הדיון הרשמי של ניוקאסל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל אנגלי' פורסם ע"י NewcastleFan, ‏2/7/04.

1. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

על פירוט האיכויות שלו אני מסכים איתך, אבל הוא חלוץ מטרה מכיוון שהוא לא מזיז את התחת שלו מרחבת היריב במשך כל המשחק ולא יורד אחורנית/לצדדים כדי לעזור לקישור שלו ליצור יתרון מספרי ולאיים מרחוק. אם כבר מבין השניים אלן שירר הוא הנייד יותר שיורד אחורנית לעזור בניהול המשחק לעתים.

2. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אמנם הוא יגיע בחינם, אבל זול זה בטוח לא יהיה בגלל המשכורת שלו. בכל מקרה זו צריכה להיות הבעייה האחרונה של ניוקאסל, שהיא אחת הקבוצות היותר מבוססות מבחינה כלכלית באנגליה. וכמו שאופיר אמר, מנויים לא חסרים. האצטדיון יהיה מלא תמיד גם אם ניוקאסל תהיה בדיוויז'ן 2, אין משמעות מהבחינה הזו להגעתו, אם כי מבחינת מרצ'נדייז זה בטח לא יזיק.

עכשיו לשחקן עצמו - פרובלמטי והכל, תגידו מה שתרצו, אבל אני הייתי מאוד שמח לראות אותו פה. כל עוד משחק ליד שירר חלוץ שאשכרא יכול לכבוש 7-8 שערים מתוך 10 הזדמנויות (ובלאמי הוא עדיין לא כזה), זה מוריד את השמירה משירר, מה שמסייע לו מאוד. חוץ מזה שקלייברט הוא רמה בפני עצמו, שילוב שלו עם דייר ומילנר יכול להיות פשוט חלומי.

3. Barcik Member

גם זה לא לגמרי נכון. קלייברט אמנם לא עושה תנועה בשטח רחב כמו שראינו מבארוש ביורו, אבל הוא אינו מקובע. כשהוא שיחק לצידו של סביולה, הרבה פעמים לא היה לברצלונה אף אחד ברחבה. הוא גם מבשל לא מעט.

עריכה:

זה חלוץ מטרה, זה? (לחיצה ימנית ו- save target as)

:aaarofl:

אתה מדבר פה על אחד מהמחמיצים הגדולים ביותר בתולדות בארסה! 7-8 שערים מתוך 10 הזדמנויות? 1-2, במקרה הטוב.

נערך לאחרונה ב: ‏7/7/04
  4. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

קליייברט הוא מסוג השחקנים שהמצב רוח שלו מקרין באופן ישיר עד הדוק על אופן המשחק שלו. ראינו את זה כשהוא היה מדוכא במילאנו ולא פגע במדי הרוסונרי, ראינו את זה כשהקהל שרק לא בוז בקאמפ נואו. אני חושב שיציאה מהבעסה תעזור לו, וניוקאסל = קבוצה חדשה בליגה חדשה יכולה להיות הפיתרון.

כשקלייברט בכושר הוא סקורר אימתני, מחורר . אל תספידו אותו בגלל הקדנציה הגרועה בבארסה. היכולות שלו והאיכויות שלו, ויש כאלה, עדיין שם.

השאךלה הגדולה במקרה ויגיע, היא כמה ייפול על הקישור. שירר, בלאמי, אמאובי וגם קלייברט הם חלוצים סטטיים. כאלה שלא מוליכים כדור, אלא נכנסים לרחבה ומחכים לכדור. מצב כזה עלול להפיל נטל גדול מדי על הקישור.

5. toon-UPON-tyne Member

בלאמי ואמאובי הם בהחלט לא חלוצים סטטים שלא מוליכים כדור. בלאמי מוליך כדור די הרבה על הקו כשהוא מקבל שם תכדור וגם לאמאובי יש תנועה יפה עם הכדור. שירר וקלייברט מאוד סטטיים באמת ולכן זה מוריד את הסיכויים לשיתוף פעולה מוצלח ביניהם אך ניתן רק לחכות ולראות.

6. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

בלאמי ואמאובי לא סטטיים? ראית אותם איי פעם משחקים שאתה קובע את זה?
    אמאובי הוא אמנם יותר בהמה, אבל עדיין יש לו טכניקה לא רעה בכלל, ולעתים רבות הוא מוצא את עצמו באגף מעביר מגנים (כמו לדוגמה לפני שנתיים במשחק בליגת האלופות מול לוורקוזן, הוא בישל לשירר שער אחרי מבצע נהדר, ועוד הכין לו הרבה מצבים.

