הדיון הרשמי של ארסנל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏4/7/04.

1. מאיר ברד Member

אני חייב להסכים עם משה.
    אין הסבר שמתקבל על הדעת (חוץ מאיבוד מסורת המועדון) לויתור על שחקנים אנגלים ושחקני בית בשביל שחקנים בינונים מברזיל, גרמניה, וכמובן צרפת.
    החתימה שלי אומרת הכל.

נאור, מחכה להסבר של עדי שיוכיח שהטענות בקשר לזהות המועדון של ארסנל שגויות.

2. THE STRETFORD END Member

אני בטוח שסמית היה מעדיף לעבור לקבוצה מאירופה כי בנשמתו הוא לידס יונייטד אבל לא היה סיכוי שהוא ישאר בלידס וירד לשחק בליגה הראשונה דבר שהיה הורס אולי את הקריירה שלו(תראו מה קרה לחלוץ ענק כמו סטיב בול שלא עזב את וולבס אהובתו,מי יודע מה היה קורה לו היה משחק בקבוצה אחרת למרות שאני מעריך מאוד את מה שעשה)אבל לא משנה מי כשבאה הצעה ממנצסטר יונייטד רק טיפש יסרב לה,לפני שנתיים היו דיבורים שווירה אולי בדרך ליונייטד גם הוא לא היה מסרב(הוא אפילו דיבר על כך).
    מה שעזר לסמית בהחלטה שלו היא שכבר גדולים ממנו עברו מלידס למנצסטר יונייטד:קאנטונה,גורדון מקווין

כשקמבל החליט לחתום בארסנל זו היתה הפתעה עצומה שאף אחד לא ציפה לה,אמרו אולי אירופה אולי יונייטד או ליברפול אבל ארסנל זו היתה אופציה שלא דמיינו אפילו(בטח לא אוהדי הספרס)

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

אין גבול לפאתטיות. אתם לא מצליחים לרדת על ארסנל מקצועית אז עוברים לקטע עם הזרים??

נו, נכון, יש רק שני שחקנים אנגלים בהרכב. כל עוד הקבוצה מצליחה ולאוהדים אין בעיה עם זה אז אין שום בעיה. ארסנל מעדיפה להתבסס על שחקנים זרים וזה מצליח. למה שארסנל תתבסס על שחקנים אנגלים? בשביל אוהדי יונייטד וטוטנהאם? באמת שזה מעליב לראות אוהדי קבוצה שתקעה סכין בגב אוהדיה האנגלים לטובת יפן, סין וארה"ב מקניטים את ארסנל בקשר למסורת האנגלית שלה...

המקרה הראשון שציינת היה פשוט פאשלה, אין קשר למוצא של השחקנים. כל המקרים האחרים נובעים מכך שונגר מעדיף להביא לארסנל שחקנים שהוא חושב שיכולים לתרום מבחינת יכולת ולא על פי המוצא שלהם. להביא את ג'ו קול? הא? אתה מודע לכך שהוא קשר התקפי ובשיטה של ארסנל לא קיים שחקן בעמדה הזו? בכלל, מה זה "למה לא להביא את השחקן הזה והזה", אתה אומר את זה כאילו הכל כל כך פשוט ולארסנל יש תקציב בלתי מוגבל...

גלן ג'ונסון, כן, ארסנל ממש יכולה להתחרות במחירים עם אברמוביץ'. להמן בזמנו היה במחיר זול יותר מרובינסון ולאחר עונה מצוינת. ומה כל כך חשוב לך מי השוער השני? הוא ממילא לא משחק...

