הדיון של נבחרת ספרד:: סוף הטיקי-טאקה? השואו של אנריקה. הסגל פורסם

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏22/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

הנה ההפתעה שחיכתה לסרחיו ראמוס, שיאן ההופעות החדש של נבחרת ספרד (168 משחקים). במחצית המשחק העלו וידאו מיוחד בו מיטב כוכבי עבר מברכים אותו לשבירת השיא - מחברו הקרוב איקר קסיאס דרך מאמנו בריאל מדריד זינדין זידאן כשגם צ'אבי, פאולו מאלדיני, ויסנטה דל בוסקה ואחרים מדברים בשבחו. ריאל מדריד הוציאה סרטון משלה בו אפשר לראות את ראול, אלברו ארבלואה וצ'אבי אלונסו מדברים גם כן. הקפטן עצמו אמר לאחר המשחק: "החלום הפך למציאות".

שימו לב לזה, שיא אחר בלתי נתפס: ספרד עלתה לראשונה בהרכב עם שחקנים מ-11 קבוצות שונות, במשחקה ה-699 איי פעם. בשורות ההרכב של מורנו שיחקו נציגים מריאל מדריד, ברצלונה, פריז סן ז'רמן, אתלטיקו מדריד, ארסנל, צ'לסי, נאפולי, סביליה, ולנסיה, ויאריאל וריאל סוסיאדד.

כצפוי, בספרד ביקרו את הנבחרת. "ספרד קפאה בנורבגיה", נכתב ב"מארקה", "קינג העניש נבחרת שבה רק רואיס הגיע לשחק". בשער העיתון בחרו בכותרת: "שיא עם החלקה". דני סבאיוס ורודריגו קיבלו את הציון 0. בטור דיעה נכתב שספרד לא שלטה במשחק בשום שלב ובדומה לריאל מדריד וברצלונה היא חסרה את האיכות של פעם. ב"אס" נכתב: "המסיבה חייבת לחכות" ושספרד עדיין לא העפילה ליורו למרבה האכזבה. רודריגו ספג את מרבית הביקורת על כך שלא איים על השער ונכתב עליו שהיה מנותק לחלוטין.

המאמן רוברט מורנו: "כמובן שלספוג ברגע האחרון זה מאכזב, היינו עצבניים לקראת הסיום אבל זה יכול לקרות. אהבתי את הגישה של הקבוצה אבל לא את איבודי הכדור. לטעמי יצרנו מצבים לכבוש את השער השני אבל חבל לא הצלחנו לכבוש. אנחנו הולכים כדי לנצח בסולנה, נרצה שיהיו לנו 28 נקודות, ואם לא אז 26 או 25, בכל מקרה אנחנו רוצים לנצח".

היכולת: "זה לא המשחק לו ציפינו, אני לא יודע אם זה היה המשחק הרע ביותר. השער נבע מכדור ארוך, ידענו שהם מסוכנים, ניסינו להילחם ולא הצלחנו. לא יודע לשים את האצבע מדוע לא הצלנו לכפות את המשחק שלנו". השחקן היחיד שזכה ממנו למחמאות הוא פביאן. כשנשאל על השיא של ראמוס אמר: "הוא מדהים, כבר 14 שנה הוא בנבחרת והרצון שלו מדהים, אני מקווה שימשיך עוד שנים רבות"

2. Raulito Madridista

משנתי לגבי המשחק: פביאן רואיס היחיד שהגיע לשחק כדורגל אתמול, מצד אחד קצת קשה לדרבן שחקנים כשההעפלה ליורו בטוחה ואנחנו מתקשים שנים עם הסגנון הזה. מצד שני היינו צריכים עוד דקה-שתיים של שקט נפשי בלי הפנדל המיותר הזה, אבל זה מעבר לכך - הכדורגל היה נוראי, אני לא זוכר את ספרד, שהציגה הרבה משחקים דהויים בשנים האחרונות - ממעטת כל כך לאיים על השער גם במשחק חלש. אויארסבאל עשה יותר הגנה מהתקפה, רודריגו ללא ספק היה מנותק. חסוס נבאס היה בסדר גם כן במחשבה שנייה. נגד שבדיה נראה הרבה קצת חזק יותר אני מניח אבל הנבחרת מאוד אפורה. מאז שויאה פרש (או אם נדייק לקראת 2013) לטעמי הבעיות שלנו היו האיש שבחוד, כעת יש לצרף לכך גם קישור לא מספיק טוב.

