היום השני :: המהפכה הצרפתית השנייה

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י Alvaro Recoba, ‏12/6/04.

1. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

כולם פה רושמים נאומים מדוקדקים על טקטיקה, אני אשים שתי תמונות שמסכמות את הכל:
    http://images.one.co.il/images/pictures/pic6949.Xxx
    מי שצוחק. זידאן כובש צמד בתוספת הזמן ומנצח את האנגלים.
    http://images.one.co.il/images/pictures/pic6950.Xxx
    ומי שבוכה. בקהאם יכל לעשות 2-0 בפנדל ולגמור את המשחק.

2. Barcik Member

אינספור מצבי בעיטה מ- 20 מטר. זה אולי לא הזדמנות של 100%, אבל בהחלט כזו שניתן לכבוש ממנה.

3. KirkH Member

וכמה הזדמנויות היו לאנגליה בכל המשחק? 1? 2? שניהן בבעיטות חופשיות מטווחים רחוקים?

[התרגום באדיבות בוריס http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/wink.Xxx ]

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/6/04
  4. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

זה בסדר, עדי הוא זה שטען שאין לוזרים ווינרים בכדורגל.
    הוא טען זאת כל השנה.
    פשוט קשה לי להבין מה זה "כוחות בלתי מוסברים" אם לא לוזריות.

ושוב אני טוען, התבססות על כדורים ארוכים אינה בונקר.
    הדקות היחידות שראינו בהם בונקר היו ה10 דקות האחרונות.
    אנגליה התבססה על לחץ על הקשרים האחורים של צרפת, זה הכל.

ובוריק, בעניין הבעיטה החופשית אני לחלוטיין איתך.
    שוער ברמות הגבוהות לא יכול לטעות באופן שטותי כל כך.
    גם המיקום שלו היה נורא, אני בספק שגם אם הכדור היה עובר את החומה הוא היה עוצר אותו.

ואגב, האם אתם מסכימים איתי שלא הגיע לאנגליה פנדל?

5. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני מסכים כאן עם משה לחלוטין.

לאנגליה הגיע לנצח לא פחות מצרפת. אם לומר את האמת, לאף אחת לצא באמת "הגיע לנצח", אבל מה זה בעצם ה"הגיע" הזה? הרי התגוננות היא חלק מהמשחק, ממה כמו תקיפה.

עזבו אתכם מהגדרות ושיפוטים. אנגליה הייתה לא פחות טובה מצרפת היום, אבל מה שנרשם לדיראון עולם בספרים הוא הפסד מחפיר.

ואני, עדיין לא מצליח להירדם.

6. טאמודו Guest

חחחחחח
    איזה לוזרים,איזה טעויות של אריקסון.
    א.רוני היה מצויין,בהחלט מדובר בכישרון ענק.
    ב.האנגלופילים קיבלו את מה שמגיע להם.איך שמחתי לראות אותם מפסידים,אני פשוט שונא אותם,אני שונא את מה שהכדורגל האנגלי מייצג.משחק הגבהות חסר תועלת,אפס כישרון,שליטה בכדור שמעליבה ליגה 3 בסקוטלנד.
    האוהדים האנגלים מוחאים כפיים על כול חטיפת כדור עלובה,או בעיטה עלובה שרחוקה 50 מטר מהמסגרת.
    זה פשוט מעצבן,איך שהם מתלהבים מהמשחק הזה יתר על המידה וחושבים שהם הכי טובים בעולם.
    בקיצור,שונא אנגליה,פריימר ליג וכול השאר.
    סטיבן ג'ררד שחקן חלש,האנגלופילים סתם מתלהבים מימנו יותר מיידי.
    השחקן היחיד באנגליה שווה משהו הוא פרנק למפרד.

אנגליה http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/new_2gunsfiring_v1.Xxx

7. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

אתה רציני?
    אתה מחשיב מצב בעיטה להזדמנות?
    ומאיזה מרחק זה כבר לא הזדמנות? 30 מטר, 35 מטר?

ולטמודו, להודעה הדבילית שלך אני לא רוצה להגיב, אבל לקטע:
    " תלהבים מהמשחק יתר על המידה " הלוואי שכל הקהלים בעולם היו כאלה.
    להנות מכדורגל זה פשע.
    נו בסדר, הבנתי, אתה מעדיף שישים אלף צופים שינמנו באמצע המשחק.

נ.ב
    זה פשוט פתאטי מה שחלק מהאנשים עושים כאן.
    לא איטליה ולא ספרד עשו בטורניר הזה משהו.
    אל תדאגו, עוד ניפגש.

