הטריק של הטריקולור- הדיון הרשמי של נבחרת צרפת

הנושא בפורום 'מונדיאל 2010' פורסם ע"י בועז, ‏25/5/10.

1. Clock End Stand משתמשים של כבוד היכל התהילה

גובו לא צריך לפתוח בהרכב.
    לדומנק יש את אנקלה והנרי ושניהם הכי אפקטיבים כחלוצי חוד והוא יצטרך לעשות עם זה משהו.
    אולי ריברי בימין והנרי בשמאל בעוד שאנלקה בחוד.
    גם ג'נייק צריך את ההזדמנות.

2. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

זה גם מה שהשחקנים אומרים, אבל בינתיים כל ההערכות מדברות על השלישייה ריברי, גובו ואנלקה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/dunno.Xxx

3. Raulito Madridista

אם אחרי המשחק המביש אתמול, דומאנק לא יסיק את המסקנות הראויות ויבצע שינויים בהרכב - הנרי ומאלודה פנימה במקומם של גורקוף וגובו - עדיף שיעזוב את צרפת כבר עכשיו. במידה והנבחרת לא תעפיל שוב משלב הבתים, התקשורת תצלוב אותו אפילו יותר על אף שלאחר המונדיאל הזה לא יראו יותר את הפרצוף שלו, מכמה סיבות - ראשית מדובר בכישלון שני רצוף בו צרפת לא עוברת את הבתים(אם וכאשר, ואני מקווה שהיא כן תגיע לשמינית הגמר לפחות, כדי שיהיו משחקים יותר אטרקטיבים על הנייר לפחות). שנית, הפעם צרפת לא הוגרלה ל'בית המוות' כפי שהיה ביורו, אז שיחקה עם הולנד ואיטליה. צרפת קיבלה בית סביר. שלישית, כולם חזו את הקטסטרופה מראש ודומאנק לא עשה כלום כדי לעצור אותה. דבר נוסף - יש כאלה שיתרצו את ההופעה העלובה של צרפת ביורו הקודם בפציעה של ריברי. ובאי-כשירות של שחקנים נוספים. הפעם כל הסגל בריא. אגב, עוד הערה טקטית בקשר לאתמול - לטעמי עדיף להעביר את ריברי לצד ימין כי סאנייה מגן שלא יודע לתרום בחלק ההתקפי והוא סתם מרים כדורים מיותרים. אברה לעומת זאת יכול לפרוץ על הקו.

נערך לאחרונה ב: ‏12/6/10
  4. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

אני בכלל הייתי מנסה לחזור ל4-4-2 עם הנרי ואנלקה בחוד, ריברי בימין כמו שדור הציע ומאלודה בשמאל. מההכרות, הדי שטחית אני מודה, עם הטריקולור הצרפתית זה נראה לי הדרך למצות בצורה הטובה ביותר את האיכויות של הסגל.

5. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

מה אמר דומנק אתמול אחרי המשחק?
    "זה היה מאכזב, בסה"כ רציתי מאד לנצח. היינו יותר טובים, אבל כשהכדור לא רוצה להכנס לרשת זה מאד מאכזב. הפס האחרון לא היה טוב אצלנו, אבל בסה"כ ראיתי משחק לא רע שלנו. בסופו של דבר הייתי מבסוט אם היינו מנצחים 1-0 עם כדורגל רע..."

דומנק השאיר את מאלודה על הספסל, אבל הוא לא הודה שאולי טעה:
    "יש לי 23 שחקנים שמספיק טובים בשביל לשחק. אין שום שחקן שנחשב אצלי שחקן הרכב."

המאמן הצרפתי לא הודה שהשארת מאלודה על הספסל קשורה בתקרית שהיתה באימון:
    "הבחירה שלי שלא לפתוח עם מאלודה נבעו בגלל היריבה. אני לא נכנס לספקולציות ושמועות שבאות מבחוץ"

