הזר הטוב ביותר שהיה בישראל...!

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י רני פרידמן, ‏4/8/02.

1. SKZ Member

רק אמיל ולב ההונגרי שבא לאשדוד והמשיך לשחק עד לפני שנה בכל קבוצה אפשרית
    כל קבוצה שהוא שיחק בה הוא העלה אותה ליגה
    רק אמיל!!

2. רני פרידמן Member

תראו...
    אין ספק שקודריצקי ז"ל היה שחקן כדורגל טוב מאוד וכשרוני אבל וידוקה צודק.
    הוא בלט בשנים שהכדורגל שלנו לא היה משהו, וכל שחקן כשרוני יכל היה להתבלט בקלות.

יעקובו נתן בסה"כ עונה אחת טובה. אין ספק שהוא מרשים וססגוני, אבל הוא פשוט לא אובארוב שהשפיע על קבוצה אחת במשך שנים, המשיך איתה אחרי זה כמאמן שוערים, עובד עם הנוער הפך למודל לחיקוי מאממן שוערים בנבחרת...התאזרח וכו'.
    שורה מעבר לזה שרק בגלל היכולת שלו צריך להבחר כזר הטוב ביותר בכל הזמנים ( והוא נבחר ע"י ערוץ הספורט מי שזוכר ), הוא גם צריך להבחר לזר שהראה לנו שאפשר גם אחרת. לא רק לבוא לפה לשחק כמה שנים לקחת את הכסף וללכת. הוא הראה לנו משהו שונה יחיד ומיוחד והלוואי ויהיו עוד הרבה אנשים נפלאים כמוהו...!

3. chaos Member

וידוקה בקשר לגלר
    תבין, בשנות השישים לא היו זרים בכדורגל
    לכן הוא לא זר
    יהודי שעולה לארץ הוא ישראלי
    אתה מבין? הוא ישראלי
    לכן הוא לא זר ולא נכלל בקטגורייה

ובקשר לקודריצקי לא ראיתי אותו משחק רק שמעתי סיפורים...

4. AFC Member

הוא עלה לארץ מפראגוואי, נולד שמה וזאת הייתה האזרחות שלו ולכן הוא זר.

ובקשר לקודריצקי אני בקושי זוכר אותו כשראיתי אותו לראשונה הייתי ילד קטן מאד....
    אני זוכר את השמחה שלו אחרי הגול השלישי...
    יואו אחרי הכתבה הזאת בערוץ חמש נזכרתי בו וממש בכיתי...

5. chaos Member

טיפפפפפששששששששש
    יש לו אזרחות ישראלית יא אידיוט
    אתה לא מבין?
    בשנות ה60 היה אסור לשחקנים זרים לשחק פה
    והוא שיחק, לכן זה אומר שהוא שלא זר אז תשתוק כבר

6. קפטן הוק Member

קודריצקי היה שחקן ענק אני זוכר אותו טוב
    בעיקר בגלל הגול האדיר שהוא שם לנו בעונת האליפות של 94

7. ferdinand Member

לדעתי הזר הטוב ביותר שהיה פה הוא כמובן שורה אובארוב

8. ferdinand Member

הזר הטוב ביותר ששיחק פה הוא כמובן שורה!!!!!!
    אבל היו הרבה שחקנים שלדעתי הרוויחו להיות ב11 השחקנים הזרים הטובים ביותר בארץ,כגון: פראליה,קוביקה,וודזינסקי,קודריצקי ועוד רבים וטובים

9. Ilan Member

תאמת, יש לי שתיים..... אחד זה שורה אוברוב כמובן... בשיאו פשוט ואי אפשר היה להכניס שער למכבי- אני זוכר שרביבו וברקובי'ץ היו במכבי חיפה והיה את המשחקים הקלאסים נגד מכבי ת"א ופשוט זה היה בלתי אפשר להכניס גול!....

השחקן השני הוא סטפן שאלואי..... האיש והאגדה- אני כ"כ אהבתי אותו... בשיאו הוא היה פשוט מדהים... אוי אוי... כמה שאני מתגעגע (למרות שהוא היה בקבוצה שאני שונא!)...

10. אנונימי Guest

רק ניקולאי קודרצקי ז"ל

11. Davidinho Member

רוסלן לוברסקי (סתם....................)
    ויורל טנסה!!!!!!!!!! מס' 14 יותר טוב מקרויף!

12. דל-פיירו המלך Member

קודריצקי בהחלט היה שחקן מופלא ואני זוכר אותו מה3-1 הגדול על ביתר,והשער הנהדר מבעיטה חופשית בהפסד של בני יהודה לחיפה 5-1-ואם הוא לא היה נהרג הוא בהחלט היה בין הזרים הטובים ביותר אבל הוא לא הספיק לסיים את הפוטנציאל שלו ולכן יש טובים ממנו!!
    גם את שורה אני פוסל כי הוא היה שוער גדול אבל שוער זה שוער וזה תפקיד פחות מורגש במגרש וכל זה שהוא התאזרח ומגדל בכייף את המשפחה שלו כאן למרות הפיגועים והוא בנבחרת מאמן שוערים לא הופך אותו ליותר טוב-אולי ליותר נחמד אבל לא כשחקן יותר טוב!!!
    יעקובו הוא בהחלט השחקן הכי מוכשר שנחת כאן אבל גם אותו נפסול כי חיפה הייתה רק מעבר אצלו-והשנתיים שהוא שיחק היו 20% מהיכולת שהוא יציג עוד 5 שנים!!

