הולנד:ישורת אחרונה בקיץ: דה זאיו נוחת באייאקס

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏23/8/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני בנתיים כבר הולך להכין את הסטטיסטיקה של הערב. AZ חוזרת לעניינים! לקראת הסוף, 6-0 מול ספרטה המסכנה.

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/08
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

AZ - ספרטה רוטרדם 0-6 (4-0)

0-1 אל חמדאווי (1') *
    0-2 מוסא דמבלה (14')
    0-3 ג'יל סוורטס (27')
    0-4 מוסא דמבלה (28')
    0-5 אל חמדאווי (58')
    0-6 ניקלאס מויסאנדר (60')

כרטיסים צהובים: דמי דה זאו (AZ), וג'ושוע ג'ון (ספרטה)
    כרטיסים אדומים: -
    אירועים מיוחדים: סלוט (ספרטה) מחטיא פנדל (34')
    שופט: דיק ואן אחמונד
    צופים: 16,215 איצטדיון DSB, אלקמאר

* השער של אל חמדאויי הובקע אחרי 32 שניות

נערך לאחרונה ב: ‏4/10/08
  3. c_web Member

AZ הצגה!!!
    וואי לא הספקתי להתמקם בכיסא וכבר 35 שניות של כדורגל ואל המדאווי עם הראשון...
    שופט כזה חולה לא פגעתי הרבה זמן, לא נתן פנדל ברור על דמבלה, נתן פנדל שלא היה לספרטה, ונתן גול לא חוקי לאלקמאר (דחיפה של סוורטס בשער ה - 3)..
    אני מתאהב ברומרו השוער (שהדף פנדל לא קל היום).. פשוט אדיר!

היה תענוג, אני אוהב שאנחנו משחקים בימי שישי..

4. דנידין Member

סוף סוף ואן חאל חוזר לעניינים.
    באמת AZ היו חסרים לי קצת בנוף הכדורגל האירופאי והרי ברור שהם לא שכחו לשחק כדורגל. שרק ימשיכו ככה.

5. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

לא נותר לי אלה להצטרף אליכם. מישהו רשם באחד מהפורמים של אייאקס שאלקמאר טובה וחזקה זה דבר חיוני לכדורגל ההולנדי.

בכל מקרה, אחרי שני הפסדים רצופים בהתחלה, היה ברור שהקבוצה הזאת פשוט טובה מדי בשביל עוד קריסה כמו העונה הקודמת. מגיע לך להנות קצת עידו.

עד המפגש מולנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx .

6. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

לידיעתכם ואן חאל היה למעשה עם רגל וחצי מחוץ לקבוצה. לקראת סוף העונה הקודמת רק השחקנים למעשה תמכו במאמן. בעונה הזאת עוד היו אוהדים מקומיים שבשמחה הצטרפו לשירה של "וכולנו מנפנפים לואן חאל בשלום'...עכשיו? לדעתי מוקדם מדי בשביל עכשיו מיד לצאת בחגיגות כי AZ חזרה לעצמה. כן, הקבוצה יכולה לשחק כדורגל מצויין, אבל רק לפני 3 מחזורים ואן חאל היה מקולל אפילו באיצטדיון הביתי שלו. כמו שאני חושב שאייאקס למעשה כבר בקרוב תעבור את PSV, הייתי מאד נזהר בחגיגות. מחר אל חמדאויי יקרע את הרצועה בברך ובום הלכו השערים...

טוב לליגה ש-AZ באמת תחזור להיות קבוצת צמרת כי מציגה כדורגל חיובי, אבל לצערי עוד לא נפטרנו מהאלופה הנוכחית...באיינדהובן כבר 4 שנים שומעים שאייאקס הרבה יותר טובה, אבל אתם יודעים מי הולך בסוף לבית העירייה בשביל לחגוג...מבחינה זו PSV בקלות יכולה להיות קבוצת הבת של ביירן מינכן...

