היכל התהילה של הכדורגל הספרדי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ספרדי' פורסם ע"י Raulito, ‏31/8/10.

1. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

המונדיאל בדרם אפריקה זה קודם כל סאן איקר. אז זה היה ברור, עכשיו נשכח.

2. DRORIKO Member

ההטרלה לא היתה עליך מה אתה נדחף

3. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

עיקרון ההדדיות. איקר מחבב את אטלטיקו ואני מגן עליו.

4. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/09/03/15990876012372.Xxx

לפני 20 שנה החל אחד הסיפורים היפים בכדורגל הספרדי - חואקין סאנצ'ס, ילד צעיר ובעיקר קיצוני סופה - ערך את הופעת הבכורה שלו בבטיס, שהייתה אז בליגה השנייה ויצאה למשחק חוץ נגד קומפוסטלה. הוא רשם 38 הופעות במהלכן תרם שלושה שערים והמשיך להשתפר משנה לשנה. כעבור שנה הוא כבר קרקס את כוכבי ריאל מדריד במחזור השלישי. איך אומרים? השאר היסטוריה. במארקה קיבצו מספר ציטוטים של מכרים:

"היו לו פרצופים ממש קשוחים בזמן המשחק, הוא היה מרוכז ונחוש. הכדור היה נדבק לרגל שלו - שחקן יוצא דופן, אין ספק" (בנג'מין, שחקן בטיס בעבר).
    "הוא היה שחקן עם ביטחון עצמי עצום, אני שמח שעד היום אנחנו מדברים עליו לא רק כשחקן פעיל אלא כשחקן חשוב מאוד (איטו, שחקן בטיס בעבר).
    "באותו קיץ אני ואלפונסו שוחחנו על זה - הילד הזה טוב יותר ומרוכז יותר מדנילסון שהגיע בהרבה מאוד כסף (אולי, שחקן בטיס בעבר).
    "מבחינה טכנית הוא היה טוב מאוד, הוא היה מהיר ועוצמתי, אבל לא ידענו, נעלם מאיתנו עד כמה הוא גם חזק פיזית וקשה להזיז אותו (חורחה אוטרו, שחקן בטיס בעבר").
    "הוא היה ילד אחר, שרצה להראות שאף אחד לא הולך לקחת לו את החלום - להצליח בבטיס ולהיות שחקן חשוב מאוד" (לואיס פרננדס).
    "אפשר היה לראות שלילד הזה יש דברים שונים. אבל אף אחד לא היה יכול לדעת עד כמה רחוק הוא יגיע, בכל זאת היה צעיר" (אנחל קוייאר, שחקן בטיס בעבר).
    "היה לו מבנה גוף מיוחד. מצד אחד הוא היה רזה אבל גם גדול ולא פראייר, האחד על אחד שלו היה מדהים, ידענו שהוא יהיה שחקן חשוב" (חואן מרינו, שחקן בטיס בעבר).

5. Raulito Madridista

https://e00-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2020/10/19/16031239645241.Xxx

התאריך הוא ה-21 באוקטובר 2000. בדיוק 20 שנה חלפו מאז שלואיס פיגו חזר לקאמפ נואו לראשונה מאז עזב את ברצלונה - כשחקן ריאל מדריד. זה היה "הר געש מתפרץ". סיוט עבור אוהדי ברצלונה כשהשחקן האהוב הפך לסמל של הגלאקטיקוס של ריאל והאיש שיזכה איתה בשתי אליפויות ובליגת האלופות תוך שלוש שנים בזמן שברצלונה מחפשת את דרכה.

