לאחד משחקני ההגנה היקרים בהסטוריה.

13. AFC Member

טוב, זה די עלוב לטעון שמנצ'סטר עלובה רק בגלל חסרון פרדיננד. נכון, הוא בלם מצוין, וקבוצה שבהרכבה עולה ווס בראון יכולה כבר להתחיל את המשחק בפיגור, אבל זו לא הבעיה הכללית.

לדעתי מנצ'סטר גם הידרדרה בגלל רכישת לואיס סאהה. בואו של הצרפתי שינה את השיטה ביונייטד, והעביר את סקולס לאגף ימין על מנת לאפשר משחק עם שני חלוצים. השיטה מתבררת ככישלון מוחלט, ומאז המשחק הראשון של סאהה יונייטד מתקשה לנצח כמעט בכל המשחקים. סקולס לא נמצא במרכז לדחוף את יונייטד ונעלם באגף. גיגס הקשיש כבר לא מסוגל להושיע את המצב. רוי קין הזקן וניקי באט הם ממש לא מה שיבנה את משחק ההתקפה. כל המעמסה נופלת על לואיס סאהה, כי ואן-ניסטלרוי כאמור יודע רק לבעוט ממטר ולא מסוגל לבנות שער - וסאהה הוא חלוץ מצוין, אבל פשוט לא השחקן שיכול לסחוב את יונייטד לאליפות על כתפיו. סקולס יכול לעשות את זה.

בכלל, ההרכב של יונייטד השנה נראה ממש ממש בינוני. כשמסתכלים על הסגלים של צ'לסקי וארסנל לעומת זה של יונייטד, אין כמעט מקום להשוואה.

לפני ההפסד לבורו הייתי משוכנע שיונייטד תנצח בקלות את פורטו בבית ותעלה לשלב הבא. עכשיו אני כבר חושב שהפורטוגלים פייבוריטים, אלא אם כן נראה שיפור גדול מאד במשחק הקרוב של יונייטד.

14. ArsenalFan Member

ברוך הבא לפורום, ארבייטמן http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/smile.Xxx

אני חושב שזה קל מאוד לבוא ולומר "הכל בגלל ההרחקה של ריו", וברור שיש בזה משהו. בכל זאת, הסטטיסטיקה של המשחקים עם ובלי ריו אומרת הרבה, אבל יש עוד גורמים. במשחקים בפולהאם ובפורטו אפשר היה לראות שריו הוא לא הבעייה היחידה במיני-משבר האחרון של מנצ'סטר יונייטד (שאין ספק שהיא תצא ממנו. יונייטד היא עדיין קבוצה מצוינת והיא תחזור גם לרצף הניצחונות, שיחזירו אותה למאבק האליפות), גם ההתקפה הייתה רחוקה מלתפקד. ובנוגע להגנה: במשחקים שיונייטד ספגו הרבה שערים, כלומר באברטון, מול סאות'המפטון, מנצ'סטר סיטי ומידלסברו, היו שערים שהיו באשמתו הישירה של טים האוורד, וגם שערים שהם באשמת ווס בראון והמגנים באגפים. לתלות הכל בריו זה קל מדי.

תסתכל מה קרה לסילבסטרה. מיקאל סילבסטרה לפני הפציעה נראה כמו הצל של עצמו, אחרי שהיה מצוין בחלק הראשון של העונה. אפשר להגיד שזה בגלל שפרדיננד לא לידו, אבל אני לא קונה את ההסבר הזה. לדעתי סילבסטרה בלם איכותי יותר מפרדיננד, הוא טוב יותר בתיקולים, הוא בלם חכם יותר מריו, ואני חושב (וברור לי שאני בדעת מיעוט) שזה יותר ריו שתלוי בסילבסטרה מאשר ההפך.

לאנגליה הבעיות באמת די קשות, בעיקר בגלל שבלמים אחרים של הנבחרת גם סובלים מבעיות כשירות- אני בספק אם ג'ונתן וודגייט יגיע ליורו אם הוא ימשיך להתנדנד בין הקליניקה למגרש בניוקאסל, סול קמפבל גם כן כבר קיבל שחרור מכל משחקי ההכנה של אנגליה בגלל בעיות כשירות, מאט אפסון אחרי פציעה קשה והוא יתקשה להגיע לסגל. נכון שעדיין יש את ג'ון טרי וגארת' סאות'גייט שנותן עונה נהדרת, אבל עם לא מעט בעיות כמו אלו, החסרון של ריו הוא מכה קשה מדי.

לדעתי התחזית הפסימית שלך פסימית הרבה יותר מדי. פרדיננד ימשיך להיות בלם מוביל בכדורגל האנגלי, בלי קשר להרחקה הזו. בכל אופן, תמיד יהיה לו מקום בהרכב של ווסטהאם לצד אח שלו http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

15. King_Beckham Member

קודם כל במה שאמרת שסילבסטרה תלוי בריו פחות מאשר שריו תלוי בסילבסטרה, אני לגמרי לא מסכים איתך.
    תראה אני רואה את כל המשחקים של מנצ'סטר יונייטד כבר כמה שנים, סילבסטרה הוא אמנם בלם מצויין, ולפי העונה עד עכשיו הוא משחק בלם הרבה אבל הרבה יותר טוב מפרדיננד כמו שאמרת וזה נכון, אבל סילבסטרה הוא מגן מטיבעו, שזו גם הסיבה שהביאו אותו - החלפת דניס אירווין המזדקן, אבל עשו נכון כשהעבירו אותו לשחק בלם כשגם יש את ג'ון אושיי שהוא מגן כישרוני ומצויין, ומה שאני מנסה להגיד זה שסילבסטה לא בלם מטיבעו, ואני לא יודע אם אתה יודע אבל אחד התכונות החשובות ביותר של בלם היא הנהגה.
    בכל צמד בלמים יש אחד שהוא מנהיג וזה הדבר החשוב ביותר, הוא אומר לצאת לאופסייד הוא אומר לשחקן לצאת לשחקן אחר הוא מניע את כל ההגנה וזה אני אומר לך גם מידע אישי תוך כדי ראיית משחקים וגם מזה שאני משחק בקבוצת נוער מקצוענית.
    עכשיו בגלל זה שסילבסטרה נהפך ממגן לבלם, לא הייתה לו את תכונת ההנהגה, ויכול להיות שזה יבוא לו עם הזמן אבל בינתיים אין לו, ופרדיננד השפיע מאוד בעיניין הזה, אם אתה זוכר פעם זה היה יאפ סתאם שהנהיג את ההגנה, ואני לא יודע אם אתה זוכר אבל ברגע שסתאם עזב ההגנה של מנצ'סטר נראתה על הפנים.
    אז נכון שבסוף היא מצאה מחליף שזהו ריו וגם זה לא תחליף מספיק טוב לנוכח היכולת החלשה שהוא מביא אבל זה לא רע.
    כרגע אין ליונייטד את האיש הזה שיהיה אחראי על הסגירה, שישרה את הביטחון על ההגנה, שיגיד מתי צריך למגן מתי לצאת ללחוץ שחקן, או שייצעק להנגה לצאת קדימה כדי להשאיר את החלוץ בנבדל. אלה הסיבות העיקריות שההגנה לא מתפקדת.