הבעיה הדמוגרפית במדינת ישראל

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י Dennis Bergkamp, ‏28/11/05.

1. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אי אפשר לשפוט את ישראל לפי סטנדרטים דמוקרטיים טיפוסיים בגלל שישראל אינה כזאת. קל מאוד להציב את הגבול על כל מיני עליות עתידיות, אבל השאלה היא איך אנחנו מטפלים במה שיש בפנים. קודם כל, תקראו לזה שמאלניות אבל אני חושב שתאורטית הסיכוי היחידי שיש לפטור את הבעיה הזאת בצורה מוסרית יותר זה מדינה פלשתינאית, נכון, איכות החיים כאן זה לא משתווה, אבל מצד שני אני בטוח שיהיו לא מעט שיעדיפו לנסוע כמה קילומטרים למזרח רק כדי להיות מוכרים כאזרחים לכל דבר ולא כאנשים סוג ב'. כל דרך אחרת זה לעצבן את שאר העולם, אין מה לעשות, אנחנו בעידן שאי אפשר לבסס דברים כאלה על אידאולוגיות לאומניות

2. Julian Joachim Member

אני לא חושב שזה מאוחר מדי לנסות לתקן את העיוות ההיסטורי בכלים קונבנציונליים, קרי שיפור רמת החיים וההתייחסות לחברה הערבית. לצערי אני די בטוח שמה שאתה מציע פה באמת יקרה תוך כמה שנים ואז אנחנו נאבד הרבה מהלגיטימציה שלנו בעולם. מה שעוד נשאר ממנה.

סתם שאלה תיאורטית: נניח שבתוך 30 שנה הטורקים יהפכו לרוב בגרמניה, אתה רואה מצב שבו גרמניה פשוט עושה להם טרנספר, או פותחת להם מדינה משל עצמם, רק כדי שלא יוכלו להגיע לעמדות מפתח בתפקידים הציבוריים?

זו שאלה הרבה יותר מסובכת מאיך שאתה מציג אותה. זה קצת ילדותי להגיד שחייבים ואין ברירה וכו' כשבפועל זה יעשה לנו דה-לגיטימציה כזאת שיכולה להיות תחילת הסוף של התמיכה של ארה"ב אפילו בנו.

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

פולדש, אתה מתחמק שוב ושוב מהנקודה. שיפור רמת החיים וההתייחסות לא יעזרו, בגלל שבעוד 30 שנה, תרצה או לא, הערבים יהיו כאן רוב במדינה דמוקרטית. יש להם כל זכות לשנות את השפה לערבית, לדרוש לשנות את ההמנון, לבטל חגים יהודיים, ללמד בבתי ספר תכנית איסלאמים ובערבית... ברגע שהם יהיו רוב אז תהיה להם זכות מלאה לעשות את זה, וברגע שזה יקרה אף יהודי לא ישלים עם זה. תהיה פה מלחמה, אין שום סיכוי שישראל שורדת במצב שכזה!

לא מדובר פה על טרנספר אלא בשרטוט הגבול מחדש. סתם שאלה, פולדש, בהתנתקות תמכת? כי היה מדובר בפינוי אנשים מבתיהם למען ביטחונם וביטחון מדינת ישראל. כאן אפילו אין שום פינוי, מה עוד שלדעתי הכל צריך להתבצע אחרי שכבר תהיה מדינה פלשתינית והערבים הישראלים שיעברו לצד השני יקבלו פיצוי וקיצבאות לעוד מספר שנים. לא עוקרים אף אחד מביתו ולא מסלקים אף אחד, אבל אנחנו רוצים לשמור על מדינתנו!

אכן הבעיה הבינלאומית היא בעיה קשה אבל שוב אני מבקש ממך לשקול את שני המקרים ולהחליט באיזה מקרה נמצא הרע במיעוטו.

4. Julian Joachim Member

ואתה ממשיך להתעלם מהעובדה שאפשר לנסות ולשפר במקום לזרוק את הערבים לים (או לפלשתין).

5. Riki Member

לנסות לשפר ? תוכנית נחמדה הבאת פה אבל ליישם אותה ולחכות שזה יניב תוצאות בעוד 20 שנה זה נאיבי מידי, הבעיה כבר פה.

6. burning soil Member

מבחינתי בני מציג את הנושא הבעייתי בצורה טובה. רק לתאר מצב אפשרי שבעוד
    30 שנים יהיה ראש ממשלה ערבי-ישראלי למדינה יהודית. אבסורד גדול. זה מכאיב
    לעשות החלפה כזאת,לא בטוח שיש פתרון אחר.

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

שמע, אני אעתיק את מה שרשום באתר כנגד ההצעה שלך :

פשוט מאוחר מדי.

8. city Member

למה באתר כתוב פשלתינאים ? מדברים שם על הפלשתינאים או על ערביי ישראל ?

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מתערב איתך שהם כבר סובלים מזה, ומתים לזרוק אותם לקיבינימט, אבל לגרמניה יש טראומה מגירושים ומגזענות, כך שגרמניה היא דוגמא לא טובה. צריך לראות מה יהיה בצרפת והולנד, המוכות גם כן על ידי המגפה האיסלאמית.

10. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא צריך. שר הפנים הצרפתי הורה לגרש מהמדינה חלק מהמתפרעים המוסלמים ולשלילת אזרחותם הצרפתית. בולגריה ב-98 סילקה מאות אלפי טורקים וגרמנים שהיו במדינתה.

באתר הזה בד"כ שאומרים "פלשתינים" הכוונה היא לערביי ישראל.

נערך לאחרונה ב: ‏29/11/05
  11. Waters Member

המוסלמים שצרפת גירשה, הטורקים והגרמנים שבולגריה גירשה אינם חיים במדינה הרבה זמן (מקסימום מאה שנה)
    בישראל מדובר כנראה על מאות או אלפי שנים... זה העניין, יש לערבים כאן אדמות רבות וזאת בעיה עם כל עניין האדמות.

12. SeRgInHo Member

לכל משפחה ערבית בממוצע יש 7-10 ילדים..זאת בעיה..

13. George Best Member

עוד 30 שנה במדינה הזאת יהיה רוב ערבי,אחר כך לדתיים ואז חילוניים
    אני מתכוון שיהיו כאן הכי הרבה ערבים ואנחנו,היהודים,נהיה מיעוט שהדתיים יהיו בו רוב...

14. Ariel Member

המדינה היהודית היא לא הפקר.
    אם צריך לשמור עלייה בעזרת חקיקה "גזענית" כמו ביטול זכות ההצבעה לערביי ישראל - כך צריך לעשות.

מספיק עם ההתנהגות הנאורה המחליאה הזו. רוצים להתנהג כמו בני אדם ובסוף תקבלו שילטון של חיות.

אגב לדעתי גם עוד 100 שנה ערביי ישראל לא יהפכו לרוב.

15. אלי מתחן Member

אני איתך. מדינת ישראל ביסודה היא מדינה גזענית ולאו דווקא במובן השלילי, היא מדינה של היהודים ובשביל היהודים. בשביל שהיא תישאר כזאת, לפעמים צריך לכופף כל מני מגזרים.