ובלאמי כמעט כל משחק מסחרר מגנים בקצב. יש לו לפחות 3-4 דריבלים קטלניים במשחק, שבדרך כלל מסתיימים בשער אם הוא מוסר לשירר, או בכדור לשמיים אם הוא מעדיף לבעוט.

7. toon-UPON-tyne Member

בדיוק מה שרציתי לאמר בהודעה שלי יונתן... רק שיש לך טעות בניסוח. ההתחלה אמורה להיות - אמואבי ובלאמי סטטייים?
    דרך אגב, לפי סקיי יש חדש בנושא חאתם טרבלסי.. אבל אני יכתוב את זה בדיון השמועות.

8. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

עם כל הכבוד, ולמרות שאתם יודעים יפה לציין מהלכים ספציפיים בהם הוכיחו אחרת, אמאובי, למרות שמדי פעם הוא מפציע מהאגף, עדיין לא חלוץ דינמי, בטח לא ברמות של הנרי, ברגקאמפ או סמית', מבין קבוצות הצמרת.

9. toon-UPON-tyne Member

מישהו אמר שהם ברמה של הנרי? אבל דווקא את אמאובי אפשר להשוות לברקאמפ בתנועה שלו ואת בלאמי אפשר לסמית...

10. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

אופיר עצם הזכרת שני השמות האלו באותו משפט צריכה לזכות אותך בשהייה ממושכת בכלא http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/tongue.Xxx

ולכל מי שאומר שבלרס הוא סטטי - כנראה שהם באמת לא ראו את ניוקאסל משחקים, כי בלרס נמצא כל הזמן באחת מהכנפיים, עושה משם דריבלים (לרוב מוצלחים) ומטריד את הגנת היריב נונסטופ. גם שולה הגולם עושה עבודה קשה גם בהובלת הכדור וגם בלחץ על הגנת היריב.

ובקשר לקלייברט בוריס - אני יכול לתת לך לינק לגול של אלון חרזי מ-40 מטרים. זה אומר שיש לו בעיטות פגז? http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/huh.Xxx לא ממש...... בכל המשחקים שראיתי של בארסה העונה (והשתדלתי לעקוב) הוא הרשים אותי בעצלנות והאפתיות, כשבמשך כל המשחקים הוא פשוט חיכה במרכז הרחבה להרמה שתיפול לו על הראש ולא ניסה ליצור לעצמו מצב/ לבוא אחורנית ולעזור להנעת הכדור.

11. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

שתי ההשוואות לא נכונות.

הנרי הוא הכל ביחד, הוא גם יודע לעבור שחקנים בכנפיים, גם לסחרר בלמים וגם יכולת הסיום שלו בתוך הרחבה פנומנלית. אין הרבה חלוצים בעולם שאפשר להגיד עליהם שהם ברמה שלו, לכן אני לא מתייחס להערה שלך שאמאובי הוא לא ברמה של הנרי.
    לעומת זאת, אני לא תופס מאלן סמית'. אמנם בעונה החולפת הוא היה לא רע בכלל, אבל בכלליות הוא נוהג יותר להפריע לקבוצה שלו מאשר לסייע לה. יכולת הסיום שלו בינונית, ואני לא בטוח שטובה יותר משל אמאובי, וחוץ מזה כשהוא יורד לסייע לקישור הוא גורם אך ורק לצרות, בניגוד לאמאובי.

12. The_Magpie Member

לדעתי הגעה של קלייברט יכולה להוסיף המון:
    הוא ושירר בחוד, בלאמי יורד לקישור בעמדת מאחורי החלוץ, לורן רובר קיצוני משמאל, ג'נאס מאחורה ודאייר מימין = קישור ברמה גבוהה מאוד.
    עדיין לפי דעתי הרכישה הגדולה של ניוקאסל צריכה להיות בלם ברמה גבוהה לצד וודגייט כי כולנו יודעים מי זה בראמבל(תעוף כבר מניוקאסל!) ברנארד מגן שמאלי מעולה וגם מגן ימני חדש יכול להועיל מאוד.
    בסה"כ לא הוצאות גדולות מאוד, משהו כמו 20-25 מיליון דולר, סכום שניוקאסל יכולה וצריכה לבזבז.

13. גלילי Member

איפה ספיד...
    למרות שהוא דיי זקן הוא עדיין גורם משמועתי בקישור שלנו. אני לא הייתי מוציא אותו מההרכב.
    http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_puppy_dog_eyes.Xxx

14. The_Magpie Member

ספיד של שנה שעברה הוא לא אותו ספיד של לפני שנתיים, הוא צריך להשתתף ברוטציה.

15. Dyer משתמשים של כבוד היכל התהילה

אחי זה הרכב מאוד התקפי. אין לך קישור אחורי, אתה יכול בקלות לספוג 5 שערים במשחק.