היורשים

הנושא בפורום 'פורום כדורגל איטלקי' פורסם ע"י ADP, ‏29/7/12.

1. Rossolevy Member

הושאל בעונה הארונה ללאטינה מהליגה השלישית ולמיטב הבנתי היה מצוין ושחקן חשוב בקישור שלהם. כבש גם מספר קטן של שערים (נדמה לי 3-4). כרגע אני חושב שהושאל לאסקולי ובתקווה רבה אני מצפה לראות אותו הופך לכוכב שם.

2. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

צ'ירו אימובילה Ciro Immobileתאריך לידה: 20 בפברואר, 1990.לאום: איטלקי.מועדון נוכחי: ג'נואה.ניסיון בין-לאומי: איטליה U19, איטליה U21.עמדה: חלוץ.רגל מועדפת: ימין.מזכיר את: מרקו די ואיו.http://forzaitalianfootball.com/wp-content/uploads/2012/08/Ciro-Immobile-Pescara.Xxx

צ'ירו אימובילה נולד במחוז קמפאניה (דרום איטליה) ובילה את ילדותו במחלקת הנוער של סורנטו, קבוצה מהמחוז. בגיל 18 הגיע אימובילה לטורינו ולמחלקת הנוער של יובנטוס. את הפריצה עשה אימובילה בטורניר ויארג'יו ב-2009, שם כבש חמישה שערים ונבחר למצטיין הטורניר. היכולת הטובה בטורניר הקנתה לו הופעת בכורה במדי הקבוצה הבוגרת באותה עונה. עונה לאחר מכן אף החליף את דל פיירו במשחק בליגה האירופית ופתח פעמיים נוספות בליגה, אך בעונה הבאה כבר הושאל לצבירת ניסיון. תחילה הושאל לסיינה, אך נכשל שם ובינואר חזר ליובנטוס רק כדי לעבור בהשאלה נוספת לגרוסטו - שם נכשל גם כן. עתידו של אימובילה היה לוט בערפל עד שהגיעה פניה מפסקארה של זדנק זמאן להשאלה נוספת בסריה B לעונת 2011/12. את העונה בפסקארה צ'ירו לא יישכח בחיים. 28 השערים שכבש במדי פסקארה והיותו מלך שערי הסריה B, שיתוף הפעולה עם מאמן ברמה הגבוהה ביותר בדמותו של זמאן ושיתוף הפעולה עם לורנצו אינסינייה ומרקו וראטי, שניים מהפרוספקטים המבטיחים ביותר בארץ המגף (ובצרפת), כל אלה תרמו רבות ליכולתו אימובילה שכבש בלי הרף. בינואר אותה עונה נרכש חצי כרטיסו מיובנטוס, ואת העונה הנוכחית הוא יתחיל במדי ג'נואה.

אימובילה היה בדרך הבטוחה להפוך מהבטחה לפלופ, דרכם של צעירים רבים ובפרט יובנטינים, עד שהגיעה ההשאלה מפסקארה. לא ברור מה עיכב את ההתפתחות שלו, אולי זה המחסור במאמן כמו זמאן שיאמין בו כל הדרך או אולי הלחץ שמצטבר עם הגיל. בכל אופן, עונת ההשאלה בפסקארה מציבה אותו כאחד הצעירים הנחשקים באיטליה. למרות גובהו היחסי (1.85) משחק הראש שלו הוא אחראי לרק לשליש או אפילו פחות מהשערים שלו. שאר הגולים שלו בפסקארה הגיעו בשתי דרכים: או כרגל מסיימת לפעולה קבוצתית (ולרוב זו של אינסינייה), או אחרי מבצע אישי, למשל בסרטון הזה תוכלו למצוא בדקה 0:12 התנערות יוצאת דופן של חלוץ מטרה קלאסי ממגן(ים). מכאן באה ההשוואה לדי ואיו, כי הוא לא תמיד מחפש לבעוט מכל טווח אלא להשתמש בטכניקה שלו כדי ליצור אפשרות נוחה יותר להבקעה. בניגוד לשאר חבריו להתקפה בפסקארה, אימובילה פחות דינמי והוא יותר המוציא לפועל של ההתקפה, האחראי לשערים ופחות לבישולים. בג'נואה למשל הוא כנראה לא ישחק לצד ג'ילארדינו, אם יישאר, אלא במקומו, מכיוון שהוא פשוט לא מסוגל לתפקד בלי התקפה שתספק לו כדורים. יהיה מעניין לראות כיצד הוא יצליח להתעמת עם הגנות הסריה A הקשוחות יותר.

