הארי פוטר השישי

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י משוגע בירוק, ‏20/7/05.

1. אבי פיטוסי אלוהים Member

אתה יכול להוריד מאימיול

2. משוגע בירוק Member

מקפיץ....

קראתי את הספר השישי בעברית... אתמול קניתי אותו, אתמול סיימתי אותו... סה"כ ב-9 שעות...
    אין ספק שזהו ספר שונה מכל קודמיו, סוג הכתיבה והשתלשלות האירועים שונה וסליחה שאני אומר את זה אבל נראה לי שדי נמאס לרולינג מהספרים ומלכתוב בכלל וכל הספר מרגישים זאת... האווירה בכולו שונה מהאחרים רואים שהיא חסכה מדי והכל רץ מהר....

ספויילרים מכאן!!

טוב הפתיחה מצויינת.. הפרק הראשון מאוד נחמד ומעניין.. השני קצת הורס כי הוא מגלה לךנו על סנייפ כבר בהתחלה... אבל ההמשך קצת מאכזב... הארי מתעסק כל השנה רק בוחדר הנחיצות (וגם זה לא מתקדם) ובשיעורים החד פעמיים עם דמבלדור... אך למרות זאת אין התעמקות בשיעורים ורואים קטיצוץ משמעותי בספר.. הקטעים הבאמת יפים היו בזיכרונות בהגיגית... הקווידיץ' מקבל עוד פחות חשיבות למרות שהארי הפעם הוא הקפטן, והסוף די צולע... אין מספיק אקשן הקטע עם הנסיך חצוי הדם לא התפתח לשום מקום.. אני מקווה שהוא יתפתח בספר השביעי כמו עוד הרבה דברים... כל העלילה שהייתה עד הספר הזה נמחקה בעצם ולא היתה חשובה... בגלל ההורסקורים האלה.. אני די מאוכזב ואם הייתי מדרג את הספרים זה היה ככה:

1. גביע האש
    2. מסדר עוף החול
    3. האסיר מאזקבאן
    4. הנסיך חצוי הדם
    5. חדר הסודות
    6. אבן החכמים

למרות הכל נשאר הרבה מתח ותעלומות... הספר השביעי יבוא לדעתי עוד הרבה זמן, הסיפור עם ההורקורקוסים בטח יהיה מעניין, אך יהפוך את הספר לספר חסמב"ה מעט.. לחפש את המטמון.... אני די בטוח שהארי הוא הורקורקוס בעצמו ובסוף בקרב מול וולדמורט הוא יהרוג את וולדי ואז יגלה שאם הוא רוצה שוולדמורט לא יחזור הוא חייב להקריב את עצמו כי יש בו חלק מוולדמורט וכך זה יהיה סוף טראגי....

3. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

למי שלא קרא את הספר, כדאי שלא יקרא גם את ההודעה הזו

גם אני חושב כמוך, שהוא יצטרך להקריב את עצמו כדי לחסל את הלורד.
    מעניין אותי לדעת, אם קראת את שתי הגירסאות, אנגלית ועברית, איך היא הצליחה לעזאזל לתרגם את כל מה שקשור לHalf Blood Prince ?!?!

4. משוגע בירוק Member

ספוילרייםםםםםםםםםם

בספר היה רשום "הנסיך חצוי הדם"
    והרמיוני ציינה שלאמא של סנייפ קראו איילין פרינס ואז היא אומרת : "פרינס זה נסיך באנגלית ואביו של סנייפ אוא מוגל בשם..." היא יצאה מזה בקושי...
    ולא הצלחתי ממש לךקרוא באנגלית אבל כשקראתי בעברית הרגשתי משהו שונה.. נוסח כתיבה.. דמויות לא יודע משהו כאילו רולינג שכחה איך היא כתבה את כל הקודמים.. מעניין אם זה בגלל התירגום או לא רק... מקווה שהשביעי יהיה יותר טוב!! ובהרבה!

5. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל תגיד לי שגילי הייתה כל כך מטומטמת לתרגם את שם משפחתו של סנייפ לפרינס... בחיית, היה קשה לתרם את זה לנסיך?

6. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

דווקא לפי מה שהוא אומר, היא יצאה מזה הכי טוב שאפשר.

