הגרלת הצ'מפיונס: ברצלונה מול פסז', באיירן מול יובה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י ADP, ‏15/3/13.

1. סדרו קייטע Member

לא מסכים. לדעתי, פאריז היא משמעותית הגרלה יותר נוחה מחמש הקבוצות שלפניה, מלבד אולי יובה (שגם היא הייתה משחקת באותו סגנון). זה לא אומר שיהיה קל, אבל לפחות על הנייר, היה יכול להיות הרבה יותר קשה.

אובייקטיבית, יובה-באיירן זה כמובן המפגש המענין ביותר. והאמת שחובת ההוכחה היא הרבה יותר על יובה. אנשים סופרים אותם כאחת הקבוצות החזקות באירופה אבל האמת היא שזו קבוצה מאד לא מוכחת ברמות הגבוהות, גם כקבוצה וגם כפרטים (מלבד כמובן בופון ופירלו). באיירן שיחקה בשני גמרים בשלוש עונות, יובה היא זו שצריכה להוכיח שהיא שייכת לרמות האלו.

2. Captain Canada משתמשים של כבוד היכל התהילה

אל דאגה, אליאס, אלו אכן תוצאות ההגרלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx.

אני חולק על הדעה הרווחת בדיון (לפחות בשלב זה), הגורסת כי דורטמונד צפויה להמשיך בריצה הנהדרת שלה ולעבור את מלאגה בקלילות. לדעתי, האנדלוסים דווקא יתגלו כאגוז קשה לפיצוח; מצד אחד, סביר להניח שהם לא יתפתו להכתיב את הקצב ולחשוף את העורף למתפרצות המהירות של הבורוסיאנים (כפי שעשו ריאל ושחטאר, למשל) - ומצד שני, מדובר בקבוצה מספיק מאורגנת כדי לבלום את דורטמונד במשחק עומד.

נערך לאחרונה ב: ‏15/3/13
  3. Muurad Member

קשה לי מאוד לראות את זה קורה האמת. יהיה משחק מעניין מאוד מהצד ההתקפי, אבל הגנתית אני לא חושב שיש למלאגה את היכולת לעמוד מול דורטמונד, ותצטרך ש-ווילי יהיה בGOD-MODE בצמד המשחקים.

4. סדרו קייטע Member

אני חושב שדורטמונד יעברו, אבל אני מסכים שזה לא מפגש חד צדדי כפי שאנשים מציגים אותו, בעיקר כי דורטמונד (כפי שאנחנו רואים בליגה העונה וראינו בעונות קודמות באלופות) מסוגלים לשחק הרבה פחות טוב מהיכולת שהם הציגו עד עכשיו בטורניר. שתי הספרדיות הגדולות ובאיירן הן קבוצות הרבה יותר יציבות ומנוסות כך שמולן למאלגה לא היה סיכוי. דורטמונד יכולים לשחק רע מאד במשחק נתון או לשחק טוב ולהחמיץ בלי הכרה.

5. JohnTerry26 Member

תאריכי המשחקים:

2/10 באפריל:
    פסז'-ברצלונה
    באיירן מינכן-יובנטוס

3/9 באפריל:
    מלאגה-דורטמונד
    ריאל מדריד-גלאטסריי

רבעי הגמר בליגה האירופית ישוחקו ב4/11 לאפריל.

6. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

חובת ההוכחה היא אכן על יובה, אבל זה יהיה טיפשי להתייחס לשחקנים כמו וידאל, מרקיזיו, קייליני וברצאלי כסימני שאלה רק על סמך העובדה שיובנטוס לא הגיעה לשלבים המאוחרים הרבה מאוד זמן. אלה שחקנים שבאיירן התעניינה בהם בקיץ וכאלה שהובילו את איטליה לגמר היורו בקיץ. נכון, לבאיירן יש סגל יותר איכותי, אבל מלבד עניין ההוכחה (וההתקפה) אני לא חושב שהסגל שלנו נופל מהסגל שלהם.

7. Gunner_ForeveR Member

תהפוך את ריאל וברצלונה בתאריכים.

8. Civil Anti Madridista

http://i50.tinypic.com/2m31hd5.Xxx

9. JohnTerry26 Member

באתר של אופ"א הם שינו את זה למה שערכתי עכשיו.

