הגרלת האלופות: אינטר ויונייטד בקרב ענקים !

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י Michael Carrick, ‏9/12/08.

1. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

כבר עכשיו מתחילים במתמטיקה, אני מאמין שלהרבה קבוצות יש עדיפות אפילו לסיים במקום השני ולקבל הגרלה נוחה יותר (שימו לב שקבוצות כמו ליון\באיירן, צ'לסי, אינטר, אתלטיקו מדריד, ריאל מדריד\יובה, ואפילו ארסנל יכולה ליפול).

בכל מקרה לסיים במקום השני זה בטח לא רע.

2. Raulito Madridista

http://www.marca.com/ficheros/marca/imagenes/juande_champions091208_ES.Xxx
    שתיהיה בכורה מוצלחת

הסיכויים להעפיל לשמינית הגמר מהמקום הראשון שואפים לאפס ובטח כאשר מצפה לנו משחק העונה ביום שבת, אני לא רואה שום סיבה לפתוח עם ההרכב הראשון. לנוכח כמות הפצועים הגדולה, אין לחואנדה ראמוס את האפשרות לשנות יותר מידי ולהעניק להרבה שחקנים מנוחה, אז אלו העיקריים שצריכים לנוח לדעתי הם ראול(למרות שאני מעוניין שיישפר את המאזן שלו העונה בליגת האלופות ובכלל), ראמוס וגאגו, כאשר במקום הארגנטינאי הייתי מציב את חאבי גארסיה בעמדת הקשר האחורי ועושה ניסוי, אני חושב שהוא יכול להציג יכולת טובה יותר מאשר גאגו. חבל שעל פי ההערכות אז אנטון לא פותח בהרכב, מיותר לראות שוב את מרסלו על המגרש, חבל שהילד הצעיר לא ייזכה להזדמנות לפני הקלאסיקו. אני מקווה לראות את אריאן רובן יותר מחובר לשאר השחקנים - לא ייקרה שום דבר אם הוא יימסור מידי פעם. וכמובן שלא ייפצע. אני מאוד מרוצה מהמערך הסימטרי שראמוס מתכנן על פי התקשורת, זה נראה טוב לדעתי חשוב להשיג ניצחון היום ולהגיע לקלאסיקו עם טעם קצת פחות מר בפה.

אני מקווה לראות את באיירן מינכן מסיימת במקום הראשון בבית שלה והיא בהחלט מסוגלת לנצח גם בצרפת. השאלה האם קלינסמן יעלה בהרכב החזק ביותר, הרי לבאיירן יש משחק חוץ לא פשוט בכלל ביום שבת. מעניין אם ליון תגיע למשחק במגמה הגנתית ותנסה לעקוץ במתפרצות כמו כששיחקה בגרמניה, או האם היא תנסה להכתיב את הקצב. ריברי כמובן מצוי בכושר מצויין אצל באיירן ומעניין יהיה לראות אותו משחק לראשונה בצרפת מאז עזב את מארסיי.
    ויאריאל לא תצליח לסיים במקום הראשון בבית, אין סיכוי שיונייטד לא תנצח את אלבורג.
    ארסנל צריכה לא להפסיד בפורטו למרות ההרכב החסר שלה.

נערך לאחרונה ב: ‏11/12/08
  3. avdz7 Member

נו מה הם רצינים?!
    איזה פאדיחות!
    אבל בדיוק גם 2-0 לסלטיק אז אני רגוע (ואדום לויאריאל).

4. Raulito Madridista

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/12/10/raul1.Xxx
    עוד אחד