נערך לאחרונה ב: ‏21/8/12
  3. Franco מנהל ראשי מנהל ראשי

תודה על הסקירה, בהחלט שחקן מעניין נוסף לעקוב אחריו העונה.

הוא עדיין בדרך, רק הגדיל את מרחק הנפילה... http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

ויותר ברצינות, הבעתי את חוסר ההתלהבות שלי ממנו כבר בעבר, למרות העונה המפלצתית אני לא חושב שמדובר בשחקן יוצא דופן. יש לו קצת מהכל ואני לא אומר שהוא שחקן חלש, אבל פשוט העונה הכל התחבר לו וההרגשה שלי היא שזה לא יימשך במרבית הקריירה שלו. במקרה הטוב הוא יהיה חלוץ הרכב לגיטימי בסרייה א' ולא בקבוצות הצמרת.

4. EO11 בפה אליל היכל התהילה

הדיון הזה הוא רק על צעירים איטלקים או על כל שחקן צעיר ומבטיח בליגה?

5. ADP משתמשים של כבוד היכל התהילה

כל שחקן. למזלנו האיכותיים הם איטלקים http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/smile.Xxx

6. juventiner Member

אתה רק מדבר ואני כבר יכול לשמוע את התקתוקים של הכותבים שמסקרים עכשיו את פוגבה http://www.asoccer.co.il/html/emoticons/wink.Xxx

7. EO11 בפה אליל היכל התהילה

http://totalfootballmadness.com/wp-content/uploads/2010/11/Philippe-Coutinho-Inter-Milan.Xxx

8. EO11 בפה אליל היכל התהילה

פליפה קוטיניו philippe coutinhoתאריך לידה: 12.6.1992.לאום: ברזילאי.מועדון נוכחי: אינטר.ניסיון בין-לאומי: ברזיל U17, ברזיל U20, ברזיל הבוגרת.עמדה: קשר התקפי/קיצוני/חלוץ שני.רגל מועדפת: ימין.מזכיר את: ריקרדו קאקא.

http://www3.pictures.zimbio.com/gi/Coutinho+FC+Internazionale+Milano+v+ACF+Fiorentina+Tn_8iopYW08l.Xxx