3. Raulito Madridista

https://as02.epimg.net/futbol/imagenes/2019/10/15/seleccion/1571108780_815036_1571109385_noticia_normal_recorte1.Xxx

לאחר האכזבה נגד מקדוניה, ספרד רוצה להבטיח סופית הערב (21:45, שידור ישיר בספורט4) את מקומה ביורו 2020 כשתתארח אצל שבדיה במשחק חוץ קשה, שיהיה שונה לחלוטין בהשוואה לניצחון המוחץ 0:3 בבית. השאלה העיקרית היא האם קפה יפתח משחק שני ברציפות בין הקורות ובכך יועבר בעצם מסר לדויד דה חאה שמקומו לא מובטח? רודריגו לא כשיר במאת האחוזים ולכן ג'רארד מורנו שפתח את העונה נפלא - ישחק במקומו. הקפטן סרחיו ראמוס מושעה כמובן ובמקומו ישחק איניגו מרטינס. טיאגו אלקנטרה נכנס להרכב וגם בעמדת המגנים ששיחקו טוב - רוטציות. שינויים בהרכב יש, מהפכה אמיתית כנראה שלא. המאמן רוברט מורנו אמר: "תיקו יספיק מתמטית אבל אנחנו רוצים לנצח. האכזבה מהמשחק הקודם חלפה לה. רודרי ובוסקטס יכולים לשחק יחד". המאמן הבהיר שספרד שאיבדה את המאזן המושלם רוצה לסיים את הטורניר עם שלושה ניצחונות. קשר ברצלונה זכה למחמאות מסאול. אגב, זה יהיה המשחק ה-700 בהיסטוריה של נבחרת ספרד, הנה המספרים המלאים שקיבצתי. שבדיה מדורגת שנייה בפור של נקודה אחת בלבד מרומניה ובהחלט יש לה על מה לשחק. היא מגיעה אחרי 0:4 על מלטה הרכבים משוערים::

https://as.com/futbol/imagenes/2019/10/15/seleccion/1571108780_815036_1571109052_sumario_grande.Xxx

4. DRORIKO Member

בספרד פשוט מתעלמים מהליגה האיטלקית, אין לי מילים אחרות. אחרי ההתעלמות רבת השנים מקאייחון גם לואיס אלברטו לא ממש נספר. בשני המשחקים האחרונים הוא לא קיבל אפילו דקה. עכשיו מילא ספרד היתה נותנת הצגה, אבל בשני המשחקים האלה היא נראתה כמו כלום, לא היה מקום להכניס שחקן כמו אלברטו שיתן את היצירתיות ואת ה"פס לגול"? אגב שלא יהיה לכם ספיקות, אם פאביאן לא מככה ביורו הצעירות גם הוא לא משחק. אבל זאת היהירות הספרדית הידועה, אנחנו המצאנו את הכדורגל, הליגה שלנו הכי טובה בגלקסיה, אנחנו נשתף נידחונים מסוסידד שאף אחד לא שמע עליהם לפני שנשתף שחקנים מנאפולי ולאציו. שיהיה המון בהצלחה ביורו, לפחות כמו בשלושת הטורנירים האחרונים.

5. Raulito Madridista

"הרע במיעוטו" (שער המארקה) זו הכותרת הכי הגיונית שאפשר לתת אחרי המשחק הזה, רוברט מורנו מבין שהפיקניק בנבחרת נגמר. כשראיתי את ההרכב לא ממש הופתעתי. אני מאוד מקווה שביורו זה ייראה אחרת אבל מה שברור הוא שהנבחרת לא פייבוריטית לזכייה, רחוק מזה, לא התקדמנו מאז 2018, נאמר זאת כך. לפני המונדיאל ברוסיה הייתה הרבה יותר אופטימי ואז אמנם היה חסר חלוץ אבל היו לנו כוחות וותיקים כמו דויד סילבה ואנדרס אינייסטה וגם עם פיקה לצד ראמוס היה בסדר. אני חושב שמהסגל והדור הספרדי הנוכחי, אלא אם כן פביאן רואיס ייתן עוד קפיצה - רק איסקו (נראה בנבחרת טוב יותר), אסנסיו ופאקו (החלוץ המועדף שלי) יכולים לסחוב את הנבחרת למשהו שקרוב לרמה הגבוהה. והנבחרת צריכה מאמן אמיתי, כבר אמרתי.

