הולנד 09-10: ברג בפ.ס.וו, אל חאמדאווי באייאקס!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל עולמי' פורסם ע"י הרצליה עד המוות, ‏26/7/09.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

עידו, מצדי תרשום את הדבר הבא:
    אלופה - PSV
    מחזיקת גביע - טוונטה
    יורדת (אוטומטית) - ספרטה רוטרדם
    המפתיעה - NAC
    מלך השערים: אל חמדאווי

2. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

פיינורד ניצחה בצהריים את סמפדורה. תוצאת סיום: 3-0. מבחינתי תוצאה מרשימה אחרי שבמהלך אמצע השבוע האחרון גם ניצחה 2-1 בפורטוגל את ספורטינג ליסבון.

3. Piet van Reenen Member

ההרכב של אייאקס למשחק הערב נגד בנפיקה ליסבון:
    ורמיר,סילבה,אולגוור,ורטונגן,עמנואלסון,אניטה,דונלד,אייסטי,סוארז,סולימאני ורומדהאל.
    בהצלחה!!!!

4. AFCA Member

פשוט בדיחה מצד איסיאטי. קצת לחץ של בנפיקה וככה לאבד את הראש????
    אחד הגולים המצחיקים שראיתי בשני האחרונות :aaarofl:

נערך לאחרונה ב: ‏27/7/09
  5. f-side Member

איזו טעות ילדותית של אייסאטי. פעם אחרונה ראיתי גול כזה בבצפר לפני שנים פשוט לא להאמין...

6. Piet van Reenen Member

1-2 לבנפיקה ליסבון במחצית.
    שער עצמי מצחיק של אייסטי ,שגם לורמיר אשמה קטנה על שסיבך את אייסטי .
    השער השני שספגה אייאקס אשמה מלאה של ורמיר, שיצא סתם מהשער.
    דונלד שהיה הטוב בשורות אייאקס במחצית הראשונה הגרועה של ההולנדים צימק לקראת סוף המחצית.

7. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

קבוצה שמקבלת כאלה שערים לא מסתדרת עם הלחץ. ארז (כ), הזכרת את וורמיר, האמן לי גם שטייקלנבורח היה כנראה מוסר את הכדור לאייסאטי. בהולנד שמים יותר מדי דגש על לחנך את שחקני ההגנה והשוער בלשלוט על הכדור. לפעמים פשוט צריך להעיף את הכדור ליציעים...גם השער השני היה מיותר לגמרי. מול זה ראינו שער מצויין של דונלד שאולי גם מאבד כדורים שטותיים במרכז השדה, אבל עליו אין לי טענות. שחקן שכבר עכשיו נותן יותר דקות טובות מלמשל שחקן כמו סנו...

העניין הוא שהוותיקים לא מושכים את העגלה. איפה היה אייסאטי, עמנואלסון, וחברי הטוב יאן וורטונגהן? סילבה מתרכז אך ורק בהתקפה ושוכח שהוא קודם כל שחקן הגנה. אניטה? שחקן ברמה של ליגה ישראלית. רומדהל? סולימאני? להמשיך?

עידו אולי צריך להרגיע אותי, אבל בשבוע הבא אנחנו נפסיד בכרונינגן. הטלוויזיה מראה עכשיו עד כמה הקבוצה שלי מתגוננת כמו חובבנים. נאיבי בצורה נוראית, כרונינגן תתחפר בהגנה ויוצאת להתקפות מתפרצות. בצורה הזאת היא מנצחת ללא כל של ספק את המשחק הזה. אגב ראיתי אתמול את AZ, היא היתה היום כובשת גם שלישייה נגדנו במחצית אחת...

נקודה אחרת לגמרי, למה הקהל לא הגיע? כולם בחופש? לא זוכר את אייאקס ביום השני של הטורניר משחקת מול כל כך מעט קהל. אז לרב הטורניר מתקיימת באוגוסט כשרב האנשים חוזרים לאט לאט מהחופשה השנתית שלהם, אבל אני מוכן להשבע שאם אייאקס היתה משחק עם 2-3 שחקנים חדשים היינו רואים יותר קהל. אז אטובה ודה זאיו חדשים, אבל האם אלה יספיקו בשביל לסגור את כל החורים בהגנה??? עידו, אתה יותר רגוע ממני, אולי אתה יותר אופטימי ממני http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

8. Nigel de Jong משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל הכבוד לכל מי שעמל בשביל הסיקורים הנהדרים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/eusa_clap.Xxx

אני בקיץ הזה מתחיל יותר להתעניין בליגה ההולנדית, יוצאים מהליגה הזאת כל-כך הרבה כוכבים עתידיים והעובדה שיש כמה מועמדות לאליפות מעלה את העניין.
    אין לי ממש קבוצה מועדפת, אם יצחקי יעבור לליגה שלכם כנראה אני 'יעודד' את הקבוצה שלו גם אם זאת תהיה פיינורד.
    בכל מקרה אני יעקוב וינסה ללמוד מהמומחים כאן http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

9. AFCA Member

זה פשוט שכונה מה שקורה.. אנחנו חייבים שחקן הגנה בדחיפות. 3 גולים, 3 טעויות ענקיות שלנו.. לבנפיקה יש חלק התקפי יפה, אבל גם אני הייתי מבקיע את השערים האלה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    נו, מה עם לוגאנו? כבר באיטליה? אם יול יבין יותר טוב את הצורך שלנו בשחקני הגנה בגלל טורניר אמסטרדם אז הרווחנו.
    ואם לא נשיג את השחקן הגנה? http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

* מה קורה עם אנו? הבחור פצוע?

