הזהב חוזר למקומו הטבעי

הנושא בפורום 'אולימפיאדת בייג'ינג 2008' פורסם ע"י Der Kaiser, ‏1/8/08.

1. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

כרגע נראה שרק ספרד עוד באמת יכולה לעשות משהו מול הדרים טים. אני למשל די הופתעתי מההפסד של ארגנטינה לליטא. זה רק משחק אחד, אבל בכל זאת ציפיתי למשהו יותר טוב מהדרום אמריקאיים.

2. Pipe Member

ראיתי אולי 3 דקות ברבע השני בין ארה"ב לסין ואם ככה נראה הכדורסל שלהם תמיד אני הופך לצופה אדוק...
    משחק ההתקפה של האמריקאים מעורר תאווה (רצו 10-0 תוך משהו כמו דקה ורבע) וההתקפות המהירות שלהם (הם מסוגלים לעשות סל או להגיע למצב קליעה טוב תוך 5-6 שניות. פשוט מדהים) פשוט יפות לעין ואפילו משחק הלחץ שלהם בהגנה מרשים ואפקטיבי. זה לא דבר חדש אבל אני תמיד נדהם ונפעם כל פעם מחדש מהאתלטיות שלהם, שלא לדבר על ההליופ המדהים של לברון. ככה אני אוהב לראות כדורסל.
    אני חושב שאני אתפוס את השידור החוזר במהלך הלילה או מחר, גם כדי לראות עוד כדורסל איכותי וגם כי זה נחמד לראות את יאו ושאר הסינים מפסידים ומושפלים.

אז חברים, תגידו לי אם רק במקרה אני תפסתי 3 דקות של כדורסל מופתי ויריבה חלשה או שזו המגמה ככללית בנבחרת האמריקאית של ששבסקי?

3. JR-Riquelme Member

גם יריבים עלובים וגם המגמה האמריקאית...
    סין זה עוד לא מבחן, בטח לא כשיאו מינג בכלל לא בכושר ובטח שהם כל התקפה שנייה זורקים שלשה בלי קשר לעולם. הם חיים ונופלים על שלשות, תפסו את הידית ברבע הראשון, אחר כך כבר זה לא הלך וכמובן שהאמריקאים בורחים בלי להזיע.

4. דנידין Member

ארה"ב שישחקו מול רוסיה במשחקי הידידות וגם שם זה היה נראה כאילו אין סיכוי. אולי לספרד יש סיכוי קל שבקלים. השנה זה לא ילך, ההפתעה שכולם מחכים לה, השנה הם באו בסגל הכמעט חזק ביותר בניגוד לשנים האחרונות.

5. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

אני לא מאמין למה שאני רואה ולא רוצה להאמין. סיום רבע שלישי ספרד נעצרו על 47 נק' בלבד! וואו הסינים, אני בהלם כמה שהם מתואמים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/ph34r.Xxx

6. JR-Riquelme Member

WTF?
    הם עוד יכולים לנצח, יש להם עוד זמן, אבל עצם העובדה שהם נגררו למשחק כזה עם נבחרת חלשה כמו סין זה אומר הכל. איכזבו בגדול.

7. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

סין הם הכל חוץ מחלשים. עשו 2 מחציות גדולות מול האמרקאים בזכות והיום כל מה שקורה זה תחת שליטה שלהם. כל מה שחסר להם זה לא כישרון אלא ניסיון של רבע אחרון, אותו יש לספרדים. אם היה להם גם את זה, לספרד לא היה סיכוי לחזור.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/08
  8. JR-Riquelme Member

סין זורקים שלשות בלי הפסקה וחוץ מזה כמעט כלום, מול האמריקאים הם עשו בסה"כ מחצית טובה כי הכל נכנס, ואחרי זה שזה התיישר ראינו מה קרה.
    הם בטח לא ברמה של ספרד וארה"ב, וספרד צריכה להתאכזב מאוד מהמשחק הזה שהתפתח כי נבחרת כמו סין היא צריכה לנצח לפחות ב10 נק' הפרש.

9. A. Arshavin Member

הסינים פשוט לוזרים, אין מילה אחרת.

10. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

ספרד פשוט קיבלו היום שיעור בכל הנוגע לשאננות לפני המשחק, הם לא קיבלו סטירה אמיתית, אבל נראה לי שהם כן התעוררו. ראיתי את המשחק החל מהרבע הרביעי ומה שראיתי היתה ספרד לוחצת בהגנה ולמעשה סוגרת את המשחק. לא התרשמתי מהסינים, יאו מינג שחקן נחמד, אבל גאסול פשוט חגג עליו החל מהרבע האחרון, השיא כמובן היה הפאול האחרון של הסיני. אולי מינג גם היה חוגג אם אחד הרכזים הסינים היה נון סטופ חודר ומוריד כדורים להאלי-הופ לענק מיוסטון, אבל לסין את הכשרון שיש לספרד.

הנבחרת הספרדית נבחרת הרבה יותר מוכשרת מחבורת השחקנים הסינים שכמו זבובים מתרוצצים מסביב ליאו מינג. כשהדברים נכנסים מרחוק אז סין מסוכנת, בטח בביתה, אבל חוץ מזה? אפילו הקהל בכלל לא משפיע. אלה אוהדים יותר גרועים מאלה שיש בנ.ב.א...ספרד ראתה היום תמרור אזהרה, אבל אני מאמין שהיא למדה היום לקח. שאננות נוספת וזה לא ייגמר טוב, בכל מקרה גם הפסד היום לא היה אסון, אבל ארה"ב בטח היתה נהנת מזה. הניצחון הדחוק של ספרד אולי בכל מקרה יתקבל בברכה במחנה ה-USA, אבל לדעתי ספרד עדיין מסוגלת לקחת את הזהב.