לוקאס, ניימאר, גאנסו ואוסקר הם חלק מהשמות שמוזכרים/הוזכרו כאלה שיובילו את נבחרת ברזיל בחזרה לפסגת הכדורגל העולמי וגם כחלק מהכישרונות הטובים ביותר בעולם. אבל יש אחד, ברזילאי מתולתל וקטן שלא נכלל בד"כ ברשימה הנ"ל, וזהו פליפה קוטיניו. פליפה קוטיניו, כיום כבר בן 20, נקנה כבר בגיל 16 ע"י אינטר מואסקו דה גמה במחיר של 4 מיליון יורו, אך בפועל הצטרף לנראזורי רק בקיץ 2010, מכיוון שרק בגיל 18 יכל לעזוב את ברזיל. כבר מגיל קטן כישרונו של קוטיניו בלט, ובגיל 6, במהלך משחק רגיל בשכונה, לא פחות ולא יותר אחת מהסבתות של הילדים בשכונה שמה לב לכישרונו ופנתה להורים שלו כדי לעזור להם במטרה לנצל את הכישרון של פליפה, הצעיר מבין שלושה אחים. הוריו של קוטיניו רשמו אותו לבית ספר לכדורגל אולמות ועד גיל 14, כשבמהלך השנים הוא עבר לקבוצת הכדורגל אולמות של ואסקו דה גאמה, היה שחקן כדורגל אולמות מצטיין ועשה לעצמו שם בליגה המקומית של ריו. כמובן שהאנשים מקבוצת הכדורגל הרגילה של ואסקו לא נשארו אדישים לכישרון הצעיר ולקראת גיל 14 הוא החל גם להתאמן על המגרש, ובגיל 14 כבר הצטרף בצורה קבועה למחלקת הנוער של ואסקו ועזב את כדורגל האולמות, כשלאט לאט הוא מתקדם ומתקדם וכבר בגיל 16 הצטרף לקבוצה הבוגרת, ובמקביל מצטרף לאינטר מילאנו כאמור. קוטיניו נהנה כבר בעונתו הראשונה בנראזורי, תחת רפא בניטז, מדקות משחק רבות יחסית לאור פציעות רבות של שחקני הקבוצה, והצליח להראות ניצוצות מכישרונו אך במהלך העונה, בעיקר אחרי שלאונרדו הגיע, מעמדו של קוטיניו ירד וכך המשיך המצב גם בתחילת העונה שאחרי תחת גאספריני וראניירי. קוטיניו, למרות יכולת טובה, הושאל לאספניול, שם הצליח לפרוץ והפך לחלק די מרכזי בהתקפת הקבוצה מברצלונה, דבר שלא נעלם מעיניו של סטרמא שהחליט להשאיר את קוטיניו באינטר במהלך העונה הקרובה, ואף נתן לו דקות רבות במשחקי ההכנה ובמוקדמות הליגה האירופאית, שם גם הציג יכולת מרשימה. במדי הסלסאו, קוטיניו היה חלק מרכזי בזכייתה של נבחרת ברזיל עד גיל 17 באליפות העולם ב2009, ובשנה שעברה זכה גם באליפות העולם עד גיל 20 עם נבחרתו, והיה שחקן הרכב ברוב המשחקים למרות יכולת די מאכזבת ביחס לציפיות. קוטיניו ערך עד כה משחק אחד בנבחרת הבוגרת של ברזיל, וזה היה נגד איראן.

קוטיניו שחקן מאוד מגוון והוא מסוגל לשחק בכל עמדה התקפית למעט החלוץ המרכזי. יש לו זריזות רגליים נהדרת, טכניקה ברמה גבוהה מאוד, כמו גם ראיית המשחק שלו. הסיבה שהוא מזכיר לי את קאקא היא ששניהם גם מאוד מגוונים בעמדות שלהם בהתקפה, ושניהם קשרים שנוטים לחפש הרבה את השער ולא את הפס לגול, דבר שמאופיין טוב טוב בסטטיסטיקות של קאקא. בנוסף, שניהם מהירים עם הכדור(קאקא יותר אבל) ולשניהם יש יכולת מסירה מצוינת. קוטיניו משנה לשנה מראה סימנים של התבגרות. אם בתחילת הקריירה האירופאית שלו הוא היה בורח מהכדור והיה גם נוטה לעשות פעולות טיפשיות, נכון להיום נראה שההשאלה לאספניול עשתה לו רק טוב וזה היה מהלך חכם של אינטר. הוא התחיל לבוא ולבקש את הכדור כמו שצריך לעשות. הוא התחיל לקבל ביטחון עצמי, דבר שבא לידי ביטוי בדריבלים ובנסיונות ההבקעה שלו, שלפני שנתיים בקושי היינו רואים. הוא גם התחזק פיזית, אך זה עדיין פרמטר שהוא חייב לשפר, בנוסף לקבלת ההחלטות, אך באספקט הזה הוא מראה שיפור עצום מלפניי שנתיים ורק הניסיון ישפר את זה.

9. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני בכוונה עושה דאבל פוסט כדי לציין משהו די חשוב - זה שכתבתי שקוטיניו מזכיר את קאקא, לא אומר שהוא קאקא הבא או משהו. יש ביניהם קווי דימיון אך גם הבדלים לא קטנים, והסיבה שכתבתי את קאקא היא שלא באמת מצאתי מישהו שקוטיניו מזכיר לי אותו יותר מקאקא.

10. Muurad Member

כל הכבוד אור. רק תיקון קטן ולא כ"כ חשוב אבל עדיין, הוא היה חלק משמעותי מהנבחרת עד גיל 17 (האמת גם יותר מניימאר) - אבל היא לא זכתה באליפות העולם, היא דיי איכזבה ועפה בבתים.

הדבר שלי הכי מפריע עם הילד ולדעתי מחזיק אותו מאחור - מלבד כמובן החוסן הפיזי שעדיין מאוד לוקה בחסר - היא הבעיטה.

הוא יכול לעשות דברים חיוביים, להגיע למקומות מסוכנים - אבל הבעיטה שלו, לרוב כשהוא בתנועה אחרי דריבל - היא ממש חלשה ולא איכותית. כמעט בלי שום כיוון, לרוב שטוח על הקרקע לידיים של השוער.

הוא פשוט חייב, חייב, חייב לשפר את איכות ועוצמת הבעיטה שלו כדי להתקדם ולהשתפר, כי כרגע הוא פשוט ממש לא סכנה לשער לטעמי.

נערך לאחרונה ב: ‏1/10/12
  11. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

סחטיין אור.

את קוטיניו אני מחשיב כאחד השחקנים המוכשרים בליגה, אך כמובן שרק עם כישרון אי אפשר להתקדם. חצי העונה האחרונה באספניול עשתה לו שירות טוב, אמנם סגנון המשחק בספרד שונה לגמרי, אבל קוטיניו צבר דקות משחק רבות והרשים מאוד. בכללי,הברזילאי הצעיר הוא שחקן שמאוד כיף לראות אותו עם הכדור. כרגע מה שחסר לו יותר מכול זהו דקות משחק, והאמת שהוא ראוי להמשיך בהרכב.

12. Rossolevy Member

אפילו שהוא שחקן אינטר אני מקווה מאוד שהוא לא יגמור כמו פאטו עם הפציעות (התלתלים ומבנה הגוף זהים). הוא בהחלט מסוגל להגיע לרמות הגבוהות ביותר וזה עניין של קצת זמן ואמון ותראו אותו מצעיד את אינטר להישגים. אני זוכר שצפיתי בו לפני כשנתיים ופשוט הייתי בהלם כמה שלשחקן כה צעיר יש כל כך הרבה בטחון וחכמת משחק. אני אפילו זוכר שעשו עליו פעם כתבה בעיתון בארץ (ככה גם יצא לי לשמוע עליו), אבל כרגיל במדינה שלנו הידע בספורט דל והם התבלבלו שם לרוב בינו לבין פאטו. אני עדיין מחפש את הסרטון שבו "הוא עובר שחקנים תוך שהוא מקפיץ את הכדור על הראש". בהחלט כושר הבחנה מצוין.

13. EO11 בפה אליל היכל התהילה

אני ואתה טועים - ב2009 ברזיל U17 זכתה בתואר בהנהגתו של קוטיניו, אך זה היה בקופה אמריקה לנבחרות צעירות.

14. Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

אסור לסטרמאצ'וני לייבש את קוטיניו על הספסל. הברזילאי היה יכול לעשות את הפריצה שלו כבר בעונתו הראשונה תחת בניטז, אך לצערי מי שהיה אמור לקדם אותו (לאונרדו) תקע אותו עמוק בספסל ולא נתן לו לשחק. העונה, בכל פעם שקוטיניו משחק אינטר נראית יותר מלהיבה, מהירה ומסוכנת, ואין סיבה שהברזילאי לא ימשיך לקבל את הקרדיט מהמאמן.
    אני ממש מסכים עם מוראד לגבי הסיומת של קוטיניו, הבעיטות שלו ממש אבל ממש לא מסכנות את השוער, הוא חייב לשפר את האספקט הזה אצלו.

