הדיון הרשמי של ארסנל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י ArsenalFan, ‏4/7/04.

1. מאיר ברד Member

אני לא מבין, למה קשה לך לענות על העובדות?
    כל תגובה בדיון הזה אצלך באותו מגמה של ארסנל הגדולה שכל האוהדים הרעים של הקבוצות האחרות מקנאים בה.
    אף אחד לא טוען שארסנל היא לא קבוצה ברמה גבוהה, או שחומר השחקנים שלה הוא לא מהטובים בפריימר לייג, רק אנחנו טוענים(והעובדה שעדי מודה באיבוד שחקני הבית ושחקני אנגלים זה בעצם הסכמה) שארסנל איבדה את הזהות שלה.
    הדיון כרגע הוא לא על מנצ'סטר יוניטד ולא על טוטנהאם(שתי קבוצות שיש בהם יותר שחקני בית ושחקני אנגלים/בריטים בהרכ).
    הדיון הוא על איבוד הזהות של ארסנך.

אתה יודע מה.
    כן, אני מקנא בארסנל, היית מוכן לתת הכל שויירה והנרי היו משחקים בטוטנהאם, אז מה?
    לפני כמה זמן אתה(או מישהו אחר, כרגע אני לא זוכר) פתחתם דיון על " יעקב שחר", שם אתה טענת שאוהדי חיפה במקום להגיב להאשמות מדברים על עניני קינאה וכדומה. לטעמי אתה עושה כאן בדיוק אותו דבר.
    במקום להגיב לטענות, אתה מסתגר מאחורי " נושא הקינאה".
    גם עם אני מקנא, ואני לא, מה זה קשור למשהו?
    העובדה היא(ואף אחד מאוהדי ארסנל עדיין לא הוכיח אחרת) שהזהות של ארסנל מימי אדמס נאבדה, וכרגע הקבוצה בנויה על שחקנים לגיונרים.
    נכון שחלק מאותם לגיונרים אהודים ונחשבים כסמלים, אבל זה לא אומר שארסנל לא איבדה את הזהות שלה.

2. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאיר, עם כל הכבוד לבריטיות המדוברת...לדחוף שחקני בית ל11 הפותחים בכוח זה פשוט לא עובד.
    ובטח שלא להסתמך על שחקני בית כבר 12 שנים (מאן יונייטד) שאף פעם לא היו מי יודע מה, ובשנים
    האחרונות פשט נמצאים בהרכב כדי לא להפוך למפלצת של הליגה, "ארסנל 2".

יש שחקני בית, שפשוט לא יכולים להיות בקבוצה ששאיפותיה גבוההות, ואני מדבר על:
    האחים נוויל, ניקי באט, ג'ון אושייה, סטפן קאר, רואהן ריקטס (שהתחיל בכלל בארסנל) ועוד ועוד שחקנים...

והנה, מה קרה? בשתי הקבוצות ה"זרות" מלונדון, שחקנים אנגלים וביתיים היו גורמים חשובים מאוד
    בהישג העונה, ואני כמובן מדבר על אשלי קול וג'ון טרי. כאשר האנגלים, לאמפרד וברידג' נתנו עונה
    מדהימה גם הם, והם בכלל אנגלים...מה הם עושים בלונדון בכלל?! http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/blink.Xxx

3. Gooner Member

דוגרי,לא סתם קוראים להייבורי "The Libary".

לפי מה שהבנתי,היום הושלמה החתמתו של שוער סלטה ויגו,והחלוץ הצעיר של פארמה (בן 17-שכחתי איך קוראים לו -פירולו משהו)

4. מאיר ברד Member

ג'ון אושה, אתה נורמלי?
    מדובר על מגן העתיד של היוניטד.
    בעונה הראשונה במנצ'סטר הוא היה תגלית העונה בליגה(וגם בפורום) והשחקן הצעיר הטוב בליגה.
    בעונה שחלפה, עד להרחקה של פרדינדד, הוא היה טוב, אבל אחרי זה רמתו ירדה.
    מדובר על שחקן, שלפי דעתי, יהיה אחד מהמגנים הטובים באנגליה בעתיד.
    בקשר לכל השאר אני מסכים לחלוטיין, גם לגבי קאר וריקטס. http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/dry.Xxx

ושוב, העובדה שהשחקנים האנגלים והבריטים הצטינו בשנה האחרונה רק מלמדת שהעובדה שארסנל הכלה על לגיונרים זה לא כי השחקנים האנגלים או הבריטים לא מספיק טובים, אלא כי ונגר מעדיף זרים( אחרת אני לא מבין איך הוא העדיף את סיגאן על אפסון).