כשאני קורא את הדברים האלה אני די מבין למה צרפת ממשיכה כבר שנים לזייף. אם דומנק לא יכול להגיד שהוא אולי היה אתמול לנצח עם משחק יותר משכנע אז זה מראה עם איזה מאמן פחדן יש לנו עסק. לצרפת יש כמה שחקנים מצויינים, אבל לאט לאט אני מתחיל לפקפק בעומק הנבחרת הצרפתית. שחקנים כמו ריברי, ומאלודה הם סופרסטארים שיכולים להפוך את הטריקולור לאלופת העולם, אבל לנבחרת אין עומק התקפי. גובו, ג'ינייק, אנלקה המפוזר והנרי המזדקן משאירים עליי רושם שאולי דומנק בסה"כ מוציא את מה שיש לנבחרת הזאת להציע. אנלקה חלוץ ליגה טוב, אבל בנבחרת הוא בסה"כ כבר שנים מאד בינוני. חוץ מזה אין לצרפת חלוץ אחר ברמה הזאת. זה אולי היה צריך להיות בנזמה, אבל הוא כרגע לא מצליח בריאל. מה נשאר? הנרי המזדקן? ג'ינייק או גובו?

ההגנה היתה ונשארה טובה, אבל לדעתי יש למשל להולנד התקפה הרבה יותר טובה. אז אולי בלאן הוא הפתרון לכל הבעיות, אני לא יודע, אבל כרגע הנבחרת הצרפתית נראית כאילו היא מחכה כל משחק להברקה אחת. אם היא לא באה אז זה מה שיש לנבחרת תחת דומנק להראות. נבחרת אפרורית, חוסר תעוזה, משעממת שמחכה לטעות בהגנת היריבה או לטעות של השופט...

6. Rosner VFB 1893 מנהל כללי

למי שתהה למה מאלודה, שהוא אולי השחקן בפורמה הכי טובה שיש לטריקולור, לא פתח בהרכב, אז התשובה היא די פשוטה:

מאלודה בכאסח עם הכוכב הבלתי מעורער של נבחרת צרפת, הלא הוא פרנק ריברי.
    מאלודה ביקר את המאמן שלו שלא יכול להיות שיש שחקנים (ע"ע ריברי) שקובעים מי ישחק ומי לא.
    ריברי אמר לדומנק שהוא לא הולך לשתף פעולה עם מאלודה ומפה הדרך של מאלודה לספסל היתה קצרה.
    כנראה שלדומנק לא אכפת מהנבחרת אלא רק מריברי...

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏12/6/10
  7. Raulito Madridista

בושה שבצרפת הריבים ומשחקי האגו לא נגמרים, באמת שאני לא זוכר נבחרת כל-כך לא מחוברת חברתית ומקצועית. מאלודה וריברי לא חייבים להיות החברים הכי טובים, אבל הם כן צריכים לראות את הצלחת הנבחרת לנגד עיניהם וצרפת זקוקה לשיתוף פעולה שלהם על כר הדשא. אני לא חושב שהנרי וזידאן היו החברים הכי טובים, אבל זה לא גרם למחלוקת בנבחרת צרפת. וזה לא שלצרפת היו מאמנים גדולים כל-כך גם בשנים היפות שלה - פשוט היו מאמנים שדגלו במינימום התערבות, מאמנים שבחרו בטובים ביותר להרכב ונבחרת צרפת שיחקה כדורגל פנטסטי. בחזרה לשטויות שיש בנבחרת צרפת כרגע - אם כך פני הדברים, ריברי חוצפן. אני מעריך את היכולות שלו אבל יש לי ביקורת על ההתנהלות שלו וגם על כך שאתמול למשל במצב מסויים כשלושה שחקנים לחצו אותי וצרפת הייתה חשופה מאחור - ריברי עשה דריבל ואיבד את הכדור. אני לא מנסה לסנגר על דומאנק, אבל אפשר להבין מדוע הסגידה שלו לריברי כל-כך גדולה - בכל-זאת מדובר באחד מהשחקנים היחידים שלא מפנה לו עורף, וגם בכוכב הגדול שלו.

אין ספק שהדור הנוכחי של צרפת הרבה פחות טוב, אבל צריך לקחת בחשבון שהדור ההוא היה באמת מיוחד במינו. זידאן, הנרי, ויירה, מקאללה, דשאן, טורהאם...; בכל-מקרה, קודם שדומאנק יעמיד את ההרכב הטוב ביותר שהנבחרת שלו יכולה להעמיד, קרי מאלודה והנרי בהרכב ומערך של 4-4-2 - ורק אז נוכל לדעת מה הנבחרת שלו באמת שווה. אף-אחד לא מצפה שצרפת תניף את גביע העולם, אבל מצפים ממנה לכדורגל סביר ואפילו טוב, בהתאם ליריבות, ושתגיע לרבע גמר. יש תחושה שלא משנה איזה מאמן יבוא במקום דומאנק - הנבחרת תשתחרר ותשחק טוב יותר בכמה דרגות.

8. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דומנק באמת אמר משפט בסגנון: "הייתי מעדיף לנצח 1-0 מכוער" ?

אם כן... בחיי האיש הזה חיי בפלנטה אחרת, מדבר כאילו ראינו 0-0 מפואר של צרפת, הגיעה לאינסוף מצבים ושיחקה שוטף. איש מוזר.

9. de Middenweg משתמשים של כבוד היכל התהילה

דור, בשביל לחזק את האווירה הלא טובה בנבחרת הצרפתית אני מזכיר שאתמול בשידור אצלי צויין שגאלאס מאד כעס על העובדה שהוא לא הקפטן אלא אברה. שנינו יודעים היטב מה קורה כשאין אווירה טובה בנבחרת. אני כהולנדי ראיתי את זה למשל ב-1990 וב-1996 וכאוהד ספרד אתה לבטח יודע שתמיד יש לספרדים נבחרת טובה עד מצויינת, אבל משום מה הכשלונות יותר גדולים מהנצחונות והתארים. אני בעיקר מייחס את זה לעניין הלאומנות בנבחרת.

לירן, דומנק אכן אמר את זה, זה מה שהתקשורת בהולנד כתבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

10. cazzo Il Capocuoco

שמעתי אותו בשידור ישיר אומר את המשפט הזה. אכן, דומנק מתעניין בתאטרון ובאסטרולוגיה...איצטגנין אמיתי.... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/biggrin.Xxx

11. Raulito Madridista

http://www.as.com/prom/201006/pro_photo1276537297.Xxx

"דומאנק הוא לא מאמן". אם התיקו המאכזב נגד אורוגוואי והקטילות הבלתי-פוסקות מהעיתונאים לא הספיקו למאמן נבחרת צרפת, כעת גם זינדין זידאן, שהוביל את הנבחרת תחתיו לגמר המונדיאל, מותח ביקורת על דומאנק. זידאן כבר לא משחק ארבע שנים, הוא גם לא מרבה לדבר, אבל בכדורגל הוא מבין. "דומאנק הוא האחראי המרכז לכישלון. הוא לא מאמן כדורגל, אולי בוס במקרה הטוב". על המשחק של הנבחרת אמר זידאן - " נגד אורווגאי לא היה שום סדר או מהלך קבוצתי במשחק של צרפת ולא הפתיע אותי שהמשחק הסתיים בתיקו בלי שערים", זידאן ציין כי גם השחקנים אשמים ביכולת החלשה של הנבחרת, והשחקן שזכה במונדיאל ב-1998 כאשר כבש שני שערים בגמר, איבחן את הבעייה של הנבחרת:"שחקנים לא מדברים אחד עם השני ולא מנסים לשנות את המצב, אף-אחד לא מוכן לשים בצד את האגו לטובת הנבחרת".

* וויליהאם גאלאס לא התאמן עם נבחרת צרפת בטענה לפגיעה בשריר, אולם רופאי הנבחרת מסרו כי מדובר בפגיעה לא רצינית. מסתמן עוד קרע בין גאלאס לשאר השחקנים ולמאמן. לא ברור האם גאלאס ישחק נגד מקסיקו. יש לציין כי גאלאס אכן לא היה כשיר במאה אחוז וכשירותו למשחק נגד אורוגוואי הייתה מוטלת בספק.

12. Raulito Madridista

http://images.theage.com.au/ftage/ffximage/2008/06/06/france08,0.Xxx
    צרפת ביורו 2008. הפעם הכישלון היה צורב אפילו יותר

נבחרת צרפת שסיימה את העשור הקודם בקול תרועה עם זכייה במונדיאל ושנתיים אחר-כך ביורו, תוך הצגת כדורגל התקפי לעין ושילוב של אופי ואמונה עד לרגע האחרון(צמד של טורהאם מול קרואטיה, שער הזהב של טרזגה ביורו 2000, מהפך על אנגליה ביורו 2004 תודות לשערים מאוחרים של זידאן), מסיימת את העשור של שנות ה-2000 בהשפלה כואבת. נקודה ושער ביורו 2008 ואפס שערים במונדיאל 2010. מה שמעצבן זה שהכישלון היה כל-כך צפוי מראש ושאף-אחד בנבחרת לא עשה דבר כדי לשנות זאת. ואולי מגיע להתאחדות הצרפתית שנתנה לליצן כמו דומאנק להדריך את הנבחרת במשך שש שנים.