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

3-2 לבנפיקה בסיום. לא יודע, מה שראיתי עכשיו ביומיים של טורניר אמסטרדם ראיתי למעשה כל העונה שעברה. מדי פעם רגעים טובים של כדורגל ואח"כ טעויות בהגנה שיותר מזכירות לי קבוצה ישראלית מאשר קבוצה עם שם עולמי. אני לא למדתי בנתיים שום דבר חיוני חוץ מהעובדה שכמה שחקנים פשוט לא מגיעים לרמה הנחוצה.

יש חבר'ה שיגידו עכשיו, "העונה עוד לא התחילה", אבל אני מאד מאד מתקשה להצטרף למחנה הזו. כבר שנים שאני מחכה לאיזו קבוצה שמסוגלת לשמור על רשת נקייה. בנפיקה דווקא הראתה עד כמה אנחנו בבעיה כי הרי 95 מהליגה ההולנדית משחקת נגדנו בצורה הזאת. ברצינות, AZ היתה עושה מאיתנו קציצות.

אייאקס פשוט מתקשה להבין שהמשחק השתנה בטח אם אין לך את הכשרון או את הכסף בשביל לרכוש שחקנים שמצטיינים בפילוסופיית המשחק שלנו. הערב חוץ מדונלד אף אחד לא הרשים אותי לטובה. בשבוע הבא משחק ליגה בכרונינגן...אני מקווה שעד אז נתחזק בבלם ואולי עוד קשר התקפי, אייסאטי לבד לא מספיק.

11. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כן, אבל חוזר לכושר. עומר, הוא רק לא המשיח http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx
    בשבוע הבא בלי הכנה ראוייה באייאקס אנחנו צריכים לקוות שאטובה ודה זאיו יהיו המושיעים שלנו?

12. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

באיזה מערך בדיוק שיחקה אייאקס? מי החלוץ פה ולמה סילבה עדיין מקבל הזדמנויות?

13. Piet van Reenen Member

אייאקס מפסידה 3-2 לבנפיקה ליסבון.
    אייאקס שיחקה גרוע ביותר,ההגנה ממשיכה להיות מסננת, שני השחקנים היחדים שאפשר לציין לטובה הם דונלד והילד זייגלאר שבכמה דקות ששיחק עשה פעולות טובות.

14. kraz11 Member

קודם כל כל הכבוד על הסקירה
    באמת כיף לראות כזאת השקעה בליגה ההולנדית

לגבי המשחק , שום דבר לא מפתיע במשחק ההגנה.
    רק שבגול ה2 וורטוגן לא אשם אלא אולגר שלא ברור למה הלך שמאלה
    כשכבר היו שם מספיק שחקנים וסילבה כמובן שלא סגר.

דונאלד שחקן טוב אבל לא מספיק אחראי , מאבד יותר מדי כדורים
    אולי עם הזמן הוא ישפר את זה .

הגול של אייסטי זה אחד הדברים המצחיקים, חשבתי שדברים כאלה קורים רק בליגה ההונגרית ה3
    או משהו ...לדעתי זה בגלל אובר בטחון עצמי של אייסטי ומקווה שהוא ירגע ולא יעשה שטויות מעכשיו

בסה"כ ראיתי כמה דברים חיוביים במשחק הזה,ולגבי השליליים
    אז צריך לזכור שבכל זאת ההרכב הראשון שלנו
    יהיה שונה לגמרי -
    סולימני נראה בכושר יותר טוב
    זולחר שחקן טוב שיכול להשתלב כשנשחק 4-3-3
    רומדהאל כובש גולים

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה אמור להיות 4-4-2...
    סילבה? נראה לי שהוא יכול מהיום לחפש קבוצה אחרת, אגב גם אולגר, עמנואלסון, וורטונגהן, ודניס רומדהל. מדהים לראות את ספיגת השער השלישי, קודם אולגר נוגח בפאניקה לאורך השער ואז מגיע סילבה שבאמנות לא יודע להעיף את הכדור ליציעים. ואני באמת שואל למה דה זאיו ברח מאלקמאר...

אגב, אין לי מושג מה יול רואה באניטה, אבל מגן שמאלי הוא לא ולעולם לא יהיה. בחיי, עם גובה כמו מגן ישראלי ממוצע אנחנו לעולם לא נתקדם. מאד מאד קשה לי עם העובדה שלמעשה אפילו טורניר כל כך חלש אנחנו לא מסוגלים לקחת. אם היינו רואים ביומיים האלו את ארסנל, ברצלונה ואתלטיקו מדריד היינו ללא ספק מסיימים אחרונים עם מאזן שערים שלילי של 1-15...

זה מה שהכי כואב לי, אייאקס אפילו כבר מתקשה לנצח קבוצות אירופאיות בדרג השני. המצב מחמיר מדי שנה והעתיד? אין לי מושג כי אני הייתי כבר מזמן מצפה לניקיון יסודי. אולי קרויף מוכן לעזור...?