6. Raulito Madridista

https://pbs.twimg.com/media/EI2Ym8_XsAEOedl.Xxx

פורסם סגל נבחרת ספרד לצמד המשחקים הקרובים. רוברט מורנו: "מה שחשוב לי זה שיש בליגה הרבה שחקנים ספרדיים שמשחקים ויכולים לעזור לנבחרת. מקווה שנשחק טוב עם הרבה התלהבות ותשוקה ונגרום לאוהדים לשמוח. המטרה היא לנצח את שני המשחקים שנותרו ולסיים במקום הראשון". המאמן הדגיש כי יש שחקנים שיכולים להיות בסגל למשחקים הקרובים ובמרץ לא יהיו וגם להיפך, שחשוב ששחקנים ישמרו על כושר טוב והבחירה היא לגבי מי שבכושר הטוב ביותר באותו הרגע. ספרד "סוערת" מכך שאנסו פאטי בחוץ וגם דני פארחו שנמצא בכושר ההבקעה הטוב בקריירה שלו. דני אולמו זוכה לזיון בכורה בזמן שפאקו אלקסר ואלברו מוראטה חוזרים. ראמוס וקרבחאל הם הנציגים היחידים של ריאל, בברצלונה זה שוב בוסקטס.

7. Raulito Madridista

0:7 זו לא תוצאה טריוויאלית ובטח לא כשיש לא פחות משבעה כובשים שונים אך בכל זאת היריבה היא מלטה כך שאני בטח לא עף על נבחרת ספרד. רצוי לתת הצגה גם במשחק הבית האחרון, בכל זאת. זה האמת נושא לכתבה אמיתית אבל אם הנבחרת קיבלה הנחות על מונדיאל 2014 הכושל בגלל כל ההצלחות לפניכן (ועונה בה אתלטיקו-ריאל-בארסה התישו את עצמן), אז הרי שבוזבזו עוד שני טורנירים גדולים. אם פעם התחושה הייתה שחסר לנו רק חלוץ כמו אל גוואחה - עכשיו נראה שחסר הכל. אינסוף שחקנים בינוניים. מוראטה בכושר הטוב בקריירה שלו כנראה וגם פאקו עם פוטנציאל אבל אף אחד מהם לא וורלד קלאס.

8. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

נראה שעל ה-7:0 הזה ספרד תקבל אפס נקודות. מנפלאות השיטה החדשה של המוקדמות.
    אהבתי שהמאמן הנוכחי לא מציף את המגרש בקשרים.

9. Raulito Madridista

אוף טופיק לפני שאכתוב את משנתי: זה מרגיש שרק בספרד מסיבות העיתונאים כל כך ארוכות ולא נגמרות, לפעמים זה טוב ולפעמים זה רע.

https://totalfootball.co.il/uploads/default/optimized/2X/0/0511f1995feffe4bdc196a44a3caa536b400177f_2_365x500.Xxx

"הנבחרת לא יכולה להתנהל כמו קרקס"| שער המארקה

ובחזרה לכדורגל:
    1. רוברט מורנו עשה עבודה טובה מאוד בנבחרת ספרד, אבל לואיס אנריקה הוא מאמן טוב, זו 'הנבחרת שלו' והוא ראוי לאמן אותה, מה גם שאני מסכים עם רובילאס הנוכל - הוא עזב בנסיבות מצערות.
    2. צריך לקחת בחשבון, מצד שני, שחומר השחקנים סופר-בינוני, ולואיס אנריקה לא קוסם, שלא יחשבו שהנה הנבחרת קיבלה ערך מוסף ליורו. כמו שאמרתי פעם, התחושה הייתה בקמפיינים האחרונים שרק חלוץ כמו ויאה שזה עתה פרש - זה מה שחסר. אבל היום לנבחרת חסר הכל.
    3. ההתאחדות לא יודעת להתנהל, זה בהחלט מזכיר את פארסת לופטגי ואשכרה היו כבר ארבעה חילופי מאמנים תוך שנה וחצי: לופטגי-היירו, היירו-אנריקה, אנריקה-מורנו, מורנו-אנריקה, אני לא מבין מה בער להם להוציא את ההודעות.
    4. מצד שני, אם תבחרו להאמין לרובילאס, ואני יודע שזה קשה כי אני בעצמי לא מאמין לו: מורנו היה זה שלחץ, זה היה מאוד ברור - רצו לשוחח איתו אחרי המשחק, הוא דרש תשובות ולא הייתה ברירה. על הנייר זה מרגש לשמוע על דמעות בחדר ההלבשה ועצב מצד השחקנים, בפועל התקבלה ההחלטה הנכונה, מה גם שנאמר שמורנו היה זה שהודיע על כך שלואיס אנריקה רוצה לחזור.
    5. "אם לואיס אנריקה ירצה לחזור אפנה לו את המקום בשמחה". רוברט מורנו, בחודש ספטמבר האחרון, לא עבר הרבה זמן. אולי האמין בסתר ליבו שייקבל הזדמנות ביורו, יכול להבין את הבאסה אבל ההחלטה נכונה.
    6. ג'רארד מורנו מציג מספרים מעולים מתחילת העונה ונהפך מועמד לגיטימי ל-'9' של הנבחרת, ממש עצוב לי.