10. סדרו קייטע Member

אני בהחלט חושב שיש סיכוי טוב שיובה תעמוד במבחן, פשוט נכון להיום היא עדיין לא עמדה במבחן דומה לו. ההגנה של יובה לא עמדה עדיין ב90 דקות של לחץ רצוף כפי שאמור לקרות במשחק החוץ בגרמניה. מרכז השדה שלה לא התמודד עדיין עם מרכז שדה ברמה שיש לבאיירן.

עם כל הכבוד לצ'לסי של העונה ושחטאר, הקבוצה הכי טובה שיובה התמודדה מולה בעונה וחצי האחרונות היא מילאן של העונה שעברה שגם הייתה קבוצה פחות טובה מבאיירן של היום ובעיקר לא הציבה את אותם אתגרים. שוב, אני לא כותב שיובה לא תדע להתמודד עם התגרים הללו, אבל נכון להיום ועד שלא יוכח אחרת, היא עדיין לא קבוצה במעמד האירופאי של באיירן.

11. riquelme1 Member

יופי של הגרלה, אני אישית מרוצה שהספרדיות לא נפגשות אחת עם השנייה, ואני שמח שמאלאגה לא קיבלה הגרלה בלתי אפשרית.

אכן דורטומנד פיבוריטית נגד הקבוצה של פלגריני, אבל לדעתי עם מאאלגה ישחקו כמו ששיחקו בתחילת העונה, ולא כמו נגד פורטו ובתקופה האחרונה למרות שהיא עברה היה לה הרבה מזל ופורטו הייתה זוועתית, ועם פלגריני יציב הרכבים נכונים(פאקינג קמאצ'ו ופורטיו להרכב)- היא בהחלט יכולה לעבור את דורטומנד, שהיא קובצה טובה מאוד, אבל לא משהו בלתי אפשרי, הם גם לא מנוסים יותר מדי במעמדים האלה- אותי הכי מפחידים הם גצה ורוייס המפלצת, אבל כמו שאמרתי מאלאגה יכולה לעבור.

ריאל מדריד צריכה לדלג על גלאטסראי בלי יותר מדי בעיות, למרות שהטורקים יבואו במטובצית שיא ועם דרוגבה וסניידר, גם בארסה צריכה לעבור את פ.ס.ג' שממש לא הרשימה אותי נגד ולנסיה שיכלה לעבור אותה לולא נאיביות וטעיות של ואלוורדה.

ובאיירן יובה משחק לפנתאון, שם הכל אפשרי.

12. Raulito Madridista

הגרלה תותים לריאל מדריד, הבעייה היחידה - אני סוגר שבוע שמירות בצבא ואפספס את המשחקים. אף-פעם לא נעים להגיע להר הגעש התורכי אבל עם כל הכבוד לדרוגבה וסניידר - אין הנחות וצריכים לגמור את הסיפור בברנבאו. אחרי הגרלה של בית מוות אכזרי, בטח בהתחשב שלא מדובר בשלב הבתים השני נניח שהיה נהוג עד 2003, ושלא נדבר על שמינית הגמר - קצת רגיעה לא תזיק. הפסדנו לגלטסראיי את הסופר-קאפ האירופי וגם במשחק הראשון ברבע הגמר ב-2001 אחרי שהובלנו 2:0 וצריך לתקן את הרושם.

התאכזבתי שבארסה לא קיבלה את יובה או באיירן שהיו יכולות לתת לה פייט נפלא. עם כל הכבוד לזלאטן ושות' - בארסה פייבוריטית בטירוף, אני רואה אותה מנצחת גם בפריז אפילו למרות הנמנום הקל שלה העונה. אגב, אני זוכר איך בעונת הטרבל במשחק הראשון בשמינית הגמר - ליון הביתית שכבה על השער של ואלדז, אשכרה בעטה כל דקה וחצי והכדורים שרקו שם ליד הקורות והמשקופים - אבל ליון כבשה רק פעם אחת, בארסה השוותה והגומלין היה לפרוטוקול(5:2).

