הדיון הרשמי של המצב הביטחוני

הנושא בפורום 'פורום אוף טופיק' פורסם ע"י AFC, ‏1/11/02.

1. הפנתר הוורוד Member

כל אחד והדרך שלו

אם אתה רוצה לנסוע למקום שביקור בו נחשב סיכון ביטחוני רק בשביל "לא להכנע לטרור" אז כל הכבוד לך.

אצלי ערך החיים מוצב בראש ובראשונה.

צריך להודות בזה, הערבים מכתיבים לנו את סדר היום כבר 54 שנים.

2. AFC Member

כאוס, אני נוטה שמאלה בדיעותי, ולכן אני מתון יותר. אבל הדברים המפגרים שאתה אומר פשוט מדהימים אותי.

אני למדתי במשך שנים לכבד את האמונה של כל אדם. אבל מה לעשות, שאם אתה לא מאמין באלוהים, שונא את התנ"ך ולא אכפת לך מירושלים, אז לא צריך לתת אותה לפלשתינים. אתה יודע טוב מאד שלכולם חוץ ממך מאד אכפת מהעיר הזאת.

ביבי נתניהו יותר גרוע מכל ראש ממשלה אחר שהיה פה אי פעם. יותר מברק, יותר משרון, יותר מכולם. כולם שנאו אותו, הוא נכשל בתחום הכלכלי, הערבים שנאו אותו, הישראלים שנאו אותו, האמריקאים שנאו אותו - כולם שנאו אותו, ובבחירות הוא נכשל בגדול (ועוד לטובת ברק!!!), ואי אפשר לשכוח את המסיבה הענקית שבאה בעקבות זה.

ובקשר למי שאמר שהדתיים הורסים - יש שני סוגים. סוג אחד הוא החרדים, שלא משרתים בצבא, וסוג אחד הוא הדתיים לובשי הכיפות הסרוגות, שהולכים ליחידות הכי מובחרות, משרתים את המדינה וגדלים על פטריוטיות. כל אחד מכם צריך לשאוף להגיע לאצילות הנפש שלהם.

החרדים, לעומת זאת, לא עובדים, לא משרתים בצבא ונותנים תירוץ עלוב שהם לומדים תורה. אז מדוע לובשי הכיפות הסרוגות מקבלים את הזמן שלהם ולא מתלוננים? צה"ל גם מביא אוכל כשר בלבד, אסור לשכוח. אין שום סיבה להשתמטות שלהם.

החרדים פשוט חושבים שלא צריך צבא, שצריך רק להתפלל ואלוהים יציל אותנו. אין ללעוג לבן אדם על אמונותיו, כך שאני לא אעשה זאת.

נ.ב הידעתם שכ45 אחוז מהצעירים הכשירים לשירות בצבא משתמטים? זה איום ונורא!

3. chaos Member

אמרתי לתת את ירושלים למדינה הדתית החדשה שתקום

ואיך בדיוק אדם דתי הולך ליחידות המובחרות? איך הוא יתפללשחרית? או כל השטויות שלהם? באמצע מלחמה נגמר האוכל ופתאום מוצאים חזיר בר
    מתכוננים לאכול אותו
    הוא לא יאכל?

4. Julian Joachim Member

כאוס, יש מה שנקרא פיקוח נפש...

מותר לו לאכול את זה אם הוא ימות אם לא...
    או משהו כזה.

5. AFC Member

כאוס, מצבים כאלה מעולם לא קורים (אולי פעם אחת באלף שנים).
    הצבא לא יוצא עם 5 קילו אפונה לאיזשהו מקום. הצבא מביא מאגרי אוכל איתו, אוכל כשר, שמבושל בכלים כשרים. שחרית נותנים להם מספיק זמן להתפלל, לא משנה באיזו יחידה. למרות שכמו שאמר פולדש, במקרה של קיפוח נפש, הם לא מוכרחים לעשות זאת, בדיוק שכמו שאם אתה מרגיש רע מאד ביום כיפור אתה צריך לשבור את הצום.

6. RVN Member

הכי מעצבן אותי זה החרדים שלא עושים צבא ואז מתלוננים על הערבים שהם לא תומכים במדינת ישראל, זה פשוט מגעיל.

ולא כל הצבא קרבי, יש הרבה מאוד יחידות שהם יכולים לשרת שם שהם יוכלו לקום בבוקר להתפלל שחרית ולאכול כשר כל היום ולהתפלל. זה לא תרוץ זה שהם לא יוכלו להתפלל.