אגב, מישהו יכול להגיד לי מה קורה עם פרעוני באודינזה?
    אני מחזיק הרבה מהילד הזה ומקווה לראות אותו מאייש את עמדת המגן הימני באינטר.

15. Fratelli d'Italia משתמשים של כבוד היכל התהילה

מאטיה פרין - Mattia Perinתאריך לידה: 10 בנובמבר, 1992.לאום: איטלקי.מועדון נוכחי: פסקארה.ניסיון בין-לאומי: איטליה U17, איטליה U18, איטליה U19, איטליה U20, איטליה U21.עמדה: שוער.רגל מועדפת: ימין.מזכיר את: ג'אנלואיג'י בופון.
    http://oi49.tinypic.com/344z53n.Xxx

כשנשאל על ההשוואות הגוברות בין ג'יג'י בופון לבינו, התבטא מאתיה פרין, שוערה בן ה 20 של פסקארה, בצניעות מסויימת ואמר: "שוערים כמו בופון נולדים פעם בארבעים שנה. ביני לבינו קיים פער של 20 שנה בלבד ולכן בלתי סביר שאגיע לרמתו". לא פעם ששחקנים צעירים מושווים לגדולים ביותר והציפיות עצומות להצלחתם לפעמים בלתי נסבלות ועלולות לפגוע בהתקדמותו של השחקן. ועדיין, לצד הרצון באיטליה למצוא יורש עתידי לבופון, אין ספק לדעת פרשנים רבים כי מאטיה פרין, השוער בעל השיער הפרוע ופני התינוק, הוא המתאים ביותר לעמוד בין קורותיה של הנבחרת ביום מן הימים. פרין נולד בנובמבר 1992 בלטינה מפאתי הבירה האיטלקית ובגיל 16 הצטרף לג'נואה. בינואר 2010, עלה לסגל הקבוצה הבוגרת ושימש כשוער שלישי. את הופעת הבכורה והיחידה במדי הגריפוני ערך במאי במהלך הניצחון 3-2 על צ'זנה. כדי לצבור ניסיון, הושאל לפאדובה מהסריה B בעונה שעברה, שם התמודד בהצלחה רבה עם איבן פליצולי (שהעונה משחק גם כן בפסקארה) על העמדה בין הקורות, ואף ערך 25 הופעות. בסוף העונה הוכתר על ידי הליגה כשוער המצטיין. העונה, הושאל לפסקארה ומגלה בין קורותיה יכולות נהדרת, על אף ההגנה החלשה הניצבת לפניו.

מאטיה פרין הוא שוער מאוד בוגר לגילו והדבר מתבטא בשמירה על קור רוח חרף ספיגותיה הרבות של פסקארה העונה. הוא לא נשבר וממשיך להתמיד עד השנייה האחרונה של המשחק. בנוסף לכך, לא פעם ניתן לצפות בו מחלק פקודות לשחקני ההגנה וזועף עליהם. מדובר על שוער שמאוד מרוכז במשחק וממעט לבצע טעויות. לצד כל היתרונות שנכתבו כאן, ישנו דבר בולט יותר מכול שנזקף לזכותו של פרין- זריזות ואינסטינקטים חתוליים שבספק אם קיימים אצל מירב השוערים בליגה. כמובן, אם כבר מדברים על פרין, בלתי אפשרי שלא להזכיר את הופעתו האדירה נגד פיורנטינה בתחילת ינואר, בה רשם לא פחות מ 15 הצלות, יותר מכל שוער אחר מחמש הליגות הבכירות באירופה. בשלב זה הוא רחוק מלהיות מוצר מוגמר, אך אין ספק כי אם ימשיך להתמיד ויממש את הפוטנציאל הגלום בו, הוא גם יעמוד בין קורותיה של הנבחרת האיטלקית וגם ייחטף על ידי אחד המועדונים הגדולים (בתקווה רבה מאיטליה).