הדיון של קבוצות הצמרת 2018/19:: ויאריאל וסביליה מתחזקות בחלון ההעברות בחורף

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏23/7/18.

מצב נושא:
הנושא נעול.
  1. Raulito Madridista

כשמעמדו של מרסליניו היה על שולחן הניתוחים אמרתי שולנסיה חייבת להשאירו בתפקיד ויהי-מה. אבל מדובר במאמן עם ניסיון גדול בניגוד למצ'ין לדוגמא שעוד בתחילת דרכו בליגה הטובה בעולם, מה גם שמרסליניו בנה את ולנסיה, בערך, בעשר אצבעות. לגבי מצ'ין, לא הייתה שום נחמה. גם ההדחה מהגביע - הצורה, גם הדחה בשמינית גמר הליגה האירופית - מוקדם,מוקדם,מוקדם מצד סביליה, וגם המצב הבלתי מתקבל על הדעת בליגה. סביליה חייבת לתפוס את הרכבת לפחות לליגה האירופית וקאפרוס הצליח להיות קוסם בעונה שעברה. לגבי העונה הבאה? מעניין. אולי בורדאלס מחטאפה.

2. SaSa Member

3. Raulito Madridista

אני עוד זוכר את מונצ'י עוזב בדמעות ומבטיח לחזור - זו לא אמירה של להתראות אלא של 'שלום'. מרגש לראות שהעדיף את סביליה על פני ארסנל כי הפיחואן הוא הבית שלו. כישלון אחד ברומא זה לא נורא. המועדון אשכרה זכה איתו בחמישה גביעי הליגה האירופית. מונצ'י הוא סביליה. יחד עם הרענון על הקווים בדמות קאפרוס - אמנם הליגה האירופית אבודה(מה היה קורה אם...שבוע לפני...כמו עם זיזו וריאל) אבל עדיין לא מאוחר להציל את הליגה. סביליה מקבלת דחיפה אדירה. מתחילים הערב ב-17:15 נגד אספניול בחוץ.

4. Jefecito Member

סביליה מנצחת 1-0 בחוץ את אספניול ותקווה למעידה של חטאפה. יהיה קרב מעניין על המקום הרביעי, סביליה פייבוריטית לקחת אותו.

5. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/03/18/15528979070822.Xxx

ולנסיה חוגגת מאה. בדיוק אתמול ציינו במועדון 100 שנים להיווסדו. יותר מ-8000 אוהדים לקחו חלק בצעדה אדירה שנערכה ברחובות| שחקני עבר כמו רובן באראחה('בשנת 2000 הגעתי וחוויתי כאן הכל - הצלחות מטורפות, שותפים נפלאים שהפכו לחברים, משפחה, תמיכה גדולה מהאוהדים. תודה על כך שהייתי חלק מזה'), דויד אלבלדה('איתך גדלתי כאדם וכשחקן וחוויתי רגעים מדהימים, מזל טוב!') וסנטיאגו קניזארס כתבו וריגשו וגם אקסים רבים של הקבוצה התייחסו לעניין, מהחלוץ המצוין דויד ויאה שהעלה פוסט עם תמונה שלו עם סרט הקפטן והודה על הזכות שניתנה לו לשחק בקבוצה וגם לשמש כקפטן בחלק מהזמן, וגם פאקו אלקסר, אוני אמארי, ניקולאס אוטאמנדי ועוד| במארקה נתנו אפשרות לאוהדים לבחור את ה-11 הגדולים בתולדות ולנסיה, ובהרכב עצמו צויינו בין היתר קניזארס-אז'אלה-אלבלדה-בראחה שהיו חלק כנראה מולנסיה הטובה בהיסטוריה, זו שבין 2000-2004 הגיעה לגמר ליגת האלופות וזכתה פעמיים באליפות ספרד ופעם אחת בגביע אופ"א, וכן גם מרקיו קמפס. דויד ויאה נותר בחוץ| ואיך סיכמו? ב -100 השנים האלה, לולנסיה היו 47 נשיאים, 59 מאמנים, 1126 שחקנים ומיליוני אוהדים ברחבי העולם.

6. Ever Banega Member

לא שאני מכיר את כל ההיסטוריה של ולנסיה אבל דיי מוזר שמרצ'נה אפילו לא באפשרויות בחירה, לדעתי היה יותר טוב מדויד אלבלדה.

נערך לאחרונה ב: ‏21/3/19
  7. Raulito Madridista

אני חולק עלייך, אלבלדה-בראחה היה מרכז הקישור הנפלא והעוגן, לא לחינם ריאל ניסתה לצרפם שוב ושוב ושוב. מרצ'אנה היה קשר אחורי סביר ובלם בינוני מאוד, זו פשוט הייתה קבוצת הגנה חזקה. הוא כן שחקן שעשה דברים יפים ויש לו מעל 300 הופעות אבל כשבוחרים את ה-11 הטובים ביותר...

לגבי ההרכב, אם היה ספסל אז מבחינתי איימאר ראוי. קמפס אגדה ועל מונדו קראתי אבל דויד ויאה ראוי לדעתי ותמיד יש פרגון גדול להווה או לעבר הלא רחוק. מודה שאני משוחד לגביו אבל אולי עם חלוץ כמוהו ולנסיה הייתה יכולה גם לזכות בצ'מפיונס.

