הגיע הזמן להיפרד...

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י שגיא, ‏30/7/04.

1. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

שגיא איפה אתה עושה טירונות ?

2. ArsenalFan Member

כל הדיבורים האלו על הצורך באנשים שישמרו עלינו או התרומה לפי היכולת יפים מאוד בתיאוריה, אבל שם הם גם יישארו. לנו אכפת קודם כל ששגיא יהיה מרוצה בשירות שלו בצבא, ושיעשה מה שטוב לו. האגואיזם הקדוש? אולי, אבל ככה מסתדרים בחיים במדינת ישראל. גם בצבא.

3. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבקש להעיר, מקרוב - זה מתבקש, בעיקר לאור הניסיון שצברתי ב-10 חודשיי בצה"ל.

יש לי נתונים טובים. טובים מאוד אפילו - פרופיל 64, קב"א 54, דפ"ר 80. בהחלט מכובד, ואף הייתי מיועד לכמה דברים למרות שבדיעבד קיבלתי זימונים לגל"צ (שם עברתי כ-5 שלבים, ונפלתי באחרון עקב בלקאאוט קל, ואולי היעדר פרוטקציות. מי יודע) ועוד אחד לתפקיד תכניתן שפשוט לא רציתי בגלל הקריעת תחת ושלוש שנים קבע. לפיכך לא יועד לי תפקיד, ולמרבה תדהמתי - גם בבקו"ם לא יועדתי לקורס.
    4 חודשים ראשונים בצבא היו המכה הכי קשה שהאגו שלי יכל לספוג - כל החיים הייתי מצטיין - בלימודים, באמנות ובכלל - התבלטתי מבין שכבת הגיל מסביבי. פתאום הגיע צה"ל וכולם עקפו אותי בסיבוב. תלמידים שישבתי איתם במשך שעות בניסיון להסביר להם משוואות אלמנטריות באלגברה, הפכו לחיילים ממושמעים בתפקידים סודים במודיעין, ואני עשיתי עבודות מחשבים כעובד כללי במחנה השלישות.

ועם הזמן, יצא לי לגלות לא מעט דברים על צה"ל. ככה זה כשמושיבים חייל מול מחשב עם כל מסדי הנתונים של צה"ל.

אז תתפלאו - צה"ל לא ממש עובד יעיל, הוא לא ממש הוגן ותודהמו לגלות שיש לו הרבה יותר מדי חיילים. בגלל זה אנשים כמוני נדחקים בין הגלגלים, ומפללים שיום השחרור יגיע כבר. אז בינתיים אני מחכה לשחרור, ואני לא אמשיך לקנטר על צה"ל למרות שיש לי עוד טיעונים - כי יש כאן מלש"בים ובשום אופן לא אפגע להם במוטיבציה - רק דעו לכם שיש מספיק אנשים לעשות את העבודות השחורות, וכן - צריך לתגמל אותם ביתר נדיבות, אבל בשביל זה צה"ל צריך להתייעל. לא החיילים שלו.

4. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

רק רציתי לשתף אותכם בכך שאני אחרי נסיון של 36 חודשים בצה"ל. למה שאני מתכוון הוא שביום ראשון הקרוב אני אבקר בבקו"ם. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/eusa_dance.Xxx

5. תונל Member

בגלל אנשים שעושים את מה שאתה מציע בלי צורך אמיתי,
    לאנשים שבאמת צריכים - אולי כמו שגיא - הרבה יותר קשה להשיג את ההקלות האלה והם יכולים לסבול קשות בצבא.

ציטוט של הוטספר:
    לגבי צורת ההתנהלות המחרידה של הצבא אתה צודק לחלוטין. ואם באמת יש יותר מדי חיילים כמו שאתה אומר, אז פה אתה מחדש לי וזה מחזק את זה עוד יותר את תפיסתי לגבי ההתנהלות הבזויה של הצבא. יש מקרים של מחסור בכוח אדם שגורם לאחרים לעבוד פי 2 (במקרה שלי אני מדבר על חיל האויר, לא יודע איך זה בחיל ירוק).