נאור, מדמיין את היום שאוהדי ארסנל יתפכחו...

5. Gianzola משתמשים של כבוד היכל התהילה

לגבי תקרית אפסון-סיגאן, ונגר כבר הודה בטעות, ברגע שבנדאם מודה בטעות, יורדים ממנו.

מגן העתיד של מנצ'סטר, ראית מי מגן ההווה של מנצ'סטר? נוויל. אם אלו הדרישות למגן אצלהם,
    גם אני וגם אתה יכולים לקחת חלק בהגנה האימתנית של מנצ'סטר.

6. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

בבקשה מאיר, אני חושב שהייתי מספיק ברור ואני מבקש ממך לא לפרש ולתרגם את דברי.

לא אמרתי שום דבר על קנאה. אני מבין שמשה בטוח שיונייטד היא קבוצה מושלמת מכל הבחינות כך שאין שום מצב שהוא מסוגל לקנא בארסנל, גם אם זה נובע מבורות מוחלטת. השנאה שלו לארסנל, לעומת זאת, גורמת לו לחפש דברים מלוכלכים והיות והוא לא מוצא מקצועית שום דבר שבו הוא יכול להשתמש, הוא עובר לזהות של ארסנל.

אני דווקא עניתי על הטענות שלכם. ארסנל איבדה את הזהות שלה? אוקי. אני שואל אותך - מה זה משנה? זה מפריע לאוהדים? מאמן? הנהלה? שחקנים? שחקני עבר? מישהו? רק לאוהדי יונייטד וטוטנהאם, כמה מפליא. כן, ארסנל איבדה את הזהות שלה, אבל זה לא משנה בשיט. הקבוצה מצליחה, כולם מרוצים עם זה, לא מבין מה הקשר לדיון ולמה אתם עושים כזאת חגיגה מכל העניין.

אתה יודע שעצם הפלישה הזרה לאנגליה מהווה איבוד הזהות של כל קבוצות הפריימר ליג? זה לא משנה אם לקבוצה יש 2 אנגלים בהרכב או 4 - יש לה יותר מחצי מהשחקנים שהם לא אנגלים וזה כבר איבוד הזהות. בעבר קבוצות אנגליות היו מבוססות 100% על שחקנים אנגלים. היום זה לא ככה באף קבוצה בשתי הליגות העליונות. ליונייטד יש פחות או יותר 3-4 שחקנים אנגלים בהרכב. לצ'לסקי יש בערך את אותו המספר. בליברפול יש שלושה בערך. זה לגיטימי לגמרי היום בכל קבוצה בשלוש הליגות הגדולות באירופה, לא מבין למה אתה נטפל דווקא לארסנל. בעצם, אני מבין - אתה אוהד טוטנהאם וחובב יונייטד לא קטן. עכשיו אתה מבין מדוע לדעתי אתם מחפשים לכלוך בצורה פאתטית על ארסנל? אגב, גם בטוטנהאם פחות מחצי מהשחקנים בהרכב הם אנגלים...

אני באמת לא אחד מאלה שעונים בתגובות כמו "אז מה, בקבוצה שלך גם אין שחקנים אנגלים", אבל כשבאים סטרפורד אנד ומשה ואומרים שיונייטד זה מועדון מסורתי ששומר על הזהות שלו (עיוורון? בורות? התעלמות בכוח מהאמת?), אני חייב להגיב בקטע הזה.

7. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

1) תעזוב רגע את סיגאן ואפסון, ונגר הודה בטעות, זו היתה פאשלה, תרד מזה. אתה מבסס את כל האידיאולוגיה שלך על מקרה אחד שאין בו קשר למוצא.
    2) "השחקנים האנגלים והבריטים הצטיינו השנה ולפי זה ונגר מעדיף זרים" - אודה לך אם תסביר לי יותר למה התכוונת במשפט הזה.

8. מאיר ברד Member

אל תעז לומר שאני "מחבב יוניטד לא קטן".
    יש לי מוניטין שאני צריך לשמור עליו, וחוץ מזה, אני שונא את היוניטד במידה לא קטנה, אבל את ארסנל בצורה יותר גדולה(ואתה יכול להבין למה).

ואני אסביר לך למה התכוונתי.
    ג'ינולה אמר(בצורה צינית) עובדה, שדווקא השחקנים האנגלים/בריטים(בשבילי אין שום הבדל בין שחקן אנגלי לשחקן בריטי) הצטיינו בקבוצות שלהם בלונדון(הבוגד ואשלי קול בארסנל, למרות שלדעתי לקול הייתה עונה חלשה, אבל זה נושא אחר, ולאמפרד, ודאף בצ'לסי).
    אז אני הסכמתי, ואמרתי, שהעובדה שהשחקנים האנגלים הצטינו באותם קבוצות מלאים לגיונרים, מעידה שהשחקנים האנגלים לא נופלים מהשחקנים הלגיונרים, ולכן אין סיבה לונגר או לכל מאמן אחר, להביא רכש זר בינוני במקום ללכת על רכש אנגלי.

נאור, פגוע מהעובדה שאמרו שהוא מחבב את היוניטד.

9. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב, אני אתייחס לטענה כאילו שחקנים בריטים ואנגלים הם אותו הדבר ברצינות למרות שלדעתי אתה מאד טועה בעניין.

אז אתה לוקח את קול, למפארד, דאף וקמפבל, ולפי ארבעת השחקנים האלה אתה קובע שהשחקנים האנגלים לא נופלים מהזרים והשיקולים של ארסנל הם בגלל המוצא של השחקנים. אוקי, אני מבקש ממך לרשום לי בבקשה :

1) חלוץ אנגלי יותר טוב מתיירי הנרי או דניס ברגקאמפ.
    2) קשר אחורי אנגלי טוב יותר מפטריק ויירה.
    3) קשר ימני אנגלי טוב יותר מפרדי ליונברג.
    4) קשר שמאלי אנגלי יותר טוב מרובר פירס.

אני מבקש ממך לציין רק שחקנים שארסנל יכולה להרשות לעצמה\לא היתה צריכה להיכנס למלחמת מחירים עם קבוצה במצב כלכלי טוב ממנה עבורו. בהצלחה.

10. ScottishGunner Member

זה לא נכון, אתה לא יכול לדבר על קול וקמפבל שהם שניים מהשחקנים היותר טובים שיש לאנגליה כיום, ואז להגיד שהאנגלים לא נופלים מהזרים, זן הכללה ואין שום קשר בין שחקן אנגלי אחד לשני.

תראה, לא סתם לארסנל אין הרבה שחקנים שחקנים אנגלים בסגל, כנראה שהאנגלים שבשוק היום הם לא ברמה שהציבה לעצמה ארסנל. ואלה שכן בסגל הם ברמה הגבוהה ביותר. אני לא בעד זה שאין אנגלים בסגל, אבל בעמדות שאנחנו צריכים לשפר- אין אנגלים טובים יותר מהחומר הקיים. חוץ מעמדת השוער כמובן, ובעמדה הזאת יש לי המון טענות לונגר, אבל לא משהו שאני לא יוכל לחיות איתו. ולכן, גם אם ונגר רוצה בכך, הוא לא יכול להפוך את הסגל לאנגלי יותר.

11. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

סקוטיש גאנר, עם כל אי-החיבה שלי ללהמן גם בעמדת השוער אתה לא יכול למצוא שוער אנגלי טוב ממנו שהעברתו לארסנל היא ריאלית.

