הדיון של קבוצות הצמרת 2018/19:: ויאריאל וסביליה מתחזקות בחלון ההעברות בחורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. SaSa Member

שחקן חופשי בקיץ אז לא הרבה..

2. Jefecito Member

המכירות שלנו זה פשוט עצוב.. אבל זה כמובן נושא אחר.. נקווה לפחות לכמה מיליונים עליו.

3. AS R Member

עד שנוליטו חזר ונתן משחק גדול מול בילבאו, נפצע ויעדר כשלושה חודשים.

מוניר במיליון יורו זה מחיר בדיחה, אבל מצד שני אין לי מושג אם הוא ברמה לקבוצה כמו סביליה, ככה שלא בטוח שגם במחיר כזה זול היה שווה להביא אותו. לא ממש ראיתי אותו מאז הקדנציה הראשונה בברצלונה, במהלכה הוא נראה מאוד בוסר. אומרים שהוא מאוד השתפר באלאבס. אשמח אם מישהו שראה אותו קצת יותר יחווה דעה עליו.

4. Jefecito Member

לצערי אף אחד לא ציפה למחיר אחר. החוזה שלו היה נגמר בקיץ הזה. הוא כבש 10 שערים בליגה באלאבס ובאמת שיחק טוב. הוא מתאים לדעתי לקבוצות כמו אלאבס וממש לא ברמה של סביליה.

בברצלונה בכמות הזמן המעטה שהייתה לו, לא סיפק את הסחורה אבל אני פחות בא בטענות אליו. בכל מקרה, לא שחקן לרמות האלה.

AS R אוהב/ת את זה.
  5. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

חצי שנה לפי תום החוזה לא מתמקחים. מה שיתנו, יתנו. סוג של מחווה.

סמואל אטו אוהב/ת את זה.
  6. סמואל אטו Member

מפתיע שסביליה הלכו עליו.
    רכישה די סתמית.

7. Raulito Madridista

נוליטו עוד היה שחקן הרכב בנבחרת ספרד של דל-בוסקה ביורו 2016, כביכול שילוב של סקורר וגם שחקן שעושה מהומות בכנף לעתים, היה בדרכו למנצ'סטר סיטי, והקריירה שלו היום - דעיכה גדולה הייתי אומר, אוהדי סביליה כבר שכחו ממנו כמעט, הוא מאכזב לא מהיום. לגבי הרכש - אני חושב שמוראטה כן היה חוזר לתלם במדי סביליה, אבל הרכישה הזו נראתה כתקרה עבורה מבחינת התקציב הרי הספרדי רגיל להרוויח סכומים מוגזמים כמו כל הליגה האנגלית. מוניר חלוץ לא רע, נקווה שלא יגמור כמו סנדרו למשל, עוד חלוץ שעבר בסביליה אחרי עונה טובה בקריירה(מאלגה), ואתם יודעים מה איתו היום? שחקן ספסל בריאל סוסיאדד.

8. Jefecito Member

מוניר חלוץ טוב לקבוצות שלא שואפות יותר מדיי למעלה כמו אלאבס. לסביליה הוא פחות מתאים, ימים יגידו.

9. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/01/14/copa_del_rey/1547471311_677224_1547471508_miniatura_normal.Xxx

ולנסיה נערכת לגומלין שמינית גמר גביע המלך בלחץ גדול אחרי הפסד 2:1 בחוץ לגיחון, וכרגיל מעניין במסיבת העיתונאים של מרסליניו שאומר - "אני מסרב לסכם את העונה כבר בחודש ינואר".
    מעבר לכך, המאמן מדבר על מצב איום ונורא בהתקפה ואפילו מפנה אצבע מאשימה - "כבשנו 17 שערים בליגה ב-263 מצבים"(מאיפה הנתונים שלו?).
    גונזלו גדש יחזור מוקדם מהצפוי אבל עדיין אין לו תאריך מדויק להחלמה, הקשר שדי התפספס העונה בולנסיה - מתקדם בקצב טוב מבחינה פיזית ואלו בשורות טובות.
    "יש לי את התמיכה של השחקנים ואני שמח על כך", אמר המאמן שהתייחס גם לקהל במאסטייה ואמר שהוא שמח שהאוהדים יודעים שהוא והשחקנים עושים את הכל כדי לצאת מהמצב. "ידעתי על הפגישה בסינגפור(של הנהלת המועדון והנשיא), זה לא חדש לי ואין שינוי במצבי. אני בטוח שמה שיש להגיד - יגידו לי בארבע עיניים".
    המאמן השתמש בקלישאות מסוימות ואמר שהכל עניין של ביטחון ושהקבוצה צריכה לנצח ואז לחבר ניצחון שני במטרה לחזור למסלול ושהכל ישתפר.

10. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/24/15483601304831.Xxx

ה-300 של מרסליניו: המאמן הוותיק של ולנסיה מגיע למספר עגול ויפה של משחקים בליגה הבכירה. שימו לב לדרך החתחתים שעבר המאמן עד שהגיע לקבוצות הגדולות. יש לו גם 189 משחקים בליגה השנייה ו-55 משחקים בליגה השלישית. כעיניכן הרואות, המאזן בליגה הבכירה הוא 126 נצחונות, 80 תוצאות תיקו ו-93 הפסדים. במארקה אספו ציטוטים של שחקנים אותם אימן מרסליניו. חאבי גררו שפגש אותו ברקראטיבו הואלבה, התחנה הראשונה שלו בליגה הבכירה אותה הוליך למקום השמיני, אמר - "הוא יוצר תחרות וטירוף בין השחקנים". קולסה מסנטאנדר, אותה הוליך למקום השישי ב-2007/08, אמר - "לא ניצחנו אף משחק והוא היה האיש הכי רגוע כשהגיע". חורחה לופס סיפר עליו - "הוא אמר לי מה הולך לקרות במשחק וזה באמת קרה, הוא הזכיר לי את בניטס". רוברטו סולדאדו ששיחק תחתיו בויאריאל, סיכם - "הוא החזיר לי את החשק לשחק כדורגל, את התחושה הזו של להיות שחקן חשוב ותמיד אודה לו על כך". העונה ב-20 משחקים קבוצתו השיגה 26 נק' בלבד עם מאזן עצוב של 5-11-4. בשנה שעברה, פתח בסערה, ו-ולנסיה סיימה רביעית עם 73 נק', מאזן 22-7-9. את כמות המשחקים הגבוהה ביותר בליגה, העביר בויאריאל.

11. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/01/27/15486120133165.Xxx

בספרד אומרים שזה סגור: חסה יושאל לבטיס עד סיום העונה. החלוץ הספרדי יגיע בהשאלה בחינם אחרי הרבה-הרבה זמן בלי כדורגל אך מנגד מצבו הפיזי השתפר - ירד בשומן ובפאריס דיווחו שהוא נראה טוב באימונים בחודש האחרון. המאמן קיקה סטיין רוצה לעבות את הסגל בגלל הלו"ז הצפוף וחסה שוב יתאחד איתו כשלפני שנתיים הושאל ללאס-פלמאס וכבש שלושה שערים ב-16 הופעות. צ'אנס אחרון עבור מי שנחשב פעם לדבר הגדול הבא בכדורגל הספרדי?

תמיד חיבבתי את חסה. אם לא הפציעה..הקבוצה הזו תעשה לו טוב. הוא שחקן ישיר של ריצה-טיסה במתפרצות וגם לשטח ופחות מכדרר.

12. Raulito Madridista

כותרות העיתונים הבוקר:

התקשורת במדריד מרגישה שהקבוצה של סולארי מקבלת כיוון והופכת מוכנה לאט-לאט לחודש פברואר המאתגר שעתיד לפקוד אותה. ובמארקה וב-AS יודעים לפרגן כשצריך, כמו שעד עכשיו בעיקר ידעו לקטול. את עיקר המחמאות גורף קארים בנזמה אחרי 90 דק' קסומות, אבל גם החברים שלו לא יוצאים 'בידיים ריקות'. בתזמון מושלם כבר החלוץ הצרפתי את השער ה-300 שלו בקריירה, בערב כה גדול, וזו החלוקה: 207 במדי ריאל מדריד, רחוק רק שער אחד מהוגו סאנצ'ז, 66 במדי ליון ועוד 27 במדי נבחרת צרפת, במדיה לא שיחק מאז 2016.