ולשגיא, לא רוצה לבאס אותך אבל אתה חייב להתכונן נפשית:
    אני כבר מדמיין אותך באחד מימי שלישי\רביעי בחודשים הקרובים מחפש מקום להתעדכן כמה כמה מכבי חיפה - רומא (דוגמה נחמדה). למזלי בתקופת חיפה בליגת האלופות לפני שנתיים עשיתי מאמצים עילאיים כדי לראות את המשחקים והצלחתי, אבל אתה בטירונות, ככה שקשה לי לראות איפה תראה את המשחקים. (מה רע בלהאמין שנעבור את רוזנבורג?)
    בכל אופן בהצלחה.

נערך לאחרונה ב: ‏7/8/04
  6. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

לא כזאת בעיה. סדר היום נגמר ב-8-9, ואז אתה חופשי ללכת לשק"מית בבסיס שלך, וברוב השק"מיות בבסיסים שכאלה יש טלוויזיות - ואירועים כמו משחקים של מכבי או משחקי כדורגל בגביעי אירופה לא רוצים לפספס.

7. cavenaghi Member

שיהיה לך בהצלחה, שיגמר מהר ותשמור על עצמך!!!

תבוא לבקר בימי שבת.

8. שגיא Guest

כמה דברים:

אילן, יש לך עוד שנה, ורואים שאתה לא מכיר את המסגרת הצבאית. להגיד ש"אם נתנו לי פרופיל קרבי זה אומר שאני מתאים", זה פשוט לא נכון. הצבא אמנם בודק אותך, אבל בינינו, הוא לא מתאמץ יותר מידי. דוגמא לכך: כשהייתי אצל רופא בבקום, הופתעתי לגלות שהאסטמה שממנה אני סובל, כלל לא כתובה בתיק האישי, מין התעלמות צבאית כזו מדברים שנאמרו בצו הראשון. בכל אופן, אמנם הפרופיל שלי הוא קרבי, אבל זה בגלל שהם בודקים בשטחיות. הם רואים "אסטמה, נזלת אלרגית", טוב, נשים לו 72. הבעיה אצלי יותר רצינית. יש לי רגישות לאבק ולעשן סיגריות, הסיגריות פחות רלוונטי פה כי זה בכל מקום בכמויות, אבל האבק בשריון בא לידי ביטוי יותר גדול, כיוון שתכף יגיעו האימונים הקשים, המטווחים, ולמידה על תפקידי הטנק. מה שקרה לי זה ככה: ביום חמישי הלכנו בבוקר לראות טנקים בבסיס, בשטחי האימון. המפקד הסביר קצת, פה ושם, בכל אופן, הכל שם כמובן מלא אבק. בלי שום פעילות פיזית, מאותו רגע התחילו לי כל הבעיות שרשמתי בהודעה הקודמת בדיון הזה, ומה שנותר לי עד עכשיו. כרגע מה שאני יכול לעשות זה לקוות שהרופא יתחשב במצב, למרות שזה לא ריאלי במסגרת הצבא. אני בכל מקרה, לא מתכוון להישאר שם.

9. Julian Joachim Member

אנחנו מאחורייך שגיא :)

ותונל, מה שאמרתי זה באמת מה שעשיתי, אבל תאמין לי שהגיע לי 64 על כ"כ הרבה דברים אחרים ומוצדקים (שהצבא בחר להתעלם מהם או לא להתייחס אליהם בחומרה המתאימה) ולכן נאלצתי לנקוט באמצעים האלה...

אגב, אני מסכים עם מה שאמרת, פשוט רציתי שתדע שאני אישית לא דוגמא כזאת.

