היי גיא, ביי גיא?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏18/6/07.

 1. David De Gea

  David De Gea Rade Prica היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏18/9/03
  הודעות:
  7,794
  לייקים שהתקבלו:
  191
  מין:
  זכר
  בימים האחרונים נאמרו ונכתבו רבות על גיא לוי, כמאמן, כבן-אדם וכאישיות ציבורית. עד לפני כמה חודשים, הוא היה על גג העולם. העם היה איתו, השחקנים שלו העריצו אותו, התקשורת ליטפה אותו ואומה שלמה חשה יראת כבוד, כשהמאמן הצעיר הצליח להעפיל לאליפות אירופה לנבחרות צעירות בהולנד, הישג חסר תקדים. עם הזמן החל סכסוך עם דרור קשטן, מאמן נבחרת ישראל, עקב "גניבת" שחקנים. התקשורת רובה ככולה גיבתה את לוי, אך זו כידוע יכולה להיות בוגדנית.

  מעבר חד להיום. הדעות חלוקות גם היום בנוגע להישגי הנבחרת בהולנד. אמנם התוצאות לא טובות, זה הקונצנזוס, אבל יש החושבים כי המעמד לבדו מספיק. הנה מה שחושב יו"ר ההתאחדות, אבי לוזון, על הישגי הנבחרת. השאלות העולות לאחר הימים האחרונים הן:
  -האם יש לראות בגיא לוי כאחראי הבלעדי לתוצאות של הנבחרת?
  -האם בהתעקשותו לשחק עם השחקנים שהביאו אותו למעמד, בלי קשר לכושרם הגופני או המנטאלי הוא עלה לנבחרת בהצלחה גדולה יותר?
  -האם ההתעסקות שלו בתקשורת ודעותיה היא הגורם למפלה, או שמא הכנה לא נכונה?
  וכמובן השאלות החשובות ביותר: האם עליו להמשיך בנבחרת או לחפש הצלחה ברמת המועדון, והאם ההתאחדות צריכה להאריך את חוזהו?
   
 2. Mamadu

  Mamadu משתמשים של כבוד היכל התהילה

  הצטרף ב:
  ‏6/7/06
  הודעות:
  7,920
  לייקים שהתקבלו:
  869
  לדעתי הוא צריך לעזוב, הוא עשה את הכל למען הנבחרת הצעירה ועשה הישג חסר תקדים, ובגלל הכישלון של הנבחרת בטורניר כולם שכחו מה שהוא עשה והתחילו לרדת עליו, לדעתי אם הוא יאמן קבוצה זה יהיה יותר טוב בשבילו מאשר מה שקורה לו בנבחרת הצעירה.
   
 3. Lazarobbie

  Lazarobbie Member

  הצטרף ב:
  ‏16/6/07
  הודעות:
  987
  לייקים שהתקבלו:
  12
  אני חושב שגיא לוי המאיס את עצמו על כולם עם הגישה שלו בזמן האליפות, הוא נהיה אנטיפת וסירב להתייחס ברצינות לעיתונאים שלא מלטפים אותו...

  בכל זאת, הוא הדריך את הנבחרת והיה גורם חשוב מאוד בעלייה שלהם לאליפות אירופה ולכן הוא צריך להישאר מאמן הנבחרת, אבל צריך למנות יועץ תקשורת או דובר לנבחרת (עדיף בהתנדבות או משהו, כי יש יותר מדי גורמים בהתאחדות שמקבלים כסף על עשיית... כלום) בשביל שלא יקרה מצב כזה.

  מה גם שצריך להבהיר את החשיבות של כל אחת מהנבחרות ואת המטרות שלהן על מנת שלא יקרה מצב שמאמנים רבים על שחקנים כמו שקרה בין גיא לוי ודרור קשטן.
   
 4. Gustavo Boccoli

  Gustavo Boccoli Member

  הצטרף ב:
  ‏19/12/06
  הודעות:
  1,042
  לייקים שהתקבלו:
  0
  - גיא לוי האחראי הבלעדי? ממש לא. אחראי בלעדי אי אפשר להגיד בכדורגל, ברור שגם השחקנים אשמים. הם עשו טעויות, היו מאוד לא יציבים והם בכלל לא נלחמו, מה שלדעתי היה הדבר שהביא אותם למעמד הזה מלכתחילה.

  - יש מצב שהוא היה צריך לתת לשחקנים אחרים לפתוח. במשחק מול בלגיה כשהוא הוציא את ברק יצחקי ממש לא הבנתי, יצחקי היה בין הטובים במגרש ועבד טוב מאוד בהתקפה. גם טוטו תמוז היה צריך לראות יותר דקות, היה יכול לשים אותו כחלוץ במקום שחקן בעמדה אחרת. קצת יותר להעיז. גיא לוי האמין בשחקנים מסויימים ולא עשה הרבה חילופים, גם לעלות עם שני קשרים אחוריים הייתה טעות.

  - ההתעסקות בתקשורת שלו, אבל של כול השחקן גם כן. לצאת בכל מקום אפשרי בתקשורות עם ציפיות לזכות בגביע זה מתכון בטוח להפסד. כבר לפני התחלת הטורניר אמרתי את זה, ואני אומר את זה גם עכשיו.

  לדעתי צריך להשאיר אותו. בסה''כ הוא עשה עבודה דיי יפה, הביא את הנבחרת למקום שהיא עוד לא הייתה בו. הבעייה תיהיה אולי שהוא קצת שבע. אני לא בטוח, אבל אחרי שביקרו אותו מכל הכיוונים וטוענים שהוא צריך ללכת, זה יכול גם להרוס אותו. מצד שני זה יכול גם לעשות הפוך, ורק לחשל אותו להמשך.
   
 5. ACBenb

  ACBenb Member

  הצטרף ב:
  ‏2/12/06
  הודעות:
  2,868
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אחרי הכל גיו לוי הביא אותנו לאליפות אירופה ואני חושב שהוא צריך להישאר. נראה איך הטורניר ישפיע על הנבחרת במשחקים הבאים והיחס של לוי לשחקנים.
   
 6. Paolo Maldini

  Paolo Maldini שחקן ותיקים

  הצטרף ב:
  ‏1/11/03
  הודעות:
  4,350
  לייקים שהתקבלו:
  9
  מין:
  זכר
  אני מאוד לא אוהב את הגישה הישראלית הזאת של "המאמן נכשל בקמפיין אחד-המאמן ילך הביתה".
  רק אצלנו מצפים ממאמן לתוצאות מיידיות ולא חושבים לטווח ארוך.
  רק אצלנו, אם המאמן נכשל במשימה מעיפים אותו הביתה ולא מנסים לבדוק מה היתה הבעיה אולי היא לא היתה במאמן?

  ובמקרה הזה, גיא לוי כלל לא נכשל! הוא הביא אותנו להישג היסטורי. זה שווה ערך לסיטואציה שבה לדוגמא קשטן יביא אותנו למונדיאל ולא יעלה לשמינית הגמר אז יעיפו אותו הביתה.
  זה אבסורדי ומגוחך, אבל בעצם ככה נראה כל הכדורגל שלנו.
   
 7. XabiAlonso

  XabiAlonso Member

  הצטרף ב:
  ‏9/2/06
  הודעות:
  2,834
  לייקים שהתקבלו:
  2
  אמנם אתה צודק, אבל עדיין גיא לוי הצליח להמאיס את עצמו על הרבה נשים.
  לדעתי הנבחרת צריכה דם חדש לעמדת המאמן.
   
 8. Lazarobbie

  Lazarobbie Member

  הצטרף ב:
  ‏16/6/07
  הודעות:
  987
  לייקים שהתקבלו:
  12
  הוא כלכך גרוע במיטה?

  [​IMG] [​IMG]
   
 9. Maccabi Diamond

  Maccabi Diamond מנהלים מנהל

  הצטרף ב:
  ‏19/2/06
  הודעות:
  13,825
  לייקים שהתקבלו:
  2,051
  מין:
  זכר
  אם אני מסתכל על העניין מהצד המקצועי, אז גיא לוי ממש לא צריך ללכת הבייתה. אם הייתי אומר לכם עד לפני שנה שישראל תגיע לטורניר כל כך איכותי ויוקרתי ותחשב לאחת מ-8 הנבחרות הטובות ביבשת, סביר להניח שרבים היו צוחקים.
  אבל יש עוד דברים שגורמים לי לתהות. מצד אחד, ההתנהלות שלו עם התקשורת ומול דרור קשטן. יכול להיות שנתתי ברוב הזמן לשנאה שלי כלפי מאמן הבוגרת לעוור אותי, אבל גם גיא לוי לא יצא נקי בסיפור הזה. להתעקש על טוטו תמוז, כאילו בו מתחילה ומסתיימת נבחרת ישראל, ובסופו של דבר לשתף אותו במספר כה מועט של דקות, זה לא דבר שהוסיף לו נקודות זכות אצלי.
  מצד שני, לא הייתה לו הזדמנות לעשות הגנה ראויה לטורניר הזה עם השחקנים שלו. אולי אם הייתה לו את האפשרות, אז הטורניר היה נראה אחרת ואז גם ההתנהלות עם התקשורת וההתנצחות מול דרור קשטן הייתה מקבלת צורה שונה.

  ובכל זאת, אם אני צריך לסכם את העניין, אז בכל הכדור שלג שנוצר, אולי כדאי שהוא יפנה את מקומו.
   
 10. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  14,119
  לייקים שהתקבלו:
  3,600
  מין:
  זכר
  -האם יש לראות בגיא לוי כאחראי הבלעדי לתוצאות של הנבחרת? יש חלק גדול גם לשחקנים. אי אפשר להגיע למצבים כל כך קורצים ולהחמיץ פעם אחר פעם. בנוסף, חוסר הלחימה שלהם וחוסר האכפתיות בטוח שלא תרמו לנבחרת. כמאמן אתה צריך לדעת לעזור לנבחרת / קבוצה שאותה אתה מאמן, לוי לא רק שלא עזר גם הקשה עוד יותר על השחקנים.

  -האם בהתעקשותו לשחק עם השחקנים שהביאו אותו למעמד, בלי קשר לכושרם הגופני או המנטאלי הוא עלה לנבחרת בהצלחה גדולה יותר? בהחלט כן. מאמן הנבחרת צריך לתת לשחקנים בעלי הכושר הטוב ביותר בהווה לשחק, ולא בעבר. לוי שגה בכך שלא נתן לשחקנים שמצאים בכושר מצויין כמו ורמוט לשחק, ובמקום זאת נתן לשחקנים שכבר אורך תקופה ארוכה לא מתפקדים לפתוח בהרכב.

  -האם ההתעסקות שלו בתקשורת ודעותיה היא הגורם למפלה, או שמא הכנה לא נכונה? גם וגם. המלחמות שלו עם קשטן יצרו רעש תקשורתי רב, רב מידי. במקום שלוי התרכז בהצלחת הנבחרת שלו הוא הסתכל וביקר את הנבחרת של קשטן. בנוסף, גם ההכנה של הנבחרת הייתה לקויה מאוד, משחקי אימון מעטים בכלל, שחקנים שהצטרפו לנבחרת בשלב מאוחר מידי, כל אלו לא תרמו במיוחד.

  האם עליו להמשיך בנבחרת או לחפש הצלחה ברמת המועדון, והאם ההתאחדות צריכה להאריך את חוזהו? לדעתי לא צריך להאריך ללוי את חוזהו. אני פחות מאוכזב מהתוצאות של הנבחרת כי לא ציפיתי שאנחנו נעלה, אך אני בחלט מאוכזב מהדרך. השחקנים נראו ככאלו שלא מבינים את מאמנם, לא הייתה שום צורת משחק, הצטרפות להתקפה מעטה מאוד. אלו דברים שמושפעים רבות מהמאמן, ובמידה והוא לא רק שלא תורם להצלחת השחקנים אלא רק מכשיל אותם מראה על כך שהוא צריך לשלם את המחיר לצורה שבה הנבחרת שיחקה. גם הדיבור השחצני והטענות שלו כלפי קשטן על כך שלא שחרר את שחקניו בזמן, ולבסוף הוא כלל לא שתף אותם בחלק מן המשחקים גרמה לי לחזק עוד יותר את דעתי בנושא.
   
 11. לירן

  לירן מנהל כללי מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏5/8/02
  הודעות:
  36,536
  לייקים שהתקבלו:
  6,547
  גיא לוי לא בנוי למעמדים האלה, ואני מניח כרגע את הצד המקצועי בצד.

  כל הימים האחרונים הוא עסוק בלתקוף את התקשורת, לתקוף מאמנים שמעבירים עליו ביקורת, להתגונן בצורה ילדותית ולא מתעסק בכישלון שלו ת'כלס. ההתנהלות שלו היא התנהלות דרג ז' והוא לא בנוי למעמדים האלה, הוא צריך לאמן גג בליגת העל.

  מבחינת הצד המקצועי אין ספק שהוא נכשל והאחריות כולה עליו, גיא לוי לקח החלטות שערורייתיות, עשה חילופים הזויים וגרם לכך בעצמו שכל החיצים יופנו אליו. הוא האשם הבלעדי ולא השחקנים, כי הוא פשוט לא נתן לשחקנים הטובים ביותר לשחק.

  גיא לוי הביתה.
   
 12. ברברה

  ברברה Member

  הצטרף ב:
  ‏7/5/06
  הודעות:
  97
  לייקים שהתקבלו:
  0
  קשה לי עם הקלות שמעבירים פה ביקורת. הדיעה שלי היא שצריך לקרות משהו מאוד קיצוני כדי שיחליפו מאמן.
  אתם כל כך אוהבים את הגישה המהירה הזאת של "הוא לא הצליח נחליף אותו" כי מי שנביא במקומו הוא בטח משיח, איתו הכל יהיה ורוד.
  את מי תביאו במקומו? אנצ'לוטי? ונגר? במקרה הטוב אייל לחמן.
  אז עדיף להמשיך אם מה שיש לנו כבר, כי הוא כבר התחיל משהו, הוא מכיר את השחקנים וזה גם ייתן לו ביטחון, הוא ידע שלא על כל הפסד הורפים את ראשו.
  גיא לוי מאמן טוב בסטנדרטים ישראלים, זה גם מה שכולכם אמרתם אחרי שהעפלנו לאליפות אירופה.
  הכי קל זה להגיד שהמאמן לא טוב אחרי שהוא נכשל ולהגיד שהוא טוב אחרי ניצחון, את זה כל ילד יכול לעשות, החוכמה היא לראות מעבר לזה.
   
 13. Rosner

  Rosner VFB 1893 מנהל מנהל כללי

  הצטרף ב:
  ‏29/5/05
  הודעות:
  21,635
  לייקים שהתקבלו:
  300
  מין:
  זכר
  הבעיה הגדולה של עולם הספורט הישראלי בכלל היא שממהרים לחגוג עם האופוריה וממהרים לצלוב עם הכישלון.
  נכון גיא לוי נכשל ....
  נכשל אחרי שהביא את נבחרת ישראל לאליפות אירופה שזה הישג חסר תקדים.
  אוקי בדרך הוא ניצח נבחרת חלשה בדמותה של צרפת, נו אז מה?
  אז מה?!?! חברים נבחרת צרפת היא לטעמי הנבחרת הטובה בעולם לגילאים הללו.

  גם אני כעסתי, גם אני באתי בטענות אבל העליהום שהוא עובר זה פשוט בושה, כיאה למדינת ספורט עלובה
   
  נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏18/6/07
 14. שי

  שי מנהל ראשי מנהל ראשי

  הצטרף ב:
  ‏22/11/06
  הודעות:
  14,119
  לייקים שהתקבלו:
  3,600
  מין:
  זכר
  תקנו אותי אם אני טועה אבל הביקורת של רוב האנשים כאן היא לאו דווקא על כך שלא עלינו, כי גם האופטימיים ביותר מבינינו התקשו להאמין לתסריט שכזה. הביקורת הגדולה היא שיש את התחושה שלא באמת עשינו את המקסימום שניתן. אם היינו עולים עם ההרכב החלק ביותר, ניהול המשחק והחילופים היו נכונים, ובכל זאת לא היינו עולים אז אוקי אנחנו לא נבחרת מספיק טובה אבל לפחות את המקסימום עשינו. זה לא המקרה.
   
 15. ברברה

  ברברה Member

  הצטרף ב:
  ‏7/5/06
  הודעות:
  97
  לייקים שהתקבלו:
  0
  אבל עושים טעויות, זה חלק מספורט.
  אי אפשר לצפות שבפעם ה-1 שאנחנו משחקים ברמות האלה בטורניר קיץ לא נעשה טעויות.
  זאת התארגנות שונה, זאת מעמסה גדולה שהשחקנים הישראלים לא רגילים אליה, הנבחרות האחרת כבר עברו את זה עשרות פעמים בכל הגילאים, אנחנו בפעם ה-1.
  חוץ מזה שהמאמנים הישראלים (לא רק גיא לוי) הם פחות טובים, כמו כל הכדרגל שלנו.
  המאמנים הישראלים לא תמיד יודעים לעלות עם ההרכב הכי חזק, לא תמיד יודעים להכין את הקבוצות ולא תמיד עושים את החילופים הנכונים, כמו בכל אספקט אחר בכדורגל, גם בזה יש לנו מקום להשתפר, זאת לאו דווקא בעיה של גיא לוי, כל המאמנים בישראל הם לא ברמה של הליגות הגדולות באירופה (גם קשטן, שרף גרנט וכל מי שתרצו).
   

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!