הבטחות גדולות-נפילות גדולות!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Uli Uli, ‏5/9/02.

1. ג'רי בית הלוי Member

למי דיברת עכשיו?

2. ראול המלך Member

למי שביקר אותי

3. ג'רי בית הלוי Member

התכוונתי למשפט השלישי

4. juva Member

אני חושב שכולכם שמעתם על הסיפור על(ברח לי השם הפרטי שלו) קלדרון...השחקן שנבחן באיאקס ונחשב להבטחה ענקית בישראל, עד שהסתבך על סחר ושימוש בסמים, ברח מהארץ לברזיל- שם גם כן הסתבך עם סמים, נכנס לכלא וברח ממנו, ואף אחד לא יודע איפה הוא היום...

5. ג'רי בית הלוי Member

רוני קלדרון
    אבל אף-פעם לא שמעתי על הביצועים שלו
    ככה שאני לא יכול להגיד כלום

6. AFC Member

בקשר ליהודה בוארון, הייתי מצפה מבן אדם מבוגר שידע לחצות את הכביש בחושך.
    במיוחד שזה כביש החוף ממש פה בנתניה, בלילה, עם בגדים כהים, הוא לא מחכה, הוא ישר עובר.
    והכל נגמר בשניה.
    עוד אכזבה ענקית זה איתן מזרחי, שחקן כשרוני ביותר שלפעמים מבצבץ עם שלושער מול הפועל חיפה, גול מ30 מטר, אבל רוב הזמן אפרורי ולא מממש את הפוטנציאל העצום שבו.

7. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

קודם כל ניצן גם לך יש שם מיוחד...
    ובוני זה בנימין...
    זה כמו אסי אסף... אתה חושב שמישהו באמת יקרא לבן שלו אסי...?

8. ג'רי בית הלוי Member

קודם כל המילה "ניצן" זה בלשון זכר ככה שבעצם ניצן זה מיוחד לבנות, לא לבנים
    ולא ידעתי שבוני זה בא מבנימין

לכלב של חבר שלי קראו ככה
    זה הסיפור הכי מציק בעולם
    ביום שהם לקחו אותו היה איזה משחק שבוני גינזבורג היה ממש גרוע, אז אבא של חבר שלי התעצבן עליו ואמר איזה כלב הוא, אז הם החליטו לקרוא לכלב ככה

9. דל-פיירו המלך Member

1. אבי רן באמת היה אביד ה ספורטיבית הקשה ביותר-למה הוא היה באמת השוער הטוב ביותר שנחת בישראל!!
    2. קודריצקי היה קשר מצויין אבל זאת הייתה אבדה יותר קשה לבני יהודה,כי הוא לא היה ישראלי ולא היה יכול לתרום לנבחרת!!
    למרות שבהחלט היה יכול לקבל אזרחות אחרי כמה שנים-השאלה אם הוא היה כזה טוב גם אחרי כמה שנים??
    אשתו עדיין גרה פה עם הילדה וזה אומר שהוא בהחלט רצה להשתקע בארץ ולקבל אזרחות!!
    3.מני לוי זה טרגדיה כי כולנו שמענו עליו וזה קרה באמצע שידור,אבל כבר קרו מקרים,בליגות היותר נמוכות שמו שחקנים באמצע משחק!!
    ולמזלנו הוא לא מת,ויש סיכוי טוב שהוא יתאושש-הלוואי!!!
    ככה הוא היה מגן בינוני,אבל בזמן הגרוע ביותר זה קרה לו-כי הוא בדיוק פרץ,שיחק בהרכב של מכבי תל אביב ואפילו הבקיע כמה גולים מכריעים מעמדת המגן!!
    ואולי מי יודע-הוא עוד היה מצליח בנבחרת?!!
    הלוואי שיתאושש-לא דווקא לשחק!!

10. Roy Member

כמה הערות לדל פיירו-

1. אבי רן "נחת" בישראל?... עד כמה שידוע לי הוא היה ישראלי לכל דבר ועניין....
    בכל אופן הבנתי למה התכוונת וגם אני מסכים לפי הסיפורים ששמעתי עליו
    הכשרוני ביותר שנולד בארץ

2. קודריצקי לא דיברתי עליו בהקשר של הנבחרת... דיברתי עליו במובן של טרגדיות... אני לא חושב שהוא היה משתקע בארץ, חוץ מזה שלדבר ב"אם היה נשאר", ו"אם היה מקבל אזרחות" זה לזרוק דברים חסרי משמעות לאוויר