"פיגו שחקן גדול ומקצוען נהדר, הוא יצליח להתמודד עם הלחץ", אמר ואלדאנו לפני המשחק. ראול היה בטוח: "הוא ישתיק את קאמפ נואו" בראיון למונדו דפורטיבו. פיגו לא פחד משריקות הבוז ומה שנכתב בתקשורת אך חשש שהמשחק יהיה אלים ("לא הפריע לי שמאה אלף איש ישרקו ויקללו אותי על כל נגיעה בכדור. הטיחות הטרידה אותי"). "ריחמתי עליו קצת במהלך המשחק הזה", אמר אבלרדו שפתח בהרכב ברצלונה. היה לא קל. הוא היה אחד השחקנים האהובים עליי. דיברנו רק אחרי המשחק, רציתי לתת לו את השקט שלו. הוא היה חמש שנים במועדון ורשם הצלחות נפלאות". עוד אמר כי "בדרך כלל האוהדים מגיעים למשחק ממש עם השריקה והפעם כבר בחימום היו הרבה אנשים".
    התקשורת חיממה את העניינים כשפניו של פיגו התנוססו בשער העיתון "ספורט" על רקע שטר של כסף. השחקנים בלבן זכו לאבטחה חסרת תקדים והתקבלו עם חפצים שהושלחו למגרש. בשתיים לפנות בוקר הגיעו ליד המלון של ריאל אוהדים מקומיים כדי להשמיע את ההמנון של בארסה בקולי קולות. השופט פרז בורול תיאר: "זו הייתה הפעם היחידה בחיי בה הגעתי למגרש בניידת". עוד אמר: "שרקתי והשחקנים המשיכו לשחק, הם פשוט לא שמעו". מדד הרעש היה 112 דציבלים.
    לואיס אנריקה וסימאו כבשו לברצלונה שניצחה 0:2 בצדק מוחלט, הרצף השחור של ריאל בקאמפ נואו נמשך. ריאל שתזכה בסיום העונה באליפות - שיחקה פשוט לא טוב. פיגו התקשה מול קרלס פויול הצעיר (שהעלה היום ציוץ בנוגע לאותו משחק "אמרו לי לחשוב בפורטוגלית"). הוא איבד 13 כדורים, איים פעם אחת על השער, סחט עבירה אחת וקיבל כרטיס צהוב. פיגו לא בעט את הקרנות בניגוד לבדרך כלל כדי להימנע מעימותים. לואיס אנריקה אמר כי פיגו היה הטוב מבין שחקני ריאל. פיגו עצמו אמר: "אני מתנצל בפני חבריי לקבוצה שלא ניצחנו". קרויף התסיס: "הקאמפ נואו אכל את פיגו ואת כל ריאל".

6. Raulito Madridista

https://totalfootball.co.il/uploads/default/original/2X/5/534908a9ea19748c8cf2ad54b6fcda2f63bcdf82.Xxx

סיפור מרגש: איקר קסיאס סיפר שלפני שנה וחצי פפה שקל לפרוש מכדורגל כי לא מצא את התשוקה והכוחות. “ואז הגיע התקף הלב שעברתי (מאי 2019). אמרתי לו ‘כל עוד אתה מרגיש טוב - תמשיך’. בסוף הוא האריך את חוזהו עד 2023”.
    לא פחות חשוב מכך, ביום שישי הבא, 27 בנובמבר, תערך הקרנת בכורה של הדוקו של אמאזון על הקריירה של סאן איקר “תולה את הכנפיים”, וכרגיל מבטיחים קטעים שלא שודרו. קולגות מהנבחרות כמו אנדרס אינייסטה וקרלס פויול שזכו איתו במונדיאל, חורחה ואלדאנו, רפאל נדאל, אריאן רובן מולו רשם את ההצלה הענקית בגמר ואפילו ז’וזה מוריניו שסיפר: “הוא היה אחת הדמויות הכי משמעותיות בקריירה שלי”.

השוער האגדי התראיין לא מעט בימים האחרונים ואמר שקשה לו ליהנות מכדורגל כצופה והוא לא ממש מעכל שפרש, שבניגוד לפציעה שיש תאריך חזרה - אצלו הסיפור היה אחר. הוא שוב בחר בגמר המונדיאל ב-2010 ובזכייה הראשונה בליגת האלופות בשנת 2000 כרגעי השיא שלו. חזרה למועדון? האפשרות מרגשת אותו. לסיום סיפר שבצעירותו אחרי משחקים בברנבאו היה לובש מעיל ארוך, מכסה את פניו בכובע וחוזר עם האוהדים במטרו.

7. Ever Banega Member

גאבי פרש.
    היה אחד השחקנים האהובים עליי ואולי איפלו בתקופות מסוימות האהוב ביותר. לדעתי אחת הסיבות העיקריות להידרדרות של אתלטיקו היא העזיבה שלו. מה שהכי אהבתי בו זה שבמשחקים הגדולים אתה יודע על עיוור שהוא יהיה אחד המצטיינים, אנדרייטד עצום.

