הישראלים בתפוצות - הדיון הרשמי

הנושא בפורום 'פורום כדורגל ישראלי' פורסם ע"י תונל, ‏18/7/05.

1. rainman משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני לא בטוח שהוא מתאים לקבוצה יותר טובה,דיברו בעבר על כל הטריו של הצמרת הטורקית שהתעניינה
    בפנחס...אבל לא נראה לי שהוא מתאים לרמה הזאת ונראה לי שזה סתם היו דיבורים שבאו מהארץ.

2. Obafemi משתמשים של כבוד היכל התהילה

אני זוכר גם, הוא אמר את זה ב"אחד על אחד" שהתקשרו אחרי המשחק מול ספרד שנגמר 1-1 (פריסק הבנזונה הזה), צחק צחק, אייל בשיאו היה אחד הפליימייקרים הגדולים בעולם מבחינתי

3. city Member

אני מסכים איתך. מבחינת כדורגל ברקוביץ היה בין הטובים בעולם בתפקיד שלו. אם הוא לא היה פותח את הפה שלו לכל הכיוונים כמו שהוא עשה הוא היה יכול להגיע לטופ של הכדורגל, אפילו לריאל. רק חבל שכל פעם שסיפסלו אותו הוא פתח את הפה על המאמן. אף קבוצה לא רוצה שחקן כזה.

4. reda Member

למה לא? הוא שחקן שקט...אף פעם לא ראיתי אותו מתרגש ממשחקים יותר מידי..דווקא הפוך אם באמת הוא מפציץ עם החרא קישור שיש בקבוצה שלו אז תתאר לך מה ייקרה עם קישור טוב

5. ozi Member

מה?! בלילי לא שחקן מספיק טוב בשביל הקבוצה שהוא נמצא בה כרגע אפילו.. הוא שחקן פשוט שכונתי.
    לא ראיתי אותו משחק בשנתיים האחרונות במדי הקבוצות שלו, אבל בנבחרת דווקא כן ראיתי אותו, והוא גרם לנו לאיבוד של הרבה נקודות בקמפיין. רק להיזכר במשחק האחרון נגד אירלנד ולהבין כמה הוא שכונה..

6. יוגב אסולין Guest

בלי הוא שחקן שלפי דעתי מבוזבז..

מצד אחד יש לו כמה תכונות שקשה מאוד לרכוש אותם באימונים בעיקר כמו מהירות
    מצד שני יש דברים שרק באימונים אפשר לרכוש אותם כמו שליטה, ראיית משחק שאותם דווקא אין לו..

בגלל זה בלילי איפשהו יכול לתת לפעמיים משחקים טובים לפעמיים משחקים ממש חלשים.
    הוא אף פעם לא יכול להיות בקוצה באמת גדולה כי הוא לא בנוי למשחק קבוצתי אין לו הבנת משחק וראיית משחק. אבל בקבוצה קטנה שהוא חלוץ חוד הוא יכול לקבל את הכדור לרוץ איתו ולעשות את העבודה. הוא טוב נגד הגנות חלשות שמתפרקות מהר. נגד קבוצה מסודרת וטקטית מאוד קשה לו..

7. ozi Member

אני לא זוכר משחקים טובים כל כך של בלילי. את החוזה שלו באירופה הוא קיבל בעקבות העונה של הפועל ת"א באירופה, שגם בה הוא לא היה סקורר כזה מדהים. במשחקי הניבחרת למרות קרדיט גדול מאוד, הוא לא נתן אפילו שער אחד. ולדעתי, הוא אפילו פגע במשחק של הניבחרת.
    בתקופה שלו באירופה הוא לא השתפר לדעתי, אלא דווקא נחלש.

8. reda Member

בעונה האירופאית של הפועל ת"א אני בספק אם בלילי נתן גול אחד...החוזה של בלילי בטורקיה לא היה בגלל אותה עונה זה לא יכול להיות
    כי אוסטרץ כבש 8 שערים או שבע לא זוכר[ד"א מישו שמע עליו כבר חחח]

פישונט נתן איזה 1 או 2 וגרשון נתן 1 בפנדל מול צ'לסי הבלתי נשכח
    וקלצ'נקו הביא איזה 3 [אני מדבר גם על הסיבוב ביירבאן]

9. burning soil Member

סתם בולשיט. לבלילי יש אך ורק מהירות והרבה נחישות. לא יותר.
    אילו ברקוביץ' היה גדל באנגליה או ספרד הוא היה מגיע לרמות עוד יותר גבוהות.
    הוא לא משתין לכיוון של אף שחקן ישראלי שהיה אי פעם.