12. THE STRETFORD END Member

משום מה מרבים לזלזל באחים נוויל וניקי באט כל הזמן,צריך רק לזכור שאם הם היו כל-כך גרועים פרגוסון לא היה מחזיק אותם אצלו,אבל הוא כן החזיק אותם והתוצאות מדברות בעד עצמן:אליפויות,גביעים,גביע אירופה,
    איך שלא תסתכלו על זה הם היו חלק בלתי נפרד מיונייטד הכל-כך מצליחה בעשור האחרון!

ארסנל קבוצה מצויינת,היה קשה לי לראות את המשחקים שלהם העונה כי הם היו כל-כך טובים אבל,
    בעונה הכי טובה אולי של ארסנל והיא זכתה "רק"באליפות,באירופה נכשלה שוב!

יש בעיה לארסנל בכך שמאז וונגר הגיע למועדון שחקנים לא תמצאו שחקנים בריטים בשפע,וונגר טען במשך הזמן שאין מספיק כשרונות מקומיים טובים בשבילו,אני חולק על דעתו(יש בריטים מצויינים צריך רק לחפש או לתת צאנס)אך זו זכותו הלגיטימית והוא הצליח לא רע עד היום , אולי לאוהדים בישראל לא איכפת אם מדובר בשחקן אנגלי או צרפתי,לאוהד האנגלי המקומי כן אכפת ותמיד יעיף לראות מישהו מקומי ובטח תוצרת בית,

עכשיו לגבי המסורת,לא כתבתי או השוותי בין מסורת לשחקנים אנגליים,אין קשר בין השניים,
    המסורת של יונייטד היא כדורגל התקפי(יונייטד פיטרה בשנות ה-70 את דייב סקסטון משום שהכדורגל של יונייטד תחתיו היה משעמם מדיי ולא התקפי)

אני לא מקנא בארסנל ואני לא חושב שהכל מושלם ביונייטד,הלוואי וארסנל ימשיכו רק לקנות ולקנות ויונייטד תמשיך לגדל תוצרת מקומית משובחת,נראה מי יגיע רחוק יותר!
    דניס ברקהאמפ,מחכה עדיין לתגובה שלך בעניין מחירי הכרטיסים והאווירה בהייבורי!

13. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

1) המחירים שהבאת מהאתר של יונייטד לא מדויקים - מדובר במחירים למסע שלהם בארה"ב ומשחקי הידידות שם.
    2) תתפלא, אבל המצב השתנה בהייבורי. כן, עדיין לא מדובר באלנד רואד, אבל הרבה אנשים שביקרו שם מאז עונת הדאבל הודו שהאווירה השתנתה מאד. יש לי אפילו חבר ישראלי שביקר שם ואמר שהאווירה שם טובה אפילו מזו שבוויט הארט ליין. המצב לא גרוע כמו באולד טראפורד שנשמע כמו אצטדיון נטוש.

אגב, למה במקום להגיב לטענות אתה ישר תוקף את ארסנל?

ארסנל זכתה "רק" באליפות, "רק" בלי להפסיד מאז שהליגה האנגלית העליונה היתה מורכבת מיותר מ-14 קבוצות. כלומר פחות או יותר 100 שנים. אתה יודע את מה הצ'מפיונז ליג מעניין לי.

אז אתה מוזמן לענות על ההודעה שלי מקודם - תן לי שחקנים אנגלים טובים יותר משחקני ארסנל שציינתי, שארסנל יכולה להרשות לעצמה אותם. אני בטוח שאם תבקר למשל בארסנל מניה או בארסנל לנד תראה שלאוהדים האנגלים לא אכפת מהקטע של הזרים.

14. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא חושב שהיוניטד קבוצה מושלמת.
    הייתה אחת כזאת, או אחת קרובה מאוד לזה, ב1999.
    היום יש ליוניטד קבוצה טובה, אבל בטח לא מושלמת.
    ואני גם לא חוסך ביקורת מאלכס פרגוסון(למרות שהוא כמו אותה קבוצה, הדבר הכי קרוב למנג'ר המושלם).
    הרכישה של בלאן הייתה רכישה שגויה, ורק ההוא למעלה יודע כמה שמחתי ביום שהצרפתי המטומטם החליט לפרוש.
    הרכישה של ורון, למרות שהוא נקנה על ידי היוניטד לאחר עונה מעולה באיטליה, התבררה כטעות יקרה.
    והיו עוד רכישות שלא הצליחו, כמו פורלאן.
    וגם הרכישה של פרדיננד, למרות שאין לי טענה על פרדיננד כשחקן, הייתה יקרה ב10 מיליון פאונד מהערך הריאלי של השחקן.