8. Raulito Madridista

אני משוכנע שכתבתי על המשחק הזה כבר חמש פעמים בגלגולים השונים של האתר והפורום, ובכל זאת:

הדרבי שנגמר אחרי 16 שניות| קחו עשר דקות, שבו ותיהנו. שימו בצד את הצרות, ההפסדים והתסכול. לפני 17 שנה בדיוק: עונת 2003/04, זו שהחלה מצוין (למרות) כשקרלוס קיירוש על הקווים. אתלטיקו מדריד מגיעה לברנבאו וחוטפת מרונאלדו פנומנו כבר 16 שניות. בהמשך בקהאם סיפק בישול גאוני לראול שבנגיחה כבש מעל השוער. לאחר מכן ניצחנו גם את דפורטיבו לה קורוניה בברנבאו ואת ברצלונה בקאמפ נואו לראשונה מאז 1981.
    זה נגמר רק ב-0:2, נגד יריבה חלשה, לא כמו הקבוצה של צ’ולו היום (באותו משחק הארגנטינאי היה מתוסכל כשלא הצליח לעצור את הריקוד של רונאלדו), ועדיין - הלב שלך פעם. הגלאקטיקוס במלוא הדרם עשו כל מה שרצו על המגרש במשחק לפנתיאון כולל איזה 30 מסירות ברצף כשהקהל שואג ‘הולה, הולה’. רונאלדו היה…רונאלדו, ולא הסתפק בשער שלו. זידאן היה…זידאן ולא היה אפשר להוציא לו את הכדור מהרגל. גם בקהאם הלהיב ואיקר שמר על שער נקי, מה שלא קרה הרבה. וכמובן גם השדר האגדי ברקע. ריאל מדריד שגדלנו עליה.

9. DRORIKO Member

עזוב אפילו את התקציר. מספיק הקלוזאפים ב-20 שניות הראשונות. זידאן, רונאלדו, ראול, בקהאם, פיגו, רוברטו קרלוס, קסיאס. זה לא שחקנים, זה שמות של רחובות.

מה שכן, לפי התקציר רואים שהשחקנים לא ממש חיפשו לפרגן אחד לשני וכל אחד רצה להיות על לוח התוצאות. זה כנראה מה שהיה בעוכריה של הקבוצה כי זה ברור לכולם שהם לא ניצלו אפילו חצי מהכשרון שהיה שם. באותה עונה כזכור הגמר היה בכלל פורטו-מונאקו וריאל סיימה רק רביעית בליגה. אגב השוער של אתלטיקו אם אני לא טועה זה העוזר של סימאונה. הקוף משהו.

נערך לאחרונה ב: ‏4/12/20
  10. Raulito Madridista

ראול ורונאלדו לא ממש אהבו זה את זה, אין ספק שזה לא סוד, גם ראול 'התפרץ' עליו באקט לא אופייני ב-2006 כשלפני המשחק נגד ארסנל בתזמון די מחורבן רונאלדו תקף את הברנבאו ואמר "מעולם לא הרגשתי שם בבית". רונאלדו כן גנב לו את הפוקוס כמובן והוא סוליסט ושחקן שמנסה כמה פעמים במשחק את הדריבל גם מול ארבעה שחקני הגנה (שלא תבין שאני מתרץ את היכולת העלובה של ראול מאז 2004). פרט לכך, כולם היו מקצוענים ועשו הכל למען הצלחת הקבוצה, הגלאקטיקוס חברים עד היום. לבקהאם היה את האגו שלו אבל הוא ירד לגליצ'ים יותר מכולם שם למרות שהעמדה במרכז השדה הייתה קשה לו, בטח כשאין לידו קשר אחורי אמיתי. הם לא זכו במספיק תארים אבל ככה זה "הזידאנס והפאבונס". ראול בראבו, פאבון, אלברו מחייה, כל פעם אחד אחר בהגנה, קרלוס קיירוש (WHO??) שהופקד על הג'וב היוקרתי. המכונה עבדה יפה עד מרץ עם מקום ראשון בפסגה ו-8 נקודות יתרון על ולנסיה, מקום בגמר גביע המלך והעפלה לרבע גמר הצ'מפיונס על חשבון באיירן. אני כן ממליץ לך לראות את התקציר, הנאה מובטחת, באחריות, גם כאוהד נייטראלי.

אני חושב שזו קבוצה של פעם ב-50 שנה ברמת הכוכבים והשמות, זו הקבוצה שגדלתי עליה, פשוט זכיתי. אפילו הם היו שחקנים טובים מחלק מהם, ההייפ, הבאז, העוצמה, אפילו הכינוי המטופש הזה "גלאקטיקוס".

11. DRORIKO Member

ראיתי את התקציר, וגם נהנתי, אין ספק שמדובר בחבורה של קוסמים, סימאונה נראה שם ממש אומלל בסרטון. אבל אם היה שם יותר פרגון בפעולה האחרונה זה 0:5 לפחות ועל זה דיברתי. בלי קשר אם אני מסכם את עידן הגלקטיקוס אין ספק שהיתה אכזבה גדולה, ואני לא חושב שאני מחדש פה משהו.
    גם היה שם את הפציעות של רונאלדו שלא הוסיפו.