אני דיי מרוצה מהמחצית הראשונה שלנו. אם כבר חואנדה ראמוס בחר לעלות את ההרכב החזק ביותר(פרט לקסיאס כמובן שהספסול שלו לא כל-כך מובן לי, אבל שיהיה), אז לפחות אנחנו מציגים כדורגל טוב ומובילים בצדק, וכמה משמח שזה ראול. אני מקווה שהקבוצה תבקיע עוד שער בדקות הראשונות של המחצית השנייה ואז הייתי רוצה לראות מספר שחקנים מוחלפים ומקבלים מנוחה - ראול והיגואין בעיקר ואולי גם גאגו שהיום נראה טוב. למרות שזניט משחקת בהליכה פחות או יותר, אני מרוצה מהצורה בה הקבוצה משחקת. הקבוצה מחזיקה בכדור חלק ניכר מן הזמן(60%,דבר כזה לא היה כבר הרבה זמן) אבל יותר מידי הזדמנויות לשערים לא ראינו. השחקנים עושים לחץ קצת יותר טוב על המגרש וזניט אכן איבדה מספר כדורים בחצי שלה. רובן היום משתף קצת יותר את שאר השחקנים, הוא מאוד רוצה זה בטוח. אני אוהב את הניסיונות של היגואין מרחוק, צריך לאיים הרבה על השער. גם ואן דר וארט מנסה אך הוא בינתיים נבלם או בועט חלש, אבל לאט לאט זה יישתפר. סאלגדו ומרסלו יכלו לתרום יותר למשחק ההתקפה שלנו מבחינת הדיוק במסירה האחרונה. אני עוד בטוח שנראה מהם שגיאה בפן ההגנתי.

באיירן מינכן פשוט רוקדת בצרפת, תוצאה פשוט נהדרת שלה. ראיתי את השער השלישי והוא פשוט אומנות. הרבה סבלנות ודיוק. מירוסלב קלוסה ממשיך את התקופה הטובה שלו והיום הוא כובש צמד. אני לא בטוח שטוני יסיים את המשחק ללא שערים. קלינסמן בוודאי ייבצע חילופים במחצית כדי לשמור על חלק משחקניו לקראת משחק הצמרת ביום שבת, אפילו הוא לא חשב שזה יהיה כל-כך קל.
    חבל שויאריאל לא מנצלת את השיוויון המפתיע מאוד בין יונייטד לאלבורג. מה שכן, אני ממש לא מאמין שהתוצאה הזו תישמר.

עריכה:

http://www.marca.com/elementosPortada/fotosPortada/2008/12/10/raul_robben.Xxx
    http://www.marca.com/marcador/futbol/2008_09/champions/1a_fase/jornada_6/grupo_h/rma_zen/13.Xxxhttp://www.marca.com/marcador/futbol/2008_09/champions/1a_fase/jornada_6/grupo_h/rma_zen/11.Xxx

שני השערים הנוספים שלנו במחצית השנייה העלו חיוך גדול על הפנים. השער של אריאן רובן פשוט שיחרר אותו והוא התחיל למסור ואפילו לחייך מידי פעם, הוא שוב הוכיח שיש לו את הכישרון אבל הפציעות והאופי הבעייתי שלו מנעו ועדיין מונעים ממנו להיות באותה שורה של ליאו מסי, רונאלדו, ריברי ואחרים. השער של ראול העלה בי זכרונות מתקופת השיא שלו, שער אמיתי בהקפצה והרבה יותר איכותי מהשער שלו נגד ספורטינג גיחון בליגה, הצמד הזה הגיע לו היום, הוא השקיע המון כרגיל. ומי מסר לו? אריאן רובן...שכמובן הבקיע אחרי מסירה של ראול....אם השחקנים היו רוצים המשחק היה נגמר בתוצאה הרבה יותר גבוהה, אבל אין טעם להיות חזירים וזה טוב שהשחקנים הורידו הילוך. אהבתי את החילוף של ראול בדרה ה-60, חואנדה ראמוס עשה בחוכמה. מה שכן, חבל שגאגו השלים 90 דקות ואותו דבר לגבי היגואין. גוטי וואן דר וארט מבחינתי לא השאירו שום חותם על המשחק. גוטי לא סיפק שום מסירה מעניינת והאיומים של ואן דר וארט על השער היו לא רציניים. היגואין היה פעלתן ועשה כמה תרגילים יפים, בעיקר רחוק מהשער. מפתיע שסאלגדו(שענד את סרט הקפטן) ומרסלו לא עשו שום חורים באגף. מרסלו שיחק במחצית השנייה איפה שהוא רצה, הוא ממש קיבל מחואנדה ראמוס מתנה - פטור מהגנה בעקבות המערך המעובה. הוא עדיין לא תרם לנו כלום בהתקפה למרות הגנון. לא ספגנו שער היום וזה חשוב. אנחנו מגיעים במצב-רוח טוב מאוד לסופר-קלאסיקו ואני מרוצה מהופעת הבכורה של חואנדה ראמוס. כמה חבל שבאטה לא הצליחה לגנוב גול ואז היינו מסיימים ראשונים, אבל לא נורא.

