הולנד: נארסינג חותם בפ.ס.וו

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏1/8/11.

1. Muurad Member

הילד נראה נהדר היום. כיף לראות אותו משחק עם הבוגרים ועדיין מראה שאין בו אפילו טיפת התרגשות. מלא בביטחון ביכולות שלו ורואים את זה.

רק יהיה טוב לראות אותו בועט יותר לשער, הוא סכנה לגול כל רגע שהוא עם הכדור 20-25 מטר מהשער גם עם ימין וגם עם שמאל, הוא צריך להראות את זה הרבה יותר.

אמרתי את זה כבר לפני שנה וחצי כשהוא רק הגיע אחרי היורו U-17, אבל אתם תעשו עליו הרבה כסף. (אני מדבר על פישר אגב, רק שמתי לב שלא הזכרתי את השם שלו פעם אחת)

נערך לאחרונה ב: ‏21/7/12
  2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אייאקס מביסה בקלות מחרידה 4-0 את סלטיק בארינה.

תיאו יאנסן שקיבל מנוחה בגלל פציעה קלה אמר בהפסקה לטלוויזיה שהוא מקווה לצירוף עוד שחקן או שניים. אני מסכים איתו כי למרות הצעירים התוססים אייאקס צריכה עוד בלם וקיצוני, אבל למרות שאנחנו לא קונים שחקנים כמו פ.ס.וו הקבוצה מראה כרגע כדורגל תוסס בשיתוף הרבה צעירים.

ויקטור פישר הוא יהלום ולא סתם מנצ'סטר יונייטד מנסה כבר לפתות אותו (ואריקסון) לאולד טראפורד. לא נראה לי שהוא בנתיים יעזוב, אבל ברור שאם הוא יתפתח כמו שכולם מקווים אז לאייאקס תהיה שוב שחקן שנקנה לפחות במחיר של מעל לעשרים מיליון אירו. הבחור היה שותף מלא לניצחון היום, אבל לדעתי דה בור מאד רוצה 'להחביא' אותו בפני הקבוצות העשירות באירופה. בצורה הזאת זה יהיה בלתי אפשרי...

פישר נחשב בנתיים לשחקן ה-A1 הכי מרשים שיש, אבל מיצ'ל דייקס (שיחק כמגן שמאלי), דייבי קלאסן, יורדי לוקוקי, סררו, קופרס ואחרים יקבלו צ'אנס אמיתי להוכיח את עצמם.

בכל מקרה זה היה שער הערב:

השערים האחרים אפשר למצוא בלינק הבא:
    http://www.101greatgoals.com/goals/holland...t-celtic-for-4/

3. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

חדשות 23 יולי:
    * יש לי הרגשה שהחדשות הבאות לא בדיוק משמחות את שאר אוהדי אייאקס פה, אבל לאייאקס יש שם חדש בשביל ההתקפה:

http://static-voetbalzone.nl/images/photos/ori_280_210/11007880018500.Xxx

זהו טוביאס סאנה, קיצוני בן 23 מקבוצת גטבורג. אייאקס בחנה לאחרונה את מועמדותו של השבדי והיום דיווחו שהשחקן בדרך אלינו. לסאנה יש אבא מאיזו מדינה באפריקה ואימו שבדית.
    * יש גם תקווה שהשבוע יצטרך הבלם מרק מוניסה לאלופה.
    * תיאו יאנסן עדיין לא מתאמן כרגיל, אבל כן יצטרך לקבוצה שיוצאת לאנגליה. בשבת היא משחקת מול סאותהמפטון.
    * דיילי בלינד ואייאקס במו"מ להארכת חוזה.

חדשות אחרות:
    * דיק אדבוקאט וטים מאטבז לא נמצאים כרגע בקו אחד. החלוץ הסלובני חזר מהפגרה עם עודף משקל והמאמן שלח אותו להתאמן עם הצעירה. בסוף השבוע התבטא אדבוקט בכעס על הסלובני ש'עדיין לא הבין את המסר'. פ.ס.וו נראתה בכלל לא רע כשזכתה בטורניר בפולין. הקבוצה ניצחה ב-48 שעות את אתלטיק בילבאו (1-0) ובגמר את בנפיקה (3-1).
    * רון פלאר לא עובר לאסטון וילה. המאמן של האנגלים מאד התעניין בבלמה הבינלאומי של פיינורד, אבל עכשיו התברר שהקבוצה מבירמינגהאם בכלל לא יכולה לקנות את פלאר...היא צריכה קודם כל למכור שחקנים.