לו דומאק היה זורק את הנרי מהספסל אפילו בדקה ה-60, הוא היה יכול לומר לעצמו שהוא ניסה הכל. אבל זה לא קרה ובמקומו קיבלנו את ג'ינייאק ו-ואלבואנה הבינוניים. לא לחינם המצלמה הראתה לנו קלוז-אפ על הנרי, שמסיים את העידן שלו במדי צרפת באופן שלא מגיע לו, ואני שם בצד לרגע זה את מעשה המרמה שלו נגד אירלנד, דבר שלדעתי היה שמח למחוק מהרזומה שלו בנבחרת.

אני מחכה שמישהו מצרפת ישבור שתיקה ויוציא את כל הכביסה המלוכלכת בנוגע לדומאנק.

חבל שאי-אפשר להתחיל את עידן לוראן בלאן כבר עכשיו. תיהיה לו הרבה עבודה, זה בטוח.

הופתעתי מהיכולת המעליבה של שחקני ההגנה של צרפת(חשבתי שלפחות הקו האחורי בצרפת יגלה יציבות), שאפילו לא ניסו לרוץ אחרי הרננדז ושברו את מלכודת הנבדל פעם אחר פעם. אברה בחיים לא היה מעז לשחק ככה במנצ'סטר יונייטד ואבידאל היה היום כל-כך כבד, איטי ומגושם. סאנייה גם לא היה בשיאו מול סלסידו ודווקא גאלאס היה סביר. אבל ידוע שהבעייה בצרפת היא הרבה יותר ממקצועית.

13. SeRgInHo Member

אני לא מבין, אם כבר סגרו עם מאמן (בלאן), למה לא נתנו לו כבר את המפתחות כבר במונדיאל הזה?
    זה לא יאמן שאפס מאופס הליצן הזה החזיק שש פאקינג שנים בתפקיד, כשכל קמפין (גם הטורנירים עצמם וגם המוקדמות) הוא יותר גרוע מהקודמו. אם זידאן לא חוזר לנבחרת, ל 2006 הם לא מעפילים. באחריות.
    גובו זה השחקן הכי גרוע שראיתי במונדיאל הזה. בחיי שאין לו מקום בשום נבחרת מתוך ה 32.
    אנלקה כחלוץ בודד במרכז... וואו באמת שאין לי מילים.
    רואים בבירור שהליצן הזה מנסה בכוח לחבל בנבחרת הזאת. אני עדיין בהלם איך הוא החזיק שם שש שנים. איך איך?

14. Nigel Winterburn משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך סידני גובו, שלא התקדם במילימטר בקריירה שלו מאז גיל 18 (לדעתי הוא אפילו הלך אחורה מאז), פותח בנבחרת צרפת במשחק הפתיחה על חשבון מאלודה? ואיך הסקת המסקנות של דומנק מהמשחק הראשון הוא להוציא מההרכב את גורקוף כדי להכניס את מאלודה, כשהוירטואוז גובו כמובן שומר על מקומו בהרכב?!

לא ייאמן...

וזה עוד לפני שבכלל התחלנו לדבר על הגישה של השחקנים הצרפתים למשחק...

15. לירן מנהל כללי מנהל כללי

דומנק רשום על הכישלון, כמובן שאין דבר כזה שרק המאמן אשם, כי שחקנים כמו ריברי, אברה, גורקוף, אנלקה ושות' פשוט היו עלובים. אבל דומנק עשה את כל הטעויות האפשריות, צריך להיות עיוור כדי לא להבין אחרי המשחק הראשון שאנלקה לא שווה כלום כחלוץ בודד, צריך להיות אידיוט שאתה צריך ניצחון, מכניס חלוץ שפיץ ומוציא דווקא את אנלקה שהרבה יותר טוב ומסוכן שהוא מאחורי חלוץ שפיץ, על מה ולמה גם דיאבי וגם טולאלאן נשארו על המגרש? או לכל היותר להוציא את גובו... הוא המאיס את עצמו גם על השחקנים, וראו את זה כל דקה על המגרש.