הגביע האנגלי-מועדון לעשירים?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏8/1/07.

1. צ'וצ'ו קמביאסו Member

אני לא יודע מה אתם מתלוננים הגביע האנגלי אחלה טורניר בניגוד לגביע האיטלקי, שם האיטלקים הטיפשים חושבים שזה מפעל מיותר אז מעלים הרכבים חלשים במקום לשחק רציני, הגביע האנגלי הקבוצות הגדולות לוקחות את הטורניר הזה בצורה חשובה, וגם הקטנות ובגלל זה יש משחקים אדירים, וזה מעלה את רמת החשיבות שגם מחזיקת הגביע יכולה להגיע לטורניר אירופאי מכובד יחסית כמו גביע אופ"א וזה מייצר עניין, לעומת זאת באיטליה הגדולות חושבות רק על אליפות ומזלזלות לגמרי בגביע בגלל שאין לו היסטוריה חשובה כמו הגביע האנגלי, וגם כי הם מתיחסים עליו כמו לגביע הטוטו במקרה הטוב, ולגמרי מביישים את עצמם, אינטר לפחות גם בתקופות הקשות שלה היא קבוצה גדולה שלוקחת גביעים ולא מזלזלת כמו יובה ומילאן שחושבות שבגלל שהם הכי טובות היו בשנים האחרונות אז מותר להם לזלזל ולהרוס טורניר כדורגל מכובד כמו גביע מדינה שצריך להיות חשוב בכל ארץ של כדורגל, הגביע האנגלי הוא מפעל אדיר עם כל המסורת וההפתעות ואני מקנא באנגלים שאני רואה את טורניר הגביע שלהם, שככה האיטלקים צריכים ללמוד לעשות גביע במקום לעשות שתי משחקי גמר ושתי משחקים כל שלב, לעשות משחק אחד כל שלב שיש הכרעה, הרבה יותר מעניין וכך יש הרבה יותר סיכוי להפתעה.

נערך לאחרונה ב: ‏8/1/07
  2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

הבאת כדוגמא לכך שהגביע היה מפעל של הקטנות 3 זכיות של הקטנות ב-12 שנה? הגביע באנגליה זוכה לכבוד מלא מהקבוצות הגדולות ולכן הגדולות גם מצליחות בו, שלא כמו הרבה פעמים במדינות אחרות שם קבוצות מרשות לעצמן להזניח את הטורנריר. הגביע האנגלי הוא לא יותר טורניר של הגדולות מהפרמיירשיפ, בעצם הוא אפילו הרבה פחות מזה.

3. raanana4ever Member

אז למה הוא הרבה פחות מזה? תסביר את עצמך עוד פעם, השארת אותי מבולבל...

4. Spanish Weapon Member

בספורט כמו בספורט (בד"כ) - הטובים יותר מנצחים.
    אין מה לעשות , אבל ארבעת המועדונים הגדולים פשוט גדולים כרגע על שאר הקבוצות , אך אין ספק שמדי פעם יבואו להן הבלחות של קבוצות שונות , כיאה לגביע.

5. Rudess Member

והיום אלן סנדרלנד גר במלטה. אבל אל תשכח את הגמר הגדול של 1971 כשניצחנו את ליברפול 2:1 משערים של צ'רלי ג'ורג' וג'ורג' גרהאם. יש לי את זה ב-DVD שקניתי באנגליה, מוצר חובה בבית של כל GOONER אמיתי!

6. Arsenal F.C Member

רק תגיד לי מאיפה אפשר להשיג. בניגוד אלייך, אני פה ושם גם נמצא בישראל. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

7. ARSI Member

דרך האתר הרישמי (arsenal.com) אני כמעט בטוח שתמצא את זה.

8. Rudess Member

ב- www.ebay.com או www.ebay.co.uk אתה יכול למצוא את זה בלי שום בעיה. או שתבקש ממישהו שהולך למשחק של ארסנל, יש בד"כ דוכן שמוכר DVD עם כל מיני משחקים גדולים של ארסנל, אז יש את זה שם גם.

9. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

קודם כל, באותן 12 שנה הייתה גם איפסוויץ' ששכחתי אותה, שגנבה את הגביע לארסנל ב1978, בגמר שנראה כמו הכי צפוי אי פעם על הנייר. דבר שני, באותן 12 שנה היו ארבע סנסציות, אם העונה קבוצה גדולה תזכה בגביע אז נסגור 12 שנה בלי אף סנסציה. רואים את ההבדל.

10. SeRgInHo Member

סליחה כמובן, אבל לדעתי זה דיון די מיותר. הסיבה העיקרית שאין הרבה הפתעות בגביע האנגלי היא שזה מפעל יוקרתי, ולמועדונים הגדולים יש כבוד אליו. אז מן הסתם אין הרבה הפתעות.
    אתה מעדיף שיהיה מצב כמו באיטליה או ספרד? שארסנל, יונייטד וצ'לסי יעלו לשחק עם ההרכב החמישי שלהם?

חוץ מזה להגיד שאין סינדרלות זה לא נכון. ווסטהאם הייתה נגיעה מהגביע, סאות'האמטון הגיעה לגמר, מילוול הגיעה לגמר. אלה לא נחשבות סינדרלות?

11. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

סלח לי סרגיי אבל זה שטויות.
    בגלל שמדובר במשחק אחד שהכל יכול לקרות בו הכל אפשרי. דווקא זה אחד ההזדמנויות היחידות של קבוצות קטנות להתעלות על עצמן מול הגדולות. מאחר ואין להן ממש מה להפסיד, זה לא שהמשחק הזה יכריע את הישארותן בליגה הבכירה או העפלתן לליגות העלויונות. בנוסף למוטיבציה האדירה. בכל אירופה זה עובד בצורה סנסציונאלית העונה באנגליה לא, אז אתה יוצא בסטיגמה שלטעמי לא קיימת.
    לי דווקא זכורים מהעבר כמה הפתעות מדהימות שהפכו את הגביע לעסק כל כך מרתק.

12. Ampelmann Member

לא. אבל גם המילה "מהפך" לא נוצרה בידי חיים יבין והיא בכל זאת מיוחסת לו. הפריקים הם אלה שהעלו באוב את המילה הזו.

13. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

לקטנות יש מן הסתם יותר סיכוי לזכות בגביע מאשר בפרמיירשיפ.

ואם תסתכל למאה ה-20 המוקדמת תראה אותו דבר. לא לוקחים פרק זמן יוצא דופן וקובעים אותו כסטנדרט. בשני המונדיאלים הראשונים זכו המארחות, אחרי זה זה לא קרה עד 1966, זה מראה על כך שהמונדיאל הפסיק מתי שהוא להיות הטורניר של המארחות?