10. ofer16 Member

אני מרגיש אידיוט בגלל האיחור בתגובה... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/sad.Xxx

שגיא, אחד מהמנהלים והכותבים הטובים שהיו (ועדיין ישנם, לא משנה איפה הם נמצאים) באייסוקר. אני זוכר שכשהגעתי למערכת אתה היית אחד מהמנהלים הראשיים, ואני לא חושב שהיה מישהו יותר מתאים לתפקיד. אתה ואמיל, ומאוחר יותר פולדש, באמת עשיתם עבודה קשה, אבל עשיתם אותה נפלא.
    תודה לך, על התרומה שלך לאייסוקר, על העבודה וההשקעה.

אני בטוח שזה לא שלום, אלא להתראות. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/biggrin.Xxx

אגב, אני עד לפני כמה חודשים הייתי בטוח שאתה שגיא "אשקה"... עד שמישהו אמר משהו על זה בפורום הגולגולות... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בסדר עופר אני מגיב אחרייך....

שגיא, היה לי העונג לכתוב לצידך באותו פורום במשך כמעט שנתיים וחצי. אתה הבן אדם שתרם לאייסוקר יותר מכל אחד אחר, ואתה ראוי לצל"ש. אתה מאוד תחסר (או כבר חסר) פה, הפורום באמת לא יהיה אותו הדבר בלעדייך. לך תעשה חיים, בעיקר תשמור על עצמך ושיהיה לך גיוס קל ככל האפשר.

בהצלחה!

בקשר לדיון שהתפתח פה,
    אילן, הפרופיל זו החלטורה הכי גדולה שאי פעם פגשתי. אתה צריך כמה מסמכים בשביל לקבוע פרופיל מסוים, ובכלל אם לפלדש הורידו פרופיל על התכווצות שרירים שהייתה לאבא שלו בגיל 3 זה אמור לרמוז לך משהו לגבי הצבא. אני באופן אישי לא במצב פיזי (אני מדבר על הגוף שלי אחרי מחלה קשה שהייתה לי) שבו אני יכול לשרת בקרבי, אבל עדיין בשביל הצבא הסעיף הזה לא הספיק והוא נתן לי פרופיל קרבי. למזלי אני בסופו של דבר לא אלך לקרבי, אבל עדיין כל העסק הזה מסריח.

12. Ilan Member

באמת שאין לי כח להתחיל להיכנס לזה (תאמין לי, כבר 5 וחצי בבוקר וחרשתי על הנושא הזה).
    אני רק אגיב ב2 מילים:
    קח לדוגמא את פולדאש. אדם שמשחק כדורסל (טורניר סל-ניוז), אדם שמטייל (סיני), אדם שעושה כושר (היום הוא אמר לי שהוא הולך לחדר כושר)- אם אדם כזה לא יכול ללכת ולקרוע תתחת 3 שנים אז אני בן זונה! זה פשוט מרתיח אותי כל התירוצים המזדיינים שלכם (וסליחה על הגסות. אני פשוט מתעצבן מזה כל פעם מחדש). מה לעזעזאל אכפת לי? כמו שהוא נהנה, וכמו שהיה יכל להיות שבוע בחור של סיני- הוא גם יכול ללכת ולקרוע תתחת בקרבי. יודע מה? אז הוא לא הבנאדם הכי בריא בעולם (אני לא יודע, אני נותן אפשרות), אז בגלל זה יש תפקידים פחות קרביים! אבל להגיד על בנאדם כמו פולדאש שהוא לא יכול להיות קרבי- כשבנשימה אחת הוא מטייל, עושה ספורט, וכו'- זה פשוט בושה ואני מתבייש שאנשים כמוני צריכים לשרת אתכם בעוד 3 שנים באיזה חור בעזה. יודע מה? אז אתה לא בנאדם של 97, אבל אתה כן בנאדם שיכול לעבור טירונות כמו גבר ואתה כן בנאדם שיכול לשרת בשטחים ולשמור שם. זה שאתה לא רוצה זה משהו אחר, אבל אל תגיד לא יכול, כי זה מרתיח אותי.

כוסעמק! תפסיקו עם ההתבכיינויות שלכם. אז נכון, יש אנשים לא בריאים, אבל אדם כמו פולדאש (ופולדאש, אל תיקח את זה אישי, פשוט אותך אני מכיר קצת יותר טוב ואני יכול להביא אותך כדוגמא), אדם שעושה ספורט, שמטייל, שמבלה, שנהנה- ואז שהמדינה צריכה אותו הוא מביא לה כמה טפסים מזדיינים מרופאים שאומרים שהוא לא כשיר לשרת את המדינה בתור קרבי- זה פשוט עלבון ובושה. זה מגעיל אותי ואני פשוט חושב פעמיים האם באמת אני לא פרייאר שאני חושב ללכת בכיוון של קרבי?!?
    נמאס מהשתמטות המסריחה הזאת.

אז יודע מה? יכול להיות שפולדאש צודק. אז יכול להיות שיש לו כמה בעיות שאני לא יודע עליהם, אבל אם הוא יכול להתגבר על הבעיות האלה בסיני, ויכול ללכת למכון כושר, ויכול לעשות את אותם דברים שאני עושה, אין שום סיבה שכאשר פתאום יצטרכו אותו הוא יניף בכמה טפסים ובעיות שאומרות שהוא לא יכול להיות קרבי. יש אנשים עם בעיות הרבה יותר חמורות ממנו שעושים הכל בשביל להתגייס לקרבי וגם מצליחים (ושוב, הוא זה רק דוגמא אחת. פשוט אותו אני מכיר, אני מדבר פה בכלליות ולוקח אותה כדוגמא). תאמין לי שאם האנשים האלה מצליחים אז מי זה פלדש שיגיד שהוא לא יכול להיות בקרבי בגלל בעיות מינוריות (וכן, אני מכיר בנאדם שהוא חולה קבוע ויכל בקלות לא להתגייס לקרבי אבל הוא בכל זאת התגייס לקרבי על פרופיל 70 ומשהו [לא זוכר איך זה הולך] וזה עוד אחרי שהוא העלים הרבה בעיות מהפרופיל שלו).

אני את שלי אמרתי ואין לי כח ורצון לדון בנושא הזה יותר מהסיבה הפשוטה שאני יודע שאני צודק וכל מילה שתכתבו לא מוסיפה לכבוד שלכם. יש נושאים שפשוט אין לי רצון להתווכח, עד שזה עולה לי על העצבים ואני כותב את כל מה שאני חושב. אני מבקש סליחה אם פגעתי במישהו בהודעה הזאת, זה פשוט יכול להרוג אותי ההשתמטות והתירוצים העלובים שלכם. להגיד אני לא רוצה זה מובן לי. להגיד אני לא יכול זה מוציא אותי מדעתי.

(אל תקחו אותי יותר מידי קשה, זה פשוט מרתיח אותי ואני גם ככה גמור מעייפות).

עריכה: חחח, בהתחלה כתבתי שאני אגיב ב- 2 מילים http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/bduh.Xxx .

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏10/8/04
  13. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא מבין מה הקשר לסיני. מה צריך אנרגיות בשביל זה? כל יום בסיני, שבו פולדש ישב ולא עשה כלום ורק עישן נרגילה בכמויות, הוריד לו בערך 70% מהכושר. תעשה כמה אחוזים של כושר ירדו לו בשבוע בסיני ותבין שאני כמו שאני מכיר אותו יכול להתערב איתך שבמעבר גבול בקטע של ההליכות הוא כמעט התעלף (ולא דיברתי איתו על זה אבל זה כל כך ברור).

ופולדש מכון כושר? יש הבדל. שמה הוא יכול לעשות אופניים ואז לנוח שעה וחצי, כדי שיהיה לו כוח להרים 4 פעמים משקולת של 5 קילו, ואחרי זה שוב לנוח שעתיים. פולדש, כמו שאני מכיר אותו, לא יכול לשרת בקרבי, הוא פשוט יתמוטט שמה. האבסורד הגדול זה שהצבא קבע שהוא לא יכול להיות בקרבי לא בגלל הסיבה האמיתית, אלא בגלל איזו סיבה שהוא הוציא מהתחת.

ואילן, גם טירונויות של פרופיל 72 הן קשות. אח שלי, שאמנם לא היה בכושר לסיירת מטכ"ל אבל היה לו כושר סביר ומעלה, אמר לי שהיה בטירונות שלו קריעות תחת רציניות, ומלא אנשים התמוטטו שמה. היית צריך להיות את טכס הענקת הכמתה שלהם: כולם עומדים וכל 2 שניות בערך מישהו אחר נופל שמה, אנשים נפלו כמו זבובים. פולדש לא יכול לעבור טירונות כזו "כמו גבר". ולשרת בשטחים כל אחד יכול, כל מה שצריך זה לשבת כל יום 15 שעות בתוך בונקרים או בשער של איזה ישוב של חבורה של אנשים ששונאים אותך בערך כמו את הערבים, ולקוות שלא יגיע איזה מחבל עם רובה.

14. Julian Joachim Member

אילן, אין לי בעיה לתרום למדינה, ואין לי בעיה גם להיות בשטחים, אבל לצערי זה דורש דברים שאני, פיזית, ל-א מסוגל אליהם.

סיני? זה הרי סתלבט של שבוע, לא עשיתי שם כלום.
    לשחק כדורסל? בחייאת, אתה רציני?! ראית אותי פעם אחרי כדורסל של שעתיים? אני סחוט לגמרי ולא יכול לזוז!
    ובקשר למכון כושר, אני עושה במינון קטן יחסית, ורק עד שאני מרגיש שאני לא עושה לעצמי נזק, ותאמין לי שגם אחרי ביקור של 45 דקות במכון כושר, כואב לי הגוף בערך יום. ושוב, אני לא מתאמץ שם כמו שאני צריך בצבא, ואני יכול להפסיק מתי שבא לי.

ומעבר לזה, כן, יש לי בעיות שלא-מאפשרות לי להיות קרבי. יש לי נטייה למיגרנות (תחשוב מה זה לחטוף כאב ראש באמצע מסע כומתה), ויש לי פוטו-פוביה (רגישות לאור) שזה גם לא תורם לעניין כאבי הראש ומעל הכל יש לי עקמת ברמה שאם אני אשב בטנק כל היום במשך 3 שנים של שירות אני עלול לצאת חצי-נכה. והצבא יודע את זה, הוא פשוט מקווה שזה לא יקרה (ואני מכיר מישהו שזה קרה לו והוא עכשיו נכה צה"ל). וזה עוד לפני שמדברים באמת על המצב של הגוף שלי ושל השרירים שלי, שמבחינה גנטית באמת לא הכי טוב (הקטע עם השרירים בפרופיל הוא בדיחה אבל כעיקרון לאבא שלי יש בעיות וסביר להניח שגם לי יהיו מתישהו).

זה שאני יכול להרביץ לך או אפילו לשחק כדורסל לא הופך אותי לכשיר-לשירות... ואת זה אתה לא ממש מבין. נקווה שיום אחד תבין.

ובלי קשר, תאמין לי שאני הבנאדם האחרון שאפשר לומר עליו שהוא ניסה להתחמק מראש. הצבא לא ממש השאיר לי ברירות אחרי שהם לא לקחו ברצינות את שאר הבעיות שלי ואחרי שהם לא שלחו לי זימונים לכלום (כי באותה תקופה לא היה לי פרופיל), לא ממש היו לי ברירות (שוב, אם הייתי יושב בטנק 3 שנים הייתי יוצא משם ישר לקריירה מצליחה בליגת הכדורסל לנכים).

15. שגיא Guest

אני עם פולדש, הבעיה שאני עבדתי מאוחר מידי.

בכל אופן, אני אמנם נשאר בשריון, אבל ביום ראשון אני עובר לטירונות 02 למסלול של תומך לחימה, שזה בעצם ג'ובניק. לא מאלה שחוזרים כל יום הבייתה, אבל גם לא מאלה שטוחנים שמירות בשטחים, וזה כמובן עדיף לי על פני האפשרות של להישאר לוחם בשריון.