4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני עוקב אחריו יותר משנה, למרות שבחלק מהתקופה הוא היה שחקן רוטציה ולא יותר, קיצוני מאוד מוכשר אבל לא יציב וחלש פיזית (למרות שחל שיפור הדרגתי בתחום הזה השנה, כנראה עובד הילד). לא מאמין שהוא יכול לשדרג אתכם, השערה כללית על סמך הכרות חלקית עם הסגל של אייאקס, אבל כן אחד שיכול להשתלב לפחות.

5. Ajacied Member

אם אין לו אפילו הופעה אחת בנבחרת מולדתו בגיל 23 והוא משחק בקבוצת אמצע טבלה בליגה שוודית, המחשבות עליו מדאיגות. גם לא נראה לי שהוא נמצא בגוטבורג על תקן של כוכב.
    באמת אני מקווה שהם מצאו בו משהו מיוחד. למרות שאף פעם לא ראיתי אותו משחק ולא שמעתי עליו בכלל, אני בספק שהוא יותר טוב ממה שכבר קיים אצלינו בקבוצה.
    כאילו מנסים בכוח ללכת על האופציות הכי זולות. גם כשחקני עבר/הווה ממליצים על שחקן זה או אחר (פטרסון במקרה הזה) בדר"כ זה לא נגמר בטוב, כי זה נעשה ממניעים אישיים.
    טוב נו, לפחות במראה החיצוני הוא קצת מזכיר את נארסינג, אבל מקווה שזה לא מה שגרם לאייאקס להביא אותו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/12
  6. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לי הוא לא ממש מזכיר את נארסינג במראה, אבל יותר רלוונטי מזה הוא לא מזכיר אותו בסגנון. במרבית המשחקים שראיתי הוא שיחק באגף שמאל כשהוא חותך לאמצע עם רגל ימין, נאמר לי שהוא שולט באותה מידה בשתי הרגליים אבל הרושם שלי הוא שמדובר בשחקן ימני שמשחק בצד ההפוך, ומחפש לרוב את הדריבל לתוך הרחבה או הבעיטה לשער בניגוד להולנדי שמכניס לא מעט כדורים לחלוץ. זה מעבר להדלי האיכות שמתבטאים גם בצד הפיזי.

7. Ajacied Member

באייאקס הוא אמור להוות דווקא פיתרון לאגף הימני. לפחות זה מה שהם חיפשו - שחקן לאגף ימין.

8. AFCA Member

יש לנו כרגע באגפים יותר מדי כמות ופחות מדי איכות. בוריחטר, סולימאני, לוקוקי, אוזביליז, אבאסיליו וכנראה גם פישר, חוץ מהשניים הראשונים אין מספיק איכות ואי אפשר לסמוך עליהם מבחינת פציעות, קיוויתי להשאלות של אבאסיליו או לוקוקי, שניהם לדעתי לא כרגע ברמה של אייאקס(וגם לא יודע אם יהיו), כנראה שבמקום להוסיף איכות נוסיף כמות למרות שלכו תדעו, אני כן בעד לבדוק פתרונות מחוץ להולנד כי תמיד ידפקו אותנו במחיר.

הדבר שבאמת מדאיג זה שאולי דה בור בונה על בלינד כמחליפו של ורטונגן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאס, אתה עוקב אחרי הליגה השבדית? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/icon_thumright.Xxx

בכל מקרה זה בהחלט נשמע כמו רכש שבא בגלל חיסכון כללי. ממה שהבנתי אחד משחקני העבר היותר מוצלחים באייאקס ואיש גטבורג, סטפן פטרסון, המליץ עליו בחום. הוא לדעתי כן שיחק שם במערך 4-4-2כך שזה אולי מנע ממנו יותר אסיסטים ושערים. ברור שהייתי מעדיף את נארסינג, אבל זה מה יש...