רייס כן חלוץ. לא עברה עליו עונה טובה, זה ממש לא אומר שהוא לא חלוץ. לא צריך להיות סקורר מטורף כדי להיות חלוץ גדול, ואת זה רואים הכי טוב לפי השחקן שאת שמו אני נושא ככינוי. ואן-פרסי הוא גם חלוץ ולא שחקן אגף. הוא עצמו אמר שהוא חלוץ, הוא רוצה לשחק כחלוץ והוא לא ממש הצליח בפיינורד בגלל שהוא תופקד כקיצוני שמאלי. יש לנו ארבעה חלוצים, אז האפשרות שברגקאמפ יוסט לקישור נראית סבירה מתמיד. טראבלסי ופריי, תנו לי את שני אלה ואני אומר לכם כבר עכשיו שלא משנה כמה שחקנים ירכשו צ'לסי או יונייטד, ארסנל המועמדת המובילה לזכות באליפות.

4. ArsenalFan Member

הא? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx

אני חושב שהבהרתי את עצמי מספיק טוב, ואני מעדיף את הזהות של ארסנל כמועדון לונדוני גאה על פני ניסיונות החיקוי הפאתטיים של טוטנהאם את ההצלחה שלנו.

http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx דיבורים?! פרגוסון השתוקק לראות אותו בקבוצה ויונייטד פנתה אליו בדרכים לא חוקיות. עובדה שהוא סירב לעבור ליונייטד! הציעו לו מאחורי הגב של ארסנל, והוא סירב.

במקרה של אפסון אני מסכים לחלוטין, זו הייתה טעות קשה של ונגר. לגבי שוער- רכשנו שוער אנגלי וזה לא עבד (ריצ'רד רייט), להמן באותו זמן הייתה האופציה היחידה בשוק מבחינת המחיר שלו בתוספת הצורך שלנו בשוער מחליף לסימן. לא שוער מדהים, אבל הרע במיעוטו בתנאים שנוצרו. טיילור קיבל כבר צ'אנסים בעבר גם מונגר- אני מקווה שהוא יקבל גם העונה (לא לשכוח שהוא אחרי עונה איומה מבחינת פציעות)- ועדיין לא הגיע שוער ספרדי, אני בספק אם יגיע בכלל.

למה לא החתימו את גלן ג'ונסון וג'ו קול? כי צ'לסי שילמה עליהם כספים שארסנל לא יכלה לשלם... לאורן הפך מהימור של ונגר למגן ימני שבמשך שנתיים היה יציב למדי (העונה הוא נחלש, בדאבל הוא היה נהדר), ולגבי ג'ילברטו- ג'ו קול והוא אפילו לא באותו תפקיד... מה אתה מצפה, שארסנל תקנה את מה שצ'לסי קונה? ונגר ניסה דווקא מדיניות של Buy English- היא נכשלה.

לומר שזו איזו "מדיניות" זה מגוחך. אחרי ששחקני הבית מהעבר פורשים, די קשה למלא את השורות בשחקני בית חדשים באותה רמה, תוך שמירה על המעמד בצמרת. אנחנו במשבר בנושא ואי אפשר להכחיש את זה, אבל אין לי שום ספק שגם עם שחקנים זרים המועדון לא איבד את הזהות שלו- שחקנים זה לא הכל. אני כבר אמרתי את שלי לגבי ההזדהות עם שחקנים זרים, ואין עם זה אף בעייה- להפך. נכון, יש גם כשלונות עם שחקנים זרים, אבל זה קיים בכל קבוצה. מה, יונייטד לא יכלו שלא לבזבז את הכסף על קלברסון? על פורלאן? על דג'מבה דג'מבה...?

ומה, ספרס לא רכשו שחקנים זרים שהתבררו ככאלו שתופסים את המקומות של שחקני הבית? איפה מסתובבים היום הסטיבן קלמנסים למיניהם? לא איפה שנמצא הפנסיונר גוסטבו פוייט. חוץ מלדלי קינג- מי בספרס הוא שחקן בית? רובי קין? ג'רמיין דפו? אולי רוהאן ריקטס, שבכלל גדל בארסנל...? יאללה יאללה, אפשר לחשוב שאם יש לכם איזה דין ריצ'רדס פאתטי בהרכב, הפכתם לקבוצה אנגלית אסלית.