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

7. לויס אנריקה דרש כתנאי לחזרה לתפקיד שיהיה לו עוזר מאמן אחר במקום מורנו.

11. Raulito Madridista

רוברט מורנו פרסם אתמול את תגובתו ובגדול אמר שהוא הבין שעליו לפנות את מקומו ולא רצה להוות מכשול, הוסיף שהוא לא רוצה להתעמת עם לואיס אנריקה ושורת המחץ הייתה בהמשך: "אני לא יודע למה הוא לא רצה אותי כעוזר, תשאלו אותו". הדיווחים הם שזה משהו אישי, שמורנו שהיה עוזרו שנים רבות - לא שוחח איתו אפילו פעם אחת בזמן ולאחר הטרגדייה האישית שעבר עם מותה של ביתו ז"ל בשל מחלת הסרטן.

בנושא אחר, בואו נראה את ההבדלים בין הנבחרות של המאמנים. כמובן שצריך לקחת בחשבון פציעות וכאלה וכאשר הכרטיס ליורו מובטח אז קל יותר לבצע שינויים. בכל מקרה:

ה-11 של לואיס אנריקה [הכי הרבה דקות]:
    https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/19/15741663525713.Xxx

דויד דה חאה, סרג'י רוברטו, סרחיו ראמוס, איניגו מרטינס, חוסה גאייה| סרחיו בוסקטס, דני סבאיוס, איסקו| מרקו אסנסיו, רודריגו, אלברו מוראטה.
    עוד בלטו: סאול (394 דקות), רודרי (375 דקות), נאצ'ו (270 דקות), מריו הרמוסו (270 דקות), יאגו אספס (255 דקות).

בהמשך הדרך לואיס התרכך והזמין מחדש את ג'ורדי אלבה. כמוכן הוא נתן את אמונו בדויד דה חאה. אסנסיו לא רלוונטי בגלל פציעה ואיסקו הפך לשחקן שולי בריאל מדריד, הלך ודעך.

ה-11 של רוברט מורנו [הכי הרבה דקות]:
    https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/11/19/15741671720840.Xxx

קאפה| חסוס נאבאס, ראול אלביול, סרחיו ראמוס, חואן ברנט| רודרי, סאול ניגס, פביאן רואיס| רודריגו, ג'רארד מורנו, מיקל אוירסאבל.
    עוד בלטו: דויד דה חאה (240 דקות), חוסה גאיה (180 דקות), סרחיו בוסקטס (270 דקות), טיאגו (240 דקות), פאקו אלקסר (174 דקות).

נסיגה במעמדו של בוסקטס, גיוון בעמדת השוערים, ראמוס עדיין נשחק בגדול, שחקנים חדשים בהתקפה - ג'רארד מורנו שמפגיז בליגה, וגם מגן ימני חדש בדמות חסוס נבאס

12. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/11/27/seleccion/1574847179_028794_1574854134_portada_normal.Xxx

לואיס אנריקה הוצג רשמית כמאמן נבחרת ספרד במסיבת עיתונאים בצהריים ומן הסתם כל הסכסוך עם רוברט מורנו היה במוקד והמאמן אמר: "הוא לא נאמן ואני לא רוצה אדם כזה בצוות. הוא רצה לאמן את הנבחרת במהלך היורו ורק לאחר מכן לחזור להיות העוזר, לכן אני גאה בהחלטה שקיבלתי. מעולם לא קראתי לנבחרת להחזיר אותי להיות המאמן. עוד אמר כי "בחיים לפעמים אתה מגיע למצבים בהם אפשר לגלות מי באמת חבר שלך ומי לא". הוא הוסיף כי המוות המצער של ביו לימד אותו הרבה דברים. "אני לא אוהב חוזים ארוכים אבל גאה לחתום לשלוש שנים בנבחרת".

