היום ה-14: יוון עשתה את הסנסציה נגד צרפת

הנושא בפורום 'פורום יורו 2004' פורסם ע"י לירן, ‏25/6/04.

1. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

ושוב, כניראה שאתה לא מתמצא ברזומה של הנרי.
    הנרי נכשל חרוצות במדי יובנטוס באיטליה, הוא לא פגע מול אותם הגנות שאתם מכנה עלובות.
    איך אתה מסביר זאת?

2. ArsenalFan Member

3. Dennis Bergkamp משתמשים של כבוד היכל התהילה

הנרי שיחק חצי עונה ביובנטוס (ולפי מה שהבנתי שיחק 11 משחקים ביובנטוס ולא 15 משחקים) כקיצוני ימני וכבש שני שערים. עונה אחת חלשה לא אומרת כלום, כמו שהעונה הנוכחית לא אומרת כלום על ראול, וכנ"ל לגבי ואן-איכסלרוי, שבצ'נקו, רונאלדו וכו'.

מה שמעניין זה שהנרי הצליח להבקיע צמד ולבשל עוד שניים נגד ההגנה של אינטר ולהבקיע שלישיה מול רומא במגרשיהם הביתיים. הוא גם כבש שער נגד יובנטוס כמה שנים אחורה. אחח, הבחור פשוט לא מסתדר עם הגנות איטלקיות, כפי שאמרת...

4. שונא את ערוץ 1!! Member

הנרי שחקן מעולה,הוא בהחלט לא החלוץ הטוב בעולם. בשביל להיות החלוץ הטוב בעולם הוא יהיה חייב להוכיח את עצמו מחוץ לבריטניה.
    שם המדד לגבי יכולות של חלוצים לא כול כך מדויק...

5. לירן מנהל כללי מנהל כללי

חזרה למשחק.

באמת כמו שכבר אמרו מי שראה את המשחק ממש לא מופתע מהתוצאה. מההתחלה צרפת לא נראתה כקבוצה שהולכת לדרוס או לפחות לנצח, היוונים ניטרלו אותם לגמרי ושיחקו פשוט טוב יותר, אין חוכמות.

המאושרות הגדולות היום הן ללא ספק דנמרק וצ'כיה שנמנעו מלפגוש את צרפת בדרך לשאיפה הגדולה שלהם. אבל גם צרפת שמחה לקבל את יוון. ותראו איך זה נגמר

6. Reyes Member

פיסאס במקום זידאן. מלהיב.

מה אתם מבסוטים? למען הכדורגל היפה צרפת הייתה צריכה להשאר. נכון, היא לא הציגה כדורגל טוב במהלך המשחק, אך אין אלטרנטיבה. אל תשלו את עצמכם. בחצי הגמר נקבל משחק עוד יותר רע ומשמים ובסופו אני לא אתפלא אם ריהאגל הזה (מאיפה הוא נחת?) ייעלה את היוונים לגמר.

ואת זה אומר לכם אוהד פורטוגל, שמעדיף יריבות קלות יותר. על הנייר, כמובן.

אה, וטרזגה? חסר תועלת לחלוטין. אני לא מאלה שחושבים שתפקידו של חלוץ הוא רק לכבוש שערים. לא את זה אני מבקש, אך אני מצפה לתנועה, לסיכון השער, לרצון. ואת זה אין לו. הוא אנמי וחסר השראה. אי לכך אין לו מקום בנבחרת הצרפתית. לסיסה יש מקום, לז'יולי יש. לא - אין.

אגב, הייתה לי תחושה שיוון הולכת לעשות חיים. אפילו חשבתי שהיא תנצח לאחר הארכה. הייתי קרוב... ולא רשמתי את זה כי לא רציתי שאם אכן צרפת תביס אותה 1-4 אני אצא דפוק... http://www.asoccer.co.il/forum/html/emoticons/rolleyes.Xxx

מתי, מתי כבר יהיה טורניר שבו כל הקבוצות מציגות משחק כדורגל משובח והמשחק הוא תאווה לעיניים?

http://eur.news1.yimg.com/eur.yimg.com/ng/sp/ap_photo/20040625/all/l1156950.Xxx
    חגיגות באתונה, אמש.

7. לירן מנהל כללי מנהל כללי

איזה שטויות.

למה שצרפת תעלה אני לא מבין? בגלל שמשחקים שם זידאן והנרי? צרפת לא שיחקה כדורגל טוב במשך כל האליפות הזאת והגיעה לשלב הזה גם במקרה. מה אתה רוצה שכל הנבחרות הגדולות יגיעו לשלבים הגבוהים למרות משחקים משעממים? ככה זה עובד אצלך? זה חשיבה עקומה.

צרפת לא הגיעה לטורניר הזה אז היא בחוץ... פשוט מאוד.

8. Reyes Member

לא הבנת אותי. הבעיה היא שיוון משחקת עוד יותר משעמם. אתמול היא לא ניצחה דרך משחק התקפה, אלא דרך משחק הגנתי, נכון ויעיל (ובצדק, לא אמרתי שלא). הבעיה היא שרק ככה היא יכולה לנצח קבוצות כמו צרפת. עכשיו נקבל גם בחצי הגמר תצוגה כזו מיוון, וזה יהיה ע"ח משחק פתוח.