חדשה טרייה מאמסטרדם:
    אייאקס שוקלת ברצינות לצרף לחודשיים שוער שכרגע חופשי. באתרי האוהדים של הקבוצה מדברים בעיקר על סנדר ווסטרפלד ורונאלד ווטראוס. מבחינתי שניהם בקלות יכולים מיד להחליף עד סוף העונה את חנטנאר, אבל צריך לזכור שרונלד ווטראוס איש PSV...ווסטרפלד? למה לא, שוער עם עבר בינלאומי והוא בהחלט שוער טוב. קנת' וורמיר יכול באמת להפוך לשוער מצויין, אבל צריך להזהר שאם הוא חס ושלום ייפצע שאייאקס משחקת לתקופה ארוכה עם שוער בן 18...

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מי, מי? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx
    ברצינות, אין יותר שמח ממני אם סוף סוף נפטר מה'מחלה' שנקראת PSV, אבל ארז אל תשכח שהמאמן שלהם כבר מזמן עלה לי על העצבים...העיתונאים לבטח כבר ירדו לו היום לחייו... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

לא יודע, אני לא ציפיתי ש-AZ 'תשתגע' ככה פתאום. ארז, היא הפסידה בצורה שלומיאלית בבית ל-NAC ומחזור אחרי זה הושפלה ע"י החברים שלנו מדן האג. לא הרבה אנשים חשבו אז שהקבוצה הזאת פתאום תנצח בצורה די משכנעת את האלופה (למרות שהתוצאה היתה מינימלית) ואח"כ תכבוש 11 שערים נגד ווילם טווי והיום נגד ספרטה. אני כן הייתי מציין שמדובר בשתי קבוצות תחתית , דבר שכנראה אייאקס שכחה במחזור הפתיחה...

תשמע, AZ מתחילה לעשות רעש ומבחינתי זה בסדר, אבל כמו בכל דבר בכדורגל העולמי, בשבוע הבא הדברים יכולים להתהפך כדי שבעוד חודש ואן חאל יפוטר. עולם הכדורגל יכול להיות עד כדי כך בלתי צפוי, עובדה שבמחזור השלישי אף אחד לא חשב ש-AZ תנצח בבית את PSV, תשאל את עידו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

תוצאות שבת:

ויטסה - ווילם טוויי 2-2 (1-0)

1-0 אקגון (15')
    1-1 ואן וולפסווינקל (46')
    1-2 ניקי הופס (56')
    2-2 דמוג'ה (90+3')

כרטיסים צהובים: מלהוק, וורהאח, קולק ופלדהויזן (ויטסה)
    כרטיסים אדומים: יאנסה (52'/2X צהוב, ווילם טוויי)
    שופט: ריצ'רד ליספלד
    צופים: 15,000 איצטדיון 'חלרדום', ארנהם

PSV - דה חראפשחאפ 0-3 (0-1)

0-1 לאזוביץ' (15')
    0-2 לאזוביץ' (47')
    0-3 אפלאיי (79')

כרטיסים צהובים: וולמר, פונג א וינג(דה חראפשאפ)
    שופט: רוד בוסן
    צופים: 33,000 צפים, איצטדיון 'פיליפס', איינדהובן

הראקלס- רודה 0-2 (0-0)

0-1 אופרטום (61')
    0-2 שולמייסטר (90+2')

כרטיסים צהובים: ברידג'י (הראקלס), דה פאוו (רודה)
    שופט: קווין בלום
    צופים: 8286, איצטדיון 'פולמן', אלמלו

נערך לאחרונה ב: ‏5/10/08
  9. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

השיפור של AZ הוא רק בזכות הביטחון שאל צ'יקיטין רומרו מקנה על הקבוצה מאחורה!!! http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx
    סתם , האמת אני צופה כל שבוע בהיילייטס באתר הרשמי של הקבוצה (תודה לדה מידנווג על העזרה) בשביל לצפות בסרחיו רומרו ובלי להיות מעורב רגשית יותר מדי בליגה ההולנדית אני שמח שהקבוצה שלו מתאוששת ושאל צ'יקיטין מתאקלם יפה ותופס ביטחון.