וקצת כדורגל: "אין הרבה מה לתקן, הרעיון והשיטה זהים. נמשיך לעבוד באותה הצורה. השחקנים לא יוותרו. יש לנו נבחרת טובה מאוד. אני כן רואה את הנבחרת כאחת הפייבוריטיות לזכות ביורו, אבל יש עוד נבחרות חזקות. אנחנו באותה הרמה של צרפת, איטליה, גרמניה, אנגליה. אני גאה לאמן את הנבחרת ביורו לאחר ששיחקתי 62 פעמים במדיה כשחקן". על התקופה בה ישב בחוץ - "אהבתי את מה שראיתי, מורנו עשה עבודה טובה. הייתי שמח שיהיו 11 קבועים אבל אין כאלה ואף אחד לא אשם. החודשיים האלה היו מכריעים". על השחקנים - "לא התקשרתי לאף אחד בתקופה הזו, רק למרקו אסנסיו (נפצע וקרע את הרצועה). זה לא נכון שמי שקיבל קרדיט אצל מורנו יהיה פסול על ידיי, זה מגוחך. ראמוס הוא קפטן אמיתי ושחקן ייחודי. האוהדים הולכים להתרגש, היורו יהיה מבריק".

13. Ever Banega Member

לא אהבתי את איך שאנריקה מחפיש את מורנו, היה יכול להגיד את זה כתנאי החזרה שלו למקבלי ההחלטות בלי לצאת עם זה לתקשורת ולצעוק את זה בכל הזדמות אפשרית.

14. Raulito Madridista

https://www3.pictures.zimbio.com/gi/Philippe+Senderos+Spain+v+Switzerland+Group+OfC13MHXUeNl.Xxx

בדיוק לפני עשר שנים הפסידה ספרד 1:0 לשוויץ במשחק הפתיחה (שלה) במונדיאל 2010 אחרי משחק די רע. ספרד ספגה בדקה ה-52 ולא הצליחה לחזור. כולם יודעים איך הטורניר הזה נגמר. פיקה נזכר: "במשחק הראשון פתחתי את הגבה, במשחק השני את השפה וביום-יום באימון שוב. אני זוכר שדל בוסקה אמר לי 'אתה מזל רע, ילד'. אבל כן, שברתי את פניי עבור הנבחרת, יחי המלך!" עוד אמר: "זו הייתה חוויה בלתי נשכחת, פגשתי את אהבת חיי מעבר לכך. עזבתי את דרום אפריקה כבן אדם אחר. היינו רבים מברצלונה אבל לא הוגן להתעלם מאיקר קסיאס, סרחיו ראמוס ודויד ויאה. תמיד חשבתי שיש לנו הכל - הגנה והתקפה, המון איכות. לא כוכב אחד גדול אלא נבחרת. היו הרבה מנהיגים".

ההרכב נגד שוויץ: איקר קסיאס| סרחיו ראמוס, קרלס פויול, ג'רארד פיקה, חואן קאפדוויליה| סרחיו בוסקטס (חסוס נבאס, 62), צ'אבי אלונסו, דויד סילבה (פרננדו טורס, 62), אנדרס אינייסטה (פדרו, 77), צ'אבי| דויד ויאה

אני זוכר שאבא שלי ראה את המשחק והשתעמם ואמרתי לו: "אבא, תזכור, אנחנו נהיה אלופי העולם. תזכור מה אני אומר". הוא לא לקח אותי ברצינות - "עם איך שהם שיחקו היום אני לא חושב". זה היה טורניר מאוד קשה עם כדורגל לא טוב, ניצחנו על הקשקש, אבל היה מדהים ומרגש, זוכר את הצמרמורת אחרי המשחק נגד הולנד. איזה הרכב מדהים היה לנו וגם ספסל. מילא להיות נחותים מצרפת אבל גם אנגליה עקפה אותנו היום בסיבוב, אנחנו בבעיה. לא רואה עתיד ורוד, זה כבר מעבר לחלוץ שחסר מאז שויאה פרש.

15. Ever Banega Member

ובכל זאת אני חושב שאם היינו פוגשים את צרפת היה לנו סיכוי טוב, יותר טוב משאר הנבחרות שפגשו אותה.
    אין מה לעשות הסגנון והסגל הספרדי הוא כזה שיותר מתקשה נגד נבחרות קטנות (הזכרת את שוויץ ב2010).

מצב נושא:
הנושא נעול.