למרות שבתקשורת אייאקס עדיין מתעניינת ברצינות במרק מוניסה אני מאד לא מקווה שדיילי בלינד יהיה המחליף של ורטונגהן. אלדרויירלד כבר הדגיש בראיון שמבחינתו זה הפתרון לקבוצה...גם פה אני אעדיף כרגע לא להגיד יותר מדי. דה בור הצליח בעונה שעברה בצורה מדהימה אחרי סיבוב ראשון ותחילת שני נוראי. בחודשיים האחרונים בלינד כן היה שותף מלא לקאמבק שלנו כך אולי באמת מגיע לו צ'אנס.

ידיעה מעניינת בשביל עידו...
    * עידו לא ישמח לקרוא את זה, אבל אדם מאהר עושה פרצופים כמו ילד קטן. בראיון הוא הדגיש שהוא רוצה לעזוב את AZ. תקראו את זה:

"אני לא ממש כועס, אבל כן מאוכזב. הקבוצה שלי לא עומדת בהבטחות שלה (...), אבל אני מעדיף לא להגיד עכשיו דבר. אחרי התקופה הקצרה שלי בנבחרת חזרתי לקבוצה ואמרתי לורבייק וארנסט סטוארט (מנהל טכני) שאני רוצה לעזוב. אני לא יודע אם הם שמחו בשבילי, אבל זה כן הקריירה שלי...

השניים אמרו שהם יודעים מה אני רוצה. פ.ס.וו גילו בי עניין. אני יודע ממקורות אחרים ש-AZ תמכור אותי רק מתי שהיא תקבל הצעה טובה, אבל הם מעדיפים שאני אשאר באלקמאר לעוד שנה. אני רק מרגיש עכשיו שאני פחות מאמין להם.

אני מרוויח הכי מעט בקבוצה וגיליתי מעיתונאים ש-AZ מבקשת בשבילי סכומים שרק משלמים באירופה. אני כרגע לא מבין איך הם בכלל חושבים על זה...

בהמשך הראיון מאהר מגלה גם פרט מאד מעניין לגבי המשך הקריירה שלו:
    " לפני שהגעתי ל-AZ (לפני 7 שנים) דפקתי בדלת של אייאקס. 3 פעמים בחנו אותי בימים פתוחים, אבל אני מבין שביום אחד לא תמיד מגלים הכל. אין מה לעשות, בתוך שנה אפשר גם לעשות צעדים ענקיים קדימה. בכל מקרה אייאקס עדיין אופצייה בשבילי...

מי אני מעדיף? את זה אני לא אומר. פ.ס.וו היתה היחידה שבנתיים פנתה ל-AZ. אני גר ב-Diemen (עיר פרבר של אייאקס, מאד קרוב לארינה) ובילדותי הייתי לתקופה בעד אייאקס. בשבילי אייאקס זו אייאקס, עדיין קבוצה מאד יפה. בכל מקרה אם אשחק בשביל פ.ס.וו ברור לי שאוכל להמשיך להסתובב ברחובות הרי אני משחק עכשיו בשביל AZ..."

נו, מה אתם אומרים? ליבו כנראה אומר אייאקס, אבל המציאות היא שפ.ס.וו מעוניינת בו. כל זה לא מזיז לי כי מאהר צריך להבין את AZ. יש לו חוזה שם ומאהר בעצמו חתם שם. כרגע בכלל נראה שאין לו מקום גם בפ.ס.וו וגם לא באייאקס. זה יכול להשתנות אם טויבונן יימכר, אבל אז די ברור ש-AZ הולכת להקשות על פ.ס.וו. מה יהיה? אין לי מושג, אבל הבחור הזה צריך 'טיפה' לרדת מהעץ הגבוה עליו הוא מטפס כרגע.