הכי מצחיק שהטענות האלו באות מאוהדי קבוצות כמו מנצ'סטר יונייטד, פעם מועדון עם זהות חברתית ברורה והיום תאגיד המרצ'נדייז הגדול בעולם הכדורגל שמעדיף את מכירת החולצה בניו יורק ובטוקיו על פני האוהד המסור מאולדהם, וטוטנהאם- שבכל מהלך שלה בעשור האחרון פשוט נמצאת צעד אחד מאחורי ארסנל, ומנסה לחקות אותה בלי בושה. אין מה לומר, הזהות מנצחת http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/laugh.Xxx

נערך לאחרונה ב: ‏6/7/04
  5. THE STRETFORD END Member

פאתטיות!קשה לך לנהל ויכוח לגיטמי על ארסנל אז אתה בוחר בסיסמאות ריקות מתוכן?
    כמו גם בדוגמא הלא מובנת"תקעה סכין בגב אוהדיה האנגלים לטובת יפן,סין.ארה"ב???
    איך,למה,איפה....פרט נמק והסבר ואז אולי יהיה אפשר להבין את דברי ההבל שלך!

6. THE STRETFORD END Member

לא זכור לי שווירה סירב לעבור ליונייטד!
    אם יונייטד פנתה בדרכים לא חוקיות מדוע ארסנל לא עשתה שום דבר בנידון?משום שלא היה כדבר!

אפשר לחשוב שחולצות של ארסנל לא נמכרות במזרח וארסנל מעולם לא ביקרה במחוזות הללו למטרות רווח בלבד!

אני לא אוהב את המימדים שתרבות המרצנדיס תפחה אליהם(במיוחד אצל היונייטד)אבל כולם עושים זאת כולל ארסנל וכולל קבוצות מכל רחבי אירופה,מה לעשות שכמו ברוב המקרים גם בתחום הזה יונייטד מובילה ובגדול!!!

7. ArsenalFan Member

כולם מוכרים חולצות, זה נכון- רק השאלה היא מה המקום שיש לכל דבר. ארסנל דווקא לא ביקרה לא במזרח הרחוק בשום שנה והיא לא תעשה את זה גם הקיץ. ארסנל לא קיימה "מחנה אימונים" בארצות הברית שכולו מסע פרומושן אחד גדול על מנת למכור חולצות ולהשתלט על שווקים. מומחים כלכליים ושיווקיים יש ביונייטד את הטובים שבטובים, והם באמת מובילים בתחום, רק מה? סדר העדיפויות של המועדון נשכח כבר מזמן, ומבחינת מנ' יונייטד יותר מכל מועדון אחר בעולם (ודאי שבאנגליה, ובוודאי שיותר מארסנל וליברפול), האוהדים הם לא יותר מצרכנים. תאגיד אימפריאליסטי, כבר אמרתי? האם זו שמירה על המסורת של מנ' יונייטד האדומה (פוליטית) של ה-Red Army?

הכל דיווחים עיתונאיים שהיו בזמנו, וגם ויירה בעצמו אישר שפנו אליו בעודו תחת חוזה בהייבורי. טריק שאגב יונייטד עשתה גם עם יאפ סתאם (על כך הוא הודה בספר שלו) ורוד ואן ניסטלרוי. ארסנל לא יכלה להתלונן, משום שדברים כאלו לעולם לא יוכחו, אלא אם כן יש ראיות מוצקות, ואין.

8. THE STRETFORD END Member

אלוהים ישמור מאיפה אתה ממציא את השטויות האלה?
    הזהות של יונייטד אדומה-פוליטית???מה אנחנו הפועל חיפה של שנות ה-50?
    מעולם לא היתה מזוהה יונייטד עם צד פוליטי!
    זה שמנצסטר היתה עיר תעשייה(מהחשבות בעולם)לא התקשר אף פעם ליונייטד או לסיטי!!!
    אני מבקש תביע דעה,תביא עובדות אבל יש גבול לשטויות!
    ה-red army הוא כינוי שהודבק לאוהדי הקבוצה(במיוחד לחוליגנים)בשנות ה-70 שבהם 10,000 ויותר היו מלווים את הקבוצה למשחקי החוץ(לא 3,000 כמו היום כי זו כמות הכרטיסים שמקציאים לקבוצת חוץ פחות או יותר ואז היה אפשר להידחס ליציע העמידה ולהתפלח ביתר קלות למגרש)

