הדיון הרשמי של המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏1/11/02.

1. Number 8 Member

החמאס דווקא לא רוצה. הג'יהאד האיסלאמי הם הבעייתים כרגע

2. Igi Member

שי ועידן, שני סיפורים מצמררים. שי, מצד אחד אתה יודע שחלק מהחוויה של קרבי זה לדעת שאתה מגן על המדינה בגופך והתושבים מודים לך, אבל לקבל כזה מפגש בהחלט נותן לך בוסט רציני למורל ולמוטיבציה.
    עידן, אני בטוח שדבר כזה נרשם לך לכל החיים ואתה ישר מתחיל לעשות חשבון נפש עם עצמך ונכנס קצת לצד הרוחני של איך זה קרה שכל סדר האירועים באותו יום הוביל לזה שבאת דקה לפני... ואני שמח שהשומר שם עיכב אותך(אם הבנתי נכון) ונמנעת מלהגיע לשם קצת מוקדם יותר. ד"א, אם לא היה פיצוץ היית עובר את הכביש לכיוון אותה התחנה? אני גם זוכר את התחנה הזאת, אפילו נסעתי בקו הזה כשהייתי שם חודשיים בקורס נתיב.

3. jo-giggs Member

אה.. יופי נרגעתי זה לא החמאס. רק הג'יהאד.
    מעניין לי את התחת לאיזה פלג משתייך הטרוריסט התורן.זה נבלה וזה טריפה.ההבדל בין שני הפלגים זה
    דרך איפה עובר הכסף האיראני. האם קודם כל עובר דרך סוריה לקיזוז עמלות שמנות של משעל.או האם עובר דרך סוריה לקיזוז עמלות שמנות של ד"ד רמאדן שלח..הטילים והפצמר"ים גם ככה מוברחים באותן המנהרות
    וגם הם איראנים או בייצור מלא או ברכישה והסוואה...

4. alexshw Member

נו אז מה, פחדניהו השלים עם הגראדים על אשדוד וב"ש?

5. אמיר ע משתמשים של כבוד היכל התהילה

הוא מקווה שזה יסתכם בכמה הטילים שהיו בימים האחרונים ויחזור להיות שקט יחסי (כלומר, עדיין יהיו אזורים שיחטפו רקטות פה ושם, אבל לא ערים גדולות...). שמע, מבחינה אחת אנחנו רק דוחים את הקץ. הפעולה הצבאית הגדולה היא רק שאלה של זמן וככל שנותנים לחמאס יותר זמן, כך הוא יתחמש יותר ויהיה מסוכן יותר כשתגיע העת. מצד שני, לא קל לצאת לפעולה כזו וזה מאוד מפתה לחכות כמה ימים בתקווה שהשקט יחזור לשרור. אל תשכח גם שהתחלה של מערכה, פירושה הרבה מאוד ימים של מאות ואלפי רקטות על היישובים האלה ואולי גם צפונית להם.

6. alexshw Member

תאמין לי שהתושבים מוכנים לספוג הרבה טילים ביום, אם זה לתקופה מוגבלת ואם יודעים שצה"ל יפגע קשות בחמאס, וכל הבררה שם. אני אפילו לא מדבר על הצורך לרסק אותו ולהעיף אותו מהשלטון.
    בעצם ביבי בינתיים עושה בדיוק ההיפך ממה שהוא הצהיר. הוא אמר שלא יסכים למצב שתושבים בב"ש ובאשדוד יפחדו ויחיו תחת הגראדים. אבל בעצם זה מה שהוא עושה.
    מה כבר החמאס והג'יהאד שילמו על הפעולות שלהם? כלום. רוב הפעולות של הצה"ל היו רק לשם יחסי ציבור של ביבי ואני חלילה לא בא בטענות לצבא שכמובן ממלא את הפקודות.

7. jo-giggs Member

ברור שתמיד יותר נוח לבחור את מועד הפעולה הצבאית הגדולה.זה מגביר את סכויי ההצלחה וההפתעה.
    אבל לדעתי זו מדיניות שגויה כי מבצע גדול ככל שיהיה לא ישיג הרבה.
    המדיניות היחידה שתצליח היא חיסולים ממוקדים אינסופיים ללא רחם ללא הגבלת זמן.בשילוב פעולות מוגבלות בכוח ובזמן בהתאם לצורך.רדיפה עד חורמה את כל הראשים. כולל פירסום פומבי של כל היעדים
    באינטרנט ובכל אמצעי התקשורת. שירדו למחילות העכברים המפוחדים.שיפחדו הם ובני משפחותיהם.
    אם לתושבי מרכז-דרום ישראל אין חיים.גם להם אסור שיהיו.

8. Number 8 Member

לא היה שום שומר, ולמעשה קשה להצביע על מה עיכב אותי כי זה באמת היה עניין של 3-4 שניות. למעשה אפשר להגיד שאם לא הייתי יושב בסוף האוטובוס ויורד אחרון מהאוטובוס, סביר להניח שהייתי נפגע מהמטען. עכשיו כמה שזה נשמע מטומטם, ה3-4 שניות האלה, זה למעשה מה שהציל אותי, חד וחלק, אחרת הייתי ליד הקיוסק ברגע הפיצוץ.

מה שבעיקר אני לא אשכח זה את הבום האדיר שהיה שם, אחר כך 2 שניות של שקט ואז צרחות אדירות ובכי ללא הפסקה וכמובן את התמונות הזוועתיות של בחור דתי פשוט עולה באש ואת האנשים הלכודים באוטובוס שהחלונות שלו התנפצו. עכשיו אני מדבר על זה חופשי אבל באותו יום של הפיגוע ביום רביעי הייתי נחנק מבכי בכל פעם שהייתי חושב על זה.
    כל זה קרה תוך 10 שניות בלבד ואלו למעשה היו ה10 שניות הכי ארוכות בחיים שלי.

9. Igi Member

מצמרר רק לקרוא את זה בטח שלתאר מה זה להיות שם... יימח שימם.

10. George Best Member

באמת מצמרר עידן.
    ועדיין, רק לחשוב שבד"כ המטענים האלה שוקלים פי 4/5 ומתפוצצים בתוך אוטובוס שממנו נשארים רק כמה ברזלים מפוחמים...זו כבר זוועה מעולם אחר.

נערך לאחרונה ב: ‏26/3/11