8. Raulito Madridista

https://as01.epimg.net/futbol/imagenes/2019/03/19/primera/1553023056_420867_1553023133_noticia_normal.Xxx

התכנון של בטיס: שחזור הפיניש מהעונה שעברה. הקבוצה של קיקה סטיין איבדה גובה בזמן האחרון הן בליגה והן ביתר המפעלים כשהודחה מגביע המלך וכן מהליגה האירופית, אך בקבוצה בטוחים שבטיס משחקת טוב והתוצאות הטובות יחזרו. למעשה בטיס עם 13 נקודות בלבד מ-30 האחרונות מה שמסביר את התדרדרותה בטבלה למקום השמיני כשהיא רחוקה גם מהליגה האירופית. בעונה שעברה בטיס השיגה 20 נקודות בעשרת המחזורים האחרונים, היה לה רצף נפלא של שישה נצחונות רצופים, תיקו מאופס בחוץ מול אתלטיקו מדריד ואז ניצחון נוסף, וגם ירידת מתח במחזורי הסיום לא פגעו בה.

ועוד: הקבוצה הודיעה רשמית על הארכת חוזהו של גררו פרנסיס בן ה-23. הקשר שרשם העונה 19 משחקי ליגה חתם עד 2023 בקבוצה ובבטיס מרוצים.

9. גלצ Member

10. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

רק בריאות. אנימו, חואקין!

11. Raulito Madridista

קודם כל אלה בשורות עצובות. ד"ר אני לא וראיתי בסה"כ וידאו קצר, קאפרוס אמר שהוא ממשיך לעבוד כרגיל ונהנה מהמקצוע (ולפחות כרגע) לא עובר טיפולים מיוחדים והוא לא אמור להיעדר. למי שזוכר גם אדוארדו בריסו שאימן את הקבוצה אשתקד, חלה בסרטן והודיע לשחקנים במחצית באנפילד. מעניין לראות מה יהיה בעונה הבאה הרי קאפרוס לא רוצה לעמוד על הקו מעבר לסיום העונה, ומונצ'י כבר חזר והוא על המשבצת שקאפרוס היה קודם.

מרגש לראות את כל הכדורגל הספרדי עומד מאחוריו ושולח בריאות: האקסית בילבאו, בטיס, ברצלונה, מיצ'ל, קסיאס ואחרים.

12. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/04/16/15554167480924.Xxx

בטיס הודיעה על החתמתו של ג'ובאני לו סלסו עד 2023. הקשר הארגנטינאי שמושאל מפ.ס.ז הוא ללא ספק המצטיין של הבטיקוס כשכבש 15 שערים ובישל עוד ארבעה (40 משחקים). הקשר שמשך את תשומת הלב של הקבוצות הגדולות, נרכש בסכום נמוך של 22 מיליון יורו עבור 80% מכרטיסו. הישג יוצא דופן של בטיס בהתחשב בעובדה שלא בטוח שבטיס תשחק באירופה בעונה הבאה.

13. SaSa Member

בטיס קטנה עליו..

14. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2019/04/18/15556183146874.Xxx

זכרונות מאמרי: המשחק ששבר את הלב.
    כצפוי, ולנסיה לא התקשתה לנצח גם אתמול את ויאריאל (0:2) ולהעפיל לחצי גמר הליגה האירופית. שחקן ההגנה לאטו כבש בתזמון מצוין את השער הראשון שלו בבוגרים, וגונסלו גדש המשתפר המשיך את כושרו הטוב כשבישל. המאמן מרסליניו התרגש: "אני רוצה להודות לקהל, זה בזכות האוהדים. אני נמצא בעיקר הזו כבר כמה שנים ובחיים לא ראיתי כזה גשם. ובכל זאת האוהדים נתנו את הכל. ננסה להחזיר להם נגד ארסנל הנהדרת".

עבור העטלפים לא מדובר רק בהגרלה קשה אלא גם במשחק מורכב רגשית. אוני אמארי מאמן התחתחנים, היה על הקווים של ולנסיה במשך ארבע שנים אך נכשלה איתה באירופה. בעונת 2013/14, כשהיה על הקווים של סביליה, הקבוצה כבשה שער חוץ יקר מפז בדקה האחרונה עם נגיחה של מ'ביה והדיחה את ולנסיה שניצחה 1:3 (סביליה ניצחה 0:2 במשחק הראשון). המאמן חגג כמו שלא חגג מעולם, בסגנון פפ גוארדיולה בסטמפורד ברידג' אחרי השער של אינייסטה. זו הייתה אולי מעעין נקמה של הספרדי במועדון שלא האמין בו ולא רצה לחדש את חוזהו (בין היתר הוזכר הכישלון נגד שאלקה ברבע גמר ליגת האלופות בעונת 2010/11). "אולי היה חסר לי הדובדבן שבקצפת, זכייה בתואר, אבל אני גאה בעבודה שלי כאן", סיכם. "היו לי הרבה קשיים אבל בעיקר רגעים יפים בולנסיה".

15. yakov_y YNWA

איזה עונה מוזרה עוברת על גונזלו גדש, מתעורר במאני טיים.

אני מודה שצמד שחקני פ.ס.ז׳ בקיץ, ג׳ובאני לה סלסו וגונסלו גדש הרגישו לי כמו אוברטיידים אבל הם בעונה גדולה ומוכיחים את הכסף שנשפך עליהם.

מצב נושא:
הנושא נעול.