זכורה לי נסיעה של ארסנל למזרח או לאיזור אחר באירופה,קראתי זאת בספר של טוני אדאמס אם תתעקש אני אחפש היכן זה היה,

בנוגע לווירה אם אתה מסתמך רק על דברים שהיו כתובים בעיתון תסכים איתי שצריך לקחת אותם בערבון מוגבל
    ראה מקרה דווידס שבכל עיתון רשום שהוא חתם בקבוצה אחרת,
    אני לא זוכר שווירה הודה שפנו אליו אבל כן זוכר את פרגי מדבר על הרצון שלו לראות אולי את ווירה,

לגבי סתאם וואן ניסטלרוי אכן פנו אליהם לא כחוק, כולם עושים זאת!

9. ArsenalFan Member

אני יודע מה זה Red Army, אתה לא צריך לספר לי (עשיתי עבודה אקדמית על חוליגניזם בכדורגל האנגלי מ-1880, אני חושב שאני יודע משהו). שטויות? מה בדיוק אתה רוצה, ציטוטים מספרות אקדמית? כי אני יכול להביא לך. דווקא תתפלא אולי לדעת שיונייטד הייתה בעברה מזוהה כקבוצה אנטי ממסדית, ובעיקר האוהדים שלה נחשבו מבחינה פוליטית כיותר שמאלנים וסוציאליסטים.

בכל מקרה, הדיון הזה גולש הרבה מעבר למטרתו. אה, ואתה יכול לבדוק את לוחות המשחקים של ארסנל במשחקי ידידות במהלך 10 השנים האחרונות, ארסנל לא עזבה את אירופה. כל קיץ- אוסטריה.

10. THE STRETFORD END Member

קבוצה אנטי ממסדית,אוהדים מזוהים כשמאלנים סוציאלסטים,הכל טוב ויפה לספרים וכדאי שתשמור את זה שם כי זה רחוק מהמציאות,פשוט לא נכון!

עשית עבודה אקדמאית על תופעת החוליגניזם,יפה מאוד,אני הייתי עד לתופעה הזו!

אני אבדוק בספר של אדמס לגבי נסיעה או לא נסיעה למחוזות מחוץ לאירופה!

11. ArsenalFan Member

טוב, זו באמת התעסקות בזוטות. זו לא הנקודה אם אוהדי יונייטד היו לפני שלושים שנה אנרכיסטים, או מה כתוב בספר של אדאמס. הנקודה שלי הייתה שיונייטד היא תאגיד כוחני שמתייחס לאוהדים שלו כאל צרכנים שיש לדחוף להם כמה שיותר מרצ'נדייז לכיס, ומעדיף להתרכז בפריצה לשוק האמריקאי והעמקת הדומיננטיות במלזיה ובסינגפור דרך מסעות שיווק במסווה של "מחנות אימונים". גם הספר של טוני אדאמס לא ישנה את זה. דברי ביקורת על "מסורת" לאחרים? בדוק בציציותיך לפני.

בכלל, נדמה לי שהנושא כבר מתחיל לאבד מעצמו, אנחנו חוזרים על הנקודות של עצמנו, ויש כל כך הרבה על מה לדבר לקראת העונה הבאה בארסנל שלא קשור בדברים הללו... (וזו קודם כל המטרה של הת'רד הזה). אני הולך לישון. לילה טוב.