7. chaos Member

הנה משהו
    פלישה סורית מהצפון
    יחידות צה"ל לא מוכנות
    האוכל בדיוק נגמר
    אין אוכל מספק
    היחידות באזור יוצאות להגן
    יש מארב
    היחידה במצור
    אבל אוי הנה חושך
    עכשיו איך בדיוק יוחנן יעשה את התפילה שלו שמסביבו אלף חיילים סורים?

8. Julian Joachim Member

אז כמו שאמרתי...

פיקוח נפש, לא חייבים להתפלל...
    מתפללים בלב...

9. AFC Member

כאוס, אין דבר כזה שאין אוכל.
    ואין מה לעשות, מוותרים על התפילה. כמו שפולדש אמר - פיקוח נפש. כמו שבמלחמת יום כיפור הם תקפו אותנו, נלחמנו בחזרה.

10. Emil Member

כאוס
    אתה הבנאדם שרושם הכי הרבה שטויות שראיתי בחיים שלי
    וראיתי הרבה

אתה יודע, התנ"ך זה אחד הספרים עם ההנחיות ההוראות היותר חכמות לחיים טובים. הבעיה היא שאנשים השחיתו את ההוראות, הקצינו אותן ותפסו מהן יותר מדי...למשל, פקק שבת לבקבוקי פפסי? די, אם תפתח את הפקק בצורה הרגילה אתה תחלל שבת? זה לא מוגזם?! מה יש דוד המלך אל תלש בטעות כמה שערות בזקן ביום שבת?

התנ"ך זה ספר חכם ולא דיקט ישר שלא יכול להתגמש אפילו במעט. אתה יודע שיש הקלות?
    לדוגמא...לזקנים, ילדים, נשים הרות, חולים ואנשים במצבי חירום, מותר לאכול ביום כיפור בלי חשש מחילול הקודש...
    אותו דבר עם השבת, וכל מיצווה אחרת בתנ"ך.

עוד בעיה היא שהחרדים לקחו מהתנ"ך רק מה שנוח להם...
    אמנם עם ישראל הוא לא עם של מלחמות, אבל את המדינה השגנו בכוח הזרוע, עם צבאו של יהושוע...

הם צריכים ללמוד יותר מהיהודים מהעת העתיקה...אמנם הם העדיפו למות על קידוש השם, אבל לפחות הם נילחמו למען המדינה...
    עד שהחרדים יפנימו את העובדה שאם הערבים יכבשו את הארץ הזאת יהיה ועוד איזה חילול השם
    אז שילכו לצבא וימותו על קידוש השם...

11. ג'רי בית הלוי Member

אנשים לא מבינים, שכל החוקים המעצבנים, לפי מי יהודי, מה זה חילול הקודש ומה לא, לא בא מהתנ"ך, אלא מהתלמוד.
    ישנו מגזר של יהודים, שנקראים שומרונים(המשפחה של סופי צדקה כאלה), שבמה הם מאמינים?
    בתורה בלבד. לא בתלמוד ולא בשום דבר אחר. והחיים שם הרבה יותר קלים ופתוחים.
    התלמוד זה הדבר הכי הרסני שקרא ליהדות, כתבו אותו אנשים קנאים ומגעילים שהשניאו את הדת על בערך כל העולם. למה אתם חושבים שלהיות דתי קונסרבטיבי או רפורמי זה בלתי אפשרי במדינת ישראל? בגלל התלמוד.
    ואגב, ידעתם שעל פי התורה, אדם נחשב יהודי אם אביו יהודי?

12. chaos Member

אני לא מאמין שמישהו יכול להאמין במילה אחת שכתובה בת"נך
    זה בסה"כ ספר בדיוני שנכתב ע"י סופר מצוין

13. ג'רי בית הלוי Member

תבין, כאוס, גם אני חושב שהתנ"ך זה קישקוש אחד גדול, אבל מי שכתב אותו הכניס לו מלא חוכמות חיים, שאמנם אני לא שם עליהם, אבל למי שמאמין בזה זה מדריך מצוין לאיך לחיות.

14. RVN Member

אני אחד מהאנשים שהכי מנוגדים לדת אבל, התנ"ך מלא אבל מלא חוכמה. יש שמה חוקים שעליהם החוקים שלנו מבוססים, כבר בתקופה הזאת הם עזרו לחלשים (ליתומים אלמנות וכו...). אפשר ללמוד מהתנך מלא. התמ"ך הוא ספר מצוין רק צריך לדעת מה לקחת משם ומה לא.

15. ג'רי בית הלוי Member

זה בדיוק מה שאמרתי
    מה שהפך את היהדות לכ"כ קשה ומרגיזה, זה התלמוד