3. מני לוי אני מסכים... הוא היה בינוני מבחינת כישרון, אבל באמצע הפריצה שלו שהיתה מקפיצה אותו מרמה בינונית לרמה של מגן טוב, קרתה הטרגדיה...
    אני לא רואה הבדל גדול בין מצבו היום לבין מוות, (מבחינת מני ולא המשפחה- כי ברור לכולם מה נותן תקווה למשפחה לקום כל יום מחדש) אבל בכל אופן גם אם ביום מן הימים ישוב להכרה הוא בחיים לא יוכל אפילו לחזור לפעילות ספורטיבית ובטח ובטח שלא לחזור להיות שחקן כדורגל מקצועני
    א. ההתמוטטות היתה כל כך קשה והיתה כל כך קרובה למוות (אם אותו פרופסור לא היה יושב בקהל מני לא היה נשאר בחיים) שבמוות הקליני משהו נדפק במוח ולא בטוח שמני בכלל יוכל לשוב לתפקד בכוחות עצמו בשאר החיים שלו, לכשיתעורר
    ב. עם כזאת בעיה בלב, שלא נפתרת בגלל שמתמוטטים, אי אפשר לחזור לעסוק בספורט
    ג. כל שחקן, ולא משנה מה קרה לו, שלא משחק קרוב לשנה ולא עושה שום דבר גופני(הרי מני שוכב כל הימים), לא יכול להחזיר את עצמו לכושר גופני חזק מאוד שמאפיין כדורגלנים מקצוענים

11. דל-פיירו המלך Member

1. המושג נחת בארץ זה היה כאילו נולד בארץ,חחח אני יודע שהוא ישראלי!! וגם אני שמעתי עליו רק סיפורים!!
    2.לא זרקתי דברים חסרי משמעות לאוויר-אז תירגע!!
    אמרתי את דעתי!!
    3.אני יודע-אני מסכים איתך בכל מילה-זה מה שאמרתי רק בקצרה,הוא לא יכול לחזור לשחק כדורגל!!
    אתה הסברת את זה ארוכות!!

עכשיו בגלל שאין אפשרות לערוך הודעה-שכחתי לדבר על אחרים-
    יהודה בוארון-מאמן שוערים הוא היה טוב אבל כשחקן הוא תמיד היה בינוני,בנתניה,הרצליה ובמיחוד בחיפה!!
    אולי היו לו כמה שנים טובות אבל בעיקרון היה שוער מחליף בקבוצות אמצע טבלה!!
    חבל באמת על מה שקרה וחבל שיש לו נזק מוחי אבל גם מזל גדול מאד שהוא בחיים והוא בעצם יכול לתפקד!!
    לשחק הוא גמר מזמן!!
    אבל לאמן הוא יכול בקבוצות נוער וכאלה-אני מאמין שיש לו את הכישורים והוא מסוגל!!
    התאונה הייתה אשמתו לבד אבל למה זה מעניין אותכם מי היה אשם??!!
    העיקר שהוא בסדר עכשיו!!

חחחחחחחחחחחחח וידוקה-בכל הרשימה אתה הכנסת את איתן מזרחי??!!
    חחח לא היו ממנו ציפיות-לפחות לא מאנשים נורמלים שמבינים כדורגל,הוא אף פעם לא היה,מגן-קשר כל כך טוב!!

בוני באמת לא היה שוער כל כך גדול כמו שהוא מתאר את עצמו וחבל כי אבי רן היה באמת יכול להצעיד אותנו יותר רחוק מבוני!!

רוני קלדרון-אף פעם לא ראיתי אותו משחק אבל פעם שמעתי ברדיו שהוא כוכב גדול ויש לו עתיד אך הסתבך בצרות,סמים וכו-בקיצר חבל על הזמן!!
    מי יודע איפה הוא??!!

12. שגיא Guest

אנשים, אתם לא צריכים לחזור על מה שאחרים אומרים.....
    ומשום מה כל השחקנים שלכם נפלו בגלל בעיות טראגיות, יש גם אחרים, שפשוט נחשבו להבטחה, ולא הצליחו.....
    ומספיק עם הויכוחים הדבילים על "כן מגיע לו" "לא יודע לחצות כביש" וכאלה.....זה לא מטרת הדיון....

ועכשיו לשחקנים שנפלו, ולא מסיבות טרגיות....

הרבה כאלה היו במכבי ת"א, חיים חג'ג', בן לוז, גיא צרפתי ועוד רבים וטובים (או שלא) אחרים.

בהפועל פ"ת היה פעם את יניב עופרי, שנחשב אז לחלוץ צעיר ומבטיח מאוד, נבחרת לתגלית השנה, ומאז הדרדר.....משחק כיום בליגה הארצית.

ויש גם זרים כאלה.....
    מהו קודרו, שיחק בברצלונה אבל לא הצליחבמכבי ת"א בגלל זקנתו ופציעות טורדניות.
    איברהים דורו, החל לשחק בארץ במכבי חיפה, היה שחקן טוב, אבל גם הוא הדרדר לאחי נצרת.
    פרנץ הורבט הגיע למכבי ת"א כסקורר הונגרי והדבר היחיד שהוא טוב בו זה כנראה קוביה הונגרית....

זה מה שאני זוכר עכשיו, אולי אני אזכר בעוד....

13. AFC Member

אבי רן לא היה השוער הטוב בכל הזמנים בישראל.
    יוסי מזרחי ואיציק קורנפיין היו יותר טובים ממנו, ולמרות התאונה המצערת מאד לא צריך לשכוח משחקנים שהיו גדולים ממנו.

וחברה זה לא דיון פציעות קשות.

אבל אם כבר...אז כפיר צוקול.