* ארסנל הפסידה בפורטו וסיימה שנייה בבית...כמה חבל עבורה.
    *מפתיע התיקו של אלבורג באולד-טראפורד, חולשה גדולה מצד יונייטד שבהרכב שלה היו שחקנים מצויינים.
    * ריאל מדריד, אינטר, צ'לסי, ארסנל...כמה קבוצות גדולות סיימו במקום השני. תיהיה חגיגה בשמינית הגמר.

5. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

משחק טוב של פורטו , עשו לחץ מאוד גבוה בהרבה רגעים מהמשחק דבר שהקשה מאוד על האנגלים לפתח משחק.

תענוג לראות חוד שמורכב מסבוז'ה רודריגס (ענק היום) וליצ'ה לופס (עשה תעבודה כהרגלו) , חבל שהצלע השלישית של ההתקפה זה שחקן טיפש ואנוכי (למרות הכשרון) בדמותו של הולק .
    פרננדו היה המצטיין שלי במרכז הקישור של פורטו.

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

זה כ"כ מתבקש! צ'לסי\אינטר - ברצלונה
    לדעתי אלו גם שתי הקבוצות היחידות לצד מנצ'סטר יונייטד שיכולות לעצור את המכונה הקטלונית.
    יהיה מעניין.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/12/08
  7. avdz7 Member

פתאום מגרילים בשמינית הגמר משחק של ספורטינג - פנאתנייקוס. מקווה מאד שזה לא מה שיהיה.. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

בקשר לשמינית הגמר, מתי ההגרלה בדיוק?

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏11/12/08
  8. rivaldo משתמשים של כבוד היכל התהילה

ההגרלה ב19 לחודש , יום שישי הבא.

כמה משחקי גמר יכולים להיות בשמינית הזו...

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינתי שזאת תהיה הגמר! זה לא משהו אישי לאף אחד, אבל כל כך קל לאהוד קבוצה עשירה באירופה. אלה אוהדים מפונקים וללא זהות אמיתית (קח למשל את צ'לסי או עכשיו את מנצ'סטר סיטי), יותר מדי קבוצות מסורתיות נעלמו עם הזמן בגלל ז'אן מרק בוסמן. קבוצות כמו אייאקס או בנפיקה פשוט לא יכולות לאלימות של הקבוצות העשירות. נכון, סביר להניח ששתי הקבוצות נוהלו הרבה שנים בצורה לא טובה, אבל אין לקבוצות עם פחות כסף שום אפשרות היום לבנות קבוצה.

אני מתקשה כל שנה לראות שהקבוצות העשירות מחלקות בינן לבין עצמן את השלל. אחד הדברים היותר יפים של הגביע האנגלי הוא אלמנט ההפתעה. קבוצות קטנות לא פעם מגיעות לגמר, לי אישית נמאס מהשליטה של הקבוצות העשירות באירופה. נמאס כי הן הורסות את הקבוצות הפחות עשירות (מה, אייאקס קבוצה קטנה?), ע"י שוד הכשרון שלהן. הכדורגל המודרני נהרס ולכן אני מאד מקווה שקבוצה קטנה תגיע לבסוף לגמר, רק חבל שבגלל שאופ"א רוצה מיליון משחקים שזאת בעצם משימה בלתי אפשרית.

אני מתגעגע כמו בעבר לגביע אלופות אמיתית!!!