אלה לא היו מספרי הברזל היחידים מאתמול: ריאל חיברה ניצחון ליגה שלישי ברציפות, וזו הפעם הראשונה שהיא מנצחת פעמיים בחוץ; השער הרביעי היה שמח במיוחד עם החזרה של גארת' בייל שהגיע למאה שערים בריאל מדריד, ועוד על כך - לחצו כאן, והקפטן סרחיו ראמוס השווה את עונת השיא שלו מ-2016/17, כשהגיע לעשרה שערים(ב-31 משחקים), והפעם לא בפנדל אלא בנגיחה קלאסית. זה היה השער ה-50 שלו במדי ריאל מדריד בנגיחה. בעקבות השער של בייל הוא נשאר הכובש השלישי בטיבו בקבוצה. אבל עזבו מספרים, אתמול באמת היה טוב מראה עינים, כשריאל גמלה לאספניול על ההפסד בשנה שעברה.

https://images.one.co.il/images/d/dmain/ms/gg1387314.Xxx

קארים בנזמה, איך לא, קטף את מרבית המחמאות. "בנזמה הקוסם", סיכמו בשער המארקה - משמאלכם, 'הוא גרם לאספניול לייאוש עם צמד', ובאתר הציגו את הוידאו עם המהלך הנפלא בו הוא מכדרר בקלילות מול שחקני אספניול, במהלך שלא הסתיים בשער. עוד על ריאל כתבו שהיא הציגה את הגירסה הטובה ביותר שלה העונה. בסיקור המשחק בחרו בכותרת 'בנזמה שולט בקורנייה' ושהוא הציג מופע. כמובן שהוא קיבל את הציון הגבוה של 3 כוכבים; ב-AS - מצד ימין, כתבו 'בנזמה בלתי-ניתן לעצירה' ושהצמד שלו לא הותיר לאספניול שום סיכוי. בכותרת בסיקור באתר כתבו 'בנזמה נראה משוחרר', 'פארטידזו של הצרפתי שהותיר את הפציעה מאחוריו'. כמובן שהוא קיבל את הציון 3 כוכבים.

המחמאות בנוגע לבנזמה לא נעצרו. חורחה ואלדאנו אמר בראיון שהוא נמצא בכושר הטוב בקריירה שלו. ב-AS כתבו שזה בנזמה הטוב ביותר שריאל מדריד ראתה, וניתחו את הסיבות לכך - הוא טוב ובריא פיסית ולא סובל מפציעות; שיתוף הפעולה עם לוקאס ואסקס ו-ויניסיוס שמאפשרים לו ללכת לשער כל הזמן; הוא נראה רעב ולא מחפש למסור; וגם העובדה שהוא לא בצל של כריסטיאנו רונאלדו. בנזמה המוביל והמנהיג יותר מאיי-פעם. ברדיו מארקה כתבו שבנזמה הוא היחיד שלאט-לאט מצליח לעמוד בציפיות ונותן מעצמו כמו שבקבוצה קיוו ביום שאחרי כריסטיאנו. 87% מהמצביעים בסקר המארקה כתבו שזו הגרסה הטובה ביותר של בנזמה איי-פעם.

החלוץ עצמו אמר לאחר המשחק - "אני חלוץ '9' עם נשמה של שחקן מס' 10. אני תמיד רוצה להיות מעורב במשחק". בנזמה המחויך אמר שהוא לא יודע אם זה המשחק הטוב ביותר שלו העונה, אבל הוסיף שאסיסטים מאוד חשובים לו למרות שהקהל והעיתונאים תמיד מבקשים עוד גולים. על השיפור של הקבוצה - "חיפשנו את הקו הזה, אנחנו צריכים להמשיך ככה, עם הרעב הזה. אנחנו צריכים בכל משחק להראות כמה אנחנו טובים". "אנחנו צריכים לשים את הידיים ככה"(מראה על היד הפגועה), סיכם בנזמה. "לכולנו פה בקבוצה יש הרבה כדורגל וזה ברור, כי אנחנו ריאל מדריד ולא סתם השחקנים הגיעו לכאן". בנזמה סחט מחמאות גדולות מלוקאס ואסקס שאמר 'בנזמה הוכיח שהוא ה-'9' הטוב בעולם', והמאמן סולארי אמר - "כולם נהנים מהכדורגל של בנזמה". החלוץ סיים את המשחק עם 93% הצלחה במסירות.