דרך אגב ממה שאני רואה באתר כל שבוע אני חייב להגיד שליגה ההולנדית מאוד מוזרה , לצד מהלכי כדורגל מרשימים בקצב גבוה אני רואה דברים שלא קשורים לכדורגל ברמות של ליגה בכירה באירופה.

אם כבר דיברתי על השוער הצעיר אז כאן תמונה של ארוסתו (הטרייה ) של רומרו , אליאנה שמה...
    http://img379.imageshack.us/img379/8355/diosamu3.Xxx
    אם אין מקום לתמונה כזאת כאן אז סליחה מראש ואני אוריד אותה במיידי

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏5/10/08
  10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה זאת התועבה הזאת? בחיי, תראה את הפריחה הזאת http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    מבחינתי תלך לראות לעוד איזה שחקן בליגה ההולנדית יש מישהי נחמדה שכזאת. אישית אני לא חושב שהיא משהו, אבל יש גם כאלה שמזילים ריר מאשתו של ו.ד וארט או מריה שראפובה. אני פשוט לא נדלק על בלונדיניות למרות שאיזה 100 מטרים מביתי אני רואה פעם בלונדינית שפשוט חבל לכם עליה...

לדעתי זה מה שכיף בליגה הזאת, מבחיה התקפית תמיד יש מה לראות, אבל ההגנה? אבוי...לא סתם הנבחרת ההולנדית למעשה טובה רק מהקישור קדימה, מה שקורה מאחור לפעמים אפילו ההולנדים לא רוצים לראות http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/tongue.Xxx

ומחר? אייאקס בהיירנביין ואני פסימי. איכשהו נעשה שטויות שם ולא ננצח, PSV ניצחה היום בקלות מפתיעה את דה חראפשחאפ ואנחנו כמו אהבלים כבר נכניס מחר איזה שער עצמי...אם כרונינגן לא תנצח מחר את דן האח בבית PSV תשאר במקום הראשון. אחרי כל השטויות שהן עושות עם המזל שלהן הם יובילו מחר את הטבלה. נו מה, PSV כבר מזמן גרמנים, לא?

11. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

מנסים טיפה להתאושש מההשפלה הגדולה בשבת האחרונה. כנראה שההלם הגיע גם לדיון. בכל מקרה, הולנד מתכוננת למשחקיה במוקדמות המונדיאל. יום שבת, מארחים את איסלנד וארבעה ימים לאחר מכן נוחתים בנורווגיה. הייטניחה וואן פרסי פצועים ולא יטלו חלק. גם רובן, הסלנק, סטקלנבורג, בומה ובולהארוז פצועים. ואן דר סאר, כאמור, יעמוד בין הקורות.

אגב, שימו לב ל23 באוקטובר, פתיחת שלב הבתים בגביע אופ"א: Ronaldinho in Abe Lenstra Stadion !

הירנביין - מילאן

וגם, כמובן, אסטון וילה - אייאקס.

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/08
  12. Karel Poborsky Member

de Middenweg ביקשת ממני להעביר את הדיון מהת'רד של גביע אופ''א לפורום הנ''ל ועשיתי כבקשתך

אייאקס כאמור היא אימפריה המצוייה בהתרסקות רבת שנים שהיא לטעמי תוצאה של ניהול כושל שהתחכחותו בחוק בוסמן יוצרים מצב חמור מאוד בו הקבוצה נחשבת לקבוצת דרג שלישי בלבד וזאת מבלי שביכולתה לרכוש שחקנים ברמה גבוהה ולחזור לימיה הגדולים בשנות ה-70 וה-90 בהן נחשבה לקבוצה הטובה והאיכותית בעולם שהוציאה מתוכה את השחקנים הטובים בעולם. כפי שכתבתי בפורום השני הדרך הכמעט היחידה של אייאקס ושל הקבוצות ההולנדיות בכלל לצאת מן הבוץ בו הן שקעו במשך השנים(בעיקר אייאקס איינדובהן ופיינורד) היא התגייסות מרובה של אוליגרכים שיזרימו כספים ויחזירו את הליגה ההולנדית למוטב דרך זו היא כנראה היחידה מאחר וביטולו של חוק בוסמן הוא משהו שקשה לי מאוד להאמין שיקרה בזמן הקרוב ואני מתכוון למשך זמן של לפחות 20 שנה....