10. SeRgInHo Member

אתה מזכיר לי את אוהדי טוטנהאם פה שבכו על הקבוצות הגדולות (ליברפול, יונייטד) בקיץ כי אלה "חטפו" להם את שני הכוכבים הכי גדולים של המועדון.
    רק מה, הגמל לא רואה הדבשת של עצמו. אותם איאקס, טוטנהאם, או כל קבוצות נחותות אחרות (לשם הדוגמה כך נקרא להן) חוטפות בצורה עוד יותר מכוערת שחקנים מקבוצות עוד יותר נחותות מהן. אבל אתם מתעלמים מזזה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/08
  11. riquelme1 Member

אולי שלב הבתים המשעמם ביותר שזכור לי בליגת האלופות.

12. George Best Member

בדיוק מה שאמרתי בקיץ.
    מי ישמע הונטאלר גדל באייאקס למשל...
    כל ההעברות בכדורגל זה בדיוק, אבל בדיוק כמו שרשרת מזון.
    אוהד אייאקס מתלונן על הכדורגל המודרני, די נו, בחייאת.

ריקלמה,
    צודק, כתבתי בדיון של משחקי יום שלישי שהבתים כ"כ לא מלהיבים, כ"כ מעיקים ומיותרים,
    הגיע הזמן לחזור לנוק-אאוט, הבתים מייגעים ומיותרים מאוד.

13. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

הרבה אומרים ששיטת הבתים היא משעממת. אני לא מסכים לכך-בתים יכולים להיות מרתקים אם יש מספר נכון של קבוצות שמוגרלות. זוכרים את הבית של יונייטד, באיירן, בארסה וברונדבי מעונת הטרבל שלנו? זוכרים את הבית של בארסה, ליברפול, רומא וגלאטסריי מעונת 01/02? זוכרים את הבית של מילאן, ברצלונה, לידס הגדולה דאז ובשיקטש מעונת 00/01?

ולכן ההצעה שלי-להפוך את הסדר. שלב ה-32 קבוצות צריך להיות שלב נוקאאוט שבו הקבוצות הנחותות יודחו אלא אם כן יציגו משחקים טובים במיוחד, ואח"כ שלב 16 הקבוצות יהיה של בתים.

אם ניקח את הבתים של העונה, הדרגים ההיפוטתיים יהיו:
    דרג א'-ליברפול, באיירן, ברצלונה, רומא.
    דרג ב'-יונייטד, יובנטוס, פורטו, פנאתנייקוס.
    דרג ג'-ריאל מדריד, אתלטיקו, ארסנל וספורטינג
    דרג ד'-צ'לסי, אינטר, ליון, ויאריאל.
    זה הולך לפי מיקום בבתים-ארבעת ראשי הבית הטובים, ארבעת ראשי הבית הגרועים, ארבעת מקומות 2 הטובים, ארבעת מקומות 2 הגרועים.

תארו לעצמכם שלב בתים כזה:
    בית א'-ליברפול, יובנטוס, אתלטיקו, ליון.
    בית ב'-באיירן, יונייטד, ריאל, אינטר.
    בית ג'-ברצלונה, צ'לסי, פנאתנייקוס, ספורטינג
    בית ד'-רומא, פורטו, ארסנל, ויאריאל.

אמנם הכנסתי אותנו לבית מוות, אבל זה יוצר בתים סופר-אטרקטיביים שיצרו הרבה יותר עניין מהפארסה הנוכחית. ובשנים חזקות יותר, כשמילאן משתתפת וקבוצות כמו ברמן ואיינדהובן נראות חזקות יותר זה בכלל יכול להיות מרתק. מה דעתכם?

14. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

השיטה שלך אולי עדיפה על הנוכחית במחשבה ראשונה (עוד לא השקעתי מחשבה שנייה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx ) אבל אני גם חושב שצריך לשחק נוקאאוט וזהו , בלי בתים.

זה גם יוריד מעומס המשחקים של הקבוצות הארופאיות שמשחקות באלף מסגרות (סופרקאפים , גביעי ליגה , גביע , אלופות\אופ"א , ליגה וכו'...) - אבל בדיוק מסיבה זאת זה לא יקרה כי כמה שיותר משחקים יותר טוב לכיס של כל מיני אנשים.

15. Michael Carrick מנהל כללי מנהל כללי

טעות שלי.

נערך לאחרונה ב: ‏12/12/08