10. אלי מתחן Member

אלי אוחנה היה יכול להגיע גם יותר רחוק מברקוביץ', הוא זכה בתואר הצעיר המבטיח באירופה בשנת 88, ששנה לפניו זכה ואן באסטן ושנה אחריו מלדיני

11. David De Gea Rade Prica היכל התהילה

מוזר שאף אחד לא הזכיר את זה, דדי בן-דיין יצא לארה"ב להצטרף לגיא מלמד בקולורדו ראפידס ב-MLS.

12. hoffman Member

בהצלחה לכל הישראלים באירופה.
    בניון- הצליח לעשות מעבר חלוק בדעות בין אוכלוסית אוהבי הכדורגל בישראל רבים אמרו שווסטהם זאת לא התקדמות הוא הגיעה מקבוצת תחתית ועבר לקבוצת תחתית אבל היו גם כאלה שאמרו שעדיף לו ווסטהאם מאשר בולטון שיתחיל מקטן ואז יתקדם לגדול חוץ מזה בווסטהאם יותר בונים עליו.
    אני אישית מצדיק את בחירתו של בניון מכמה סיבות:
    1.בגלל שבווסטהאם בונים עליו ובבלוטון זה לא ניראה שהם רוצים לבנות עכליו.
    2. ווסטהאם נמצאת בלונדון, ובלנדון ישנה אוכלוסיה גדולה מאוד של יהודים שיבאו לראות אותו משחק ותיהיה לו חברה.
    3. לפי דעתי ווסטהאם למרות שהיא עלתה ליגה היא תיהיה קבוצה של אמצע טבלה .
    4. עדיף להתחיל מקטן ולהתקדם למעלה בזכות היכולת שלך.

אואט- שוער מצוין דיברו עליו הרבה בקית החרון שהוא יעבור למספר קבוצות מובילות בספרד אבל היתה בעיה של אואט וכל ישראלי באירופה נחשב לזר ולויאריאל המכסת הזרים שלה היתה מלאה. בקיצר חבל לי ששוער כל כך מוכשר נישאר עוד עונה בקבוצה די חלשה בספרד מקווה ששנה הבאה הוא יצליח.

פיני בלילי-"הסוס והאגזדה" סתם בצחוק חחחחחח שחקן עם מלא מוטבציה , שחקן עם נשמה שנלחם על כל כדור רק שיזהר מנבדלים. עזב את הקרבוצה שהוא שיחק בה בטורקיה אבל עכשיו עוד קבוצה מאןותה עיר מתעניינת בו וכניראה גם בעונה הבאה ניראה את פיני בלילי משחק בטורקיה.

עומרי אפק-שחקן שהתלהבו ממנו יותר מדי היתה לו תקופה טובה בסאנטנדר אבל אז הוא נחלש וסאנטנדר השאילה אותו לקבוצה מהליגה השנייה בספרד , כיום הוא מעוניין לחזור לארץ והוא מתלהבת בין שתי קבוצות אחת הפועל ת"א קבוצת הבית שלו השנייה מכבי חיפה.

טל אלברמן- הכשרון הציר שלנו שכבר בגיל כזה הולך לשחק כניראה בסאנטנדר פשוט אין מילים כל הכבוד לו כשרון ענק.

בהצלחה לכל הישראלים באירופה תביאו כבוד למדינה

13. reda Member

גל* אלברמן

אמממ אוואט לפי מה שהבנתי יש לו דרכון צרפתי לא?
    ויוסי בניון לא התחיל כבר בקטן בראסינג?

14. Alvaro Recoba משתמשים של כבוד היכל התהילה

וואן מדווח שבניון נכנס היום ל-5 דקות במשחק אימון של ווסטהאם. מילא. אבל מוסיף: "הישראלי הספיק לבעוט לשער בעיטה שנהדפה על ידי השוער".
    אני חוזה כבר את הכותרות בעיתונים ובחדשות הספורט בחודשים הקרובים-
    "0-2 לווסטהאם. בניון חיבק את הכובשים"
    "תיקו 1-1 לווסטהאם. בניון החל את המהלך שהוביל לשער".

15. ozi Member

אפשר להרחיב את הדיון הזה מ-הישראלים באירופה ל-ישראלים בעולם?
    אם כן, אז דדי בן דיין הצטרף לגיא מלמד בקבוצת קולורדו מליגת ה- MLS. הוא יוכל להתחיל לשחק רק החל מה-15 באוגוסט, מועד פתיחת חלון ההעברות בארה"ב.