אבל היה עוד כדורגל מלבד בנזמה. ריאל מדריד קיבלה תשבוחות. במארקה כתבו שזה מה שקורה שריאל מדריד מריחה את הצ'מפיונס, שיש סיבות לאופטימיות ונראה שהקבוצה חזרה אחורה בזמן לתקופות טובות יותר בהן היא מאיימת. הורעפו מחמאות גם ללוקה מודריץ' שבישל את השער של ראמוס. בפינה הטקטקית של ה-AS כתבו שריאל מדריד מציגה את הגירסה המהירה והאגרסיבית ביותר שלה והציגו כיצד חטיפת כדור בחצי של אספניול הובילה לשער הראשון בדקה הרביעית. גם דני קרבחאל אישר בראיון שהוא חושב שהקבוצה טובה יותר בלי הכדור. לוקאס ואסקס סימן מטרות נועזות - "זו ריאל מדריד שרצינו להראות. אנחנו עדיין נלחמים בכל המפעלים. אנחנו רוצים לנצח את כל משחקי הליגה ואז נראה".

13. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/01/29/primera/1548766651_427364_1548766724_portada_normal_recorte1.Xxx

כנראה שלא רק בישראל: בויאריאל כבר לא יודעים מה לעשות עם עצמם לאור העונה האיומה, וכעת: סיבוב פארסה - קאייחה שפוטר והוחלף בלואיס גארסיה - חוזר לעמוד על הקווים. הנשיא פרננדו רויג לקח אחריות על מה שקורה ואמר שזו טעות שלו בלבד, והוסיף - "המספרים תמכו בהחלטה הראשונה שלי לפטר את קאייחה, אבל הייתי צריך להסתכל קצת מעבר". "הוא להוט לחזור לאמן אחרי שישה משחקים בסוף, במצב הנוכחי אני יודע עד כמה הוא מכיר את המועדון ומתאים לו". הנשיא סיכם - "אני אדבר עם השחקנים ואספר להם משהו. עכשיו צריכים להיות פחות פוליטיקאים ויותר יזמים ופועלים". לואיס גארסיה ניצח רק משחק אחד מבין שמונה - במשחק הבכורה שלו בליגה האירופית, אך ויאריאל התדרדרה מתחת לקו האדום לאור הכושר המעולה של ראיו וייקאנו גם כן. המאמן המפוטר אמר - "אני לא מסכים עם ההחלטה אבל מקבל אותה ומאחל לויאריאל את הטוב ביותר".

14. Jefecito Member

כנראה שישראל התחילה פה טרנד חדש. גם מונאקו וגם עכשיו ויאריאל מחקות את הפועל ת"א.

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

15. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/02/03/15492140754758.Xxx

בטיס מאושרת אחרי הניצחון 1:0 על אתלטיקו וההעפלה למקום השישי החשוב. אמנם הרכש החדש חסה לא שותף אבל היה לה את סרחיו קנאלס שהגיע בקיץ אחרי תקופה ארוכה מסוסיאדד יחד עם שחקני קישור והתקפה נוספים, אחרי שקיקה סטיין התעקש עליו - ובהחלט מצא את מקומו. קנאלס לא שחקן שמתמחה יותר מדי בגולים אבל שימו לב: העונה כבש בניצחון על ברצלונה, השווה זמנית נגד ריאל מדריד והכריע אתמול. יש לו כבר שבעה שערים העונה בכל המסגרות כמו בעונת הפריצה כשחקן בוגרים במדי סנטאנדר לפני עשור. במארקה החמיאו: 'קנאלס שוב היה מכריע' "אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר רחוק בכל שלושת המפעלים", סיכם לאחר המשחק, "אנחנו מרוצים מהעונה שלנו עד כה". קיקה סטיין אמר שקבוצתו עשתה משחק טוב וחכם למדיי.

מצב נושא:
הנושא נעול.