9. שגיא Guest

אחרי שנקבעו העולות לרבע הגמר, וכמה מהגדולות (ספרד, איטליה) נשארו בחוץ, הייתי בטוח שהדרך של צרפת, למרות פתיחה לא כלכך טובה, די מובטחת עד לזכייה בגביע. הכל היה נראה ככה עד המחצית השניה של המשחק אתמול, מול יוון. במחצית הראושנה הצרפתים החזיקו יותר בכדור, אבל עדיין לא היו מספיק מסוכנים, לעומת כדור שספק עבר את הקו של בארטז. בפתיחת המחצית השניה יוון השתלטה על המגרש, ומכן ואילך, הכל כבר היה תלוי בה. היא כבשה את השער, בצדק כמובן, והצליחה לשמור על היתרון הקטן עד הסוף ולחולל עוד סנסציה מדהימה בטורניר. עכשיו צרפת בצרות. אחרי הכשלון במודניאל, הגיע הכשלון גם ביורו, והרבה מהתלונות מופנות כלפי המאמן, סנטיני, שכביכול "נטש את הספינה עוד לפני שהתחיל היורו", כאשר הבטיח לעצמו חוזה חתום בטוטנהאם האנגלית. רהאגל ניצח את סנטיני בטקטיקה מצויינת, שהביאה לנצחון יווני נוסף, ללא ספק ההפתעה הגדולה והנעימה של הטורניר.

10. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

איך הגעת לחליספרס?!
    בניגוד לכל מעריצי יוון כאן אני ועוד איך אנטי, ולמה? יש לי סיבה:
    אז נכון, השער היה מהלך כדורגל יפה מאוד כשליזארזו פשוט הושפל (תפרוש כבר) באגף וחריסטאס התרומם מצוין (לא שמתי לב מי השחקן, אבל אם תראו את הריפליי תשימו לב ששניה לפני ההרמה הבלם ששמר על חריסטאס רץ במהירות לשחקן אחר והשאיר אותו לבד) ונגח טיל כמו בספרי הנגיחות. אבל חוץ מהשער, וממשחק הגנה יעיל מול הצרפתים (שיכולת התקפית יותר מ"עלובה" שלהם הייתה מביאה להם שערים) לא ראינו שליטה טובה בכדור, לא ראינו טכניקה, לא ראינו מצבים של נבחרת יוון חוץ מהגול ולכן המשחק היה כל כך משעמם ומגעיל, אז אני אומר- "עולה סינדרלה? סבבה, אבל שתעלה עם כדורגל אטרקטיבי ושובה עין ולא עם גול בהתקפה היחידה במשחק וכדורגל לא מעניין במשך 90 דקות". יוון לא עמדה בתנאים המחמירים שלי... קארל ברוקנר מחכך ידיים בהנאה.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אני דווקא הייתי אומר מורטן אולסן

12. לירן מנהל כללי מנהל כללי

ומאוד יכול להיות שזה די מבאס לראות נבחרת שלא יוזמת ומשחקת התקפי אבל ההנאה של לראות שחקנים כמו זידאן, הנרי ופירס חיוורים, אומללים וכל כך חסרי אונים במשך הדקות של מהשער היווני שוות הכל.

13. Barcik Member

צר לי עליכם, גל, עדי, ניב ושאר האנטי. אתם לא יודעים להעריך את משחק הכדורגל במלואו. לא ההתקפה היא האטרקטיבית, אלא האיכות. לא הדריבל, או הדאבל-פס, אלא הפעולה המבוצעת היטב. ומבחינה זו, משחק הגנה איכותי, כמו שיוון הציגה אתמול, הוא גם נאה למראה. כי בסופו של דבר, כיף, לי לפחות, לראות תיקול בעל תזמון מושלם, סגירה מופתית על שחקני מפתח, והפעלת לחץ מושלמת, כמו שיוון הראתה אתמול. גם עם הכדרור והבעיטה אין לי שום בעיות, שלא יהיה ספק, אבל הפרמטר הראשון הוא איכות. אתם נהנים לראות את ההטעיות חסרות התועלת של רונאלדו? את הפסים הקצרים הבלתי-אפקטיביים של ספרד בתחרות הזו? לא, למרות שעל הנייר אלו הן פעולות התקפיות אטרקטיביות. כי הן נעשות ללא איכות. גם היום, זכינו לראות משחק הגנתי, אך איכות לא הייתה בו. העצירות בהתקפה נבעה בעיקר בגלל השחקנים בחוד, ומרבית ההזדמנויות נוצרו מטעויות בוטות בהגנה. מצד שני, כאשר יוון מציגה עושה דיפנס מושלם, כיף לראות אותה. אני מציע לכם להפתח גם לצד זה, כי אתם מחמיצים בערך חצי מהאטרקטיביות בכדורגל.