נערך לאחרונה ב: ‏8/10/08
  13. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לגמרי מסכים איתך (שמך?), חוק בוסמן לא יעלם ואין מה לעשות נגד זה. בלאטר מנסה עכשיו בכל כוחו למצוא דרך לעקוף את החוק הזה, אבל ברור לי שלא יצליח בזה. ברגע ששחקן X לא מרוצה ממה שהוא מקבל, הוא יילך בוודאות לבית הדין האירופאי בבריסל. אין לצערי מה לעשות נגד זה אלא אם כן ראשי הקבוצות העשירות (שהן בהכרח לא גדולות...ראה צ'לסי) יתחילו לחשוב בשביל כולם. זה יקרה? שנינו יודעים שלא.

הפתרון שלך מצויין, אבל לצערי הולנד לא בדיוק מקום אידיאלי למשקיעים זרים.
    1) הליגה המקומית לא ברמה גבוהה (לעומת ספרד/איטליה/אנגליה/גרמניה)
    2) משלמים פה טונות של מס

שתי הנקודות האלו לדעתי מרתיעות מאיזה אוליגרך רוסי או ערבי לנחות בהולנד. תשמע, אין לי בעיה שרומן אברומביץ לא רוכש את אייאקס הרי תמיד היתה הבדל בין הליגות של הולנד לאלו שמניתי, אבל זה מאד חשוב להדגיש, חוק בוסמן מקשה בצורה נוראית לשמור על שחקנים שאולי לא הכשרונות הכי גדולים, אבל מספיק טובים בשביל לעזור לכדורגל/קבוצות ההולנדי לצעוד קדימה. ווסלי שניידר היה מוצא בלי בעיה גם קבוצה כגון ריאל מדריד בתקופת 'שלושת הזרים'. העניין הוא מה אם שחקנים כמו נייג'ל דה יונג, הדוויחס מאדורו, חתאם טרבלסי, סטיבן פינאר, אנדי ו.ד מיידה, ואחרים? האם קבוצות היו קונות את השחקנים האלה כזר מן המניין? אפילו שחקן כמו ראיין באבל היה בחיים נשאר עוד כמה שנים באייאקס.

תשמע, אני חושב שאהיה צבוע אם לא אספר לך שאייאקס עושה בדיוק את אותם הדברים בליגה ההולנדית. מה חשבת ששחקנים כמו ברונו סילבה, קנדי באצירקוגלו, קנת פרז', ואחרים היו נקנים ע"י מועדון הפאר ההולנדית כזרים? כרונינגן, טוונטה ו-AZ מהם הגיעו השחקנים האלה לאייאקס בחיים לא היו באים אלינו אם ז'אן מרק בוסמן היה חושב על התמונה הגדולה.

כמו שכבר אמרתי, חוק בוסמן למעשה לא שינה דבר, גם לפני החוק הזה אייאקס לא היתה מעשירי אירופה, אבל בעבר למועדון היתה לדעתי אחוז יותר גדול להגיע להשגים אירופאיים. פובורסקי, אם חוק בוסמן כבר היה קיים ב-1995 תהיה בטוח שאייאקס לא היתה זוכה בגביע אירופה לאלופות, אני מבטיח לך את זה!
    מה נשאר עכשיו? לזכות בכל עונה בטוטו...אם אייאקס, PSV, פיינורד או כל קבוצה אחרת בליגה הזאת באירופה רוצה להצליח, היא צריכה פי כמה יותר מזל בשביל להצליח. לא רק שחוק בוסמן מבריח את ה'סחורה הבינונית' מחוץ לגבולות המדינה, אלא כמות המשחקים המגוחך עוזרת לקבוצות העשירות להפוך את ליגת האלופות לחגיגה הפרטית שלהן.

