הועדה לשיפור הכדורגל

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י Turgi, ‏4/12/15.

1. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

גם אם יש בתי ספר לכדורגל, אין מסגרת רשמית כמו שאתה מכיר באירופה. אלה מוסדות חינוך.

2. Drama Guest

דקה 2:56

3. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן

אוקיי, אז יש כמה מעטים שהם כאלה. גם כתבתי את זה. זו קטנוניות.
    אין מה להשוות את זה למה שקורה באירופה.

4. Drama Guest

על מה אתה מדבר ואיך זה קשור לנושא

5. amn Member

ברור שיש גם בארגנטינה (ובכל מדינה) שחקנים עם אופי בעייתי.
    אבל בגלל התרבות פה בארץ (או ליתר דיוק היעדרה), המשמעויות והמספרים הם אחרים.

על כל שחקן עם אופי טוב כאן בארץ יש 20 עם אופי גרוע, ויש מעט מאוד שחקנים מספיק מוכשרים שאומרים שיקחו את הסיכון איתם למרות האופי הבעייתי (ראובן עובד, שי בירוק וכו'), וגם אז בבוגרים בדרך כלל נגמרת הסבלנות.
    הרי באלוטלי ואדבאיור לא פחות בעייתיים מעובד ובירוק, וכמעט תמיד מוצאים מישהו שייקח אותם. בארץ לא אוהבים לקחת צ'אנסים.

Drama אוהב/ת את זה.
  6. DRORIKO Member

נכון שהאמריקאים לא בטופ, אבל זאת נבחרת שהיא יותר טובה ממקסיקו אז תן לה ריספקט. ואל תגיד לי שזה בגלל גודל האוכלוסיה כי בסין והודו יש יותר תושבים והנבחרות שלהם פח.

לגבי הזרים,משחקים שם פנסיונרים שבעברם היו השחקנים הכי טובים בעולם, כלומר זרים יותר טובים מהזרים בישראל ופחות טובים מהזרים בדרג ראשון באירופה. הרמה של הנבחרת היא בהתאם.

7. Drama Guest

מזכיר קצת את טל איילה אבל מי שבאמת היה יכול להתפספס בענק זה יעקב בריהון. מצחיק שאם לא ברקו והמדיניות החסכנית (בלשון המעטה) שלו אז שחקן כמו יעקב היה אולי מגיח לליגת העל בגיל 26-7-8

8. עידן444 Member

לא חסרות דוגמאות כאלה. אחמד סבע יכול היה להיות כאן שחקן נבחרת בלי שום בעיה. פספוס גדול שהוא הגיע לליגת העל כל כך מאוחר.
    אגב, רבים טוענים שאם יאמר לא היה מתקמצן ומביא את סבע ביום שהוא החתים אותו(חיכו לסוף העונה כדי לא לשלם ללוד)- הוא יכול היה להשלים את הפאזל ולהביא אליפות לקופסא. מאוד היה חסר לנתניה חלוץ אמיתי בין כל הקיויואים, האוקוצ'אים והסיאבונגאים.

Drama אוהב/ת את זה.
  9. אצטדיון למכבי Member

ועכשיו שאלת השאלות,
    אילו לא היתה מגבלת זרים אז, אוהדי נתניה לא היו מעדיפים לראות עוד זר טוב במקום אחמד סבע?
    ועוד שאלה, נניח והם עדיין מעדיפים את אחמד סבע, האם לא ברור לך שבגלל מגבלת הזרים המחיר שלו היה כל כך גבוה? ולכן לטענתך, הפאזל לא הושלם ולא לקחתם אליפות?

10. עידן444 Member

לא הייתי מספיק ברור שלפני אחמד סבע היו חבורה של זרים חוטבי עצים ושואבי מים?
    והיה מדובר ממש בכסף קטן והחוכמה היא בדיעבד. גם אם סבע היה מגיע אני לא רואה אותו כל כך מהר לוקח את המקום בהרכב לאחד מחוטבי העצים. הרי הם זרים... הם בטוח טובים יותר משחקן שהבאת מלוד...(ולא מנתב״ג...)