12. THE STRETFORD END Member

מדיפדוף מהיר בספר של טוני אדמס "מכור"
    ארסנל ב קיץ 1994 יצאה למסע משחקים בדרום-אפריקה שכלל משחקי ידידות עם קבוצות מקומיות,מפגש עם נלסון מנדלה ואף משחק נגד מנצסטר יונייטד,אז כמובן שיונייטד נסעה לשם במטרה למכור חולצות וארסנל מה???
    נו רק יונייטד עוסקת במרצנדיס מחוץ לגבולות אנגליה?כמו שכתבתי מקודם כולם עושים זאת רק יונייטד עושה זאת טוב יותר!!!

13. THE STRETFORD END Member

דבר קטן לסיום לגבי "במסווה של מחנות אימונים"
    בקיץ שעבר במסע לארה"ב יונייטד שיחקה נגד ברצלונה,יובנטוס,סלטיק,אז זה כן מחנה אימונים ראוי או לא?

ושוב אני לא בעד ההתפתחות של נושא המרצנדיס של יונייטד שאכן תפח למימדים ענקיים מדי ולצערי זה חלק בלתי נפרד מהכדורגל העולמי היום.

הלוואי ויוחזרו יציעי העמידה,יורדו מחירי הכרטיסים,פחות חולצות יותר אוהדים אמיתיים!!!(אם תשימו לב רוב אוהדי היונייטד במשחקי החוץ אינם לובשים את חולצת המועדון כמחאה כנגד התופעה הזו של החלפת חולצה בית כל שנתיים,חולצת חוץ כל שנה וכדומה).

14. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הסברתי כבר למה הטענות פאתטיות - אתם לא מצליחים לרדת על ארסנל מקצועית אז עוברים לקטע עם הזרים. מה אכפת לי שאין שחקנים אנגלים? לא מוכן להחליף את פרדי ליונברג או דניס ברגקאמפ באף שחקן אנגלי. למה שארסנל תתבסס על אנגלים אם היא מצליחה עם הזרים ולאף אחד אין בעיה עם זה? הניסיונות שלכם לחפש כל לכלוך אפשרי על ארסנל מגוחכים.

יונייטד העלתה את מחירי הכרטיסים והמנויים באולד טראפורד כך שהרבה מאוהדיה המסורים בעבר לא יכולים להרשות לעצמם כלכלית להגיע למשחק של יונייטד, בעוד כל מני יפנים יכולים. יונייטד מציעה אינסוף חבילות טיסה + כרטיס למשחק במזרח הרחוק ואולד טראפורד מלא בתיירים יפנים (ובגלל זה הוא כל כך דומם). לזה אני קורא העדפת האוהדים היפנים, הסינים והאמריקאים על אוהדיה האנגלים שהיו עוד בימי ג'ורג' בסט ודניס לאו.

15. THE STRETFORD END Member

רק חמור קופץ בראש!
    מתי ביקרת במגרש כדורגל באנגליה,אם בכלל?
    מבדיקה קצרה באתר הרשמי של ארסל לגבי מחירי הכרטיסים עולה כי כרטיס למבוגר נע בין 28 פאונד הזול ביותר עד ל 51 היקר ביותר וכי הממוצע הוא בסביבות 40 פאונד!!!
    מבדיקה קצרה באתר הרשמי של מנצסטר יונייטד לגבי מחירי הכרטיסים עולה כי למבוגר נע בין 21 פאונד הזול ביותר עד ל 36 היקר ביותר!!!וכי הממוצע הוא 30+פאונד!!!

אם היית מבקר במגרשים באנגליה היית מגלה בכל אצטדיון תיירים מיפן,סין,נורבגיה,ישראל......
    לאולד-טראפורד מגיעים הרבה day trippers
    מה לעשות והיא הקבוצה אהודה בעולם!

לגבי השקט במגרשים,אם היית מבקר בהייבורי היית יודע כי הוא המגרש השקט ביותר בליגה הראשונה,יצא לי לדבר עם הרבה אוהדי ארסנל באנגליה,קראתי בפורמים של אוהדי ארסנל,כולם מודעים לכך ומסכימים כי האווירה בהייבורי מזכירה לעיתים קרובות בית קברות!!!