לדעתי הבעיה מתרחבת אט אט לתחום נוסף. אייאקס תמיד היתה גדולה בחיפוש זרים צעירים מחוץ להולנד.
    בקיץ ארסנל הופיעה פה עם לגיון זרים של צעירים שבעבר אולי היו חותמים דווקא אצלנו. אם מבחינה כלכלית לאייאקס לעולם לא היתה אפשרות להחתים כשרונות צעירים מהדרג הראשון (שלא לדבר על מבוגרים), הרי שעכשיו גם בתחום הזה אייאקס צריכה עוד יותר מזל בשביל למצוא את אותו נוואנקו קאנו, פינידי ג'ורג', יארי ליטמאנן וכו'. קאנו למשל אייאקס חטפה באחת מאליפויות הנוער בשנות התשעים, אז לא ישבה סוללה של מגלי כשרונות מהקבוצות הגדולות ביציעים ועכשיו? אפילו כשרון 'בינוני' מאפריקה יעדיף את הכסף של איזה קבוצה רוסית או אוקראינית מאשר אחד מבתי הספר הטובים לנוער שקיימים בעולם.

לגבי ליגת האלופות? מבחינתי אין כרגע בכלל מה להסתכל בימי שלישי ורביעי לכדורגל. אייאקס גם ככה לא משתתפת ומה אני צריך לראות איך שחקנים ש'היו צריכים להיות בקבוצה שלי' מקבלים כמה דקות בקבוצה שכן מופיעה שם? תשמע, אולי התבגרתי כי בסה"כ אני אט אט מתחיל להבין את כללי המשחק האכזריים, אבל כאשר גם הקבוצה שלי מוציאה מיליונים על רכש התקפי כשלכולם ברור שהבעיה דווקא נמצאת בהגנה, אני מאבד לאט לאט עניין...זה מה שאני אומר, חוק בוסמן הרס את הכדורגל האירופאי, אבל רצף של החלטות נוראיות של קבוצתי האהובה מנעה כבר שנים השגים בהולנד אז בשביל מה להשתגע? לצבוע את הפנים כמו שעשיתי בשנות התשעים אני כבר לא עושה, אבל עדיין מרגיז אותי שמרקו ואן באסטן לא ראה עד כמה ההגנה שלנו גרועה...

בקיצור, אני עדיין 'חולה', רק קצת פנאטי והיום אני קצת יותר מבין איך להתמודד בצורה בריאה עם ה'מחלה' שלי http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

14. Jose Mourinho Member

אוהדי אייאקס, מתגעגעים לזלאטן? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

הנה מגה-וידאו שהכנתי על מיטב הרגעים של הקוסם השבדי - השחקן שאחראי במידה רבה על האליפות האחרונה שלכם עד כה - במדי קבוצתכם(במסגרת תיעוד קריירה שאני מכין עליו):

לינק 1
    לינק 2

תהנו http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/10/08
  15. הרצליה עד המוות מנהל ראשי מנהל ראשי

דן האג מנצחת את וולנדהאם 0-2 במשחק המוקדם של המחזור.

היום:
    טוונטה - הארקלס (18:45)
    ברדה - פ.ס.וו איינדהובן (19:45)
    רודה - הירנביין (19:45)
    אייאקס - כרונינגן (20:45)

המוליכה מגיעה לארינה. אייאקס (בפעם המי יודע כמה) עם הגב אל הקיר. שבוע קריטי שיחל היום וימשיך במשחק החוץ הקשה בוילה פארק ביום חמישי מול אסטון וילה החזקה.

ראשון:
    ניימכן - ויטסה ארנהיים (12:30)
    ווילם וו - פיינורד (14:30)
    דה חראפשראפ - אלקמאר (14:30)
    ספרטה רוטרדאם - אוטרכט (14:30)