8. Julian Joachim Member

א. אין לי ספק שאנגליה תעלה (ואני מדבר בתור נייטראלי כי אני לא ממש אוהד שלהם). שתי הנבחרות האחרות בבית חלשות ברמה שקשה יהיה לי לתאר בכתב. ומי שראה את המשחק הראשון יבין על מה אני מדבר.
    ב. אתם יכולים לשאול את דאייר. כשבקהאם ניגש לכדור החופשי בדקה ה-37, אמרתי שקמפבל נוגח פנימה. אז טעיתי קצת אבל עדיין ההרגשה הייתה באוויר. אותו דבר בסוף, זידאן בועט כדור מעולה, ולא משנה כמה כולם פה יגידו שהם מופתעים, אני אישית לא הייתי כ"כ בהלם. יש דברים כאלה שמרגישים.
    ג. לעומת זאת במסירה של ג'רארד והתפיסה של ג'יימס כן הייתי בהלם, יש דברים לא-צפויים :).
    ד. ראינו היום את המשחק הגדול הראשון של הטורניר, ואני לא מתכווון בהכרח לרמת המשחק, אלא לכותרות שיצאו ממנו. זה טוב מאוד שזה מגיע בשלב מוקדם של הטורניר ואני מבטיח לכם שמעכשיו הרמה הכללית וההרגשה של כולנו תעלה.
    ה. לא מבין את ההתלהבות מרוני. פרובקטור אידיוט ודי אגואיסט (וואסל היה עושה שער באחד-על-אחד, בקהאם החמיץ).
    ו. זו כבר נקודה לדיון אחר, שאני אפתח... בקשר לשחקנים שנופלים. זה עובר כל גבול.
    ז. אני אדבר קצת על המשחק הראשון. לא פלא שרוסו משחק בנבחרת הזאת. פשוט ע-ל-ו-ב-י-ם. מורנאר ואוליץ' נראו פאתטיים וכנ"ל הקישור. עצוב שהם ביורו.

9. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

טאמודו, ההודעה שלך סתם טפשית וחסרת כל רעיון. לאנגלים יש יופי של קהל, אז בלי סטיגמות ובלי הודעות שהרמה שלהן היא של ילד בן 8 (בהנחה שאתה מבוגר יותר).

10. Madridista Member

זה שהם מוחאים כפיים זה נזקף לרעתם?

11. Barcik Member

ומצב בעיטה מ- 5 מטר זה לא הזדמנות? אם הצרפתים היו משכילים לבעוט ממצבים נוחים במקום לחפש את טרזגה בעומק, אז הם היו מסכנים את השער הרבה יותר. אז כן, אני מחשיב את זה, לפחות בכמויות כאלה, להזדמנויות.

12. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

טאמודו, אני לא מכיר אותך אמנם, אבל מלקרוא את ההודעה שלך אני לומד מספר דברים:

1. אתה בור, צר עין, חסר תבונה וחסר יכולת שיפוט. "אפס כישרון"? בולשיט. לא חסר כישרון בכדורגל הבריטי, ויש שם שחקנים מספיק מוכשרים. אנגליה אמנם לא מובילה את העולם בשליטה בכדור, אבל אם היה לך קצת שכל בקודקוד, אולי היית מצליח להבין ששליטה בכדור זה לא הכל בכדורגל, ולא חייבים שליטה גאונית בכדור כדי לנצח, ואפשר להסתמך על משחק מסירות מוצלח כמו של האנגלים. זה שלא כולם אוהבים כדורגל ראוותני ונפוח זה זכותם, ולומר שזה חסר תועלת? אתה פשוט בן אדם טיפש!!!
    ולמרות שאנגליה לא שולטת בכדור כמו הברזילאים, זה לא אומר שהם לא יודעים לשלוט בכדור - מייקל אוון, ג'ו קול, הארגריבס - הם שחקנים עם טכניקה ושליטה מעולה.
    בכל מקרה, אין ספק שאתה צר עין, כי מבחינתך הכדורגל הוא צורה אחת - העברות ומשחק סוליסטי. אז הרשה לי לומר שאני לא רק מסכים איתך, אני גם חושב שאתה חסר ידע בכדורגל. משפטים דוגמת "בקיצור,שונא אנגליה,פריימר ליג וכול השאר.", מראים שאתה גם לא מכיר את הכדורגל האנגלי ובעיקר מדבר על דברים שאין לך מושג בהם, וזה רק מראה שאתה אדם חד גוני, שולל וחסר בינה.

2. האוהדים האנגלים מוחאים כפיים על כול חטיפת כדור עלובה,או בעיטה עלובה שרחוקה 50 מטר מהמסגרת. משפט חסר בסיס ל-ח-ל-ו-ט-י-ן.

3. מילא אתה לא נהנה לצפות בכדורגל אנגלי, אם אתה אדם שמח לאיד ומרשה לעצמך לשמוח לאידם של אוהדים רק כי הם אוהבים סגנון שאתה לא אוהב, זה מראה עליך משהו כאדם.

