האם מכבי תל אביב שוב תאכזב??

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Alan Smith, ‏1/8/02.

1. חכם חנוכה Member

lol
    אני קורא את הדיון הזה ופשוט מתקפע מצחוק, וידוקה אתה גדול

דבר ראשון, מכבי חיפה לא ראה את מכבי ת"א
    שים את הסגל של ת"א ליד הסגל של חיפה ותראו שמכבי ת"א בליגה של מכבי חיפה.

האוהדים של מכבי ת"א ידועים בשחצנות שלהם, "הקהל הכי טוב בארץ", חבל שאתם לא יודעים כמה שירים אתם מעתיקים.
    כל שיר מקורי שקבוצה אחרת תמציא תגידו שהעתיקו ממכם, זה פשוט האופי המגעיל שלכם.
    חבל שאתם לא יכולים להתמודד עם העובדה שהקהל של הפועל ת"א מכפיל את הקהל שלכם...

עוד דבר, אוהדי מכבי ת"א חושבים שאוהדי הכדורגל בארץ צריכים להשתחוות למני לוי... אז זהו שלא.
    אני מאחל לו החלמה מהירה וזה הכל, הרי כל יום נהרגים אנשים בפיגועים ולא מתייחסים אליהם כמו אל מני לוי. למה? מני לוי קדוש?
    אני מאחל לו החלמה מהירה, לא יותר מזה. הוא לא קשור אלי ולקבוצה שאני אוהד.

תודה שקראתם, יום טוב

2. חכם חנוכה Member

טוב אם אנחנו בעינייני קהל אז כדאי שתקראו את הטור הבא של כותב אובייקטיבי מאוד ושינה לי כמה דעות שהיו לי לפני קריאת הטור, תהנו:

שמתי לב שהטרנד החדש פה הוא לדרג קהלים. על כל קהל שני מדובר כפנאטי ונאמן שמעודד 90 דקות. מתי תבינו שאין דבר כזה?

מה זה שער 11 של מכבי ת"א שאתם מתלהבים ממנו כל כך? אני אומר לכם מניסיון, יש שם מקסימום 100 איש שמעודדים כל המשחק, השאר עומדים בשקט מסתכלים על המשחק ומצטרפים רק כשמקללים את הפועל. בדוק. חוץ מזה שיש שם שם את האוהדים המבוגרים שהורגים את הקהל, מחרימים עידוד משחקים, מרביצים למי שמעודד, מקללים את לוני לוין וכל מה שזז, תולים שלטים וכו'. איך אפשר בכלל להיות קהל טוב כשהאנשים האלה שולטים באוהדים וראשי חוג האוהדים. אני לא מבין למה הם מתעקשים לעודד במשחקיהם את קבוצת בוקה ג'וניורס הארגנטינאית.

מה זה בית"ר? שומעים אותם כמו מאה אלף איש בגלל האקוסטיקה של טדי, אבל זה קהל עלוב. בחיים לא השקיעו בכלום, אין אצלם שום דבר מאורגן, סתם שרים מזרחית שלא קשורה לכלום או שירים מועתקים וכמעט תמיד מקללים ומלחיצים את הקבוצה. בפיגור כמובן שלא תראו אותם מעודדים. אני דוקא מכבד אותם על זה שהם שמרו על הציביון הימני שעליו קמה הקבוצה שלהם ושהם הפכו את טדי למקום שלא נעים להגיע אליו ו"גיהנום", אבל כקהל הם זבל. הדבר הגרוע באמת הוא שזה אפילו לא מעניין אותם, אין שם התארגנות אוהדים כדי להשתפר והביא שירים מקוריים, לא אכפת להם מכלום והם לא רוצים להשקיע. אולי לפני כמה שנים הם היו קהל יחסית טוב, אבל הם נתקעו במקום.

הפועל ת"א? יש שם אולי כמה מאות אוהדים גדולים ויצירתיים בשער 5, שמעודדים כל המשחק ומביאים את רוב השירים לארץ, השאר מצטרפים רק ב3 שירים. אחרי עונה כזאת גדולה כמו שהיתה להם ברור שהם יעודדו, נראה בעונות יותר גרועות. הם אולי טובים יחסית לקהלים בארץ אבל לא יותר. היתה להם נפילה גדולה אחרי ההפסד בגביע להפועל פ"ת.