חלוץ מוכשר ביותר מנתניה שלא מקבל שום קרדיט. הוא עבר גם כן פציעה קשה ולפני זה הוא נחשב להבטחה גדולה.

גם בן דודו זיו כבדה הוא היה הבטחה ענקית, אבל יוסי מזרחי ברוב טפשותו לא שם אותו בהרכב על חשבון צמד ה"תמהוני והגמלוני" מיכאילנקו וקונובאלוב. הוא נכנס ל10 דקות ושם שער מול הפועל ת"א מחצי מגרש, והבעיטה הזאת עשתה צחוק מאלימלך ואסי דומב. גם בצפרירים הוא היה מצוין.
    חבל לי שבבית"ר כישרון כזה נכשל.

14. Don p1 Member

וידוקה...
    אני לא בטוח שהקריירה של כפיר צוקל הסתיימה אלא היא רק מתחילה.
    הוא באמת פרץ יפה לפני כמה שנים, אבל אז פציעה קשה השביתה אותו.
    הוא מוכשר מאוד והתחיל את העונה הנוכחית טוב, שהוא כובש שני שערים במשחקי גביעי הטוטו.
    עוד ידברו על השחקן הזה אני מבטיח לכם

15. Roy Member

אוי וידוקה וידוקה....
    אני פשוט כבר התרגלתי לסובייטקיביות שלך אחרת הייתי שובר משהו מעצבים כל פעם מחדש.....

איציק קורנפיין טוב מאבי רן???????
    למה מי זה קורנפיין???? מי זה בכלל???? שוער טוב, ובמקסימום יכולת הוא שוער ליגה ברמה טובה פלוס...
    כבר היום יש שוערים טובים ממנו גם בכישרון בסיסי וגם ביכולת, ואלה הם דוידוביץ' שאוכל אותו בלי מלח, אוואט שמבחינת כישרון טוב ממנו, שטראובר שפחות או יותר כשרוני כמוהו אבל נכון לעכשיו טוב ממנו, ואלימלך שהוא פחות או יותר בגילו של קורנפיין, וגם מבחינת יכולת וגם מבחינת כישרון טוב מאיציק ובהרבה

יוסי מזרחי מילא... נחשב שוער טוב... ולא לי ולא לך יש אפשרות להשוות בינו לבין אבי רן כי לא אני ולא אתה ראינו את שניהם בפעולה ואל תזרגג לי את השכל שאתה כן ראית
    לפי מה ששמעתי ולפי העיתונים והסיפורים, אבי רן היה טוב ממזרחי והיה מגיע רחוק ממנו בהרבה, גם מבחינת יכולת וגם מבחינת קריירה

ואם כבר דיברת על שוערים שהיו טובים מאבי רן, למה דווקא יוסי מזרחי?
    חודורוב היה הגדול מכולם, גם אם אף אחד לא זוכר אותו, אני קראתי עליו בספר מיוחד שההתאחדות הוציאה בשנת 88 לכבוד 60 שנות התאחדות
    ציירו עליו קריקטורות כשוער בעל אלף הידיים
    גם אפשר להגיד שויסוקר היה טוב יותר מאבי רן, אבל יוסי מזרחי? לא נראה לי- אבל כמו שאמרתי מקודם אין לי בסיס של ידע להשוואה

בקשר לאיתן מזרחי- אני מקווה שאפילו אתה בתוך תוכך יודע שזאת שטות...
    אולי תזרוק עוד כל מיני סרמטוטים שהיו בבית"ר בשנות ה-90 כמו ירון דרורי, אילן אלהרר, שמוליק לוי, אחיו (שברח לי השם שלו), יוסי שמואלי ויעקב שוורץ

שחקנים שלדעתי כן מתאימים לרשימה הם יניב עופרי כמו שקלייברט אמר, אבל כדי לחדש אני אתן כמה משלי-

ניר מנחם- בשבילך וידוקה, שחקן שהיה חלוץ די טוב בבית"ר, נבחר לתגלית העונה בראשית שנות ה-90, אבל נעלם עם הזמן...
    יוסי (או משה... הזיכרון לא מתפקד עכשיו...) אייזנברג- "הנסיך", שחקן שהכינוי הודבק לו מסיבות שאני עוד אזכר בהן ואביא אותן אבל בינתיים גם זה פרח מזכרוני.... בקיצור היה נחשב למשהו טוב אבל גם כן עקבותיו נעלמו
    רומן פץ- שחקן שמאז שנפגש עם מאיר מליקה, לא חזר להיות אותו בלם ענק שהיה, אפילו הגיע למצב שאחרי שלא הצליח למצוא את מקומו במכבי חיפה התדרדר לקבוצת התחתית של צפרירים חולון
    שגיב אליהו- חלוץ אדום, שהפציץ רשתות בבלומפילד עד שעבר פציעה קשה ולא חזר לעצמו
    ניסים אביטן- חלוץ באר שבעי שהוא האחיין של שלום הגדול, ושלום הוציא לו עם הפה הגדול שלו שם של הבטחה גדולה, שהתבדתה, אבל לא לפני שעקבו אחרי ה"חלוץ המוכשר"