הגרלת הבתים של יורו 2008

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י תומר22, ‏1/12/07.

1. אחד_מנתניה Member

מה קשור סגל, להרבה נבחרות יש סגל חזק (צרפת למשל) ואף אחד לא בא בטעות לקמפיין המוקדמות שלה כשהיא בכלל סיימה אחרי איטליה.
    לאיטליה היה את הבית הכי קשה במוקדמות והיא עדיין סיימה במקום ראשון כולל ניצחון בחוץ על סקוטלנד שזה תמיד קשה, אז נכון בהתחלה בא ההפסד לצרפת ותיקו מול ליטא אבל בהמשך איטליה חזרה לעצמה ושיחקה כדורגל מצויין (ככה לפחות אני אישית חושב).
    והיא לא עלתה בקושי, הבית פשוט היה צמוד עד הסוף, ואיטליה כמו תמיד הוכיחה שבמאני טיים היא מתפקדת הכי יעיל בעולם.
    אם המאמן היה ליפי או קאפלו אני לא חושב שמישהו בסוף הקמפיין היה מדבר עכשיו כמו שמדברים על דונאדוני, יכול להיות שהוא יכשל ביורו אבל היא אפשר להגיד שהוא נכשל/לא עמד במשימה במוקדמות.
    גם קלינסמן לא עשה שום דבר משמעותי, גם בקנבאואר לא עשה שום דבר משמעותי לפני שהוא התחיל לאמן את גרמניה ואתה יודע איך זה נגמר.

לא סופרים את רומניה מהסיבה הפשוטה, שאם כל הכבוד איטליה וצרפת הרבה יותר חזקות ממנה.
    אני גם לא מבין מה הרעש סביב הולנד על כך שהיא מועמדת לתואר, זה אותו רעש על כך שאנגליה פייבוריטית לזכות במונדיאל, לטענות כאלה אין שום אחיזה במציאות.

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/07
  2. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

בכוונה הסברתי על קלינסמן לפני.
    תגידו מה שתגידו, הנבחרת האיטלקית היא נבחרת אדירה עם מאמן בינוני מינוס, העובדה שגם בקדנציית האימון הצעירה שלו כמאמן לפני המינוי למאמן נבחרת איטליה הוא לא הותיר חותם עוד יותר תמוהה בעיני. תחילה חשבתי שזה יכול להיות הברקה, אבל אז ראיתי את היכולת.
    איטליה הרשימה בחודשים האחרונים? מתי ואיפה? אני דווקא זוכר פשלות לא קטנות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx

ושוב אני אומר לטובת האלו של הבינו את כתבת המשורר, איטליה נבחרת מצויינת שיכולה ועוד איך לזכות ביורו ( רק שלא תיפלו עלינו עד הגמר http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dry.Xxx ), אבל החיסרון של הנבחרת הזאת זה עמדת המאמן.

3. uri משתמשים של כבוד היכל התהילה

בוודאי ובוודאי. אין אלה חוקי הכדורגל בלבד, אלא הסכמות אוניברסליות, גיאומטריות ואף מטאפיזיות הגורסות שמן הפיסגה, בלי להבדיל לאיזה כיוון תלך, אפשר רק לרדת.

זה אולי ישמע לך כפיסכולוגיה בגרוש, אולם תופעת ה"האנג-אובר" לאחר הגעה לשיא היא תופעה שרירה וקיימת. אותה החמרמורת השפיע על מיטב שחקני הנבחרת ולא מעט שחקני האזורי הציגו יכולת שבעה גם בליגה במדי קבוצותיהם. בנוסף לכך, השחקן אולי המשמעותי ביותר הן כשחקן מרכזי והן כדמות המושכת בחוטים בדמותו של פרנצ'סקו טוטי פרשה מן הנבחרת. לא זאת בלבד, כי עזיבתו של קפטן רומא כפה אחריה שינוי בשיטה ובמערך. מערכים ושיטות תבועים בנבחרות הכדורגל לאורך שנים מהסיבה שמאמן הנבחרת רואה את שחקניו לעיתים נדירות, זמן אשר אינו מספיק להטמיע שינוים גדולים כגון זה. ועל על מאמן הנבחרת היה לשנות תפיסה, מערך ושיטה שהלכו עם הנבחרת 6 שנים רצופות. בנוסף לכך, בעיות הקאלצ'יופולי שקראו באותו הקיץ פגעו לא רק מנטלית בשחקני הליגה, אלא גם עזיבת הכוכבים לארצות זרות שקרה בעקבותיה פגעה ביכולתם. על כן, נראה שהצמב קשה מאין כמוהו, שאליו הצטרף הלחץ התמידי מהתקשרות ובית לא קל שכלל את צרפת, סקוטלנד ואוקראינה.

האם תצליח למצא מאמן נבחרת שקיבל את נבחרתו במצב פחות נוח מזה שקיבל דונאדוני? אני סבור שלא.

4. אחד_מנתניה Member

אני באמת לא יודע איך אתה כל כך סבור שקלינסמן היה רק "מוטיבטור", בישביל זה הבאתי לך דוגמא של קנבאואר, ואני יכול להביא לך עוד דוגמא כמו פרנק רייקארד.
    היא נצחה את סקוטלנד בחוץ, נצחה את אוקראינה(נבחרת שכמעט לא מפסידה בבית) בחוץ,
    אני זוכר את המשחק מול הסקוטים בבית ששם איטליה נראתה אפילו יותר טוב מאיך שהיא נראתה במונדיאל.

יכול להיות שאתה צודק ודונאדוני לא מתאים, אבל בנתיים הוא ואיטליה עשו את העבודה לקחו מקום ראשון בבית הכי קשה במוקדמות, אני לא יודע למה צפית, אולי שאיטליה תעלה שלושה מחזורים לפני הסיום אבל מה לעשות וצריך להיות ראלי ולהבין שבשביל לצאת מבית אם אוקראינה,צרפת וסקוטלנד צריך להלחם עד הרגע האחרון.
    אני בטוח שאם איטליה היתה בבית של גרמניה היא היתה ביורו הרבה לפני הסיום ולא היתה עולה השאלה האם דונאדוני מתאים.

5. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

אני מדבר על היכולת שהיתה רחוקה מלהשביע רצון, אני מדבר על היעילות האיטלקית הטיפוסית שדי לא הופיעה בהפסד לצרפת ובעוד כמה משחקים.
    ובחייך אוקראיניה נבחרת שרק השם נשאר לה, כיום נבחרת בינונית מאד. וגם סקוטלנד עם כל הכבוד לא מאריות אירופה, וגם מולם הפכתם את הקל לקשה.

ולמה אני מתכוון? ניקח את ההארכה של איטליה מול גרמניה, היעילות האיטלקית חיסלה את המשחק הגרמני, מה שהוביל להארכה ולשער היתרון, אלא שאיטליה לא נתנה אפילו לגרמניה לחשוב על הסיטואציה לחזרה למשחק וכבשה את השני, היעילות הזאת לא ראיתי באיטליה בעידן דונאדוני ואתה יכול לספר לי אלף ואחד סיפורים, הנבחרת השתנתה מבחינת שחקנים אבל גם מבחינת שיטת משחק ויעילות, היום הכל הולך יותר קשה לאזורי.

6. אחד_מנתניה Member

נכון איטליה פתחה חלש אם תיקו מול ליטא, בושה פאדיחה תקרא לזה איך שאתה רוצה. והפסידה לצרפת(בחוץ, קורה לכל נבחרות בעולם).
    אבל זהו משם זה נגמר ואיטליה רק מנצחת:
    איטליה-אוקראינה 0-2 יעיל.
    גרוזיה-איטליה 3-1
    איטליה-סקוטלנד 0-2
    איי פארו-איטליה 2-1 נכון 2-1 אבל עדיין נצחון ויעילות, וזה קרא לעוד נבחרות כמו פורטוגל והולנד.
    ליטא-איטליה 2-0
    איטליה-צרפת 0-0 אי אפשר להגיד שזה בושה או לא מספיק טוב.
    אוקראינה-איטליה 2-1 עוד פעם אוקראינה לא בשיא אך עדיין היא לא הפסידה בבית הרבה זמן חוץ מאיטליה.
    איטליה-גרוזיה 0-2 אין יותר יעילות מזה.
    סקוטלנד-איטליה 2-1 אם ראית את המשחק אתה מבין שזאת תוצאה פנטסטית, ואפשר לספור על כף יד אחת את הנבחרות שהיו יוצאים משם אם נצחון.
    וסיום הקמפיין אם נצון 3-1 על פארו.
    אם אתה מדבר על יכולת? תיהיה כנה ותגיד כמה משחקים של איטליה ראית? אם אתה מדבר על יעילות התוצאות מדברות אחרת.
    אך עדיין לא מפסידה בבית.
    הגול של איטליה היתה נטו הגאונות של פירלו שבמקום לפוצץ את השער נתן מסירה גאונית לגרוסו, אני חושב שאתה קצת נסחף אם היעילות של איטליה, קרה שהיא נתנה את השני אבל זה לא משמצביע על יעילות כזאת או אחרת.
    תמיד הולך קשה לאזורי תשאל כל אוהד והוא יגיד לך את זה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/07
  7. תומר22 Member

היעילות האיטלקית האופיינית מופיעה רק ברגעים הגדולים, הם לא מבזבזים את זה על משחקי מוקדמות ובגלל זה לא זכית לראות כזו בעידן דונאדוני, אם אתה לא לוקח בחשבון את המשחק בסקוטלנד.

אני חושב שממעיטים מאוד בערכו של דונאדוני - הוא נהיה שק חבטות נוח מדי. אני ראיתי את איטליה כמה פעמים ודווקא התרשמתי לטובה מהשינויים הקלים שהוא עשה בסגנון המשחק. אם יתנו לו את הזמן והשקט, הוא יוביל את איטליה לטורניר טוב ביורו (לא לזכייה) וגם יקנה לנבחרת סגנון קצת יותר פתוח ופחות "מסורתי". גם את הניצחון בסקוטלנד צריך לדעת להעריך - אני בטוח שצרפת ודומנק, כמו הרבה נבחרות אחרות, היו משתינים מרוב פחד אם היו צריכים להגיע למשחק מכריע בהאמפדן פארק.