הפועל פ"ת? יש שם איזה כמה עשרות אוהדים טובים בשער 4, לא יותר. אני רוצה להזכיר לכם שזה היה עד השנה הקהל הכי מעתיקן בליגה, והם הצליחו להפוך אותו לאחד המקוריים ביותר. אני מאוד מעריך את הניסיונות שלהם, אבל עדיין אנחנו מדברים על חלק קטן מאוד מהקהל, וחלק גדול משער 4 זה עדיין כל מיני ערסים שלא שמים על הדברים האלה של לא לקלל את הקבוצה ולא להעתיק (ואת שאר האיצטדיון סתם לא מעניין עידוד). אחרי ההפסד בדרבי היתה להם נפילה גדולה מאוד.

מכבי חיפה? אני מכיר שם כמה חבר'ה נחמדים ליד התופים שרוצים לעשות רפורמה, אבל רוב יציע ג' זה זבל, אוהדי הצלחות מעתיקנים שעושים את המוות לקבוצה בהפסדים גם כשהם לוקחים 2 אליפויות רצוף. התלהבו יותר מדי מהשיר הטיפשי שלהם, הדם שלנו הוא ירוק, שהמנגינה שלו אפילו לא מקורית והמילים על הפנים. יציע ג' נשמה, הא? הם גם מאוד פתטים וממציאים יריבויות עם כל קבוצה בליגה. לא מובן לי למה הם מקללים אפילו קבוצות כמו הפועל ב"ש והפועל פ"ת. קהל חסר זהות שכזה.

אצל שאר הקהלים לא ראיתי שום יצירתיות וניסיון לעודד בהפסדים. אולי רק הפועל כפ"ס, אבל אני לא מכיר אותם מספיק. לב"ש יש חוג אוהדים לא רע, אבל הם לא עשו מספיק והם לא מקוריים. הפועל חיפה אמנם עודדו במשחק הירידה, אבל הם שרים בעיקר שירים של הפועל ת"א. לקראת השנה הבאה הם מתכוונים להקים איזה משהו מאורגן, ולחבר שירים לשחקנים. תאמינו לי שליגה שניה יכולה לעשות רק טוב לקהל מהבחינה הזאת.

לסיכום: בארץ אין דבר כזה קהל טוב, נקודה. תרבות האהדה פה מבוססת על הצלחות. למה אתם משלים את עצמכם שכל קהל שני הוא קהל פנאטי טוב יצירתי מקורי נאמן ומעודד 90 דקות? יש בערך 3-4 קבוצות שיש להם 50-300 אוהדים טובים שמעודדים כל המשחק ובכל מצב ומביאים שירים מקוריים. זהו. הבעיה היא שלאנשים כאן אין ביקורת. כולם חושבים ואומרים שהם מספר 1 וזהו (חוץ מאוהד חיפאי אחד מיציע ג' שנהנתי לקרוא מה שהוא כתב פה, כי הוא ידע להיות אובייקטיבי וביקורתי).

3. רני פרידמן Member

חכם חנוכה...
    סוף סוף הצדקת את השם הראשון בניק שלך...!
    אני אגיב על ההודעה שלך בשלוש מילים פשוטות.
    אתה פשוט צודק!

4. AFC Member

הדבר היחיד שרצוי לעשות עם הודעותיו של "נמני אלוהים" הוא להתעלם.
    לא תשיגו שום דבר בוויכוח עם טיפש. הוא לא ישתכנע ויתרה מזאת - כל הודעה שאני ארשום לו רק תדרבן אותו לשפוך עוד דבלי הבל.
    זו מדינה חופשית ופורום (יחסי) דמוקרטי ולכן צריך לסבול בשקט גם נוכחות של מפגרים.
    בדיוק כמו שבגן חיות לא עומדים ומתווכחים עם הקופים, כך גם כאן אין שום טעם להשחיט זמן ומילים על מי שהטבע חנן אותו במקלדת ומודם, אך לא בשכל.
    צריך פשוט לדפדף הלאה, לקחת חלק בדיונים המעניינים יותר ולהניח למפגרים לנפשם. הם ייעלמו מעצמם.

הודעה זאת גם מופנית לעומר וניצן.

5. devil figo Member

למכבי ת"א אין סיכוי לזכות באליפות וכל מי שחושב שכן אז הואדביל מטומטם

6. ferdinand Member

מכבי תקח השנה את האליפות מפני שהיא קבוצה מצויינת עם מאמן מצויין

7. רני פרידמן Member

טוב חאלס....מיצינו את הדיון הזה על מכבי...אין שוד יותר שאפשר להגיד על הנושא הזה פרט לנחיה ונראה..!