10. c_web Member

אדם נתן עונה אחת באמת יוצא מן הכלל, ואני גם חושב שהוא קצת מגזים. PSV ואייאקס יתלהבו ממנו מהר מאוד, והאמת שגם אני. אין ספק שהוא עשה התקדמות נהדרת והוא נראה כישרון מבטיח, אבל אני חושב שבשבילו עוד עונה ב AZ לא תגרום לו נזק. בכל זאת לא כל קבוצה הייתה נותנת את מרכז המגרש שלה לעונה שלמה לילד בן 18\19.
    אני מאוד רוצה שהוא ישאר, אבל כמו שרשמתי גם לפני חודש, טוב מאוד שמציעים עליו סכום גבוה מהרגיל.

11. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

לא ממש, רק אחרי כמה שחקנים ספציפיים והוא היה אחד מהם.

אתה צודק לגבי המערך, אבל לדעתי ההבדלים הסטט' קשורים בעיקר ליכולת שלו ופחות למערך, וגם אולי קשורים להבדל סטט' לא פחות חשוב - דקות משחק, שכן סאנה לא שחקן מוביל בקבוצתו. בשורה התחתונה, ונראה לי זה ברור לכולם, מדובר פשוט בשחקן פחות טוב מנארסינג (ואם אתה זוכר ממה שדיברנו על הקבוצה שלו, אני לא ממעריצי נארסינג).

לגבי הצדדים, אני בטוח שאין לסאנה בעיה לשחק בימין כי כמו שרשמתי הוא ימני (או לפחות גם ימני), אבל במשחקים שאני ראיתי הוא שיחק בשמאל ללא יוצא מן הכלל (די בטוח בכך).

אגב, אם אני "כבר פה", לסביטאניץ' יש סיכוי להישאר בכלל?

12. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אליאס, יש עוד כמה שמות בליגה השבדית שאולי יכולים לשחק בליגה ההולנדית? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בכל מקרה היום יש לי כבר ידיעה אחת משמחת וזו הבשורה שבוריחטר קיבל אור ירוק לפעילות מלאה. אני רק יכול לקוות שדה בור יתן לו גם מנוחה. לדעתי יש מספיק משחקי ליגה בהם ויקטור פישר יכול לשחק. עומס יתר עלול להיות קטלני לקיצוני שהראה לפני שנה ניצוצות של כדורגל גדול. אם פישר לא מספיק אז תמיד עוד יש את אביסיליו...

החדשות הרעות באות מכיוון ברצלונה. עדיין אין הודעה רשמית, אבל מרק מוניסה נפצע היום במשחק אימון של ברצלונה. לפי השמועות בהולנד הפציעה קשה. זה אומר: בלם אחר. מקווה שלאייאקס יש עוד מועמדים אחרים.

סביטניץ? הידיעה האחרונה היתה שהוא מועמד לשחק בליל. באייאקס הוא לדעתי כבר לא ישחק.

13. Ajacied Member

פעם שמם של אלכסנדר מילוסביץ' מא.י.ק סולנה ושל מאי מאהלנגו מהלסינגבורג נקשרו עם אייאקס.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏24/7/12
  14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כמה ידיעות קצרות:
    * סביטניץ' נמצא בצרפת. אם יעבור היום בהצלחה את הבדיקות הרפואיות הוא יחתום ל-3 שנים בניס. אתמול כתבתי ליל, אבל הקבוצה המעוניינת היתה ניס.
    * אייאקס וגטבורג הגיעו להסכמה על העברת סאנה. עכשיו תורו של השחקן להגיע להסכמה.
    * כרגע נראה שג'רמיין לנס נשאר בפ.ס.וו. למרות התעניינות מצד סאותהמפטון השחקן לא יעשה הכל בשביל להשתחרר.
    * טים מאטבז שוב נשלח למילואים של פ.ס.וו

* מרק מוניסה קרע אחת מהרצועות שלו בברכו...ייעדר לפחות חצי שנה.

נערך לאחרונה ב: ‏25/7/12
  15. c_web Member

ראסמוס אלם קרוב מאוד לצסק''א מוסקבה, מדווח על משהו כמו 6 מיליון יורו. http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/sad.Xxx