Sent from my iPhone using Tapatalk

11. עידן444 Member

הרבה טוענים שהכל מתחיל ונגמר בכסף כשרוצים לעשות שינוי ולשפר דברים. הבוסט שקבוצות ליגת העל ובעיקר מוגבלות האמצעים מקבלות בעקבות מכירת זכויות השידור בסכום הגדול פי 3 מהקודם הוא עצום! עוד 4 מיליון ש״ח לקבוצה. למכבי ת״א ומכבי חיפה זה כמובן לא מדגדג. סך הכל עוד גרב של ראיקוביץ׳ וזהבי. לקבוצות עם תקציב שחקנים של 7 מיליון ש״ח זה אדיר!
    כבר מדברים על הגדלות תקציב המינימום ל 13 מיליון ש״ח. אחת הסיבות שאני מתנגד להגדלת מכסת הזרים היא ההתנהלות הקלוקלת של רוב הקבוצות. זו הסיבה שאני מודאג שגם דבר נפלא כזה- הגדלת ההכנסות לקבוצות, והגדלת תקציב המינימום- ירד לטימיון! שכר השחקנים שבשנתיים האחרונות החל להיכנס לשפיות שוב יתחיל לטפס, יתפתו להשקיע את הכסף בזרים מאכזבים במקום להשקיע את הכסף בסקאוטינג טוב והתוצאה תהיה-
    אותן מחלקות נוער חובבניות, אותם זרים מאכזבים- רק יקרים יותר, אותם שחקנים בינוניים שמרווחים יותר כסף, ואותו מוצר זבל שבמקום שיעלה לנו פחות(אפשר יהיה לעשות מחירים נוחים יותר ולמשוך יותר קהל לאצטדיונים למשל) יעלה לנו יותר- כי הערוצים בתשלום יהיו יקרים יותר ואפילו בשביל לראות את המשחק המרכזי אולי נהיה חייבים להתחבר לכבלים ולווין.
    נקווה לטוב- ואני אומר- להגביל! לנתב! לדאוג שהכסף יגיע לאן שצריך כדי לשפר את הכדורגל הישראלי ולהתחיל לטפל בבעיות שלו מהשורש.

12. Hapoel_Tel_Aviv Member

שיש לך יותר כסף להשקיע על זרים הסיכוי שלך להביא זרים טובים עולה לדעתי הרבה יותר מאם אתה מגדיל את מספר הזרים, מהסיבה ששם המשחק הוא כסף הרבה יותר מהאיכות של הליגה, אם יש לך מספיק כסף אתה יכול להגיע לזרים ברמה שלא יכולת להגיע אליהם בעבר.
    כמובן שתמיד אפשר להגיע גם לכל מיני זרים שבאים רק בשביל החוזה ולא עושים כלום.
    מה שכמובן ישפר עוד יותר זה עבודה נכונה וכמו שאמרת לנצל את הכסף למערכות GPS ולאנשי מקצוע רצינים מחו"ל או סקאוטינג.

האמת שמה שמפחיד אותי יותר זה שהמשכורת תתנפח לשחקנים ישראליים שידרשו חוזרים מפלצתיים.

נערך לאחרונה ב: ‏25/12/15
  13. Turgi Guest

זה בדיוק מה שהולך לקרות.
    כשכל לוטם זינו וגל אראל משחקים באירופה. המצב בליגה המקומית הולך ונהיה רע יותר.

14. עידן444 Member

זה החשש הכבד שלי.
    ולכן צריך לדאוג שהכסף ילך למה שצריך. אולי לא הכסף הזה שהוא כסף פרטי- אבל הכסף שהוא כן ציבורי חייב להיות מנותב למקומות הנכונים כחלק מתוכנית רצינית לשיפור הכדורגל ולא שעל ברק בדש למשל- על שרותיו נאבקו בתחילת העונה נתניה ורעננה ונתניה ויתרה בגלל הדרישה שלו לחוזה רב שנתי(שחקן בן 34!). הסכומים שנזרקו לאוויר היו להערכתי סביב ה 120-130 אלף דולר. לדעתי אם לרעננה ונתניה היו בכיס עוד 4 מיליון שקלים זה כנראה היה הולך לכיוון ה 200-250 על אותו ברק ״זלאטן״ בדש. שלא נדבר על זה שכנראה שגם עכו, כ״ס, בני יהודה ואולי עוד קבוצות היו רוצות אותו... מה עשינו בזה? לאן זה מקדם אותנו?

15. orimor2212 מיטשיסט, יועץ תקשורת לשר בן מנספורד אטבריאן