7. Legolas Member

הספר שמתורגם בעברית יותר קליל מבחינת המבנה ומצריך יותר חשיבה ממה שהיה בספרים האחרים ורואים שהיא שינתה את כל העלילה תמתבקש ועשתה לנו אותו יותר מותח ויותר מעניין,הספר החמישי היה הכנה לשישי שסגר לנו כמה דברים שעניינו אותנו ולא ידענו עליהם תתשובה ועכשיו בספר השביעי יפתרו כל הסודות שלא ידענו וכל הדברים שעניינו אותנו,לגבי ההורקסקסים אני לא חושב שזה יהיה משהו בסגנון של ללכת ולחפש אותם ככה סתם,תיהיה מחשבה עמוקה למשל שמנו לב שהמקום הראשון שהארי ילך אליו יהיה הבית של ההורים שלו שאני בספק אם לא יהיה רמז לבאות בבית הישן של ההורים שלו.
    ואסור לשכוח שנשארו לו רק 3 הורקסקים כי הקמע נהרס על ידי רגולס בלק והוא כרגע בכיכר גרימלוד או שלרוע מזלו של הארי מנדגוס לקח אותו באחת הפשיטות שלו שם,אבל לפי דעתי החלק של הנשמה הושמד בתוכו. אז לכן נותר לו רק הגביע הנחש והחלק של וולדרמוט עצמו להרוס.
    ואבל מדבר אחד התרגשתי בספר הזה כמו שקראתי אותו באנגלית בחלק של מותו של דמבלדור הייתה לי אותה צמרמרות כמו שקראתי באנגלית.

8. לילך משתמשים של כבוד היכל התהילה

יופי חכם, חשפת לכולם עכשיו מי זה רא"ב... ואיפה כתוב שהוא השמיד את הקמע? כתוב רק שהוא לקח אותו

9. משוגע בירוק Member

אני די בטוח שזה לא רגולוס.. זה מישהו אחד התחיל להפיץ את זה.. רק בגלל השם... מישהו יודע מה השם/שמות הפרטיים של בורגין... הוא מתאים גם מבחינת השם וגם מבחינת ההקשר.. הרבה יותר מרגולוס... גם הילדה הזאת שעינה טום רידל כשהיה במערה מתאימה מבחינת השם וראשי התיבות...
    אבל אני יותר מבטוח שזה לא רגולוס, ובטוח שמי שזה לא יהיה הוא לא הספיק להרוס את ההורקרוקס...

10. Legolas Member

אם תסתכלי,תראי כבר שבעמוד הראשון אני דנתי בזה עם רקובה על האפשרות.
    ואת לא חייבת להאמין אני אומר ממחקר שנעשה וממאמרים שקראתי אחד שהיה קרוב די לוולדרמוט והכל מתחבר פשוט עם רגולס אלפרד בלק אח של סיריוס ואין מישהו אחר כנראה. רולינג גם לא הכחישה תדבר רק אמרה ששאלו אותה ברעיון "ניחוש יפה" שאין כאן הכחשה מה שהיה מבטל קליל תרעיון אלה מראה שהרעיון יכול באמת להתממש.

11. elad8 Member

למשהו יש כבר את הספר???

12. Waters Member

סיימתי לקרוא את הספר בפחות משלושה ימים (אם אתם לא רוצים להאמין, אל תאמינו).

ספר מעולה ומותח, סוף קצת מעצבן (מעצבן שזה כבר נגמר).
    אני חייב להגיד שכשיימכר הספר השביעי בעברית גם אני אהיה מאלה שיישנו יום לפני כן מחוץ לסטימצקי!
    אני לא יכול לתאר לכם כמה אני מצפה לספר השביעי, לפי הסוף של השישי, הספר השביעי והאחרון הוא יהיה הספר הכי מותח והכי שונה ממה שראינו עד עכשיו (למי שלא מבין על מה אני מדבר שייקרא את הספר השישי או לפחות את סופו של השישי ויבין על מה אני מדבר).

13. city Member

וואלה אני בדיוק כמוך, סיימתי את הספר אתמול, לקח לי בסה"כ יומיים לקרוא (דיי חרשתי עליו).
    זה מסוג הספרים שאחרי שאתה קורא אותם אתה כבר מחכה להמשך, כל כך חבל לי שאני אצטרך לחכות עד שנה הבאה..

14. ג'ורדן לאב אגדה משתמשים של כבוד היכל התהילה

באמת לא מאמין. איך לא סיימת אותו בכמה שעות?
    כרגיל, הוא מרתק מדי בשביל למשוך את הקריאה על פני מספר ימים.
    קראתי עד שהתעייפתי, קמתי, והמשכתי לקרוא עד שהוא נגמר.
    פחות טוב מהחמישי והרביעי (במיוחד החמישי - הכי טוב לדעתי)

15. SeRgInHo Member

קראתי אותו תוך יומיים..הוא יותר מדי מרתק כדאי למשוך את הקריאה על פני מספר ימים.
    אם כי אני מסכים שהוא לא הטוב בסדרה,הכי טובים לדעתי זה השלישי ואח"כ הרביעי..
    איזה זין עוד ספר אחד ונגמרת הסדרה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏4/1/06