הישראליות באירופה 17/18: מכבי וב"ש סיימו את דרכן באירופה

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י alexshw, ‏26/5/17.

1. לירן מנהל כללי מנהל כללי

אנחנו לא יכולים לזלזל בשום העפלה של קבוצה ישראלית משלב בתים, לא משנה מה הנסיבות.

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

oFiRzZz אוהב/ת את זה.
  2. EO11 בפה אליל היכל התהילה

למעט מכבי ת"א AKA גרמניה, החברים של מיץ, השטן הגדול וכו'.

3. Telkiyski Member

ברור שלא.
    ההישג עצמו של לעלות מאותו בית היה יפה מאוד (מבחינתם).

אבל. צריך לזכור איך הם הגיעו לבתים בכלל, שהם עפו פעמיים לבאזל ושבתכלס הם עשו קמפיין אירופי יפה אבל לא איזה טופ 5 ישראלי ולא בטוח שגם טופ 10.

"מכבי של סוזה" הזה כבר נהיה איזה מיתוס.

4. Telkiyski Member

או במילים אחרות הקבוצה השניה שלך.

5. EO11 בפה אליל היכל התהילה

בישראל? המכבי היחידה שיש לי סימפטיה כלפיה זו מכבי נתניה. אני פשוט יודע להיות אובייקטיבי גם לגבי קבוצות שאני מתעב, בניגוד לאחרים כאן. כמובן שאפשר לנהל דיון ענייני למה מכבי של סוזה הייתה קבוצה נהדרת למרות הנקודות שהעלית, אבל זה מיותר כי אתה לא מסוגל להשאיר את הרגש בצד.

oFiRzZz ו-yakov_y אוהבים את זה.
  6. Telkiyski Member

ברור.
    בסוף אתה תשים גיף בינוני כלשהו ותרגיש גבר.
    אין לי מטרה לנהל איתך דיון כזה.

EO11 אוהב/ת את זה.
  7. עידן444 Member

"להבדיל ממכבי תל אביב, הפועל ניקוסיה גם בחלומות הכי פרועים לא תגיע לחצי גמר האלופות"
    כלומר- את מכבי אתה עוד יכול לדמיין שם אתה אומר...[/QUOTE]
    מכבי ת״א סל!!!
    הבאתי דוגמה מהכדורסל כדי לתאר את הליגה הקפריסאית.

Sent from my iPhone using Tapatalk

8. Sir Alex Ferguson משתמשים של כבוד היכל התהילה

מבחינה מהותית, הקמפיין אכן נגמר, ולכן עכשיו בהחלט אפשר לסכם את הקמפיין, גם אם טכנית יש לנו משחק נוסף (שאני מקווה שננצח בו, אבל מבחינה מהותית גם ניצחון בו לא ישנה את הסיכום של הקמפיין).

אני חושב שאסור להשתמש במילה כישלון. שמי שמשתמש במילה הזאת בנוגע לקמפיין שבו הגענו לשלב הבתים של הליגה האירופאית, לא מבין את המציאות הפשוטה שעם כל הכבוד להתקדמות שלנו בשנים האחרונות, אנחנו עדין לא בדרגים הבכירים באירופה, אנחנו עדין לא יכולים לטעון שאי העפלה לשלב הבא בליגה האירופאית או אי העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות היא כישלון.
    אפשר לדבר במונחים של פספוס, או אכזבה, שכן אם היינו מגיעים לעוצמות שאנחנו מגיעים אליהם בישראל כניראה כן היינו יכולים לעבור קבוצות כמו מאריבור ולוגאנו, אבל בשביל שהעוצמות האלה יהיו אנחנו צריכים שהרבה מאוד דברים יסתדרו ושנהיה בשיא שלנו וזה לא פשוט בכלל, בטח כשמשחקים מול קבוצות אירופאיות.

כישלון עבורי זה להיות מודח מאירופה בסיבוב הראשון על ידי ספליט (לפני שלוש שנים).
    כישלון עבורי זה להיות מודח מאירופה בסיבוב הראשון על ידי תון (לפני שנתיים).
    כישלון עבורי היה מתרחש אם היינו מדוחים מאירופה בשנה שעברה על ידי שריף.
    כישלון עבורי היה מתרחש אם היינו מודחים מאירופה השנה על ידי הונבד.

אנחנו צריכים לדעת את המקום שלנו באירופה, גם אם לפעמים אנחנו מצליחים להגיע לשיאים אדירים גם בליגה וגם באירופה, אנחנו עדין לא קבוצה, לא מבחינת מסורת, לא מבחינת סגל, לא מבחינת תקציב, שאי העפלה לשלב הבתים של ליגת האלופות או לשלב הבא בליגה האירופאית הוא כישלון עבורה.

הגעה לשלב הבתים של הליגה האירופאית, בטח כשאנחנו אלופה לא מדורגת, בטח כשעברנו קבוצה איכותית כמו לודוגורץ, זה הישג מצוין לקבוצה בדרג שלנו, גם אם בתנאים מסוימים היינו יכולים להשיג יותר.

לשאוף הכי גבוה זה מצוין, אבל אסור שזה יהפוך עונה מוצלחת נוספת באירופה לכישלון.

nadav16, Telkiyski, EO11 ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. גלץ Member

עידן, בכדורסל פחות קשה להצליח במפעלים האירופים(יורוליג) מאשר בכדורגל(ליגת האלופות) בטח שאתה קבוצה ברמה של ניקוסיה.
    אל תשכח ששם(בכדורסל) מכבי תל אביב לא צריכה לעבור מוקדמות, שלבי נוקאאוט עם שני משחקים(חוץ מרבע גמר שיש ביורוליג), פחות שלבים. בכללי כדורגל זה משחק יותר קשה , ברמה האישית גם יותר קל לפתח קריירה בכדורסל מאשר בכדורגל.
    בכדורגל הקבוצות הטובות בעולם נמצאות באירופה, בכדורסל(פרט לארבע קבוצות) הן נמצאות בNBA.

נערך לאחרונה ב: ‏24/11/17
  10. סמואל אטו Member

מכבי ת"א משלמת את המחיר של בניית סגל לא מספיק טובה לאורך השנתיים האחרונות, אבל יחד עם זה עצם העובדה שהם בשלב הבתים זה כן הישג שמראה על סוג של יציבות.
    אי אפשר לצפות כל עונה לעשות דברים מדהימים, בטח לא בעונות מעבר שהקבוצה עצמה נראית לא מחוברת וללא כיוון.

זה גם נכון לגבי ב"ש. הבתים זה הישג, היא לא יכולה לצפות להגיע ל-32 האחרונות בכל עונה.

11. לירן מנהל כללי מנהל כללי

העונה האירופאית בכללותה הייתה בסדר גמור, אפילו מוצלחת. הציון להופעות במשחקים החשובים - מאריבור ואתמול- זה ציון נכשל, כישלון. לא צריך לפחד מהמילה הזאת. כמו שצעקנו שעשינו הופעות הירואיות, אפשר גם לומר שהשחקנים והמאמן נכשלו מול קבוצה שהיא ממש לא יותר טובה מאיתנו. הדרך שבה עפנו אתמול היא כישלון.

באופן כללי, מאושר מאוד שהגענו לבתים, עצם העובדה הזו זו אכן הצלחה, אפילו גדולה.

Sir Alex Ferguson ו-קשר שמאלי אוהבים את זה.
  12. Ajax Amsterdam Member

זו כן הדחה מאכזבת אבל ממש לא הייתי הופך את זה לכישלון סך הכל שלב בתים שני בהיסטוריה של המועדון שלנו אז לפעמים עולים ולפעמים לא,עכשיו צריך לתת הכל בליגה,והלו לפני שנה בדיוק ניצחנו את אינטר באחד הניצחונות הגדולים של קבוצה ישראלית באירופה,ההדחה נגד מאריבור הייתה הרבה יותר קשה לעיכול

13. yedidel Member

אני חושב שהמנטליות הישראלית "המזלזלת" לא פסחה עלינו. לא נראה לי זה מקרי שמשחקי השיא שלנו היו נגד יריבות מאיטליה ואנגליה ונגד יריבות מצכיה/סלובניה/שוויץ נראינו ב50 אחוז מהיכולת. וזה משהו שאנחנו צריכים להתגבר עליו

קשר שמאלי אוהב/ת את זה.
  14. לירן מנהל כללי מנהל כללי

גם זה וגם ידוע שמנטאלית הרבה יותר קל להגיע כאנדרדוג מאשר כאחד שמצפים ממנו לתוצאה.

15. אצטדיון למכבי Member

לא צפיתי בב"ש בשלב הבתים אז אני לא אתן עליהם ביקורת.
    לגבי מכבי, כישלון גדול.

אם עד כה ראיתי שיפור, אז במשחק האחרון ראיתי בזיון אחד גדול.
    חטפנו גולים לא מחייבים, ועוד איזה 2 כמעטים מקבוצה שבכלל לא חיפשה לכבוש כאן.
    כדור שוער סתמי הופך לכמעט גול.
    איבודי כדור בשני הגולים.
    בעיטות מרחוק שלא מכוסות.
    במקום ללחוץ על הבעיטה, השחקן עומד 4 מטר מהכדור בין הכדור לשער (או יותר נכון, בין הכדור לחוץ בשער הראשון).

וזה רק קמצוץ מכמות הדברים הלא הגיונית שראיתי בחלק האחורי. (מלכודות נבדל עקומות, התבוננות של שחקנים, שחקנים לא בעמדה שלהם וכו'...)
    אין מצב שככה משחקים שחקנים שאמורים להיות בטופ של ליגת העל.