4. לא יודע בן כמה אתה, לפי הכתיבה אני מהמר על כיתה ב' עד ד' (לא כולל הישארות כיתה).

לילה טוב לך.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏14/6/04
  13. Hotspur משתמשים של כבוד היכל התהילה

טוב חבר'ה, פרשתי לישון. היה לי העונג לדבר עם חלקכם ופחות עונג לדבר עם החלק השני.

יום ארוך מצפה לי מחר.

בברכת לילה טוב לנו ולתושבי פורטוגל, והמשך יורו מהנה.

נערך לאחרונה ב: ‏14/6/04
  14. ArsenalFan Member

קשה לי להסביר איך צרפת עשתה את מה שהיא עשתה, אני מודה. זה לא דבר שקורה כל יום. יש דברים שקשה להסביר בכדורגל, ומהפך מהיר וסוחף שכזה הוא דבר מדהים, שלפעמים עדיף לא לחפש להם את ההסבר. ניתן להגיד שצרפת ניצלה את המומנטום והאמינה בעצמה מיד אחרי שער השיוויון ושאנגליה הייתה בהלם, וזה באמת הסבר מתקבל, אבל כאן היה משהו שהוא מעבר לכך, וכן- גם מזל... ועזוב אותי מהגדרות הווינרים והלוזרים, אם הן קיימות או לא (זה בטח לא משהו עד כדי כך חד משמעי וחותך) אני פשוט חושב שאלו קלישאות ואני שונא שימוש בקלישאות.

ולצרפת לא היה משחק כ-ז-ה גרוע, זה פשוט היה מתחת לרמה שצרפת יודעת לתת. במחצית השנייה היא די השתפרה, ובכל מקרה היא יזמה יותר ושלטה במרכז השדה. כן, הנרי נתן מחצית ראשונה נוראה ורק בחצי השני היו לו מעט מהלכים טובים (אבל לא מספיק), זידאן היה מאוד חלש וטרזגה לא עשה כלום. אבל פירס השתחרר יותר במחצית השנייה וכשהגיע ממקומו הטבעי, האגף השמאלי, גם הצליח לבוא יותר לביטוי וליצור התקפות, ובעיקר ויירה היה מצוין. אנגליה הייתה במצב של התגוננות וצורך לנטרל את צרפת כל המשחק. צרפת שלטה במרכז השדה, לא אנגליה. מרכז השדה של אנגליה הצליח לבלום את זידאן בצורה מעולה, אבל בשום שלב במשחק הוא לא יצר דומיננטיות, לא דחף קדימה. מי שניסתה ליזום (ולעיתים רחוקות גם הצליחה) הייתה צרפת, ואנגליה שיחקה כדורגל די מכוער ומאוד שמרני. וכואב לי לומר את זה, כי אני אוהב את אנגליה בכל ליבי- והיא נלחמה בגבורה ומשחק ההגנה שלה היה שווה תיקו- אבל בלתי אפשרי לטעון שלאנגליה הגיע לנצח, או שהיא שיחקה טוב יותר.

15. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

גיא, אחי, עזוב, יש אנשים מאוד מאוד קטנים.
    בסופו של דבר הגורל יתהפך.
    אין סיכוי שגם איטליה וגם ספרד יקחו את המונדיאל, אחת מהם תאלץ לעוף.
    אז לא, אני לא אשמח לאיד, אבל מצד שני, מבטיח לך שאותם אנשים ששמחו לאיד עכשיו יאכלו תלב אז.
    ואתה יודע, הפסד בשלב הבתים בתוספת הזמן הוא אכן כואב, אבל יש זמן לשפר ולהתגבר.
    אבל הפסד בחצי גמר, או בגמר, כפול פי כמה בכאב.

ובוריק, שוב אתה מדבר ב"אם".
    אם צרפת לא היו הולכים על טרזגה, אם הנרי היה משחק היטב, אם היו בועטים מ25 מטר ולא מחפשים עוד מסירה, אם בכדורגל לא תופס, אחרת לא היינו מנהלים את השיחה הזאת עכשיו, והיינו עסוקים בדיבור על ניצחונה של אנגליה.
    אנגליה הגיעה ליותר הזדמנויות, הייתה יותר טובה, וגם כשצרפת שלטה היא לא הגיעה לחצי הזדמנות.

ושוב, זה לא סוף העולם.
    הפסד כואב, אבל הפסד במשחק שלדעתי הוא לפרוטוקול בלבד.
    קרואטיה ושוויץ היו כל כך אומללות, שאני אפילו מאמין שיש סיכוי שבמשחק הבא אנגליה תתפוצץ על שוויץ.
    ובמקרה ואנגליה תעשה דבר כזה, דבר בהחלט אפשרי, המשחק היום ישכח.