עריכה לאמיר:
    הם לא לוזרים, הם פשוט קבוצה בינונית. כשמינג יצא בהארכה הם פשוט לגמרי התמוטטו, למה? בדיוק, כי חוץ מיאו אין לקבוצה הזאת מה להציע. לוזרים בעיניי קבוצה שפשוט נחנקת כשיש לה כשרון בקבוצה, לסינים אין ממש כשרון והם מוציאים את המיטב מהשחקנים האלה.

נערך לאחרונה ב: ‏12/8/08
  11. Dimitar Berbatov Member

זה לא נכון שחוץ מיאו אין להם מה להציע. הסינים ברבע השני והשלישי עשו לספרדים בית-ספר. ההגנה שלהם היתה פנטסטית ועצרה את הגארדים הספרדים, ובהתקפה אלה לא היו רק שלשות, אלא חדירות חכמות ונכונות שחתכו את ההגנה הספרדית, וכן גם הנעת כדור טובה שהביאה לשלשות קלות. חבל שכל מה שציינתי לא קרה ברבע הרביעי, אבל הספרדים יותר טובים ויותר מוכשרים, וכשגאסול מפרק את יאו בצבע לא היה לסין סיכוי.

יוון חזרה לעצמה היום ובגדול. ההגנה שלה עבדה כמו שצריך ועצרה בקלות יחסית את נוביצקי וקיימן, ובהתקפה כרגיל חלוקת נקודות יפה מאוד. ספאנוליס ממשיך את היכולת הנהדרת מהמשחק נגד ספרד, פאפאלוקאס כרגיל עם החדירות והחכמת משחק נהדר. התגעגעתי לראות את היוונים המגעילים.

12. Der Kaiser Manuel Neuer מנהל ראשי

מינג רק קילקל היום לסינים. כל מה שהסינים עשו היום לספרד היה ביום חלש של יאו. אם היה להם יותר ניסיון ברגעים מכריעים הם אולי היום גם לוקחים ת'משחק. לספרדים היה את הניסיון הזה. ברור שהסינים פחות איכותיים מספרד, אבל כיחידה אחת הם קבוצה מאומנת שעושה הגנה שלא מביישת אף נבחרת בטורניר הזה. ריקלמה, לא יקרה כלום אם תחמיא לנבחרת שאתה לא אוהד שעשתה היום בית ספר לנבחרת מספר 2 בטורניר והפסידה על חודו של סל שהביא להארכה.

13. Dimitar Berbatov Member

אגב, אני מסכים במאה אחוז עם עופר שלח שהמאמן הסיני עשה יותר מידי כבוד ליאו. הוא היה בערב חלש מאוד. הספרדים לקחו לו מתחת לאף ריבאונדים ששחקן עם הגובה שלו חייב לקחת, גאסול תקע לו דאנקים על הפרצוף ונתן לו בלוקים פעם אחר פעם. ועדיין, המאמן הסיני הלך איתו במאני טיים, למרות שברבע השלישי, ללא יאו סין היתה נפלאה ורצה לדו ספרתי.

14. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לפחות הדגשתי שמה שראיתי החל מהרבע הרביעי היתה רק ההגנה של ספרד http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/cool.Xxx
    ברצינות, אי אפשר רק להגיד שהכל תלוי בספרד, כ-9 דקות לסיום הסינים עוד הובילו ב-13 הפרש!
    לדעתי ספרד היום ניצלה היום מהפסד מיותר לגמרי, אבל אם ימשיכו ביכולת הזאת הן לא יגיעו לגמר. אני כרגע רוצה להאמין שאם ארה"ב באמת תשחק כיחידה אחת אז גם לספרד אין מה להציע נגדה, לדרים טים יש בעיקר בעיות בפנים כי אין להם חוץ מהווארד שחקנים עם מאסה, אבל ברגע שיש לך בנבחרת שלך את קובי, לברון, ווייד, CP3, וקיד עם ניסיונו הרב, ארה"ב פשוט צריכה לקחת את כולם. העניין הוא כמו תמיד אצלם, האם הקבוצה שלהן רוצה להתחבר באמת? ששבסקי מאמן גדול, אבל האיש כעיקרון אגדה במכללות, האם דווקא איש שכזה יכול ללכד חבורה עם אגו בגודל של סין כולה? את זה נראה כבר בסוף הדרך.

15. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

גם בנ.ב.א מינג לא בדיוק מפלצת...תראו לי מתי שאקיל קיבל גג שכזה מ'גמד' כמו נייט רובינסון
    http://www.youtube.com/watch?v=kt5pOPn_0Ik
    הבחור כמו ריק סמיתס בזמנו רך, אבל בגלל גובהו הבאמת מרשים הוא לרב רק צריך לקטוף את הכדור מעל ראשיהם של מתחריו. אגב ראיתי כמה דקות הלילה את האיראני הנחמד...ממפיס מעוניינת בו, נכון?
    חבל שאין לנו איזה ענק כזה בארץ, זה מיד תעזור לנו משמעותית http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx