היי גיא, ביי גיא?

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י David De Gea, ‏18/6/07.

1. THE STRETFORD END Member

הוא דווקא יודע להתבטא טוב מאוד רק שהוא מדבר שטויות.

שורה תחתונה,זה די ברור שדרור קשטן ימשיך לשנתיים נוספות,
    עם כל מערכת היחסים הקלוקת שהיתה בינהם בזמן הקצר,לא נראה לי שזה הולך להשתפר,אני לא חושב שזה בריא להצלחת הנבחרת הצעירה(לא שאכפת לי),
    אני לא חושב שיש סיכוי שהוא ימשיך,
    כל שאר הדברים רק מוסיפים שמן למדורה.

נערך לאחרונה ב: ‏19/6/07
  2. ברברה Member

לא, הוא לא יודע להתבטא בגלל זה הוא יוצא תמיד שחצן ומתנשא, הוא לא מרגיש בנוח ובגלל זה הוא יוצא לא טוב.
    מסכים איתך, גם אני לא חושב שהוא ימשיך אבל זה רק בגלל ההתאחדות השכונה שלנו.

3. THE STRETFORD END Member

חלק מהשחקנים של הצעירה ימשיכו גם בקדנצייה הבאה,מדברים על איבוד האמון בין כמה מהם ללוי,זו בעיה.
    קשטן-לוי,אף אחד מהם לא הולך להשתנות,זה לא מתכון בריא.

מצד שני,אני מאמין בהמשכיות,שצריך לתת למאמן זמן ראוי להמשיך בקו שלו,בטח אחרי שהצליח,

הבעיה היא שגיא לוי הורס,משכיח ופוגם בדברים הטובים,אבל המשוואה של לוזן-גברי לוי-גיא לוי,הוא גם יכול להישאר,גם לו התוצאות היו גרועות יותר.

שכונה.

4. SeRgInHo Member

כן, הוא בין הגורמים הבלעדיים לכישלון של הצעירה. ההכנה לאליפות הייתה לקויה, המון קומבינות בכל מה שנוגע לסגל השחקנים, הריבים המטופשים עם קשטן... אחרי האליפות הוא כמובן מאשים את כל העולם ואחותו, רק לא את עצמו. אבל התרגלתי, כי זה המנטליות הישראלית...
    אני אתן דוגמה מנבחרת השניה שמאד קרובה אלי, וזאת נבחרת אוקראינה הצעירה, סגנית אלופת אירופה אשתקד.
    במוקדמות הטורניר הנוכחי, הנבחרת חאפה תבוסה ביתית 3-0 מבולגריה ואיבדה בעצם את הסיכוי הממשי להעפיל לאליפות אירופה.
    מיכאיליצ'נקו (מאמן הנבחרת) כמו גבר, מיד אחרי סיום המשחק אמר לעיתונאים שהוא האשם הבלעדי וכי לא הכין את הקבוצה כראוי (לא מסכים עם זה אבל זה לדיון אחר).
    זה בעצם כל ההבדל...

5. THE STRETFORD END Member

השאלה מי ומה מגדירים ככישלון או כהצלחה,

הישג והצלחה גדולה היתה ההעפלה,
    עכשיו,לוי לא רואה את שלושת ההפסדים וההדחה ככישלון כי ישראל לא ברמה של שאר הנבחרות,
    אחרים רואים זאת ככישלון כי ישראל הפסידה ובעצם לא השיגה אפילו משהו קטן ממש שקיוו להשיג כמו להתמודד על מקום לאולימפידה,
    וכמובן הרקורד הביזיוני,אף שער זכות,

אני חושב שזה איפשהו באמצע.

6. ברברה Member

הם לא צריכים להשתנות, למרות כל הדיבורים והרכילויות השניים יחסית הסתדרו בסוף כשקשטן לקח רק שני צעירים לאנדורה והאמת היא שאם ללוזון היה קמצוץ של חוכמה, הוא היה פותר את כל העניין עוד לפני שהוא התחיל ובכלל לא היינו שומעים על זה.
    תשמע, נכון שגיא לוי הורס בהתבטאויות שלו בתקשורת אבל לדעתי יותר הגיוני להאשים את התקשורת שצולבת אותו בכזאת קלות מאשר להאשים את לוי בכך שהוא לא יודע להתמודד עם זה.
    לוי, כמו שאני רואה אותו, לא יודע איך להגיב לביקורת כזאת מאסיבית, אבל בניגוד לקשטן הוא לא יכול להרשות לעצמו לשתוק כי אצל קשטן התוצאות מדברות בעד עצמן (בכל זאת, המאמן הכי מוערך בכדורגל הישראלי) ואצלו לא.
    אז לוי מנסה להתמודד ולא מצליח, אומרים שהוא משדר התנשאות, מסכים עם זה, אבל בוא נהיה קצת יותר גדולים מזה ולא נפטר מאמן בגלל בגלל שהוא לא יודע לדבר עם תקשורת.

7. THE STRETFORD END Member

בראיון של לוי עם דני ענבר היתה ביקורת או חוסר שביעות מוחלט מההחלטה למשל של השיתוף של ברק יצחקי נגד אנדורה בין היתר מה שגרם לפי לוי ליצחקי להיות עייף.

יש לו בעיה ללוי עם סמכויות שמעליו.

רמת התקשורת בארץ ידועה והרי ברור שלו הוא היה יותר סחבק והיו לו כמה עיתונאי חצר אז גם היה צד אחר בביקורות עליו,
    ועדיין יש הרגשה של התנשאות,כי זה הבן אדם,כלפי התקשורת,

כמובן שזו לא סיבה של לפטר מאמן,
    כתבתי,2 הדברים העיקרים שיפריעו בהצלחת הנבחרת בעתיד יהיו יחסי העבודה הלא טובים עם קשטן והקשר בינו לבין השחקנים שחלקם ימשיך לשחק בנבחרת הצעירה.

8. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

גיא לוי פשוט מגוחך. יופי נלחמת עם קשטן על כך שהוא לקח לך את השחקנים מהנבחרת הצעירה לבוגרת. בגלל שיצחקי היה עייף נראינו כל כך רע? הוא בא טענות לכל העולם ואישתו במקום להסתכל על עצמו. הרי אם באמת היה כל כך חשוב לו שיתופם של שחקנים מהנבחרת הבוגרת איך הוא יכול להסביר אי שיתופו של תמוז במשחק האחרון לאחר שמהדקה העשירית הוא אמר לו להתחמם? והנימוק שלו לכך שלא הכניס אותו היה עוד יותר מגוחך: "צריכים להבין שהנבחרות כאן הן לא ברמה של נבחרת אנדורה". נו באמת.

הייתי אומר שהוא יסיק מסקנות לאליפות הבאה, אבל אילו מסקנות הוא יסיק כאשר הוא אומר: "הזמנתי את השחקנים הנכונים, עשיתי חילופים נכונים וטובים", לסיום הוא מקנח בפנינה נוספת: "כל הביקורת היא רק אישית נגדי".

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/6/07
  9. ברברה Member

אוקיי, אני חושב שהיחסים עם קשטן הם בהחלט פתירים.
    עם השחקנים אני לא יודע מה הבעיות בדיוק (נמאס לי כבר לקרוא את הכתבות שמתפרסמות בנושא) אבל אני רוצה להאמין שאלה אנשים הגיוניים שלא איבדו את האמון שלהם במאמן רק בגלל שלושת המשחקים האלה.

10. ברברה Member

בזה אני דווקא מסכים איתך, להצהיר שהוא לא עשה טעויות זאת באמת אמירה עלובה כי בוא נגיד את זה ככה, אם פרגרסון היה מקבל את הנבחרת אחרי המשחקים עם צרפת והיה מכין אותה היינו נראים יותר טוב, אז ברור שהפעולות של גיא לוי לא היו מושלמות.
    אבל אני לא רואה טעם בביקורת שלך אליו ספציפית על זה שהוא לא נתן לתמוז לשחק כי זה לא התאים לשיטת המשחק שלו.
    לא ראיתי את המשחק מול פורטוגל אז אני אגיב על בלגיה (והוא בעצמו גם הסביר את זה באחד על אחד):
    אם הוא היה מוציא קשר דפנסיבי ומכניס חלוץ זה לא היה תואם את שיטת המשחק שלו והיה סתם גורם לכדורים לעוף למעלה בלי סדר.
    אני מהתחלה חושב שהוא היה צריך לשחק עם שחקני אגף מקוריים כמו רפאלוב וורמוט וחלוצי מטרה כמו תמוז וסהר אבל זה לא קשור לנושא הזה וכמו שאמרתי הוא דגל בשיטה אחרת שיכולה היתה להצליח יותר בנסיבות מסוימות.

11. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

אין לי בעיה כנגד שיטת המשחק שלו, (זאת אומרת יש לי הרבה בעיה אבל זאת לא הנקודה) אך כאשר לא עובד צריך לשנות. באמת שלא משנה כל כך אם שחקן זה או אחר נכנס או לא, אך הנקודה ההכי חשובה שלי כאן היא במידה ולא הולך משנים. בלגיה היו בחיסרון מספרי, היינו קרובים לכבוש והיה רק חסר האחד שיכבוש. אתה אומר שבמידה ואכן תמוז היה נכנס כל שיטת המשחק שלו היתה משתנה, אך זה היה מתבקש מאוד לנוכח מה שקרה במגרש. לכל מאמן יש שיטה שבה הוא דוגל, אך מאמן טוב צריך לדעת לשנות כאשר צריך.
    גם קאפלו פתח את העונה עם ריאל בצורה מסויימת, בדרך אחת בה הוא האמין אך כאשר הוא ראה שמשהו לא עובד, לא מתפקד הוא הבין כי עליו לבצע שינוי שעכשיו גורם ללא מעט אנשים להביע את הערכה כלפיו. להבדיל אלפי הבדלות אנחנו לא מדברים על עונה שלמה שהיה מספר רב של מחזורים על מנת לראות טעות כזו או אחרת, אך בכל זאת אתה מצפה ממאמן שכאשר משהו לא עובד במשך 75-80 דקות שיבוצע שינוי מסויים, הן בצורת המשחק והן במערך.

12. ברברה Member

אוקיי, אז אין לנו ויכוח בעצם כי אני די מסכים איתך (שוב, לא ספציפית כלפי תמוז אלא בגדול).
    אני מאמין שבכל זאת הוא יסיק את המסקנות וילמד מהטעויות ויהיה טוב אם הוא ימשיך.

13. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

כן אבל כאן נובע והתחיל למעשה כל הויכוח שלנו. מאמן שיוצא בהצהרות שכל התקשורת מחפשת אותו, שהוא לא עשה שום טעות ושכל הביקורת זה על בסיס אישי לא ישתפר, וגם כלל לא ינסה. אני לא הייתי רוצה לראות מאמן שבקמפיין הבא יעשה בדיוק את אותן השגיאות. מה יהיה בקמפיין הבא? שוב נראה שחקנים שהיו טובים בעבר, והם פותחים כי הוא מאמין בהם?

14. ברברה Member

נכון וזה כבר עניין של אמונה בו.
    אני מאמין בגיא לוי וחושב שההתבטאויות הבאמת עלובות שלו נובעות מכך שהוא לא יודע להתמודד עם העליהום שעושים עליו, אני לא באמת חושב שהוא לא ינתח את שלושת המשחקים האלה ויסיק מסקנות (אם אני לא טועה הוא אמר שהוא כבר ישב עם לוזון והם הסיקו מסקנות לעתיד).
    ההימור הלא פרוע במיוחד שלי הוא שהוא לא ימשיך בגלל הבור הענק שהוא חפר לעצמו שיהיה לו קשה מאוד לצאת ממנו בעיקר בעידן לוזון שנוהג ללכת אחרי הזרם ואם כל העולם ואישתו אומר לוי הביתה אז זה גם מה שלוזון יעשה.
    בגלל זה אני חושב שזה לא פייר שמבקרים את לוי בצורה חריפה כל כך ובאיזשהו מקום מנצלים את החולשה שלו וזה פוגע בו, נכון שזה נשמע קצת ילדותי להאשים את התקשורת בכך שהיא גורמת ללוי לדבר ככה ולוי צריך לקחת אחריות על הדברים שהוא אומר אבל מבחינתי התקשורת היא האחראית העיקרית פה.

15. שי מנהל ראשי מנהל ראשי

תראה, אין ספק שהתקשורת נוהגת להגזים, אך היא מגזימה בכל עניין ולא רק בזה של הנבחרת הצעירה. ידוע שהיא שולחת מאמנים הביתה כבר לאחר תקופה קצרה, מחזירה אותם ושוב מתלוננת אך כמו שציינת הדברים האלו לא נאמרו על ידי מקורוביו של לוי, חבריו וכו'. הם נאמרו אך ורק על ידו, והוא חייב לעמוד מאחוריהם.
    הדרך הטובה ביותר עבור לוי להתמודד עם התקשורת היא פשוט לדבר פחות ולעשות יותר. לכל אורך הטורניר הזה וגם לפני פתיחתו הוא דיבר ודיבר, בא בטענות נגד כל העולם ואישתו, כאשר בודקים מה נעשה על המגרש רואים שהמצב לא פחות גרוע מההצהרות שלו בתקשורת. גם לאחר הקמפיין הזה היית מצפה ממאמן, שלא יודע להתמודד עם התקשורת כהגדרתך, להגיד: אוקי, ייתכן וטעיתי וייתכן ולא. אני מעכשיו אעבוד על המגרש והוכיח לכולם שהם טעו לגביי. אך במקום זאת אנחנו שומעים דברים הפוכים לגמרי.

לסיכומו של עניין. אתה מאמין שעל אף האמירות העלובות של לוי, הכישלון המקצועי באליפות אירופה, לוי יסיק את המסקנות הדרושות וילמד לתקן אותן לאליפות הבאה, ועל כן הוא צריך להמשיך. אני טוען בדיוק את ההיפך. לוי היה מאמן שחצן לאורך כל הדרך, ואם הדרך הטובה ביותר להשתיק את התקשורת הייתה לבצע על המגרש הוא עשה את ההיפך הגמור. אני לא מאמין כי הוא הוא יישתנה, ולדעתי הוא ימשיך עם המגמה הזאת במידה ואכן ימשיך גם בעתיד.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏19/6/07