ג'ובאני רוסו בגלל זה הוא לטעמי הזר מספר 1 בארץ-אוהב את הארץ-רוצה להתאזרח,שחקן ענק שהצליח עם כמעט כל הקבוצות שהוא שיחק בארץ והוביל אותם להישגים!!

אחריו יש עוד הרבה מאד של זרים גדולים אבל יקח הרבה זמן כדי לכתוב אותם אז שאר האוהדים אל תיפגעו!!!

אולי שאלוי ופישונט היו גדולים אבל הם לא ג'ובאני רוסו!!

13. AFC Member

אני אמרתי זאת פעם ואומר זאת שוב - ג'ובאני רוסו שחקן עלוב שאכפת לו רק מהכסף.

ההוכחות :

1. הוא בא לבית"ר והציג יכולת מזוויעה ומהחלשות שנראו על מגרשי הכדורגל בארץ. אם הוא לא יכול לסחוב קבוצה שכזאת אז הוא לא ראוי לתואר מכובד כל כך.
    2. העונה השניה שלו בהפועל חיפה גם כן הייתה עונה איומה, שהוא לא הצליח לסחוב אותה.
    מסקנה : ג'ובאני רוסו גדול רק שמשחקים לידו פראליה, בניון, יעקובו וז'אוטאוטס. שמשחקים לידו סאביץ', סטוינובסקי, מזרחי וחלפון הוא מציג יכולת מעוררת רחמים.
    3. ג'ובאני רוסו עזב את הפועל חיפה, שהוא הצהיר שהוא אוהב אותה והיא בלב שלו (כן בטח), בשביל משכורת בגודל השחיתויות של האפיפיור.
    בית"ר התחילה להתפרק, לא היה לה כסף לשלם לו, והוא ברח למכבי חיפה, שהייתה הקבוצה עם הכי הרבה כסף.
    מסקנה : ג'ובאני רוסו תאב בצע, שמסונוור ע"י הכסף.
    4. ג'ובאני רוסו הצהיר ש"לא יעזוב את בית"ר ירושלים אפילו ליובנטוס.
    מסקנה : הוא חשב שבית"ר תמשיך להיות עשירה ותשלם את משכורתו, אך כשהתפרקה הוא הראה את פרצופו הבוגדני והתאב בצע.
    5. ג'ובאני רוסו בכלל לא שיחק טוב העונה. הוא שיחק בינוני, לא נגע בכדור בהרבה מאד משחקים, אף פעם לא התעלה, היה שחקן משני בקבוצה, ואם נשווה אותו לרוסו של הפועל חיפה אפילו אוהדי מכבי חיפה יודעים מי לוקח.
    מסקנה : אוהדי מכבי חיפה (במיוחד יציע ג') חסרי ידע בסיסי בכדורגל ולא מבינים שהבחור לא שיחק טוב העונה, ושער 5 המטומטם בחר בו כשחקן העונה. מדוע? כי שרף אמר זאת בעיתון?
    6. ג'ובאני רוסו, בגמר גביע המדינה, כשהקבוצה הייתה צריכה אותו, התפרק ובעט פנדל מסכן החוצה, ועד היום מכבי מודה לו, שהביא לה גביע שלא הגיע לה.
    מסקנה : לרוסו אי את החומר שיש לזרים אחרים בארץ, כמו עצבים מברזל. שביט אלימלך נבחר בעונת 99-00 לשחקן העונה כי הדף 5 פנדלים בגביע, ומלבד זאת לא עשה משהו מיוחד. ג'ובאני רוסו החטיא בפנדל המכריע, באותה מסגרת, גם הוא לא עשה משהו מיוחד חוץ מזה, אבל נבחר לשחקן העונה.

אל תתנו לתשקורת לשקר לכם, ותסתכלו קצת על המציאות.

14. Hristo Stoichkov Member

קודם כל אם השחקן התאזרח או מתכוון להתאזרח זה שטויות שלא צריכות להשפיע על הבחירה.
    מדברים פה על היכולת המקצועית ולא על שטויות כאלה.

יעקובו-אמנם הוא שחקן מצוין אך הוא לא ראוי להכלל בין הגדולים ביותר ששיחקו בארץ.
    עם כל הכבוד הוא לא היה בכמה רמות מעל כולם,למרות ששיחק מצוין.
    בכפ"ס הוא נתן עונה טובה ולא יותר עם כמה הברקות,בחיפה בחצי האחרון של עונת האליפות (2000/01) הוא לא הרשים במיוחד אחרי שהצטרף בעזרת "חוק שחר".
    בעונה האחרונה הוא אמנם היה מצוין אבל התפוקה שלו לא היתה כזאת מדהימה.
    כמה הוא הבקיע? 13 שערים בכ 39 משחקים?
    מחלוץ ברמה גבוהה אפשר לצפות ליותר.

אוברוב היה שוער מצוין אך היו זרים גדולים ממנו.

קנדאורוב היה הזר הכי טוב שהיה בארץ-פשוט שחקן ענק.
    גם יז'י ב'צ'ק היה פשוט מצוין-מדובר בשחקן שגדול בכמה רמות על הליגה הישראלית.

גם קודריצקי וצ'אנוב היו מצוינים אך לא היה אחד יותר טוב מקנדאורוב.

כיום פראליה ,רוסו וז'וטאוטאס הם ללא ספק 3 הזרים הטובים בישראל (+יעקובו שעוזב ככה"נ בינואר).
    הזרים בשאר הקבוצות פשוט מחפירים.

15. Roy Member

ואתה כמובן... ירוק ואובייקטיבי?...