אני מתנחם בעובדה שכן ייצא לי לראות את המפגש הכפול האדיר בין יובה ובאיירן. לדעתי זו הפעם הראשונה שהן נפגשות בעידן הנוכחי כששתיהן בטופ של אירופה. יובה רוצה לנקום על התבוסה הביתית המביכה בעונת 09/10 בשלב הבתים של הצ'מפיונס אבל אז באיירן הייתה טובה יותר; הן נפגשות פעמיים גם בשלב הבתים בעונות 04/05 ו-05/06 אבל באיירן לא הייתה קבוצה 'שלמה' כמו היום אלא אחת שגדולה רק על הבונדסליגה ובאירופה לא עוברת את הרבע גמר. בעונת השיא של יובה במפעל ב-2003 - באיירן בכלל הודחה בשלב הבתים; ובשנת 2001 כשבאיירן זכתה בגביע הרביעי שלה - זידאן עוד התעסק בשטויות בצ'מפיונס וספג אדומים שטותיים. קשה מאוד להמר על הקבוצה שתמשיך הלאה ומדובר באתגר עבור יובה שטרם פגשה מכונה אמיתית שכזו תחת קונטה. היתרון הוא דווקא של באיירן שהמשחק הראשון בבית לדעתי.

לטעמי העונה החמודה של מאלגה באירופה תיעצר ע"י דורטמונד והגרמנים יחזרו לחצי הגמר לראשונה מאז ימי היצפלד העליזים ב-97/98. מה שחסר לדורטמונד בעידן קלופ - עונה מרשימה באירופה, והם עושים את זה. על חשבון הליגה שהוזנחה בצורה מוגזמת אולי, אבל בכל-זאת.

ריאל, בארסה, באיירן, דורטמונד. זו התחזית. שתי ספרדיות, שתי גרמניות. לכו תדעו איך יהיו חצאי הגמר והגמר.

13. שער 7 Member

טוב, ככה אני רואה את ההגרלות :
    ריאל מדריד - גלאטסראיי : כל הפוקוס אצל הטורקים הוא על דרוגבה ושניידר, אבל בכל פעם שזה קורה והקבוצה היריבה מתפקסת עליהם, מגיע בוראק יילמאז עם הצגה משלו, והוא בדיעבד השחקן שהכי הרוויח מכך. כדאי לריאל להתפקס גם על השחקן הזה. אם המשחק הראשון היה בטורקיה, ספק גדול אם לריאל היה סיכוי ממשי, מכיוון שהטורקים בהחלט מסוגלים לעקוץ בחוץ.
    בארסה - פאריז סן ז'רמן : על פניו בארסה פייבוריטית, במיוחד שזלאטן לא ממש משחק במשחקים האחרונים, אבל כשיש שחקנים מוכשרים כמו לאבצי, פאסטורה ומורה מהעבר השני, זה לא הולך להיות קל, במיוחד בפאריז. בארסה בסופו של דבר תעבור.
    דורטמונד - מלאגה : אני מאוד אוהב את מלאגה, במיוחד את חואקין ואיסקו, אבל דורטמונד גדולה עליה מבחינת הסגל וגם מבחינת היכולת.
    באיירן מינכן - יובנטוס : המשחק הכי שקול ברבע הגמר, אבל בסופו של דבר הגרמנים יצאו עם היד על העליונה.

הגרלת הליגה האירופית :
    צ'לסי-קאזאן - שמחתי לראות את ההגרלה הזאת. סוף סוף המעריצים העיוורים של בניון יזכו לראות מי הליגיונר הישראלי הטוב ביותר באירופה כיום. מדובר כמובן בביבראס נאתכו המדהים עם ראיית המשחק המושלמת. קאזאן כבר הביכה קבוצות גדולות יותר מצ'לסי, וזה אמור להיות משחק מרתק בספקטרום הכללי שלו.
    טוטנהאם-באזל - לא יודע מה קרה לגארת' בייל במשחק האחרון בסן-סירו, אבל למאצ'אפ הזה הוא יבוא במלוא העוצמה שלו. באזל קבוצה יעילה מאוד ואם התרנגולים לא ישפרו באופן משמעותי את משחק ההגנה בהחלט רואה סיכוי להפתעה.
    פנרבחצ'ה-לאציו - 2 קבוצות שמחנות האוהדים שלהן לא בדיוק שקטים, הטורקים קצת יותר אטרקטיביים אבל אסור לפסול קבוצה כמו לאציו בקלות כזאת. מצד שני, עם הזלזול המופגן של האיטלקיות במפעל הזה...
    בנפיקה-ניוקאסל - ניוקאסל היא ההפתעה הגדולה ביותר של הטורניר. הדיחה 2 קבוצות טובות ממנה בהרבה (מטאליסט חארקוב ואנז'י מחצ'קלה) בזכות מהלך אחד ראוי. בנפיקה מרשימה לטובה ויהיה משחק מסקרן.

14. Gunner_ForeveR Member

הוא לא שיחק בגלל צהובים.