12. Raulito Madridista

בין 2000 עד 2003 - שתי אליפויות ספרד (גם זה חשוב), כדורגל מהאגדות (בעיקר נגד מנצ'סטר יונייטד ברבע הגמר ב-2003), זכייה אחת בליגת האלופות בדיוק בעונת המאה, בסך הכל שבעה תארים. אני חושב שזו לא הייתה הצלחה גדולה אם אני שם בצד את הפן הכלכלי והוליווד ומסע המשחקים באסיה אבל כישלון? קשה לי עם המילה הזו. שמע, הרי החבר'ה הזדקנו, ב-2004/05 זה כבר היה שאריות. פיגו היה הראשון ללכת, גם זידאן הציג מעט משחקים ברמה הרגילה. כבר בקיץ 2005 שינו קונספט לצעירים גם אם קאפלו ניקה את השומן העודף כעבור שנה עם שחרורו של רונאלדו למילאן.
    תשמע אלה גם ימים כל כך אחרים, עונות של 80 נקודות בעונה=אליפות, בערך, קבוצה אלופה מפסידה שישה משחקים ולא כמו יובה בעידן אלגרי או ריאל של רונאלדו. הכדורגל היה כל כך מרגש ככה שבסדר לי שעוד אליפות אחת חמקה. מה שכן הייתי משוכנע שהקבוצה הזו תביא את 'הדסימה' וההדחה נגד יובנטוס ב-2003 שברה לי את הלב [נדבד הגדול].

13. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

אני לא מתכוון לראות את הסרטון. ברור בכוכבים ריאל תמיד עלתה עלינו, אבל בקפטנים אנחנו עליהם. כי אצלינו אין כאלה משחקי אגו. חיל מרין שם את האגו שלו בצד ושילם לסרגוסה בשביל לרכוש את גבי בחזרה. אני חשבתי שמדובר בשחקן רוטאציה, אבל תוך שנה הקפטן של סרגוסה נהיה המנהיג של אטלטיקו. ונשאר צנוע והמשיך בעבודה שחורה.
    מונו בורגוס מועמד לאמן את סרגוסה.

14. Raulito Madridista

אם נביט על העשור לפני שצ'ולו שינה את חוקי המשחק, דווקא בברנבאו בין 2002 עד 2010 אתלטיקו רוותה נחת פה ושם - 2:2 דרמטי ב-2003 (דמיטריו אלברטיני!!), תיקו מאופס ב-2004/05, תיקו בעונת 2006/07 וגם 1:1 ב-2008/09 שקטע את הרצף המדהים של חואנדה ראמוס. זו היתה אתלטיקו אחרת, מה לעשות, שבמחצית מהזמן הייתה על גבול הצמרת וזהו-זה. אגב טורס באותו משחק החמיץ אבל כבר הראה מהירות מטורפת (אחרי הגול של רונאלדו הוא צועק Puta Madre). לא חושב שבקבוצה יש באמת אלגנטיות שמתקרבת לאגוארו (גריזמן, לפרק זמן קצר) ומקסי רודריגס אך מנגד אין ליצנים בהגנה.

אני מאוד חולק עלייך לגבי הקפטנים עם כל אהבתי לצ'ולו ובהמשך לקוקה. כל הקפטנים שלנו הם גם הקפטנים של ספרד. היירו-ראול-קסיאס-ראמוס. כקפטן אני נוגע כאן בקודש הקודשים אבל אגיד שכקפטן ספרד איקר עשה עבודה מעולה אבל כקפטן ריאל - קצת פחות, כל הסחבקייה הזו עם ברצלונה סביב הקלאסיקו הייתה מיותרת בחלק מהזמן (לא שצריך להגזים כמו עם מוריניו אבל כן קצת דם רע על המגרש ב-90 דקות). על היירו ראול אמר שהוא "הקפטן של הקפטנים". אני נזהר מלהשוות בין ראמוס לראול.

15. YYY El sabio de Hortaleza היכל התהילה

תתווכח עם עצמך, בכל מקרה לא בא לי להשמיץ. רק ממליץ בדיון מי שחקן טוב יותר או הכי טוב להתייחס גם לאישיות ולא לכמות הכיבושים. כלומר אצליכם מודריץ' טוב יותר מרונאלדו.