בני, אתה שואל מה זה משנה?
    כשהדור הנוכחי של ארסנל יגמר(דניס, פירס, ליונברג וכדומה), מה שישאר זה שחקנים זרים, נטולי כל רגש למועדון, שיעופו מהמועדון ברגע שהם יקבלו יותר כסף במקום אחר.
    אז יכול להיות שהנרי ווירה, שהם צעירים יחסית, ישארו(למרות ששניהם בעבר כבר עשו בעיות לארסנל), אבל אני לא רואה שחקנים כמו רייס, ואן פרסי ואחרים, נשארים בארסנל עם יציעו להם במקום אחר יותר.
    בניגוד לזאת, אני בטוח ששחקנים כמו אושה ופלטשר, ישארו ביוניטד כל עוד הם יהיו רצוים.
    ברגע שהמועדון מאבד את הצביון שלו, הזהות שלו, הוא מאבד את העתיד שלו.
    יבוא היום, שונגר ילך, שהדור הנוכחי של השחקנים יגמר, ואז מה שישאר בארסנל זה רק שחקנים בינונים.

בני, עם כל הכבוד, אתה לא תמצא באף קבוצה בפריימר לייג, או באחת מהליגות הבכירות באנגליה, קבוצה שמסגל של 16 שחקנים, יש לה רק 3 שחקנים אנגלים.

ובקשר ליוניטד, זה הסגל הרשמי של היוניטד:

Tim Howard

Roy Carroll

הגנה -

Gary Neville

Rio Ferdinand

Wes Brown

John O'Shea

Mikael Silvestre

Quinton Fortune

Gabriel Heinze

קישור -

Ryan Giggs

Paul Scholes

Roy Keane

Cristiano Ronaldo

Phil Neville

Liam Miller

Darren Fletcher

Eric Djemba-Djemba

Kleberson

Kieran Richardson

קשרים התקפים -

Ole Gunnar Solskjaer

Daniel Nardiello

התקפה -

Ruud van Nistelrooy

Louis Saha

Alan Smith

David Bellion

הורדתי את פורלאן (שימכר),באט(שכניראה יעזוב), ולוק סטיל(השוער השלישי).
    יש בסגל הזה 8 שחקנים מאנגליה(ללא באט).
    יש בסגל הזה 14 שחקנים מברטניה(ללא סטיל).
    יש בסגל הזה 10 שחקני בית(ללא קין).
    איך אתה יכול לערוך השוואה בין הסגל הזה לסגל של ארסנל מבחינת הזהות של המועדון כמועדון אנגלי או בריטי?

15. THE STRETFORD END Member

ברקהאמפ,כנראה שאתה לא יודע אנגלית(אם בכלל בדקת באתר של יונייטד)
    המחירים באתר מצויינים יחד עם שמות היציעים באולד-טראפורד אז איך זה מתקשר למסע שלהם לארה"ב???

איך אתה בדיוק יודע מה האווירה באולד-טראפורד?האם "החבר בישראלי"שלך ביקר גם שם ודיווח לך?

אני בניגוד אליך כן ביקרתי בהייבורי ושתיתי בירה בפאבים הסמוכים להייבורי ומשיחות עם האנגלים המקומיים יש רצון רב לראות יותר תוצרת אנגלית ורצון לראות יותר שחקני בית משחקים בקבוצה הראשונה!

רצית דוגמא לשחקן אנגלי בעל פוטנציאל ושלא יעלה יותר מדיי כסף,שון רייט פיליפס ממנצסטר סיטי,קשר ימיני מצויין שיכול להתמודד בכבוד עם ליונברג על מקום בהרכב(או כשהשבדי פצוע)!